PALUBA
April 25, 2024, 11:54:15 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 578946 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1155 on: November 26, 2014, 10:52:52 am »

Nije ni jednom osudjen. Nisu ga nalazili na adresi pa su mnoge prijave zastarele. Neko ga naucio kako da izbegne pojavljivanje na sudu. Samim tim ni ta vozila nisu oduzeta psoto policija nema takvo ovlascenje.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 836


« Reply #1156 on: November 26, 2014, 10:55:45 am »



   O zaradi pogrebnih preduzeća i JP Gradsko groblje da i ne govorimo! Iako je ova tema u delu koji je predviđen za zabavu molio bih da ne pišemo o ovom strašnom događaju na ovakav način jer je ova tragedija mogla da zadesi svakog od nas. Trebali bi imati više poštovanja za žrtve i njihove neutešne porodice, a nama ostaje da pokrenemo akciju da se izmeni postojeći sistem bezbednosti u saobraćaju koji je tako koncipiran da ovce plaćaju besmislene kazne dok nasilnici i ubice nikada ne bivaju izvedeni pred lice pravde.


Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1157 on: November 26, 2014, 11:08:24 am »

Nije ni jednom osudjen. Nisu ga nalazili na adresi pa su mnoge prijave zastarele. Neko ga naucio kako da izbegne pojavljivanje na sudu. Samim tim ni ta vozila nisu oduzeta psoto policija nema takvo ovlascenje.
Vozila se oduzimaju na licu mesta ili pod pratnjom ih ostavis u supu,znam iy iskustva
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1158 on: November 26, 2014, 05:00:28 pm »

@željeko nemoj mi reć da si nosao gajbice Grin

@kuzma što se tiče traktora u R. Srpskoj i Bih su ima dohakal tako što su im zakonom zabranili sobraćanje putevima bez upaljenog rotacionog svijetla, i za to ih policija "proganja" ganajli su ih i za signalizaciju, ali slabo. Jedino još da ureduju bicikliste i zaprežna kola...
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1159 on: November 26, 2014, 08:00:53 pm »

PA i ovde je obavezno rotaciono svetlo ali u konretnom slucaju ako ongo zabole stojko za par sijalica u farovima i stopaljkama onda ga zabole na kvadrat za rotaciju.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1160 on: November 26, 2014, 08:36:19 pm »

Upravu si Kuzma u potpunosti, ali ih nisu klepali po džepu za svjetla, a bogami sad ih ne žale
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1161 on: November 26, 2014, 08:41:43 pm »

PA nisu, panduri zaustave mene (dobro ne mene, nisu me dirali odavno) i kazne zbog toga sto si za 10 km/h prekoracio brzinu pri tome nisi nikog ugrozio. Istovremeno pored njih moze da prodje 50 traktora ili radnih masina potpuno neispravnih za saobracaj i nista.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1162 on: November 26, 2014, 10:38:58 pm »


O cemu ti pricas,pa sta ako je kupio bmw-a zasuci rukave nemoj da kukas ovde nego radi i kupi,ja sam 97-e godine kupio Pezo 505 89 godiste za 5000 maraka  a imao sam 21 godinu,radio sam kao konj,nisam kao neki sedeo u kst-u ili ispred marketa cirkao pivo  i kukao nego sam se snasao radio sam dva posla i tako uspeo da napravim nesto.U to vreme ja sam sedmicno zaradjivao skoro pukovnicku platu ali sam i dosta trosio inace bi sigurno i skuplji auto imao.
Sad po tvom ispada da ako je neko mlad i vozi dobar auto taj je los covek ako nastavis sa tim razmisljanjem neces daleko dogurati nego ces istrunuti u sopstvenom samo sazaljenju i zavisti
Blago tebi ako si iz svega toga izvukao da sam ja zavisnička sitna duša.  Roll Eyes Zabole me i spejs šatl da ima, pošteno ga u Srbiji nije zaradio, ali to me ne zanima i o tome i nisam pričao. To što sam pomenuo bilo je na konto toga da je auto registrovan na njegovo ime, tatko mu ga kupio, a nije se postarao da pre toga pošalje sina u autoškolu da makar propise nauči, pa posle i neka mu kupi dozvolu. Ne, mi smo bogati, za nas pravila ne važe i šta će mom sinu tamo neka glupa dozvola. E, u tome je bio čitav smisao mog posta, a ne neka zajedljivost i ljubomora. Ja sam 100x srećniji i zadovoljniji svojim životom i bez Juga, pa ne bih da mi ga neki retard poput ovog upropasti svojim BMW-om. Šta da rade roditelji te stradale dece? Da ga sačekaju da izađe iz buvare i da ga zapale jedino, ali to im ništa neće pomoći.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #1163 on: November 26, 2014, 11:02:25 pm »

