PALUBA
April 18, 2024, 02:16:06 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]   Go Down
  Print  
Author Topic: Pokazna vežba "Ušće 2011"  (Read 48503 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Бродски мали
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 673



« Reply #135 on: February 16, 2011, 12:16:40 pm »

Свака част Бродски мали. Ти су лепо усликао атмосферу. Не знам да ли си усликао БОВ у санитетској варијанти, али изблиза. Ретке су те фотографије. Ја нисам успео, осим издалека (види се на једној од оних које сам прве поставио).
Хвала Џумба. На жалост, немам других слика БОВ-а.
Logged
crki
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #136 on: February 16, 2011, 12:36:04 pm »

Imam loša iskustva sa lisicama kuglar,možda su dobra kod retkog vezivanja,ali gde se stalno stavljaju ne.Moje lisice su bile čudo,jedna strana je uvek bila blokirana i to je pravio problem ‚‚šrafčić" za blokadu lisica.Većina kuglar lisica su pravila problem.Možda su dobre nove,ali posle godina upotreba bile su loše.Lanac i katanac su ekstra za vezivanje,samo lice mora da drži spojene laktove,ako su laktovi razdvojeni lako se provlači šaka.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 985


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #137 on: February 16, 2011, 01:13:41 pm »

Nemoj Crki da se ljutiš, ali ja na taj način ne bih vezao ni najgoreg ratnog zarobljenika ili kriminalca koji je sklon da pobegde ili napravi diverziju i sve nas eliminiše.
Ima i drugih načina za vezivanjem, ali lanac i katanac ne spadaju u ta sredstva.
Logged
crki
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #138 on: February 16, 2011, 02:51:35 pm »

Više može da povrede lisice nego lanac i katanac veruj mi ! Lanac kada dobro staviš to je to.A lisice ti mu(joj  Smiley ) staviš da ima malo lufta oko zgloba,kad ga izvedeš iz marice,a ono ruke modre i onda piši službene beleške zbog toga ( mislim na namerno samopovređivanje)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #139 on: February 16, 2011, 07:32:31 pm »

Црки је управу. Ланац можда није леп, можда ружно изгледа, али, ако се добро стави (како описује Црки)  ем се не може скинути, ем омогућава несметану циркулацију крви у рукама код везаног. Лисице, ако их не блокираш, притвореник сам намерно затегне па се после буни. УФ, одосмо изван теме.

Ево једне слике коју сам тотално заборавио. Покретна пољска хируршка клиника, донација од Норвешка (ако сам упамтио). Нисам улазио унутра.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSC08038rz.jpg (345.05 KB, 1024x768 - viewed 426 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #140 on: February 16, 2011, 09:13:35 pm »

Kad smo već otišli malo od teme, i pričamo o lisicama, sjećam se mog dobrog prijatelja, pokojnog, Radoslava Lakića. Nekad je bio na službi u VP 5312 Vrhnika, pa otišao na doškolovavanje u VP 5000 Pančevo. Po završetku školovanja bio je komandant neke jedinice vojne policije u Ljubljani. I jednom mi je pričao o događaju u Ljubljani iz 1990 godine. Sve jedinice koja je su koristile lisice su imala lisice od različitih proizvođača. I u nekom zezanju između različitih jedinica stave lisice nekom civilnom policajcu. I razvojem situacije je došlo do toga da su skupljali različite ključeve za lisice da bi oslobodili ovog jadnika. Na kraju su ih morali isjeći. Nije bilo odgovarajućeg, niti kompatibilnog ključa za otključavanje.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #141 on: February 17, 2011, 08:45:14 am »

Валдо, то ће пре бити да су му ставили неисправне лисице. Знам за десетак таквих случајева. На крају ту су бравари, а бонсека има у свакој радионици Undecided.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #142 on: February 18, 2011, 12:04:58 pm »

Kad smo već otišli malo od teme, i pričamo o lisicama, sjećam se mog dobrog prijatelja, pokojnog, Radoslava Lakića. Nekad je bio na službi u VP 5312 Vrhnika, pa otišao na doškolovavanje u VP 5000 Pančevo. Po završetku školovanja bio je komandant neke jedinice vojne policije u Ljubljani. I jednom mi je pričao o događaju u Ljubljani iz 1990 godine. Sve jedinice koja je su koristile lisice su imala lisice od različitih proizvođača. I u nekom zezanju između različitih jedinica stave lisice nekom civilnom policajcu. I razvojem situacije je došlo do toga da su skupljali različite ključeve za lisice da bi oslobodili ovog jadnika. Na kraju su ih morali isjeći. Nije bilo odgovarajućeg, niti kompatibilnog ključa za otključavanje.
Да ли ту помаже ”трик” са језичком од метала, који се убаци у зупчанике?
Давно сам видео ”демонстрацију” рада.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #143 on: February 18, 2011, 09:51:36 pm »

Ево неких заосталих слика:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
У првом плану с лева на десно: два "танто" ножа - исто сечиво различита обрада дршке; нож за гађање (у корицама, и борбени бодеж. Све производња ИМПА- Земун (фирма пропала у тразицији). Крање лево, пушка и пиштољ калибра 38мм за испаљивање неубојне муниције (сузавац и гумени меци) за сузбијање нереда. Обе производња "Заставе"


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Детаљи цеви поменутих пушака. "Флеш" бомбу М-93 сам већ постављао.


* DSC08043rz.jpg (578.29 KB, 1280x960 - viewed 368 times.)

* DSC08047rz.jpg (482.92 KB, 1280x960 - viewed 303 times.)
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #144 on: March 22, 2012, 11:49:27 am »

Jeste da je sa debelim zakasnjenjem al aj sad...
Na prvoj strani sam video da je @Dzumba slika neke radio uredjaje..to je Thales koje smo cini mi se kupili ili sta vec od Izraelaca. "Novi" radio uredjaji koji se koriste kod nas. U principu zamenjije rup 12 samo sto je dosta manji i dosta bolji. Kod nas senzacija a kod drugih skoro pa zastarelo.
« Last Edit: March 22, 2012, 01:25:47 pm by Broker » Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #145 on: June 19, 2012, 12:34:54 pm »

Na predhodnim stranicama se razvila diskusija o potrebi ovakve vežbe.Odrađena je kako je i zamišljena i kao takva ispunila cilj "nekakve" reklame za trenutne potrebe.
Unazad 10-tak godina izvođene su samo vežbe sa čini se samo jednom temom koja je dosadila a naziv svih tih vežbi mogao bi da se podvede pod: "Učešće u mirovnim misijama i protivteroristička dejstva" parafraziram, a po tome ispade da vojska treba samo time da se bavi. Bolje da su tokom svih ovih godina napravili jednu pravu veliku intervidovsku vežbu tipa "plavi-crveni" sa razvojem teme iz poslednjih dešavanja pa da kao posle starih dobrih "KiOBg" analiziramo gde smo i šta smo trenutno nego svih ovih 5-6 reklamnih mirovnih vežbica do sada.Manje bi se para potrošilo.A verovatno bi neke neverne tome nešto i shvatile.Za takva dejstva i ne treba imati vojsku već je dovoljno nekoliko bataljona VP.Pa bi valjda onda konačno dokazali našu mirotvornu orijentaciju onima koji su još "neverujući".
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 23 queries.