PALUBA
March 28, 2024, 07:15:43 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 ... 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 574599 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 312


« Reply #1830 on: March 12, 2017, 06:33:33 pm »

Могућност казне (постојање казне) не утиче на лопове. Да утичи лопова не би било. Сваки лопов полази од претпоставке да неће бити  ухваћен. Кад је ухваћен, е онда се боји казне (што се из приложеног види) и гледа да је избегне. Код професионалаца, код оних који не умеју нити могу нешто друго да раде, казне не утичу да то поново ураде. Најтежа казна је преваспитавање. А за то је потребно оно што се зове "испирање мозга". Да му се криминал огади.  А тога у затворима нема. Нема га ни овде (на овим снимцима) на улици.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1831 on: March 12, 2017, 07:06:56 pm »

Dzumba, uveren sam da adekvatna kazna itekako utiče na kriminalce. Samo treba potrefiti šta je adekvatno u datoj prilici.

Ja se u svojim komentarima često vraćam na vreme koje sam proveo u Libiji, jer sam tamo doživeo mnoge stvari koje kod nas nisu pojmive.
Napr. video sam tamo mnoge ljude (mlade, stare) kojima su očigledno odsečene šake, pa zbog toga prose, ili se bave najgorim poslovima (čiste po hotelima, po ulici i sl.). Upalo mi je u oko da ih ima dosta, pa sam jednom prilikom upitao domaćine - ko su ti osakaćeni, i otkud ih toliko?
Arapi su veoma surov narod, i samo su se nasmejali, slegnuvši ramenima - to su bivši džeparoši i lopovi. I takva im je kazna za primer ostalima.
To je u tim okolnostima delovalo, veoma delotvorno, jer u Tripoliju u to doba nije bilo lopava i džeparoša. Bar nas nisu dirali!

Kod nas bi se to smatralo veoma okrutnom kaznom, ali sam ubeđen, da u sadašnje doba uznapredovalog maloletničkog kriminala u gradovima, ovakve batine kakve se vide na postovanom videu, izvedene javno, imale veću vaspitnu ulogu nego svi psihijatri skupa u Srbiji i šire.
Čitajući vesti i slušajući pokradene i napadnute ljude (posebno stare i nemoćne), dolazim do zaključka da ti maloletni kriminalci ne prezaju ni od čega jer ih niko u tome ne sprečava. Policija, ovakva kakve jeste, ne čini bukvalno ništa da zaštiti ghrađane. Kriminalci su toga svesni pa rade svoj ''posao'' veoma žestoko i predano.

Samo jedan lični primer: mojoj majci (ima 81 godinu, sićušna starica) su na samom ulazu u zgradu otkinuli zlatni lanić sa vrata. Pri tom zamalo je nisu gurnuli niz stepenice, mogla se sva polomiti. Posle toga lopovi - dečkići, nisu čak ni potrčali, jer su znali da ih moja majka ne može stići. Kad je otišla u policiju i prijavila slučaj, uzeli su joj izjavu i rekli: znamo mi te momke, vršljaju po kraju, niije im to prva takva krađa (ni poslednja) ...

Ali, da su posle nekoliko takvih krađa (kakvu su učinili mojoj majci), pokupili tu balavurdiju, i da su ih izbatinali jednom, pa za sledeću krađu još jednom, i za sledeći još jednom (onako kao na snimku), ubeđen sam da bi se malo opametili i prikočili ili odselili iz kvarta ...

Da nastavim dalje: moji roditelji žive u NS na visokom prizemlju stameben zgrade. Dok nisu terasu okovali čeličnim šipkama svako malo su im se momci iz kraja vršljali po terasi, krali što su mogli, a kad nisu našli ništa lomili saksije. I u tom slučaju policija ništa učinila nije, iako su momke identifikovali (maloletni). 
 
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 312


« Reply #1832 on: March 12, 2017, 07:40:16 pm »

Много важнија мера од казне је васпитање. Да тога има, да су родитељи васпитали деци по оној "не кради, не лажи, не убиј" твојој мајци не би откинули ланчић... Док тога не буде казне, колико год биле сурове, неће имати сврху.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #1833 on: March 12, 2017, 07:44:15 pm »




   Zaboravio si da kažeš da su i u vreme Gadafija na izlazu iz velikih prodavnica u luksuznim četvrtima stajali naoružani čuvari i to naoružani Kalašnjikovima, kojima si morao da pokažeš račun za kupljenu robu! Ako su ih toliko surovo kažnjavali i ako kazna ima efekta, kako to da su morali da angažuju tolike čuvare, što je za nas evropljane u to vreme, a i danas nepojmljivo?


Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1834 on: March 12, 2017, 08:22:12 pm »

Много важнија мера од казне је васпитање. Да тога има, да су родитељи васпитали деци по оној "не кради, не лажи, не убиј" твојој мајци не би откинули ланчић... Док тога не буде казне, колико год биле сурове, неће имати сврху.

Teoretski i na duže vreme, jesi u pravu, podržavam te.
Ali, trenutna situacija zahteva hitne i rigorozne mere adekvatne realnosti (govorim konkretno o Novom Sadu, gradu koji je posato leglo maloletničke delikvencije, i gde nadležni organi ne čine skoro ništa).