Ne mogu da čitam tri strane prepiske i rekla-kazala postova ali moram negde da iznesem svoje mišljenje o konkretnoj nesreći i o merama koje oni (na žalost) naši političari i ostali planiraju da sprovedu.
Za nesreću je kriv niko drugi nego pijani klinac, bez vozačke dozvole, u besnom automobilu ALI na onom putu i onoj krivini svakome od nas je moglo da se desi da je ''ispravi''. Krivina je neobeležena, čini mi se čak i neosvetljena. Pričajte šta hoćete ali mislim da bi se i iskusniji (ili neki malčice smotaniji) vozači prevarili. Ovo je još jedan od primera kako stanje puteva u našoj zemlji nije adekvatno. Da ne dužim dalje u ovom smeru, preći ću na ingeniozne metode represije koje planiraju oni moroni iz ministarstva (ovog ili onog).

Dakle, da bi se sprečilo da pijani klinci buržuji, bez vozačke dozvole, luduju sa besnim automobilima mi ćemo da ograničavamo (i pljačkamo) SVE mlade vozače koji imaju položen vozački ispit i takođe neće moći da biraju koji automobil će da voze. Pa ovakav zakon ni oni iz Alan Forda nebi smislili!
Dalje, ''treba ograničiti mladim vozačima kubikažu na 1400 kubika''. Poštovana gospodo i gospođe, danas postoje automobili od 1000, 1100, 1200 a da ne govorim o 1300 i 1400 kubika koji imaju ZNATNO preko 100 konja. Ako ćete već nešto da ograničavate ograničite konjske snage. Primera radi (iako nisam mladi vozač) moj automobil ima 2000 kubika a samo 101 konjsku snagu.
Još jedna od mera je da ne smeju da voze posle 23h, u osnovi zbog bezbednosti, a jedan od izgovora je kako tada ima više droge i alkohola na ulicama.
Prva glupost je ovo sa bezbednosti, bar što se tiče grada, nema bezbednije vožnje nego gradu noću, sve je osvetljeno a nema nigde nikog. Što se droge i alkohola tiče, ako neko hoće da se uradi to može da uradi u bilo koje doba dana.

Poslednja stvar je kometar one drtine Alvirovića koji tvrdi kako je i brzina od 10km/h veća od dozvoljene opasna. Ova izjava je uvreda za inteligenciju. Brzina je smanjena na 50km/h tek od nedavno a onaj koji je prekoračuje i napravi udes ne ide samo 10 km/h brže. Takođe, nije 60km/h isto u trabantu na kom je on polagao pre 50 godina i u modernim automobilima koji imaju daleko manju zaustavnu putanju a o bezbednosnim uređajima da ne govorim.
Toliko od mene, neću se mešati u dalju diskusiju.
« Last Edit: November 26, 2014, 11:15:11 pm by Preki » Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1164 on: November 26, 2014, 11:48:13 pm »

Ovaj deo oko ograničenja kubikaže će izgleda biti izmenjen, jer su shvatili koliko su lupili. Večeras je u nekim vestima na B92 bilo reči o tome, govorio je neki profa sa saobraćajnog faxa i rekao upravo to - da zapremina motora baš i ne može da bude merilo snage, pa će valjda na osnovu toga što je struka rekla predložiti da ograničenje bude max 75KS/1t težine vozila u prve dve godine, odnosno dok vozač ne napuni 21 godinu života ako je polagao ranije.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #1165 on: November 26, 2014, 11:50:38 pm »

Мене и у овој несрећи, а још и при дискусији при доношењу ЗОБСа нервира што сви помињу нов закон који ће да реши ствар - а проблем није у закону него у непридржавању истог. Возач БМВа никако није смео да вози тај ауто. Некакво доношење новог закона ће много да забрине такве ликове, кршиће шест закона уместо пет. Као да их је то раније спречавало да се бахате по друму.

