PALUBA
March 28, 2024, 04:03:52 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Down
  Print  
Author Topic: Dalekometna puška 12.7 mm "Crna strela"  (Read 162647 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #90 on: January 07, 2012, 10:13:10 am »

@cerepovec dobro sad ne baš tako, ali za dobrog strijelca da sa takvom optikom može pogoditi, ali za entuzijaste  koji samo bistre teoriju ne bi bila dobra optika ni da ima 25x uvećanje.
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #91 on: January 07, 2012, 10:46:18 am »

Molio bih vas za malo objašnjenja,pošto mi neke stvari nisu baš najjasnije. Npr nalazim se na nekoj čuki sa ''veličanstvenom'' Crnom strelom, neprijatelj ide ka meni, ja pucam i posle sedmog metka ne vidim više končanicu zato što se optika rastresla. Nije pitanje da li je uvećanje od 8x nedovoljno, nego je pitanje zašto je optika za 7,9mm stavljena na 12,7mm. Šta onda da radim? Da skinem optiku i da pucam kao kad sačmarom pucam na zeca? Ili da vičem uraaaaa i neprijatelja tučem kundakom? Ili da pobegnem glavom bez obzira, ostavljajući pušku, i usput da psujem ''stručnjake'' koji su je napravili i još veće '' stručnjake'' koji su je kupili i utrapili da se ja lomatam sa njom?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #92 on: January 07, 2012, 11:08:15 am »

Pa ako si sa snajperskom puškom došao blizu neprijatelja.... onda šta da ti kažem. Loše si izabrao položaj.
Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #93 on: January 07, 2012, 12:16:42 pm »

da se razumemo ja to oruzje ne poznajem, niti sam kad pucao iz njega niti sam ga video (osim na slikama), dakle sve sto o tome znam je ono sto cujem od vas, ali mi je apsolutno prihvatljiv stav da ne postoji lose oruzje vec lose obucen vojnik. uostalom nesto slicno sam napisao i sam u jednom postu koji je nestao (rotring ga je procitao cini mi se).

ono sto mi realno "smeta" je (i to sam vec napisao malo iznad) "ovo ne valja" i gotovo. bez argumentacije bez objasnjenja bez ikakvog razloga...eto "ovo ne valja". eto u njegovom selu se preferans igra drugacije i to je jedino validno - ili - u njegovom drustvu svi vole americko oruzje i ono je najbolje.

p.s.
zar dobro obuceni snajperista puca vise od jednog metka sa istog polozaja?
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #94 on: January 07, 2012, 12:31:34 pm »

Molio bih vas za malo objašnjenja,pošto mi neke stvari nisu baš najjasnije. Npr nalazim se na nekoj čuki sa ''veličanstvenom'' Crnom strelom, neprijatelj ide ka meni, ja pucam i posle sedmog metka ne vidim više končanicu zato što se optika rastresla. ........................................
Можда би ти помогло да погледаш неки уџбеник или скрипту око тактике за снајперисте.....

Ако си стрелац-снајпериста на том оружју, онда те је запала баш нека посебна, несретна, пушка.
Обавезно да тражиш другу, а ова на оправку. На то, имаш право. Ако ти оспоравају, јави се нама на форуму да ти помогнемо, са неком ургенцијом (то би ишло гратис, као форумска солидарност).

Љуба
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #95 on: January 07, 2012, 02:21:34 pm »

Molio bih vas za malo objašnjenja,pošto mi neke stvari nisu baš najjasnije. Npr nalazim se na nekoj čuki sa ''veličanstvenom'' Crnom strelom, neprijatelj ide ka meni, ja pucam i posle sedmog metka ne vidim više končanicu zato što se optika rastresla. ........................................
Можда би ти помогло да погледаш неки уџбеник или скрипту око тактике за снајперисте.....

Ако си стрелац-снајпериста на том оружју, онда те је запала баш нека посебна, несретна, пушка.
Обавезно да тражиш другу, а ова на оправку. На то, имаш право. Ако ти оспоравају, јави се нама на форуму да ти помогнемо, са неком ургенцијом (то би ишло гратис, као форумска солидарност).

Љуба

Što se tiče opravke snajpera (optičkog nišana) to ćemo časkom da ti sredimo znam neke ljude koju su ga baš sklapali Grin
Svašta je moguće što se tiče optike možda bi je trebalo promjeniti nekom malo robusnijom, ali šta je tu je.
Slučajno znam da su u fabrici koja radi datu optiku ispucali metak i metak iz datog oruzija i da nisu s tim modelom oni bar imali tada problema, e šta se poslije dešavalo dal' se fušerilo stvarno ne znam.
Logged
dream_catcher
mornar
*
Offline Offline

Posts: 1


« Reply #96 on: January 07, 2012, 03:06:19 pm »

 
 Pozdrav svima!

