PALUBA
April 20, 2024, 06:24:16 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 45   Go Down
  Print  
Author Topic: Jadransko Brodogradilište Bijela  (Read 340573 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #240 on: January 30, 2013, 08:02:30 pm »


 Hvala ! Ništa loše niko nije mislio. Međutim, dokovanje??? Pre bih stavio most na Tari.
Što si se uhvatio za dokovanje.Rekao sam da će u emisiji biti dokovanje broda,snimak ubrzan,bolja produkcija itd..Upšte, emisija o JBB.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #241 on: January 30, 2013, 08:05:51 pm »


 Dobro! Opet kažem, ništa loše niko nije mislio. Ponajmanje ja. Pa mesecima me JBB hranio dok sam bio tamo!
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #242 on: January 30, 2013, 08:08:11 pm »


 Dobro! Opet kažem, ništa loše niko nije mislio. Ponajmanje ja. Pa mesecima me JBB hranio dok sam bio tamo!
Niko i ne pomišlja na neke loše misli.
Samo da pojasnim tematiku emisija tog sadržaja.
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #243 on: February 06, 2013, 06:21:15 pm »

U jadranskom brodogradilištu Bijela potpisan je ugovor oko remonta Šb Jadran mornarice Crne Gore.

-trenutno je na remontu 9 brodova:4 hrvatska,2 ruska,1 njemački,1 izraelski,1 monako-dabinović.
-do kraja mjeseca na remontu još 5 brodova,3 holadska,1 italijanski,1 grčki.

Radi se na dovođenju na remont još jedne američke naftne platforme.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #244 on: February 06, 2013, 06:23:13 pm »


 Da li je platforma još u JBB ? Sabrina? I ostale kršavele koje su vlasnici " zaboravili"?
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #245 on: February 06, 2013, 06:30:03 pm »


 Da li je platforma još u JBB ? Sabrina? I ostale kršavele koje su vlasnici " zaboravili"?

Platforma je nakrcana na heavy lift i otplovila za USA.Remont i vez naplaćeni 2,1 milion €.
Ugovaraju još jednu platformu.
Sklopili su ugovor sa MSC oko remonta njihovih brodova.
Sabrina i evropa čekaju sudsku prodaju.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #246 on: February 06, 2013, 06:34:28 pm »


 Hvala na informacijama. Kolega se vratio u nedelju iz JBB. Zaboravio sam da ga pitam o daljim poslovima. Za 21 dan 325 sati s prebačajem
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #247 on: February 06, 2013, 06:37:02 pm »


 Hvala na informacijama. Kolega se vratio u nedelju iz JBB. Zaboravio sam da ga pitam o daljim poslovima. Za 21 dan 325 sati s prebačajem
Trebao je da dođe još jedan brod MSC u februaru,ali je odloženo zbog jednog charter putovanja.
Sklopljen je ugovor sa menagmentom MSC Cipar,koja ima oko 100 brodova u svom portfoliju.
Logged
Kumboranin29
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 567



« Reply #248 on: February 11, 2013, 03:22:53 pm »

Evo jedan novi clanak:

11.2.2013.

Dosta brodova u Bijeloj, ali remont jeftiniji

brodogradiliste1Početak godine u Jadranskom brodogradilištu Bijela obilježio je pune dokove, s punim uposlenjem svih proizvodnih struka, čak i 300 kooperanata u januaru. Za kupovinu većinskog paketa akcija Jadranskog brodogradilišta Bijela zainteresovane su u ovom momentu tri strane kompanije.

Ipak, ovo nije znak da jenjava globalna kriza u pomorstvu i brodoremontu, kao i da ova isključivo izvozna kompanija ne reaguje na uzdrmano tržište na kome svakodnevno brodogradilišta doživljavaju bankrot, a brodari dobar dio flote umjesto uposlenja režu i pretvaraju u željezo. U menadžmentu u Bijeloj nam kažu da su ipak uspjeli u januaru da ostvare 1,5 milioan eura od remonta brodova.

- Proteklih godina krize intezivno smo radili na povećanju obima posla sa jedne strane, kao i upravljanju troškova, s druge strane kako bi opstali. Takav rad dao je rezultat da u januaru ove godine imamo stvarno rekordno uposlenje u postojećim uslovima, ali treba znati da je prihod žestoko ispod ranijih perioda. Morali smo da oborimo cijene naših usluga, da bismo bili konkurentni. Cijene remonta su zbog krize u odnosu na one od prije 5 godina prepolovljene - kaže nam predsjendik Odbora direktora Jadranskog brodogradilišta Bijela, Stanko Zloković.

U Bijeloj je sada sedam brodova, dva su u malom i dva u velikom doku (UBC Fereedom - Njemačka, "Sormovski" - Rusija, "Marul" - Splitska plovidba, "Nil" - Izrael, "Dobrota" - Dabinović-Monako, 2 broda Blue line - hrvatsko-norveške kompanije). Do kraja februara je potvrđen dolazak još šest, 4 iz Holandije i po jedan iz Grčke i Italije. U martu i aprilu trebalo bi da u Bijeloj budu i dva kontejnerska broda MSC-ja, najavljuje izvršni direktor Jadranskog brodogradilišta, Petar Tušup.

