PALUBA
April 19, 2024, 09:29:22 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 577735 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1710 on: August 30, 2016, 08:22:26 am »

Ti si bre mazohista ako si ovo odslušao do kraja.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1711 on: August 30, 2016, 08:33:56 am »

Pokušajte da izdržite do kraja:



Ajoj...
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #1712 on: August 30, 2016, 06:50:54 pm »

Pre 3-4 godine sam na Kalemegdanu gledao počasnu paljbu iz ovih ZIS topova, i dešavala se ista stvar. Jedno topče je glavilo, a jedno potpuno zakovalo.
To što se vojska godinama javno bruka na ovim manifestacijama dosta govori o stanju u njoj.

To što je salutni top, jedan od koliko ih ima, zakazao - baš i ne pokazuje koliko je vojska kao celina spremna-nespremna za namenske zadatke.

Ali kada gradjani kao redovnu pojavu gledaju da saobraćajna policija parkira patrolna kola na pešačkom prelazu da bi gospodin policajac otišao u kladionicu, ili kada predje kroz crveno na školskom semaforu dok deca prelaze ulicu, negodujući rukama što deca prelaze ulicu baš kada se on tu vozi - to mnogo govori o firmi koja je "na usluzi gradjana".

Još veća je bruka kada i pored toga što se trtila kako može uspšeno da obezbedi državnu granicu, i pored toga što je imala i donacije na tu kartu što obezbedjuje tu granicu - tu istu granicu ne može da obezbedi bez vojske. To je bruka... 'beš salutni top.
Bahati policajci savršeno prezentuju stanje u firmi.
MUP si nije baš trtio da preuzme granicu, nego mu je to uvaljeno. Kada je formirana granična policija, da bi privukli ljude, obećavali su im kule i gradove. Oni koji su se upecali, dobili su čiča Tominu kolibu. Donacije su ograničene i nedovoljne. Najvrednije su termovizijske kamere. Veliki problem su i marifetluci o kojima je Džumba pisao. Ista ta granica nije nikako čuvana ni od strane VJ. Na karaulama je bio mali broj ljudi, jedva dovoljan za stražu i po koju patrolu duž granične linije. U gran. bataljonu u kom sam radio svaka druga karaula je imala po jednu pasivnu spravu, koja se naravno nije koristila.
Pre oko godinu dana specijalnoj brigadi se pokvario Baret 12,7mm.  Pored VTIa, TOCa, pozadinskih baza... oni pušku donesoše na popravku u firmu "na usluzi građana". Verovatno mnogo vole da popiju kafu sa kolegama, da razmene iskustva...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #1713 on: August 30, 2016, 07:24:03 pm »

Pre 3-4 godine sam na Kalemegdanu gledao počasnu paljbu iz ovih ZIS topova, i dešavala se ista stvar. Jedno topče je glavilo, a jedno potpuno zakovalo.
To što se vojska godinama javno bruka na ovim manifestacijama dosta govori o stanju u njoj.

To što je salutni top, jedan od koliko ih ima, zakazao - baš i ne pokazuje koliko je vojska kao celina spremna-nespremna za namenske zadatke.

Ali kada gradjani kao redovnu pojavu gledaju da saobraćajna policija parkira patrolna kola na pešačkom prelazu da bi gospodin policajac otišao u kladionicu, ili kada predje kroz crveno na školskom semaforu dok deca prelaze ulicu, negodujući rukama što deca prelaze ulicu baš kada se on tu vozi - to mnogo govori o firmi koja je "na usluzi gradjana".

Još veća je bruka kada i pored toga što se trtila kako može uspšeno da obezbedi državnu granicu, i pored toga što je imala i donacije na tu kartu što obezbedjuje tu granicu - tu istu granicu ne može da obezbedi bez vojske. To je bruka... 'beš salutni top.
Bahati policajci savršeno prezentuju stanje u firmi.
MUP si nije baš trtio da preuzme granicu, nego mu je to uvaljeno. Kada je formirana granična policija, da bi privukli ljude, obećavali su im kule i gradove. Oni koji su se upecali, dobili su čiča Tominu kolibu. Donacije su ograničene i nedovoljne. Najvrednije su termovizijske kamere. Veliki problem su i marifetluci o kojima je Džumba pisao. Ista ta granica nije nikako čuvana ni od strane VJ. Na karaulama je bio mali broj ljudi, jedva dovoljan za stražu i po koju patrolu duž granične linije. U gran. bataljonu u kom sam radio svaka druga karaula je imala po jednu pasivnu spravu, koja se naravno nije koristila.
Pre oko godinu dana specijalnoj brigadi se pokvario Baret 12,7mm.  Pored VTIa, TOCa, pozadinskih baza... oni pušku donesoše na popravku u firmu "na usluzi građana". Verovatno mnogo vole da popiju kafu sa kolegama, da razmene iskustva...

