PALUBA
April 27, 2024, 01:57:10 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Kako početi sa pušenjem lule?  (Read 133929 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
husky011
mornar
*
Offline Offline

Posts: 16


« Reply #135 on: January 20, 2014, 12:10:11 am »

Postovani "lulasi"...
Pre par godina dobio sam na poklon ove dve lule.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ono sto me konkretno zanima je ima li neko slicne, kakvog su kvaliteta, od kog bi drveta mogle biti i otprilike period kada su mogle biti napravljene?
Obe su potpuno nove, a jedna cak ima i metalni separator katrana sa strane koji ulazi u glavu lule u plasticnom delu koji se stavlja u usta, kako li se vec zove to...

Odavno zelim da predjem sa motanog duvana na lulu, a sada sam prvi put natrcao na ovu pricu o lulama ovde na palubi...

Slike su sa mobilnog telefona pa ne zamerite na kvalitetu istih...


* IMAG0694.jpg (94.06 KB, 800x600 - viewed 164 times.)

* IMAG0692.jpg (125.17 KB, 800x600 - viewed 166 times.)

* IMAG0693.jpg (124.71 KB, 800x600 - viewed 176 times.)

* IMAG0688.jpg (58.77 KB, 1024x768 - viewed 129 times.)

* IMAG0690.jpg (131.53 KB, 800x600 - viewed 154 times.)
« Last Edit: January 20, 2014, 03:56:24 pm by Boro Prodanic, Reason: Ubacivanje slika u atačment » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #136 on: January 20, 2014, 07:08:42 am »

Lule su od vresa, (engl: briar), drveta koje raste oko Sredozemnog mora. Gornju ne znam, a drugu sam imao i ja, solidna je.

Za početak, odlično. Samo napred!
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #137 on: January 20, 2014, 02:07:00 pm »

мислим да је горња од букве и да је лакирана од споља. имам сличне. погледај унутра жарнице, ако има неки лим унутра онда је сигурно тако.  доња је реал бриар, вероватно ддр или чешка, прављена од албанског вреса. иако немају цену ни марку, знају да буду врло квалитетне. у сваком случају обе су употребљиве за почетак, а доња може доста дуго да тера и свашта да преживи. само напред, а ако шта треба ту смо
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #138 on: January 20, 2014, 02:08:00 pm »

мислим да је горња од букве и да је лакирана од споља. имам сличне. погледај унутра жарнице, ако има неки лим унутра онда је сигурно тако.  доња је реал бриар, вероватно ддр или чешка, прављена од албанског вреса. иако немају цену ни марку, знају да буду врло квалитетне. у сваком случају обе су употребљиве за почетак, а доња може доста дуго да тера и свашта да преживи. само напред, а ако шта треба ту смо

Hvala Šeki na ispravci. Gornju stvarno nikada nisam video.
Logged
husky011
mornar
*
Offline Offline

Posts: 16


« Reply #139 on: January 20, 2014, 03:40:06 pm »

Hvala na pocetnim informacijama.
Lule nemaju nikakav metal unutra, mozda je ispao ili ga nije ni bilo...
Cudi me da ova prva lula imam metalni poklopac, ali ne znam za sta sluzi, da li kao regulator protoka vazduh ili sta li vec?

E sad izbor duvana...ja u ponudi imam Clan, Stanwell Melange, Stanwell vanilia, W.O. Larsen golden dream i W.O. Larsen swet aromatic...

Sta mi savetujete po kvalitetu da uzmem, posto su sva pakovanja od po 50 grama i cena im je od 500 do 700 din...?
Za Clan sam vec procitao ovde da nije bas neki duvan...
Mislim naravno na odnos cena-kvalitet...posto ionako prvih par meseci necu bas prepoznavati kvalitet po ukusu...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #140 on: January 20, 2014, 03:46:34 pm »

Clan je grozan, S. Melange isto tako, Vanila možda i može ponekad da prođe. Ja najčešće pušim W.O. Larsen Golden Dream, mada volim i McBarenove duvane, ali ih trenutno nema u Beogradu, osim Navy Flake.

Najbolje je da probaš, videćeš već šta ti najviše odgovara.
Logged
husky011
mornar
*
Offline Offline

Posts: 16


« Reply #141 on: January 20, 2014, 07:28:18 pm »

Da li sme virdzinija za motanje, sitnije secena, da se proba/koristi u luli?
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #142 on: January 21, 2014, 12:11:46 am »

од свих побројаних ја једино могу да трпим ларсен СА (са црвеном тракицом). ту варијанту са резаним дуванима заборави, само ћеш да уништиш луле
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #143 on: January 21, 2014, 08:15:38 am »

од свих побројаних ја једино могу да трпим ларсен СА (са црвеном тракицом). ту варијанту са резаним дуванима заборави, само ћеш да уништиш луле
A Larsen Golden Dream? Meni je on bas po meri.
Dobro, ja sam probaao svega tri vrste duvana pored navedenog Larsen Golden Dream-a, pa ne mogu da se poredim sa tobom Sekir75 ili Borom.
Kako se zove onaj aromatik sa aromom breskve ili kajsije. To sam uzimao par puta, ali sada ne vise, posto nije to to, barem za mene.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #144 on: January 21, 2014, 08:36:27 am »

од свих побројаних ја једино могу да трпим ларсен СА (са црвеном тракицом). ту варијанту са резаним дуванима заборави, само ћеш да уништиш луле
A Larsen Golden Dream? Meni je on bas po meri.
Dobro, ja sam probaao svega tri vrste duvana pored navedenog Larsen Golden Dream-a, pa ne mogu da se poredim sa tobom Sekir75 ili Borom.
Kako se zove onaj aromatik sa aromom breskve ili kajsije. To sam uzimao par puta, ali sada ne vise, posto nije to to, barem za mene.

