PALUBA
March 28, 2024, 08:16:10 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Kako početi sa pušenjem lule?  (Read 132742 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #120 on: January 23, 2013, 11:50:06 am »

Stavi ove dve fotke u onu temu o luli.... Smiley
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #121 on: January 23, 2013, 07:30:56 pm »

Razdvojeno, prebačeno te spojeno, sve kako je rečeno. Wink
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #122 on: January 23, 2013, 08:09:37 pm »

larsen GD. FUJ! koja je ona bentica gore? lepo izgleda Kiss
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #123 on: January 24, 2013, 12:29:55 am »

W.O. Larsen Golden Dream fuj?? Shocked Uh, pa šta ti duvaniš baš me zanima?
Ne mogu da se pohvalim da sam probao puno vrste duvana te zato ne mogu da ih poredim.
Pošto u Kraljevu pored W.O Larsen-a mogu naći još samo Stanwell i još jednu vrstu duvana od 500 dinara za 100 gr, za koji mi je rečeno (ne mogu da se setim imena) da se manem njega, meni preostaje da duvanim W.O Larsen Golden Dream. Lepo se puši, ima jako prijantu aromu kako za mene tako i za okolinu, dovoljno je jaka, taman.
Doduše zbog tankog budžeta ne mogu da priuštim da ga pušim stalno, već se o dešava kad-kad... praznici, neki momenti duboke opuštenosti i odmora, specijalne prilike i slično. Inače pušim pretežno, nažalost, cigarete, bez lule negde oko 10 do 15 dnevno, prilično sam smanjio.

Ne znam šta znači izraz "bentica", ne šalim se?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #124 on: January 24, 2013, 07:36:19 am »

Brok, "bentica" je ona malo "savijenog" usnika.

Šeki, ne zezaj za Larsen, i ja ga često pušim. Znaš onu, "O ukusima..." Smiley
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #125 on: January 24, 2013, 06:05:57 pm »

Hvala Boro na pojašnjenju.
Nemam pojma koja je bentica, to će bolje znati Boro.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #126 on: January 25, 2013, 12:40:30 am »

ok, moracu da pisem bez uobicajenih skracenica Grin najcesce pusim macbaren scottish i plumcake, amforu i jace latakijske mesavine. omiljeni duvan mi je mb plumcake, ali i mississippi mud (koji je vrlo jak i tesko se nabavlja). od latakije imam neku svajcarsku pauli latakiju sa velikim procentom latakije, koju bi bilo pametno mesati jer je stvarno prejaka. pored toga, svidja mi se i stanislaw balkan latakia, ali sam usporio sa njom jer mi polako presususju zalihe. muva mi se po steku jos 5-6 kutija dunhill 965 i early morning pipe, ali ti duvani su za moj ukus previse fini/gospodski. ja sam ti vise sirovina  Grin no svakako, cim mi nestane balkanca, dolaze na red i oni.

 posalji mi na pp adresu pa da ti posaljem neke uzorke da probas. videces da je GD fuj. cista hemija, ko da pusis pomadu za ruke. ako vec nema drugo, a znamo da nema, kupi larsen sweet aromatic (sa crvenom trakicom), puno je bolji. a taj kog ne mozes da se setis je clan. jedan od najgroznijih duvana na svetu
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #127 on: January 25, 2013, 07:47:52 am »

Vidiš, a ja nikako ne mogu Larssen Sweet Aromatic. Probao par puta, na kraju mešao sa drugim duvanima da ne bacim pola kesice. Stvarno, "O ukusima..." Sad
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #128 on: January 25, 2013, 05:45:48 pm »

ne znam, boro... meni je to ko da pusim pomadu. SA jos i mogu da svarim. verovatno jer sam preso na neparfemisane duvane.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #129 on: January 25, 2013, 10:05:13 pm »

Jeste, imaš pravo, zove se Clan, užasan duvan.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #130 on: January 28, 2013, 07:42:26 am »

ne znam, boro... meni je to ko da pusim pomadu. SA jos i mogu da svarim. verovatno jer sam preso na neparfemisane duvane.

Još sam na aromaticima, već 12 i po godina. Kad odrastem, možda i ja pređem na ozbiljnije duvane. Smiley
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #131 on: November 07, 2013, 03:33:43 pm »

Obaveštavam kolege lulaše, sadašnje i potencijalne, da je počeo sa radom novi lulaški forum u Srbiji:

http://lulasiizsrbije.serbianforum.info/

Pogledajte, možda vam se nešto i dopadne... Smiley
Logged
maximusdesmus
mornar
*
Offline Offline

Posts: 1


« Reply #132 on: December 29, 2013, 08:58:56 pm »

zelim da pocnem pusiti lulu.gde u srbiji mogu da nabavim pristojan duvan za tu namenu na kom mestu i po kojoj ceni u odnosu na ponudu??


hvala unapred
igor
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #133 on: December 30, 2013, 07:34:45 am »

zelim da pocnem pusiti lulu.gde u srbiji mogu da nabavim pristojan duvan za tu namenu na kom mestu i po kojoj ceni u odnosu na ponudu??


hvala unapred
igor

Igor, u pasažu u Knez Mihajlovoj u Beogradu, kod Nikole imaš dosta lula, duvana i pribora. Isto tako kod Igora - u City pasažu na Obilićevom vencu i u prizemlju Beograđanke.

Naći ćeš tu sve što ti treba, a za savete - tu smo. Smiley
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #134 on: December 30, 2013, 08:59:15 pm »

боро, човек не зна наше лулашке "шифре".  Grin

види, има неколико радњи у београду где има потребног "прибора". најбољу понуду лула има никола, који се  налази у пасажу између чика љубине и кнез михаилове. радња се зове "шахин" (то ти је турска фабрика лула које је некад набављао) и налази се код кафића "врући гавран". никола је одличан трговац и покушаће да ти утрапи све и свашта. оно што ти треба је лула какву желиш и која ти најбоље лежи (немој да купујеш прескупе луле), дуван (немој ове "легалне", тражи амфору или мекбарен скотиш), алатка за чишћење звана тампер и чистачи. НЕ ТРЕБАЈУ ти филтери, мрежице, кристалићи и бог живи ти га зна шта све још људи нису измислили.

друга радња је у сити пасажу, зове се хавана шоп. од улаза попни се на спрат, и левим ходником до краја, отприлике изнад самог улаза. често није ту, па ако га нема питај у радњи испред (некаква агенција). има често данхилове дуване, а зна да набави и ларсенове (квалитетније од ова два у легалној продаји).

трећа радња ти је у краља милана (мислим да беше 33), исто завучена. држи је игорова жена, али им понуда лула није увек иста и вреди је обићи.

и што рече бора - за савете ту смо Wink
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 23 queries.