Ух, ух, поштовани колега. Благо је рећи тртили... Наравано да то нису радили обични полицајци, али "високи", "највиши", готово војсковође, које су спасавале српство, удружени са "демократским" снагама... ух они јесу. Знам из прве руке.

Генерално, одлука да то обавља полиција није сама по себи лоша. Међутим, то је урађено " на силу", без добре припреме, уз препотенстност "војсковођа" из МУП-а, која се сада обија о главу другима (ти су у пензији или изван полиције). Друго, бројност и квалификованост кадра је ограничен "систематизацијом" јер су тада (и сада) друге службе у МУП-у предимензиониране. један од највећих проблема је одсуство стручног руковођења надзора и дисциплине довело је до тога да се то не може тако.

Сада, заједничким снагама ради се боље. Војна дисциплина и полицијска флексибилност се могу добро комбиновати. Добро је да једни друге надзиру и уче једни од других,а не да се препуцавају "чији је већи" и ко је "већи" патриота.

А то што је војска дошла да тражи помоћ од врло стручног колеге не значи да је војска непособна, већ да си ти мајстор свог заната.
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #1714 on: August 30, 2016, 07:38:23 pm »

Nisu bili kod mene, nego kod mojih drugara.
Ja sam preuzimanje granice shvatio kao poštovanje evropskih standarda.
Potemkin nam je glavni vojskovođa, i PR.
Na žalost ni vojska nije kao što se predstavlja. I ona kao i MUP, prate trendove u društvu.
Što se tiče kvalifikovanosti i predimenzionisanosti si potpuno u pravu. Rak rana.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 834


« Reply #1715 on: August 30, 2016, 09:21:09 pm »




   Od običnog zastoja odosmo na sasvim druge teme kojima baš i nije mesto na forumu. Ne znam za neki sukob između domaćih snaga bezbednosti, naprotiv mislim da je saradnja izuzetna kao i međusobno poštovanje, pa su ova pisanija više rekla-kazala.


Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1716 on: September 01, 2016, 07:43:30 am »

Ovo možda ulazi i u nedozvoljenu oblast pa molim da moderatora do procijeni i eventualno reaguje i drastično po mene.

Pogledajte ovu vijest  koja ide na mnogim glasilima:

 SAZNAJEMO Vučić okupio saradnike od najvećeg poverenja na tajnoj lokaciji
Blic | 31. 08. 2016 - 14:03h izmena vesti 18:14h

Kako "Blic" nezvanično saznaje, sastanak premijera Srbije Aleksandra Vučića sa ljudima od najvećeg poverenja iz obaveštajnih službi, bezbednosnog i sektora odbrane je završen. Sastanak je održan na nepoznatoj lokaciji van Beograda.

Tema sastanka nije bila poznata, ali ni sastanak nije formalan, jer kako kaže naš izvor, na njemu nema nikoga u koga Vučić nema apsolutno poverenje.

Kako pretpostavljamo, razgovaralo se o odnosima u regionu, pre svega sa Hrvatskom i Bosnom i Hercegovinom, ali i o sve češćim provokacijama albanskih zvaničnika na severu Kosova.

"Blic" je pokušao da dobije potvrdu ove informacije u kabinetu premijera, ali tamo nisu mogli ni da je potvrde niti da je negiraju.

Na pitanje gde se trenutno nalazi premijer Vučić, nisu mogli da odgovore.