Da ne misliš na višnju, Cherry Ambrosia?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #145 on: January 21, 2014, 08:58:26 am »

Stanwell je u pitanju.
Ne bih se setio nego sam ga pominjao u ovoj temi, a i posatavljao sam neke slike (auu jee, ima dve i po godine kako je ovo bilo, ala leti vreme...)

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Posle ove kese, mislim da sam je kupio jos najvise dva puta, i prestao, sada samo Larsen Golden Dream, i to ne samo duvan, nema se, nego 80% cigarete a 20% duvana za lulu. Desi se da prodje i nekoliko dana a da ne zapalim lulu. Duvan je mnogo bolji, ali dzabe sve kada se nema, a on nije bas tako ni jeftin, doduse sada su i cigarete otisle...


* IMG_7495.jpg (549.46 KB, 1200x900 - viewed 129 times.)

* IMG_7498.jpg (471.71 KB, 1200x900 - viewed 158 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #146 on: January 21, 2014, 09:01:09 am »

Aaa, Melange. To ne mogu ni da pomirišem, ne ide mi.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #147 on: January 21, 2014, 05:22:04 pm »

брок, мени ларсен ГД даје осећај ко да пушим помаду за руке. био је и мени добар на прву лулу, а онда ми се после свега пар лула огадио. иста прича и са меланжом. загадио сам једну лепу петерсонку њим и не могу да очистим. три пута со и алкохол, јаке латакије из те луле, и опет се осећа. мада је и он на прву леп као десертни дуван, већ после пар лула се огади. бар сам до сада ја чуо само такве коментаре код свих који су га пробали.

дуван за лулу јесте скуп, али ајде да будемо реални -  две пакле цигарета коштају више од пола паковања ових дувана које имамо овде у продаји. уз свако поштовање, ретки су људи који могу да попуше 25грама дневно. ако се из рачунице изузму саме луле, које јесу скупе али и трају скоро вечито, лулаш има мање трошкове од цигаретичара. баци на папир па прерачунај сам...
Logged
Milos-BL-W
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #148 on: February 09, 2014, 02:09:34 am »

Pozdrav, lulaši  Smiley

Nakon dužeg interesovanja, upravo kupih svoju prvu lulu. U odluci mi je pomoglo i čitanje ove teme na Palubi. Vidim da ste raspoloženi za savjete (nadam se da još pratite konverzaciju, jer je tema solidno stara), pa se sjetih da vam se obratim za pomoć kod svojih početničkih lulaških boljki  Smiley
Prethodno sam pušio cigarete, ali malim intenzitetom, oko 1/3 kutije dnevno. Ne smatram se posebnim duvanskim ovisnikom, pa tako očekujem da ću, kao dokazani hedonista  Cool  uživati u neke 2-3 lule dnevno, zavisno od vremena...
A sada, konačno, šta me "muči": 
Teško mi je pravilno zapaliti lulu. I ako uspijem povući 2-3 dima, brzo mi se ugasi, a pretpostavljam da ne bi trebalo tako. Čini mi se da ne uspijem naći odgovarajuću mjeru zbijenosti duvana, prilikom punjenja. Kada dovoljno zbijem duvan da pravilno gori, teško mi je vući. Zbog toga, iako znam da ne bih trebao, malo "forsiram" pri paljenju, što dovede do pregrijanosti lule. Da li je moguće da na to utiče i filter, koji koristim po preporuci prodavca, da kao početnik ne "spalim" jezik (i nisam)?
Za prvi duvan sam (opet po preporuci prodavca) odabrao neki danski "Borkum riff - Mixture with Bourbon whiskey". Sviđa mi se ukus i miris i ne osjetim neku pretjeranu razliku u jačini nakon Marlboro gold-a  laugh 
Inače, od nedavno živim u Beču i na raspolaganju mi je veliki izbor lula, duvana i sve prateće opreme  Smiley u žirokom dijapazonu cijena. Za prvu lulu sam odabrao jednu od jeftinijih u ponudi, poštujući vaše savjete.
Takođe, nekada davno, u ovoj temi, prilikom priče o kukuruznim lulama, govorili ste o pravilnom upušavanju, tj. polovičnom punjenju i postepenom povećavanju, na početku, zbog formiranja kejka. Da li se to odnosi samo na kukuruzne ili generalno, na sve lule?
Priča o 24-časovnom "odmaranju" lule... da li se mora striktno poštovati? Da li će na njen životni vijek bitno uticati ako je budem palio npr. na 12 sati? Da ne kupujem odmah na početku i drugu, dok se malo ne uhodam  Smiley

Očekujem vaše odgovore i unaprijed Vam se zahvaljujem...
 
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #149 on: February 09, 2014, 08:03:15 am »

Miloše, osim Meerschaum lula, svaka se mora "upušiti".

Odabrao si odličan duvan za početak, po mom mišljenju.

Za punjenje lule, stvar je prosto u iskustvu. Na dnu lule duvan ne smeš nabiti jako, već malo manje, a na vrhu - gornji sloj koji pališ - e to mora jače da se nabije. Naučićeš brzo, ne brini. Inače da se lula gasi, to je normalno. Upališ je ponovo i pušiš dalje.

Za odmaranje lule - opet osim Meer lula, bilo bi dobro da je odmoriš, dakle da kupiš barem još jednu.

Pitaj dalje, slobodno.

EDIT:

Zaboravih da ti kažem, odi na ovaj forum: http://pipesandsmoke.com/forum/index.php?board=6.0,

to je baš lulaški forum, naći ćeš mnogo saveta kojih ovde na Palubi nema.
« Last Edit: February 09, 2014, 08:22:01 am by Boro Prodanic » Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.