Преки, споменуо си неозначену кривину. На оном месту ја не бих возио више од двадесет на сат. Можда тридесет по дану. Са 110 ништа не помаже.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1166 on: November 27, 2014, 07:19:59 am »

Pre svega oštra kaznena politika, vožnja brzinom većom od dozvoljene u gradu treba da bude
kvalifikovana kao pokušaj ubistva sa predumišljajem odnosno ako dođe do smrtnog ishoda kao ubistvo.
Raspon nekih kazi ne sme biti kao sada na primer 2-12 godina nego 11-12 godina. Ja vozim auto od 1600 cccm ,110 KS i
nemam novca da kupim još jedan, da li to znači da moji sinovi koji su dobri i normalni vozači nesmeju da voze dok
ne napune 21 godinu zato što nemamo para? Uz svo poštovanje prema svima prisutnim na forumu tvrdim da u Srbiji
poštenim radom ne može da se zaradi za auto skuplji od 10000 eur u periodu od 5 godina (mada je i ovo veliko pitanje).
Bahate se hteli to da priznamo ili ne deca koja su ispuštena od strane roditelja koji imaju para. Roditelji nažalost postradale
dece će da govore "uzela ga/je sudbina" a ustvari su sami gurnuli svoju decu u smrt time što nisu vodili računa sa kim,
gde i kada im deca provode vreme.
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #1167 on: November 27, 2014, 10:43:27 am »

Mozda je najjednostavnije resenje pojacana kontrola saobracaja, posebno u nocnim satima. Ne znam kakvo je tacno stanje nocu ali preko dana u Uzicu i nema saobracajne policije a tada se cini ogroman broj prekrsaja. Bitno je da su glavni putni pravci puni policije (moj direktor ih zove Hajduci). Zaustavljaju uglavnom teretna vozila i maltretiraju ljude samo da bi uzeli koji dinar u dzep. Glupost ali sam dosao u situaciju da mi put od Uzica do Beograda (cca 200 km) traje 5 sati - od toga provedem sat vremena u drndanju sa saobracajnim patrolama bez ikakvog razloga..
Postoje i problemi sa ogranicavanjem voznje i kubikaze novopoecenim vozacima. Prvi primer je covek iz firme pored moje. Polozio covek pre par meseci a ima blizu 40 godina. Jednostavno, nije imao potrebu ranije da vozi. Sada mu treba zbog posla. I sad bi da ga neko ogranici sa vremenom kada moze da vozi ili koje auto moze da vozi. Slicna stvar bi se desila ako bi neko zaposlio skolovanog vozaca...Treba da mu da auto, kombi i posalje na put ali taj vozac ne moze zakonski da vozi pre 5-6 ujtru....Mislim da ste sve razumeli..
Opet ostaje pojacana kontrola kao najbolje resenje. Zasutavljati po gradu nocu redom auti i proveravati pre svega alkohol u krvi pa ostalo kasnije...Jer realno, ko je to budan u 3-4 ujtru, izasao u grad i nije popio...Cast izuzecima. Meni se desi da krenem na put u 3-4 ujtru i ispred diskoteka je guzva, auta divljaju po gradu a policije nigde...
Druga stvar je sto su putevi nikakvi, odrzavanje je ravno nuli..Meni se desilo da sam na ledu proklizo u 11 ujtru i imao manji udes pre par godina.. Sreca je sto sam isao veoma sporo pa je steta bila mizerna..Izadjem iz auta i zavrsim na ledjima koliko je bilo klizavo..Kasnije policajac kaze da je ceo grad takav a preduzece koje odrzava lokalne puteve radi smanjenim kapacitetom vikendom...
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 836


« Reply #1168 on: November 27, 2014, 02:05:34 pm »




   Lično sam protiv bespotrebnog zaustavljanja i  ''kontrolisanja'' vozila ukoliko nije načinjen prekršaj. Patrole treba da su povremeno prisutne na putevima, jer je sama njihova pojava signal za sve nas da najednom počinjemo da poštujemo propise. Čak iako ne zaustavljaju nikoga vozači su mnogo disciplinovaniji. To već govori o nama kao ljudima i učesnicima u saobraćaju. Ukoliko postoji i najmanja šansa da nas pecnu po džepu mi vezujemo pojas i vozimo 50 km/h gledajući u saobraćajca kao u tatu. A kada ih prođemo gas, gas i klis!
   