-------------------

Sad se mi pitamo,ali nam je džaba,jer će mo to saznati za "godinu-dve" kad nam bude "bolje" (tko doživi naročito penzioneri,radovat će se).
Neki kažu da se sastanak drži u "Area 51".Neki "zlobnici"tvrde da to služi da se nađe rješenje za "podsmjeh okolnih političara" pa i u EU.Neki da se narod zabavi dekripcijom, jer ovi iz MMF tvrde da Srbija je zadnja po privrednom rastu u regionu i ako se radilo 25 časova na dan i penzioneri su "dobrovoljno" pomagali itd.Neki da su svemu krivi ovi iz BiH jer Srbi "zlobno" neopravdano traže da imaju praznik obeležavnja svog entiteta dok drugi ga odavno imaju i nisu narušavali regionalni mir itd.
Mene ovo asocira na film koji sigurno nije realnost  i ne daj Bože da mislim da i političari nemaju tu "realnost".
Pa evo fotke koja  se svidjela iz tih članaka(tajnost,zločin i dramatičnost-Hičkok II).

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
 


* Senka.jpg (39.04 KB, 489x333 - viewed 60 times.)
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1717 on: September 01, 2016, 08:00:57 am »

Dešava se nešto tajno:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

posle tog sastanka može se očekivati i ovo:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Mada možda ima rešenja:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_0129.JPG (49.35 KB, 720x546 - viewed 72 times.)

* IMG_0146.JPG (38.27 KB, 316x395 - viewed 69 times.)

* IMG_0192.JPG (100.73 KB, 1024x576 - viewed 113 times.)
« Last Edit: September 01, 2016, 08:05:55 am by motorista 57 klasa » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #1718 on: September 01, 2016, 06:22:37 pm »

Е, ал је вест. Тајни састанка на тајној локацији, а новинари знају за њега.

Подсећа ме на сцену из давнашње хумористичне серије на ТВ "Тајни агент Смарт". Агент Смарт тражи "тајну школу за тајне агенте" и пита пролазника где је та школа. Овај му покаже зграду. Изненађен Смарт пита: "па како знате кад је то тајна школа". Пролазник каже: " па то је тајна за агенте".
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 953


« Reply #1719 on: September 01, 2016, 07:02:17 pm »

@Karlo, odakle informacija da je MMF rekao da Srbija ima najmanji privredni rast u regionu? Čitao sam upravo suprotne ocene na raznim stranim sajtovima...

O tajnom sastanku ne bih, nije ovo Smehoterapija. 
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #1720 on: September 02, 2016, 07:10:36 am »

Dika i ponos:

http://www.alo.rs/uniformisanom-policajcu-oteli-mobilni/68952
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1721 on: September 02, 2016, 07:30:38 am »

@Karlo, odakle informacija da je MMF rekao da Srbija ima najmanji privredni rast u regionu? Čitao sam upravo suprotne ocene na raznim stranim sajtovima...

O tajnom sastanku ne bih, nije ovo Smehoterapija.  

I ako mislim da ovo ne pripada ovdje evo što je moguće kraće:

Naveo sam da "neki" tvrde,ali pošto vjerujem i iz ranijih podataka a i logike,jer nisam ekonomista:

-Odete na sajt MMF(IMF) i tamo nađete tabelu-spisak zemalja.Nađete svaku zemlju,u ovom slučaju našeg regiona,i klikom na nju dobijete tekst u vezi toga."Levo od Abukerkija" sitnijim slovima piše Vam REAL GDP(stvarni BDP) za ovu godinu.Pa imate:Srbija 1.8,Montenegro 4.7,Makedonija 3.6,Croatija 1.9,Romania 4.2,Bulgarija 2.3,Hung. 2.3%.Možete provjeriti.
Zbog razumljivosti drugih,imate i naš podatak Rep.Stat. da je pad proizvodnje Ukupni( 2.2 % znači da je nešto i raslo)jer:pad rudar. 17.3, snabdev.el.energijom,gasom i klimatizacija 20.3% itd.
I primjer zašto vjerujem više IMF nego političkim propagandama:
Imate da "Vođa" obećava povećanje plata i penzija ali za DVA mjeseca.Znači da nam IMF određuje da li će biti tako.Primjer imate da će biti povećanje cijena struje(tražio MMF) i ranije.E sad,ako uzmete povećanje i ostalih cijena,pitanje je da li je i bilo povećanja plata i penzija, ranije mizerno,a sada i ako ga bude koliko je to ustvari povećanje a koliko "smanjenje".
Laički mislim da se smanjenje plata i penzija,te povećanje poreza, ne može nazvati PORASTOM proizvodnje,nego jedino ako imamo rast ind.proizvodnje i usluga.Dakle ovo prvo se jedino može može nazvati Punjenjem budžeta,što je i kontraproduktivno,jer imate smanjenu potrošnju što opet utječe na proizvodnju,poskupljuje proizvode i zbog većih poreza i akciza itd.