 Vec duze pratim teme na ovom satu,pa resih da se prikljucim!  pilot


Zar ne bi bilo bolje da se ova puska napravi u bullpup izvedbi?
Time bi se smanjila masa i duzina puske.


Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #97 on: January 07, 2012, 03:21:20 pm »

Zar ne bi bilo bolje da se ova puska napravi u bullpup izvedbi?
Time bi se smanjila masa i duzina puske.

U principu gledano, moze. Medjutim, ovakva snajperska puska ne bi imala nikakve dodirne tacke sa M93....potpuno drugaciji sistem bravljanja, potpuno drugaciji sistem rada, poluautomatski....itd itd. Dakle potpuno nova puska.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #98 on: January 07, 2012, 03:29:46 pm »

Dobrodošao Dream_catcher


Bullpup verzija puške uteče samo na dužinu, nikako ne na težinu. Pored toga puška je "mauser" sistema, znači obrtno-čepni mehanizam. Sa tim sistemom repetiranje u bullpup verziji bilo bi otežano, brez da se bitno ne promeni stav za gađanje.

Crnu strelu nisam imao u rukama, ali po iskustvu sa zastavinim lovačkim karabinima, sa malo dodatne obrade, moglo bi se izvesti dosta bolje (tečnije) repetiranje, a i pitanje je, dali je okidanje na nivoju vrhunskih sistema te klase.

Istotako vidi se na par slika, da je na pojedinim puškama nišan postavljen prenisko, tako da se naslanja na pušku i da smeta kod nošenja (ručica). Koristnici govore i o ispadanju okvira i razdrmavanja optike kod upotrebe. Dali su to prve serije ili problem svih, neznam.

Sa tim postom ne omalovažavam pušku, nego samo sa strane pišem o mom mišlenju šta i kako dalje. Crna strela ima sve predispozicije, da bude vrhunska puška, ali sa tih 10% koji ji fale.

LPB




Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #99 on: January 07, 2012, 08:48:31 pm »


  Ljubo,slozio bi se da uz takvo oruzije trebala bi ici nesto jaca optika. Mislim da je postojeca formacijska otpika preslaba za pusku tog efikasnog dometa,i to je po meni najveca falinka.

Trenutna optika 8x32 sasvim zadovaljavajuća do 2000 m, a preko je već i teoretska vjerovatnoća pogotka mala. 

  8x32 je optika na M76 PASP. Nisam imao prilike da pucam iz snajpera,ali pogledao jesam,i tesko da je 8x dovoljno za daljine do 2000m. Vecina anti materijalnih puski (kalibar 12.7mm i gore) koriste optiku 14x50. Nesto sumnjam da bi stavljali toliko jacu optiku da nema potrebe.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #100 on: January 07, 2012, 09:05:09 pm »

Vecina anti materijalnih puski

Ako može malo pojašnjenje ovoga pojma.

hvala poz.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #101 on: January 07, 2012, 09:09:18 pm »

Tihi, siguran si?
U glavi imam, da je uvečanje 4 puta, isto piše i u pravilu PASP.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Možda je koji drugi nišan na pušči, ali možda i ja grešim.


LPB


* Snap1.jpg (73.57 KB, 641x427 - viewed 212 times.)
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #102 on: January 07, 2012, 10:41:10 pm »

Molio bih vas za malo objašnjenja,pošto mi neke stvari nisu baš najjasnije. Npr nalazim se na nekoj čuki sa ''veličanstvenom'' Crnom strelom, neprijatelj ide ka meni, ja pucam i posle sedmog metka ne vidim više končanicu zato što se optika rastresla. Nije pitanje da li je uvećanje od 8x nedovoljno, nego je pitanje zašto je optika za 7,9mm stavljena na 12,7mm. Šta onda da radim? Da skinem optiku i da pucam kao kad sačmarom pucam na zeca? Ili da vičem uraaaaa i neprijatelja tučem kundakom? Ili da pobegnem glavom bez obzira, ostavljajući pušku, i usput da psujem ''stručnjake'' koji su je napravili i još veće '' stručnjake'' koji su je kupili i utrapili da se ja lomatam sa njom?

Za tvoju informaciju kad ti se ovo desi digneš preklopni mehanički nišan i pucaš kao iz svake druge puške koja nema optiku, a ne moraš da nišaniš niz cijev kao kod sačmare  Wink

zadnji preklopni mehanički nišan
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Prednji preklopni meh. nišan
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* M-93.jpg (112.55 KB, 819x665 - viewed 233 times.)

* M-93a.jpg (68.44 KB, 818x659 - viewed 236 times.)
Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #103 on: January 07, 2012, 11:04:56 pm »

@trifko86

nisam video do sada ni na jednoj slici a ni uzivo prednji preklopivi nisan, jel to neka od varijanti puske?
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #104 on: January 07, 2012, 11:09:01 pm »

Ovo je i mene kompletno iznenadilo, predni preklopni nisan....
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.