PALUBA
April 20, 2024, 04:17:16 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 35   Go Down
  Print  
Author Topic: Škverska kronika  (Read 378728 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #210 on: November 05, 2013, 03:08:05 pm »

U Loru ?  laugh
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #211 on: November 05, 2013, 03:10:20 pm »

U Loru sad brzo seli SOA sa Katalinića briga, kako će sad deksteri pit kavu na rivi baš mi ih je žao, no dobro možda budu špijavali za Debeljaka radnike u Škveru ima tu posla ohoho Smiley
Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #212 on: November 05, 2013, 03:19:09 pm »

Gradnja podmornica za Indoneziju u Splitu?
Dobar vic, stvarno dobar.
Bio sam u Škveru u trećem mjesecu ove godine, između ostalog i u Specijalnoj. Šta reči? Blagi užas.
Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #213 on: November 05, 2013, 03:20:19 pm »

Očito niste upoznati sa situacijom u škveru , Deb(il)eljak daje ljudima prvo otkaze pa onda traži radnike izvanka pa bi malo radija podmornice pa vjetroelektrane pa silose a gdje su tu brodovi?  ,eh da i jedna skoro pa nebitna vijest odbijen je projekt izgradnje velike marine na onom ruglu od žnanja ,pogodite gdje bi je bilo zgodno smjestiti?
Debeljak je doša po politickoj vezi SDP-a pa kako je doša tako ce i otic od tamo a Indoneziji se ne žuri s ovim nego gledaju dugorocno da samostalno rade podmornice a od necega moraju pocet a mi smo jedni rijetki u svijetu koji bi im mogli ovo prodat a da postane sto posto njihovo kasnije kao intelektualno vlasništvo.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #214 on: November 05, 2013, 03:20:43 pm »

U Loru sad brzo seli SOA sa Katalinića briga, kako će sad deksteri pit kavu na rivi baš mi ih je žao, no dobro možda budu špijavali za Debeljaka radnike u Škveru ima tu posla ohoho Smiley

Ali su oni još tamo, znači nisu niti pripomistili kancelarije iz doba SDB-a.
Malo oftopičarimo ali eto, da se nešto događa.  Smiley

poz.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #215 on: November 05, 2013, 03:23:49 pm »

Debeljak je doša po politickoj vezi SDP-a pa kako je doša tako ce i otic

Debeljak je kupio Brodosplit i to je gotova priča.

Podmornice za Indoneziju i strani radnici su bacanje prašine u oči da se stvari smire.

poz.
Logged
Lox
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 469


« Reply #216 on: November 05, 2013, 03:24:51 pm »

I što bi tu bilo loše? U cijeloj HR ima mjesta za jedno veliko brodogradilište i to ako. Uljanik najbolje stoji, ali i on je u priličnoj dubiozi. Za ostale ne treba ni pričati. Druga je stvar što mi patimo na "simbole", pa onda drž nedaj. Pogledajte malo tržište. Nitko na svijetu ne može konkurirati Istoku. Ostaju samo specijalizirana visokotehološka brodogradilišta. Za to treba u modernizaciju uložiti strahovite novce. Brodosplitova najeća vrijednost su majstori i projektanti, tih nema puno. Na kraju se izgradi neki šampion godine s velikim gubitkom i poberu nagrade. Čak osobno mislim da BS bolje poslovao kao servisni remontni centar za jahte s marinom nego sada. Ono što Debeljak želi, bar mislim, je da večina poslova bude štancanje neke metalurgije. I to je dobar plan. A svi moraju shvatiti da treba za opstanak goli raditi više, duže i za manju plaću. Nema više čik pauzi, gledanja Hajduka u menzi, odlazka po dijete u vrtić itd...
Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #217 on: November 05, 2013, 03:30:54 pm »


Debeljak je kupio Brodosplit i to je gotova priča.

Podmornice za Indoneziju i strani radnici su bacanje prašine u oči da se stvari smire.

