PALUBA
March 29, 2024, 03:31:45 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Kako početi sa pušenjem lule?  (Read 132788 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ujkozavlanje
mornar
*
Offline Offline

Posts: 24


« Reply #180 on: July 15, 2015, 05:53:46 pm »

@seki Razmotricu tu varijantu, mada mi je malo cudno da glodjem nesto sto je ko zna ko pre mene... Cheesy
Ali dobro, s druge strane nema upusavanja i slicno. Ja sam za pocetak hteo Larsen Golden Dream, cisto da vidim a probao bih i Stanwell na primer, vidim da po internetima kazu da je ok.

@Brok pusim daleko manje, recimo jedna kutija mi traje 2-3 dana, upalim uz kafu, posle rucka i slicno. Na lulu bih presao zbog samog rituala, zbog gušta, a i zbog toga sto mi se smucilo da mi prsti smrde (u poslednje vreme su iskvarili duvan ga cigarete skroz kao da pusim seno) a studiram stomatologiju, pa nije bas pozeljno da se osecam na cigarete. Cak ni sa lulom ne bih preterivao, recimo jednu dnevno ili u dva dana pa bi mi i duvan trajao duze, sto ima i finansijskih prednosti jel'... Smiley
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #181 on: September 11, 2015, 07:40:41 pm »

не брини што је то неко већ пушио, кад се очисти нема проблема. од мојих 80так лула можда су 7-8 њих купљене нове Wink и ево дружимо се већ 14 година Wink са тенденцијом даљих набавки Wink дакле, проучи тамо форум и пеглај Wink
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #182 on: February 23, 2020, 07:38:41 pm »

Nema više, dobri svete,
one lepe šeset pete...

A i lulaši izgleda prešli u ilegalu...
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #183 on: February 23, 2020, 08:29:49 pm »

Boro, druže, jesi li ti još uvek na tom hobiju?  Cool
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #184 on: February 24, 2020, 10:21:20 am »

Boro, druže, jesi li ti još uvek na tom hobiju?  Cool

Naravno, samo imam sve manje vremena za lulu, znaš da se lula pali kada je sve potaman a ne kada si nervozan (kao cigareta).
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #185 on: February 24, 2020, 09:14:54 pm »

Pa dobro, druže Boro, kada ćeš postati svestan toga da imaš toliko godina - koliko imaš, i da u tim godinama (koje imaš), svo vreme ovoga sveta je tvoje!

I da nema više sekirancije zbog posla. Ostavi svet mlađima, mi smo dovoljno učinili (na žalost, pogrešno)!

Odmori, igraj se sa unucima, svađaj se sa ženom, pripali lulu, pogledaj poneki dobar film, idi na pecanje, beri gljive, sadi cveće, uzgajaj kučiće, rešavaj ukrštene reči, čitaj dobre romane ... uživaj u preostalim godinama života, jer onaj ''nadležni'' može doći već sutra!   Grin Grin Grin

Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #186 on: February 25, 2020, 10:14:28 am »

Hvala na lepim savetima, sve ću ih poslušati čim budem u stanju da odem u penziju. Za sada još nisam. Znam da "se gore ne ide po redu nego koga prozovedu" (izreka iz Srema), pre 4 dana umro mi je jedan klasić, ali dobro, i to je sve deo života.

Siguran sam da se bolje osećam ako živim ovako kako živim nego da sam neaktivan - provereno. Tri dana odmora mogu da izdržim, više od toga ne.
Logged
dvaesjedan
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4



« Reply #187 on: December 30, 2022, 01:31:27 pm »

Pozdrav ljudi. Vidim da je tema dosta zastarela i neaktivna al valjda još ima nekoga ko prati. Novi sam pušač, pa me zanima da li se situacija promenila kroz ovih par godina što se tiče izbora duvana u srbiji ili su i dalje WO Larsen Stanwell i Clan. Ja uzimam iz Nemačke preko drugara donese mi oko 100g Petersona ili Davidoffs na svakih par meseci jer sam video da u Srbiji online ima samo ova 3. Da li ima negde skrivenih prodavača nekih malo kvalitetnijih duvana, bio bih vam zahvalan.
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 415


« Reply #188 on: December 30, 2022, 03:22:43 pm »