- Za dobro uposlenje u januaru kada smo imali posla za sve struke i 300 kooperanata zaslužan je remont broda MSC „Netherland", vrijedan 700 hiljada eura. To je za uslove krize impozantno. MSC je velika kompanija, samo njihov ofice u Kipru ima u menadžmentu preko 100 brodova. Saradnja sa njima, koja je kruna trogodišnjih napora da ih dobijemo kao klijente, jeste velika prilika za brodogradilište - navodi Tušup.

Do privatizacije i dolaska strarteškog partnera u Bijeloj stalno rade na smanjenju troškova i povećanje obima prihoda koje tržište dozvoljava, ali i na proširenju ponude.

- Ušli smo na polje naftnih platformi, pokušaćemo do privatizacije da nešto uradimo i sa remontom jafti i megajahti. Što je bilo do nas uradili smo, na potezu je Piter Mank. Ove godine radićemo i veliku rekonstrukciju školskog broda „Jadran", što zahtjeva temeljan i stručan posao - kaže Stanko Zloković.

On potvrđuje i zainteresovanost strateških partnera, potencijalnih vlasnika kompanije:
- Dobili smo dva pisma o namjerama, jednog ukrajinskog i jednog turskog partnera. Pregovaramo i sa jednom od najvećih evropskih korporacija u brodogradnji, to je "Damen" kompanija iz Holandije, koja ima 35 brodogradilišta. Do danas nismo dobili njihovo pismo o namjerama, ali pregovori teku i njihovo intersovanje je u ovom momentu veliko. Intezivno odgovaramo na upite koje nam dostavljaju i u narednom peridu ćemo analizirati ponude, dati naše mišljenje i dostaviti iz Vladi - navodi Zloković.

Krizne mjere Vlade pogodiće i dobar dio od 520 radnika koji su imali plate iznad prosjeka, sve do vrha kompanije, ali biće sprovedene u svim segmentima i djelovima, tvrde u menadžmentu. Zloković nam je potvrdio da će ostati predsjednik Odbora direktora Jadranskog brodogradilišta, iako to više nije profesionalna funkcija.
- Mislim da ću ostati, samo ću promjeniti radno-pravni status - zaključuje Zloković.

Članak + slike

www.radiojadran.com
« Last Edit: February 11, 2013, 06:00:52 pm by leut, Reason: ubacena vijest » Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #249 on: February 11, 2013, 07:41:04 pm »


 Damen je u Srbiji upropastio dva brodogradilišta( koliko ja znam)  Da li je to dobro za JBB?
Logged
Kumboranin29
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 567



« Reply #250 on: February 12, 2013, 02:50:14 pm »

po meni najbolja solucija bi bila da ostane u drzavnom vlasnistvu , da se da manku za remont jahti jedan dio , pa sacekati sa privatizacijom ....
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #251 on: February 12, 2013, 03:33:01 pm »


 Koliko sam ja čuo kada  sam bio tamo pre dve godine " Zarazno" je dato-prodato Manku i onaj deo obale prema Kotoru. Zato se i grit izvlačio iz JBB a.
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #252 on: February 12, 2013, 03:51:51 pm »

Damen želi da pude partner JBB i Potu Montenegru oko izgradnje 25000 m2 hala i dva travel lifta,ne interesuje ga trenutna djelatnost.Dok ukrajince interesuje.
Plan je da se u blisko-dalekoj budućnosti,remont svede na jedan pokriveni dok,modernizuje,i da se savlada rad sa novim materijalima i da 80% prihoda  JBB bude remont jahti.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #253 on: February 12, 2013, 03:56:29 pm »


 Pokriveni dok bi i bio u skladu s orjentacijom C.G.-a  u pravcu " ekološke drževe". Sve drugo je gubljenje para i efektiva zarad nekog " strateškog partnerstva " s Damenom. Ponavljam, ugušili su srpsku brodogradnju! A Vi, gospodo se uzmite u pamet.
Logged
Godra
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 990


P-34


« Reply #254 on: April 24, 2013, 10:42:44 am »

Krajem prosle godine u JBB poceli su dolaziti i brodovi MSC-a (Mediterranean Shipping Company)- Kiparskog menadzmenta. Trenutno se u JBB nalazi treci njihov brod koji je ovdje na remontu MSC SENA (prije njega remontovani MSC NEDERLAND i MSC SUEZ)


* MSC NEDERLAND.jpg (407.41 KB, 1200x900 - viewed 112 times.)

* MSC SENA_1.jpg (356.16 KB, 1200x900 - viewed 127 times.)

* MSC SENA_2.jpg (335.99 KB, 1200x900 - viewed 120 times.)

* MSC SENA_3.jpg (335.21 KB, 1200x900 - viewed 87 times.)
Logged
Pages:  1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 45   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 24 queries.