   Sviđa mi se što je u ZOBS-u uvedena kategorija za kazne kada su deca u automobilu ili ne. Time nas zakon podseća da se deca ugledaju na nas i da sve ono što mi činimo kasnije čine i oni smatrajući da je to u redu. Znači, zakon mora da nas podseća na vaspitnu ulogu starijih prema mlađima. Nekada je za to bilo dovoljno kućno vaspitanje a zakon se koristio za kažnjavanje. Džaba što sada roditelji nasilnog vozača nose crninu i žale troje drugova koje je njihov sin usmrtio, njihova dužnost roditelja je počela pre 19 godina kada su trebali da vaspitavaju svog sina i spreče njegovo divljanje na motoru i BMW-u. Uostalom komentari čitalaca ispod ove vesti govore dovoljno.

   Saobraćajna policija, po meni korektno obavlja svoj posao i oni zaslužuju naše poštovanje. Nikada nisam čuo da su naplatili kaznu ili napisali prijavu nekome ko prekršaj nije počinio. Naprotiv, ukoliko je vozač počinio dva ili više prestupa koji se kažnjavaju na licu mesta oni će kazniti samo za jedan i to jeftiniji. Jedino što im se može zameriti je da poneki put neki saobraćajci uzimaju mito od vozača da ne bi pisali kaznu. A i to je na insistiranje vozača uz obostranu korist, s tim što počinilac prestupa prolazi bolje jer za siću izbegava petocifrenu kaznu dok policijski službenik rizikuje službu. Nikada nisam čuo da je policija pustila vozača pod dejstvom alkohola da sa prekomernim dozom nastavi vožnju. U najgorem slučaju pustili bi da nastavi vožnju drugi vozač koji nije pod dejstvom alkohola. To što se mi ljutimo zašto su baš nas zaustavili i kaznili dok toliki prolaze nekažnjeno, ponovo govori o našem mentalitetu. Ako sam kriv odgovaraću, za druge me ne interesuje! Saobraćajci su ti koji svakodnevno gledaju naše brljotine i koje svakako treba konsultovati kada se pišu propisi. A ne Mirka Alvirovića i cvikeraša iz uprave Saobraćajne policije koji žive u svetu bajki i nemaju dodira sa realnošću. A tek ministar policije koji sa svakim novim slučajem objavljenim u javnosti istrčava sa autističnim izjavama tipa: ko je zatvorio gepek, video sam monstruma i sl.





Logged
mwolf
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 231



WWW
« Reply #1169 on: November 27, 2014, 02:47:25 pm »

Lepo je rečeno, kad se izmeni zakon oni koji ga krše samo će da prekrše jedan više, pa opet neće moći da ga uhvate i dovedu na sud pa će i to za zastari, dok se ne dogodi kao što se sad dogodilo.
Saobraćajaca ima raznih i tu ne bih generalizovao da su svi dobri kao ni da su svi loši...
Ipak tehničku ispravnost vozila vrši ustanova koja je zadužena za to, a ne saobraćajac, ako nemam sve od opreme ja sam tehnički neispravan i gotova stvar, eventualno može da me zaustavi i da mi kaže da mi možda neko svetlo ne radi ali ne bi trebao da me kazni jer mi se možda to baš sad dogodilo, može jedino da mi da obavezu u vidu nekog papira da u roku od 48 č moram da zamenim to i da se javim da mi neki tehnički lupi pečat da sam zamenio sijalicu ili servis gde sam je zamenio...
Sad je trenutno akcija besplatnog teh. pregleda, a baš se saobraćajci nacrtali tu i samo šalju na vanredni tehnički, pa ako je auto ispravan ne moraju da plate, a ako nije pišu prijavu ..., čak su vozači koji znaju da im je sve ok počeli da izbegavaju neke puteve gde znaju da saobraćajci stoje pa da ne bi trpeli maltretiranje i gubitak vremena.
Što se tiče izmene zakona , toliko su ga dorađivali da ni oni sami više ne znaju šta je na snazi...
Logged
Pages:  1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.