Kako poceti sa pusenjem lule? moj savjet oprezno. Moje iskustvo je staro vise od 35 godina ali sumnjam da se je puno toga promjenilo. Prestao sam pusiti 01.01.2000 godine  i tvrdim da je sve u volji i u glavi. Hoces ili neces ali imao bih par osobnih savjeta kako prestati.
Natrag na lulu. Kao student sam pusio lulu oko dvije godine i onda prestao jer sam poceo imati probleme, primjetio sam krv u stolici. Inace duhan sam nabavljao iz Trsta Flying Duchmen i ostale dobre marke. Fora je , kad sam tada u gostionici zapalio lulu svi se zbog mirisa okrenu . Znamo da cigareta izaziva rak pluca, grla i usnice, rjedje ali lula moze izazvati rak zeluca ili crijeva ako se ne pazi, jer sa slinom nikotin kao tekucina ide u zeludac. Da se to ne dogodi treba imati prvo dobre lule a one su cesto i skupe pa vecina pocetnika kupuje jeftine lule. Ne znam danas ali su se tada  lule pravile od korijena Ruze. Dobra lula kod pusenja vezuje u drvo ,na sebe tekucinu, kondenzat koji se stvara tako da ne ide tekuci nikotin u zeludac. No kao i svako drvo se prije ili kasnije , ovisi o kvaliteti lule zasiti, i onda nema vise te zastite. Zato pravi pusac lula mora obavezno imati kolekciju vise dobrih lula, najmanje sedam, Jedna lula se koristi jedan dan pa se odlozi da se "osusi" da ispari sakupljena tekucina u drvu. Ista lula se moze uzeti tek nakon 7 dana. Jako je vazan i dobar pribor za ciscenje lule. To je moje osobno iskustvo a svako neka prosudi sam. Mozda sam zastario pa su se stvari promjenile. Ovo sto sam napisao sam tada naucio od starih macaka , pusaca sa iskustvom i zbirkama lula. Na zalost ovo sam naucio tek kada sam poceo imati probleme i samo dvije lule, student, hebi ga.Nema se.
« Last Edit: December 30, 2022, 03:30:47 pm by milan55 » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #189 on: December 30, 2022, 03:37:56 pm »

Drago mi je da je ova tema malo "živnula".

@dvaesjedan, na žalost u Srbiji je tako. U Beogradu ima nekoliko specijalizovanih prodavnica za lulaše, jedna i u Novom Sad, ali izbor je kako si napisao - slab. WO Larsen Golden Dream, WO Larsen Sweet Aromatic (to je moj favorit od ta tri), Stanwell i Clan. Ova dva poslednja ne mogu nikako.

@milan55, imam više od 60 lula, tačan broj ne znam, a oko 25 mi je stalno "u rotaciji" kako mi lulaši to kažemo. U proseku isprljam dve lule dnevno, svakih 10-14 dana sledi detaljno čišćenje svih. Iz ovog proizilazi da moje lule čekaju i 10-ak dana do ponovnog pušenja. Osim toga, veći deo mojih lula ima filter od aktivnog ugljena koji se baca nakon pušenja (vidi atačment). Smatram da je tako rizik manji, možda se samo tešim ali meni lula prija već 22 godine i ne nameravam da prestajem.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* PSX_20191101_131321.jpg (85.65 KB, 750x422 - viewed 2 times.)
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 415


« Reply #190 on: December 30, 2022, 04:05:13 pm »

Boro ,ni ne moras da prestanes jer sve radis super. Ja sam napisao moje pogresno iskustvo i razloge za to , presao na cigarete tada, ali sam naucio gdje sam pogesio. Ako se radi kako treba kao ti, moze i cijeli zivot. U biti je lula zdravija od cigareta. Zato Boro uzivaj, sretno u novoj...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #191 on: December 30, 2022, 04:15:00 pm »

@milane55 hvala, i tebi želim sve najlepše!

Zaboravio sam da navedem par stvari iako su tu, na početku teme. Pre lule, 27 godina sam pušio cigarete, ne bih se više vratio ni da mi neko kupuje dok sam živ najbolje cigarete.

Drugo, dim iz lule ne uvlačim u pluća, pućkam. Ponekad dok govorim i imam upaljenu lulu dogodi se da mi nešto dima ode u pluća - zavrti mi se u glavi tako da mogu da padnem. Jeste da je pućkanje lule rizično za rak usta i grla ali, koja je prednost ako čovek umre zdrav? Isto je umro kao i onaj bolesni... Smiley
Logged
dvaesjedan
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4



« Reply #192 on: December 30, 2022, 04:19:41 pm »

Hvala na brzom odgovoru! I meni je drago da vidim da se bar negde u Srbiji razgovarano luli, mada bi bilo lepo imati i temu za, što bi amerkianci rekli, “smoking sesh”. Baš tužno da za 15 godina ni malo nismo napredovali po pitanju toga čak smo i nazadovali, vidim da sad po osobi sme da se prenese samo 50g duvana Sad. Uskoro mi stiže Peterson “Early Morning Pipe”, a do tad sam hteo nešto da duvanim ne mogu da isčekam da mi stigne. Možda uzmem taj Golden Dream, videćemo.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #193 on: December 30, 2022, 04:34:19 pm »

Nije loš ali ja preferiram Sweet Aromatic. Inače baš volim aromu višnje, na primer Borkum Riff Cherry duvane, kad mogu da ih nabavim.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* vbrc.jpg (96.59 KB, 900x900 - viewed 2 times.)
Logged
dvaesjedan
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4



« Reply #194 on: December 30, 2022, 05:17:39 pm »

@milan55 Naravno al to zavisi i do količine koju neko konzumira. Ja pušim lulu jednom nedeljno tako da nemam potrebe da imam više lula, a pre toga sam pušio cigare svakodnevno 4 godine dok ih nisam totalno batalio.

Boro inače nisam ljubitelj parfimisanih duvana, volim jake duvane bez aroma, a pošto ovde nemam baš da biram verujem da će mi i taj WO Larsen dobro doći da uštedim malo na kvalitetnijim duvanima. Hvala na preporuci u svakom slučaju!
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.