PALUBA
March 28, 2024, 11:56:08 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 242   Go Down
  Print  
Author Topic: Uterivanje demokratije Libiji  (Read 749268 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #75 on: February 25, 2011, 03:00:14 pm »

Prvo to nije baš lako organizovati pogotovo je teško organizovati logistiku kad sve što leti, gmiže i puzi u NATO-u je ili u Avganistanu ili Iraku. Dovoljno je da vidiš koje od NATO-a sad na Kosovu i Metohiji to nije ni treći poziv to je poslednja odbrana. Oni ne mogu da namaknu snage ni za Avganistan i Irak, lako je ući ali je problem izaći iz toga ... Amerikanci bi u najboljem slučaju mogli da pošalju jedan nosač aviona ali to bi samo moglo da Gadafiju da se još surovije obračuna sa plotičkim protivnicima. Ameri bi teško mogli da dobiju odobrenje Saveta bezbednosti a bez toga Italijani gotovo sigurno neće dozvoliti upotrebu svojih aerodroma za dejstvo jer bi Gadafi imao alibi da uzvrati - Gadafi nije Sloba Milošević on bi sigurno uzvratio po italijanskim gradovima. To što su njegove rakete neprecizne to gore po gradove na Siciliji.
Premda me ovde napadaju da veličam plaćenike ali Libijska PVO sa posadama iz Rusije, ex ju država, Južne Afrike i Kine bi bio vrlo respektibilan. Amerikanci vrlo teško mogu da rizikuju da im neko vuče mrtve pilote po ulicima kao Somaliji. Nije nikakva tajna da i u miru Libijski sistem VOJIN i PVO uglavnom osplužuju strani profesionalci a ne sami Libijci.
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #76 on: February 25, 2011, 03:50:50 pm »

Igrajmo se admirala prije završen kopnene bitke. (Na to se, inače, svode više-manje sve političke analize)
među ostalim, problemi s izvlačenjem stotina građana zemalja globalne i niže kontrole te snage (SAD, Britanija...do Turske) upućuju na to da je utjecaj stranih državnih faktora, ne samo zapadnih, u dosadašnjem toku "Revolucije jasmina" bio zanemariv. Pitanje je koliko su obavještajne službe tih sila uopće računale na mogućnost masovnog udara na Gadafija, a ako jesu, koliko su vlasti to prihvaćale kao realnost.    
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #77 on: February 25, 2011, 03:57:58 pm »

Lilić od Gadafija traži zaštitu za srpske državljane

BEOGRAD - Zoran Lilić, bivši predsednik SR Jugoslavije otputovao je u Tripoli kako bi tražio lično od Gadafija zaštitu za srpske državljane zarobljene u pustinjskim džepovima Libije poput mesta Kufri i Misurtiju i pomoć za njihovu evakuaciju. Lilić će tražiti da vojska obezbedi kapmove u kojima su naši građani sve do momenta njihove bezbedne evakuacije.

Izolovani, u kamovina na oko hiljadu kilometara od najbližih gradova naših oko 30 državljana ostalo je u strahu i panici od napada pustinjskih pljačkaša koji koriste haotičnu situaciju koja vlada tom zemljom.
 
Njihova rodbina obratila se Liliću za pomoć, kao dobrom Gadafijevom prijatelju preklinjući ga da ne ostavi naše državljane na cedilu.
 
Iako do sada nije bilo napada na ta dva kampa koje naši državljani ne napuštaju od početka izbijanja nemira u strahu da ih naoružane bande ne presretnu na putu do najbližeg grada udaljenog i po hiljadu kilometara, oni samo povremeno stupaju u konatakt sa spoljnim svetom kada na trenutak telefonske linije prorade.
 
Oni traže zaštitu, osećajući se kao otvorene mete, iako nisu zarobljeni, niti okupirani.

Izvor: www.blic.rs



Rim priprema vojnu operaciju u Libiji, Vojska Srbije ne učestvuje


Italija priprema vojnu operaciju za spasavanje svojih državljana sa jugoistoka Libije jer su ostali bez zaliha, rekao je italijanski ministar odbrane Ignasio la Rusa.



 
"Posedujemo informacije da na jugoistoiku Libije ima Italijana koji su ostali bez hrane. Spasićemo ih. Već smo pripremili spasilačku operaciju i samo čekamo odobrenje Ministarstva inostranih poslova", rekao je La Rusa, istakavši da su planovi spasilačke operacije već usaglašeni.