Mislim da sam predug pa završavam.

Poz.
« Last Edit: September 02, 2016, 07:47:58 am by Karlo » Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1722 on: September 02, 2016, 08:36:00 am »

I evo da vratim na temu.
I ako sam imao "crveno" upozorenje da je išao i drugi tekst prije mog,kliknuo sam dva puta jer sam svoj "vezao" uz Borin te nisam mislio da da "kvarim" predhodno.

Dakle,na predhodno dan tekst mogu dodati svoje razmišljanje od ranije.Mislim da se i kriminalci "moraju" prebaciti na realan "izvor"( u ovom slučaju policajac).Nema se što opljačkati od ovih što im je izvor "metalik kontejner".Dakle ide se tamo gdje ima.
Možda bi trebalo to vezati i sa donošenjem Zakona o porijeklu imovine za koji vjerujem da će se i dalje "odlagati" i možda se neće nikad ni donjeti.Sjetite se i dosadašnjih borbi protiv kriminala i korupcije.Uvjek je izgovor da je to teško jer su "Zakoni" bili takvi.Rješenje bi možda bilo to donošenje Zakona o porijeklu i tu mislim da je najveća prepreka baš Sudstvo,jer bi i oni trebali podlijegati tome.Da rezimiram,trebalo bi kontrolisati imovinu svih,naročito u državnoj službi,pa i policajaca,pa ako ne mogu dokazati oduzimati istu.Normalno da se to odnosi i na kriminalce jer kako da dokaže mlad čivjek da ima imovinu a nigdje ne radi,i oduzimati sve nelegalno stječeno.
Dakle,radi se o neuređenoj državi(korumpirane ustanove i političari) i tu je teško (možda i nemoguće) urediti isto.
Imate  i juče da su uhvatili "balavce" sa audije iz kog su ispadali evrići NS registracije prema BG.I što će biti od Sudstva do ostalih to će se zataškati.I kao kontra argument,juče se obesio mlad čovjek jer nije imao para niti za prevoz do škole.Od njega se nije imalo što opljačkati.

Poz.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 953


« Reply #1723 on: September 02, 2016, 10:12:43 am »

@Karlo, hvala puno. Ono što sam ja čitao dakle, bile su političke a ne ekonomske analize. Sad
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1724 on: September 05, 2016, 12:12:36 pm »

Predsednik Filipina zapretio Obami da ga ne pita o ubistvima ili će ga prokleti
Beta - AP   05.09.2016.

Predsednik Filipina Rodrigo Duterte upozorio je američkog predsednika Baraka Obamu da ga ne pita ništa o vansudskim ubistvima ili će, kako je rekao, tog "kučkinog sina" prokleti kada se bude sreo s njim ove nedelje na regionalnom samitu zemalja jugoistočne Azije u Laosu.

Duterte je danas, pre odlaska na samit u Laos, rekao da je on lider suverene zemlje i da odgovara jedino filipinskom narodu. On je rekao da se Obama mora odnositi s poštovanjem i da mu ne može postavljati pitanja.

Za tri meseca policija na Filipinima ubila 2.400 ljudi

- Kučkin sine, prokleću te na tom forumu - zapretio je Duterte za slučaj da ga Obama nešto pita o ubistvima više od 2.000 narko dilera i narkomana mimo sudova otkada je pokrenuo rat protiv droga posle dolaska na vlast 30. juna.

Izvor: www.blic.rs

-------------------------------------------------

Ovaj je veća budala nego št sam mislio da jeste, u stvari ovaj je klasični psihijatrijski slučaj.
Logged
Pages:  1 ... 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.