PALUBA
March 29, 2024, 02:28:49 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Down
  Print  
Author Topic: Dalekometna puška 12.7 mm "Crna strela"  (Read 162966 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #75 on: January 05, 2012, 11:57:11 am »

Vjerovatno si druze gadjao iz Barrett-a m95, ovaj koji je US armija usvojila je m82a1.... a sto se tice "strele" licno meni je potpuni promasaj... Bio bih najsretniji kada bi nase puske bile takmac zapadnim, ali nazalost mislim da bas i nemamo konja za trku:D Strela bi dobro posluzila kao metla(a ne, bila bi preteska, j****** 17kg), ili pritka za buraniju, i tonu drugih stvari, ali kao snajperski sistem tesko:) jednostavno moderna ratišta zahtijevaju puno naprednija rijesenja. I mislim da je zaista vrijeme da se oslobodimo utjecaja istocnog bloka i otvorimo vidike ka zapadu, znam da nas vecina voli domace i Ruske izvedbe i stvaramo neke glupe mitove, a svaka puska je bukvalno pometena zapadnim konkurentom... No hard feelings

Meni je veoma drago, sto sve vise strucnjaka imamo na forumu.....Pritka za boraniju....
Mozda treba ponovo da se napise Uputstvo za M93.....ovaj deo oko pritke , fali.
Logged
Steel
mornar
*
Offline Offline

Posts: 13


« Reply #76 on: January 05, 2012, 12:10:33 pm »

hahahaha
mogli bi stvarno, ev citav dan smisljam alternativne uloge, jer bi bilo steta da se baci toliko zeljezo 
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #77 on: January 05, 2012, 11:46:40 pm »

................................. Strela bi dobro posluzila kao metla(a ne, bila bi preteska, j****** 17kg), ili pritka za buraniju, i tonu drugih stvari, ali kao snajperski sistem tesko:) jednostavno moderna ratišta zahtijevaju puno naprednija rijesenja. I mislim da je zaista vrijeme da se oslobodimo utjecaja istocnog bloka i otvorimo vidike ka zapadu, znam da nas vecina voli domace i Ruske izvedbe i stvaramo neke glupe mitove, a svaka puska je bukvalno pometena zapadnim konkurentom... No hard feelings
-   РАТИШТЕ: (енг.theatre of war) копнено, морско, ваздушно и евентуално космичко пространство на којем се изводе ратна дејства зараћених земаља, и ангажују њихове ОС и извори ратног потенцијала.

Е сад ми објасни, какво је то твоје модерно ратиште у односу на ову дефиницију.
Logged
Steel
mornar
*
Offline Offline

Posts: 13


« Reply #78 on: January 06, 2012, 12:41:30 am »

HAHAHHAHa, uglavnom ne mislim ni na kakve space invadere i slicno... Pa ljudi prave M200 CheyTac Intervenion, Barret, AS50, NEmesis a ovdje se jos spominje neki propali pilot projekt s tonu mana.... MIslim naravno treba diskutovati o svemu, a mozda je i stvar ukusa ili patriotizma sto njegujemo domaca sranja umjesto da ih tjeramo i podsticemo ako je to uopce moguce da naprave nesto zaista vrijedno hvale... Znam da zvucim prepotentno i usijano ali zaista nemam namjeru:D sad malo off:
Al dobro Strela je zaista genijalna u usporedbi s onim hrvatskim "radijatorom" 20mm:D
sorry na offu morao sam:)
I DA!!! Imam ideju za sta se moze strela jos koristit, naime mogao bi se koristit kao pajser, ili cak preradit usta cijevi odnoso onu gasnu kocnicu da se mogu odvrtat šahtovi:D pa zar nije genijalno!
Šala mala naravno, pozdrav svima;)
Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #79 on: January 06, 2012, 09:13:40 am »

da ...ali samo si objasnio sta nisi mislio ali jos uvek ne i sta jesi...a pitanje je jednostavno "sta podrazumevas pod modernim ratistem"...

argument tipa "to ne valja" bez nastavka tipa "zato zato zato i zato" ili "zbog toga i toga" ne znaci nista vec samo ispucavanje lopte u polje sto dalje od sopstvenog gola.

sad procitaj svoj post i zapitaj se da li si rekao ista suvislo (jeste malo na duhovit nacin priznajem, ali ovo nije forum za zabavu)...
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #80 on: January 06, 2012, 11:39:38 am »



  Niti mislim da je RT20 lose oruzije cak naprotiv...
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #81 on: January 06, 2012, 05:36:32 pm »

po mom skromnom mišlenju RT20 je odlično oružje, ali za specifične uslove.