Da i on negleda na to kao na podmornice nego kao na proizvod. Ako vidi da ima u tome zarade , radit ce ih. Ako vidi da nema , nece i to je to. U svakom slucaju cisto sumanjma da ce ideju potpuno odbaciti. Prije je da ce je proucavati. Najviše ga zanima isplativost projekta i koliko komada tih podmornica bi oni radili u Brodosplitu. I naravno koliko su to spremni platiti a spremni su platiti puno ako ceš im posli prodat i nacrte istih i dat im pravo da ih sami proizvode i razvijaju u Indoneziji.
Logged
Lox
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 469


« Reply #218 on: November 05, 2013, 03:35:58 pm »

Ajmo iz početka. Gdje je i tko je objavio tu vijest? Ima li kakve potvrde da su ovi uopče bili blizu škvera?
Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #219 on: November 05, 2013, 03:47:54 pm »

Ajmo iz početka. Gdje je i tko je objavio tu vijest? Ima li kakve potvrde da su ovi uopče bili blizu škvera?
Veleposlanik im se raspitivao o tome jer je dobio upute iz Indonezije da vidi jel mi šta možemo po tom pitanju. Njih to zanima a ne nas.

http://www.thejakartapost.com/news/2011/12/22/ri-orders-3-submarines-worth-1b-regional-catch.html

Grade podmornicku flotu i treba im malo i ovih manjih diverzantskih podmornica. Idealno im je nac neku žnj zemlju koja ima znaje o tome i da to spoje al na nacin i da otkupe pravo intelektualnog vlasništva tj da poslije mogu sami to isto radit. Ne zanima ih ona šema da mi to napravimo , oni plate a posli oni nemaju nacrte od toga i svoju brodogradnju. Sad je samo pitanje koliko bi podmornica oni ovdje radili pa ako je ono šest komada onda ok. Šest komada plus posli pravo na intelektualno vlasništvo plus obuka indonezijskih inžinjera za to.
Logged
Lox
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 469


« Reply #220 on: November 05, 2013, 03:51:38 pm »

Tu se nigdje mi ne spominjemo. A da samo znaš šta sve veleposlanici laprdaju u nekim okruženjima.

Ovo ti je primjer jedne glupave vijesti na prilično ozbiljnom portalu.
http://www.business.hr/dogadjaji/jedan-od-najvecih-svjetskih-touroperatora-zeli-u-iducih-pet-godina-milijun-britanskih-turista-u-hrvatskoj
Samo za ilustraciju da se stalno vode neki razgovori, a realizacija je daleko i vrlo upitna.
Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #221 on: November 05, 2013, 03:54:51 pm »

Tu se nigdje mi ne spominjemo. A da samo znaš šta sve veleposlanici laprdaju u nekim okruženjima.
Da , samo nece nitko da im proda znanje. U tome je kvaka. Brodove znaju radit i imaju brodogradnju za to a kad dođu na podmornice onda moraju kupovat a treba im jako puno podmornica svih tipova.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_active_Indonesian_Navy_ships#cite_note-64
Logged
Lox
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 469


« Reply #222 on: November 05, 2013, 03:56:26 pm »

Brodarski institut je davno trebao u privatizaciju dok je još vrijedio. E onda nek naručuje tko hoće što hoće.
Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #223 on: November 05, 2013, 04:07:39 pm »

Njima treba do dvadesetak ovakvih malih diverzantskih podmornica koje mogu nosit podvodne mine. Ako bi to kupovali u Južne Koreje il u nekih drugih onda bi njima davali pare a nikad ne bi digli svoju vlastitu brodogradnju podmornica na noge. Ako bi kupili u nekoga ovo i dobili nacrte i znanje kasnije za to onda bi sve mogli sami i nikoga ne bi trebali moliti za ništa.

U svakom slucaju šest komada im treba svakako a onda bi još najmanje 12 napravili u Indoneziji.

Para imaju i spremni su izdvojit poprilicnu sumu za ovaj projekt ako bi to ukljucivalo i prodaju nacrta i znanja poslije njima tj pravo na intelektualno vlasništvo.

Nek potpišu ugovor za gradnju šest komada plus finaciranje prvog prototipa i zauzvrat dobijaju i nacrte i pravo na intelektualno vlasništvo ( sami mogu radit poslije ) plus obucit cemo im inžinjere i prenit znanje.

Logged
Lox
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 469


« Reply #224 on: November 08, 2013, 02:41:42 pm »

Vijest.
http://www.poslovni.hr/hrvatska/brodosplitov-tanker-prvi-probio-arktik-bez-pomoci-ledolomca-256309
Logged
Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 35   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.