Očigledno, ono što je važnije od kazne (sistematsko vaspitanje i eliminacija negativnih primera) je zadnjih godina u velikoj meri izostalo na našim prostorima, pa zbog toga bi trebalo uvesti interventne mere za suzbijanje onog što je nastalo nedostatkom vaspitanja.
Da li će to biti batine na javnom mestu, prisilan rad ili nešto drugo - nije na meni da odlučim, ali treba učiniti nešto da se zaštiti običan narod na ulici, u gradskom prevozu, u svojim stanovima (posebno stariji), pod hitno! Džabe vaspitanje - to može dati rezultate tek za desetak i više godina - a šta dotle?

Vezano za čuvare sa kalašnjikovima - jesu bili prisutni i u Tripoliju, i u Kairu, i u Alexandriji,, na železničkim i autobuskim stanicama, ispred svake značajnije zgrade u gradovima, i ispred svakog hotela u Hurgadi, ali nikada, nikavu neprijatnost od njih doživeo nisam, nikad mi niko nije tražio račun za kupljenu robu. Štaviše, osećao sam se bezbedan.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #1835 on: March 12, 2017, 10:47:03 pm »




   Zaboravio si da kažeš da su i u vreme Gadafija na izlazu iz velikih prodavnica u luksuznim četvrtima stajali naoružani čuvari i to naoružani Kalašnjikovima, kojima si morao da pokažeš račun za kupljenu robu! Ako su ih toliko surovo kažnjavali i ako kazna ima efekta, kako to da su morali da angažuju tolike čuvare, što je za nas evropljane u to vreme, a i danas nepojmljivo?



Moja kći je radila ravno dve godine u Tripoliju, za jednu slovenačku firmu, i ne reče mi da je viđala te naoružane čuvare. Redovno mi je slala slike iz Tripolija i ostalih gradova.
Bio sam desetak dana u Tunisu, e tamo sam viđao te naoružane pripadnike službi bezbednosti iz tri različite vojno-policijske formacije.

Da, setio bih se da je spominjala neke prosjake po ulicama, bar bih to zapamtio, ali nije.


Љуба
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #1836 on: March 13, 2017, 12:47:59 am »




   Kolega koji je tamo boravio 80-tih u sastavu ekipe za održavanje tehnike tokom rata sa Čadom je nesrećnim slučajem zaboravio da uzme račun na kasi u nekakvoj robnoj kući i nekoliko sati je proveo u zatvoru pod sumnjom da je kupljenu robu ukrao. Diplomatske i sve druge linije su se usijale ne bi li ga nekako isčupali, što je na kraju i uspelo zauzimanjem lokalnog komandanta garnizona kod šefa policije. On lično nije imao nikakvih neprijatnosti i pričao je da su mu svi tamo govorili da je verovatno u pitanju nesporazum i da će ubrzo biti pušten, ali je kažu bila neviđena panika kod prevodioca i libijskog osoblja zaduženog za naše ljude dok ga nisu oslobodili. Očigledno se nešto jako ružno dešavalo lopovima iza zidina zatvora.

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1837 on: March 13, 2017, 02:04:00 pm »


Da pređemo na nešto manje ozbiljno:

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1838 on: March 14, 2017, 02:38:13 pm »

Zgražavam se od raznoraznih fri kik borbi, jer smatram ih životinjskim iživljavanjem, samopropagiranjem, divljaštvom, ali nikako sportom. Kad se dvojica tuku golim pesnicama, dok jedan ne padne, to mi više liči na gladijatorsku borbu, nego na sportsko nadmetanje.
Ovaj video je upravo dokaz takvog cirkusa:

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1839 on: March 14, 2017, 07:48:34 pm »



http://www.blic.rs/slobodno-vreme/zanimljivosti/uzasni-rok-ministarstvo-odbrane-sad-donelo-neverovatnu-odluku/ke7skz1
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #1840 on: March 30, 2017, 11:51:09 am »

Sta reci.

Organizovane tuce ruskih navijaca.

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1841 on: March 30, 2017, 04:25:33 pm »

Sta reci.

Organizovane tuce ruskih navijaca.

Ništa što ne može da reši jedno hlađenje glava u trajanju od 30 godina u Sibiru. Em se oni nauče reda, em koristi ima društvo u celini.

Wink
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1842 on: March 30, 2017, 06:52:18 pm »

Овако тренирају ти навијачи једног од клубова.Поделе се и удри...

Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1843 on: March 30, 2017, 06:58:24 pm »

Sta reci.

Organizovane tuce ruskih navijaca.

Ništa što ne može da reši jedno hlađenje glava u trajanju od 30 godina u Sibiru. Em se oni nauče reda, em koristi ima društvo u celini.

Wink

Као што вам је познато ,много тога вуче корене из чувене "дедовшчине", ово му доће као национални спорт
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1844 on: April 01, 2017, 08:06:46 pm »

Bez komentara:

Logged
Pages:  1 ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 ... 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.