Mislim, da Crna strela boluje od klasičnog "Zastava" sindroma. Završena na 90%. Fali onaj zadnji korak, kada iz prosečne puške dobijemo vrhunsku. Sve osnove za to ima.

LPB
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #82 on: January 06, 2012, 10:05:06 pm »

@Bozo13

Crna strela je razvjena prilicno brzo i po hitnom zahtevu VJ.
Tako da ove manjkavosti su razumne i za ocekivati.

Ono sto mi nije jasno zasto do sada ti nedostaci nisu otklonjeni.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #83 on: January 06, 2012, 10:29:44 pm »

Није завршена јер је ради "Застава". Када бу у ту фабруку увео мало реда била би завршена.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #84 on: January 06, 2012, 10:32:25 pm »


DALEKOMETNA PUŠKA M93 12.7 mm
CRNA STRELA
12.7 x 107mm
.50 Browning

Najvažnije karakteristike:

- Odlično izbalansirana
- Kundak sa dva amortizera
- Gasna kočnica koja olakšava gađanje (smanjuje trzaj do 62%)
- Kundak i obloga su napravljeni od polimera, ojačanog staklenim vlaknima
- Preklapajuće dvonožno postolje koje može da se podesi prema veličini zaklona iza koga se nalazi
- Bravljenje Mauser sistem
- Zatvarač ima vođice tokom cele njegove putanje u sanduku
- Teška cev omogućava preciznu i tačnu putanju ispaljenog projektila velikog energetskog potencijala

..............................


http://www.zastava-arms.co.rs/cms/index.php?id=90

Да се подсетимо уводног чланка.

Затим да се подсетимо још једне презентације овог оружја:
http://www.63padobranska.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=439
где имамо још шире објашњење.

Неки негативни коментари, са тог сајта су прекопирани овде, и то после више година. И онда, а и сада, тврдим да је то тенденциозно блаћење једног оружја Војске Србије.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Лично познајем двојицу ВпУ, који су стрелци на овим пушкама. Који су завршили све кусеве ове војске за употребу овог оружја. Још ми се нису озбиљније пожалили, на неку од техничких карактеристика или на неке експлоатационе проблеме.
Имају редовна кондициона гађања, сасвим су задовољни резултатима, а задовољни су и они који их оцењују.

Према томе, те неозбиљне предлоге о приткама и другим непримерним епитетима.....предлозима за употребу..... писати на неком другом месту.

Љуба


* 32im[1].jpg (27.43 KB, 600x225 - viewed 202 times.)

* 74tp[1].jpg (38.39 KB, 450x338 - viewed 244 times.)
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #85 on: January 06, 2012, 11:10:25 pm »

"Nema loseg sredstva, ima samo losih i neobucenih ljudi" tako mi je jednom prilikom rekao postovani drug. Mislim da je takav slucaj i ovde.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #86 on: January 07, 2012, 09:31:58 am »


  Ljubo,slozio bi se da uz takvo oruzije trebala bi ici nesto jaca optika. Mislim da je postojeca formacijska otpika preslaba za pusku tog efikasnog dometa,i to je po meni najveca falinka.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #87 on: January 07, 2012, 09:40:26 am »


  Ljubo,slozio bi se da uz takvo oruzije trebala bi ici nesto jaca optika. Mislim da je postojeca formacijska otpika preslaba za pusku tog efikasnog dometa,i to je po meni najveca falinka.
Онда да будемо искрени па да употребимо примеренију оцену:
"можда је оптика могла да буде и јача у односу на остале карактеристике пушке"

По мом мишљењу, израз "преслаба" је групе описних придева "искључивост", тако да ипак дамо дозу употребљивости садашње оптике, али је захтев за бољу-јачу, сасвим оправдан.

Има једна изрека на овом простору: "не кудите коња којег нисте јахали"
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #88 on: January 07, 2012, 09:51:42 am »


  Ljubo,slozio bi se da uz takvo oruzije trebala bi ici nesto jaca optika. Mislim da je postojeca formacijska otpika preslaba za pusku tog efikasnog dometa,i to je po meni najveca falinka.

Trenutna optika 8x32 sasvim zadovaljavajuća do 2000 m, a preko je već i teoretska vjerovatnoća pogotka mala. 
Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #89 on: January 07, 2012, 09:57:36 am »

2000 metara? to onda znaci da sa postojecem optikom na 600 metara pitas metu koja dlaka na glavi je suvisna
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.