Italija je saopštila da ima oko 1.500 Italijana sa stalnim boravkom u Libiji i više stotina drugih posetilaca, uključujući radnike na naftnim postrojenjima i aheologe, a mediji su javili da je u Libiji ostalo još oko 400 Italijana. Italija je već poslala dva broda ka libijskoj obali i dva vojna transportna aviona "Ce-130" kako bi vratili 141 državljanina u matičnu zemlju.
 
Srpska vojska se ne bori u Libiji!
Ministarstvo odbrane Srbije saopštilo je u petak da niko od pripadnika vojske niti vojnih penzionera ni na koji način ne učestvuje u dogadanjima u Libiji.

U saopštenju ministarstva naglašava se da ni avioni Vojske Srbije ni piloti nisu nikada učestvovali u bilo kakvim borbenim aktivnostima van granica Srbije i demantovalo dezinformacije koje objavljuju pojedini arapski mediji.

"Ministarstvo odbrane kroz svoju vojnu diplomatiju izgradilo je izuzetno kvalitetne odnose s velikim brojem ministarstava odbrane u svetu, među kojima je i ministarstvo odbrane Libije", navodi se u saopštenju.

Ističe se da su u ovom trenutku, zbog datih okolnosti suspendovane sve zajedničke aktivnosti.

Izvor: www.vesti-online.com
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #78 on: February 25, 2011, 06:13:18 pm »

Gadafi održao govor na mitingu u Tripoliju. Ministar unutrašnjih poslova napustio Gadafijev režim, razgovarao sa novinarem BBC-a, prilikom čega je izjavio da će Gadafi pre da izvrši samoubistvo, nego da mirno preda vlast, i da je "došao trenutak slobode", i pozvao je građane da sruše režim.
Izvor BBC, link: http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-12307698
Prema izveštaju izraelskog obaveštajnog sajta Debka File (čije informacije treba uzeti sa određenom dozom rezerve), prvi vojni američki, britanski i francuski savetnici su stigli u Bengazi, i učestvuju u obuci lokalnih milicija, kao i u projektima za uspostavljanje osnovnih komunalnih usluga (struja, voda, telefon, itd.). Gadafijeve snage su napale Misuratu, ali je napad odbijen uz velike žrtve. Napad na grad Zaviju, koji se nalazi svega 30 km istočno od Tripolija je ipak uspeo, i grad je ponovo zauzet, uz velike žrtve. Napadom na oba grada je komandovao general Khweldi Hamidi, rođak Muamera Gadafija. Danas je veći broj visokih oficira RV otkazao poslušnost režimu.
Link: http://debka.com/article/20708/

Donedavni komandant OS Libije Abu Bakr Junis Džaber je mogući privremeni Predsednik Libije još uvek se nalazi u kućnom pritvoru. Zanimljivo je da je on bio šef libijske delegacije na Titovoj sahrani.
« Last Edit: February 25, 2011, 06:25:08 pm by ZastavnikDjemo » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #79 on: February 25, 2011, 09:55:57 pm »

Имао сам прилике да пре тридесет и кусур година упознам Абу Бакр Јунис Џабера када је службено боравио у посети ОС СФРЈ. Мислим да је то било пре Титове смрти, али је могуће и након тога. Прошло је доста времена. Био сам старешина непосредног обезбеђења током његовог службеног боравка код нас. Колико се сећам он је један из екипе која је са Гадафијем 1969. године свргла тадашњег краља. Дуго је на дужности "врховног командант оружаних снага Либије".
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #80 on: February 26, 2011, 12:28:00 pm »

Shooter je pisao:
"Wiki pise da Libija ima 13 Jstreba i 116 Galeb G-2. To sam znao i pre, pisalo se o tome i ovde. To sto me iznenadi je da su svi klasificirani "in service" Dali mislite da Gadafi je uspeo da ih popravi i odrzi sve u zadnjih 20 godina? Meni to izgleda bas sumnjivo..."
Nije sumnjivo ako "in service" znači ne na servisu nego - u službi.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #81 on: February 26, 2011, 02:51:56 pm »

"In service" svakako znači, da su spremni za rad - u službi. Jel to propagandni program pa bi bilo tačnije "na serviso (na naški), neka procjene upućeniji od mene.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #82 on: February 26, 2011, 03:19:08 pm »

Ti avioni su još uvek u upotrebi, ne znam samo u kom broju. Znam da su ljudi iz VZ MOma Stanojlović išli u Libiju da ih servisiraju, a čuo sam i da je Orao iz Bijeljine radio remont motora.
Logged
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #83 on: February 26, 2011, 05:57:29 pm »

Skrenuo bih Vam pažnju da TV Pink ima svoje izveštače u Tripoliju i da oni daju potpuno drugu sliku događanja u Libiji.
Ovo što se sada radi u Libiji je, kad je reč o medijima, 100% je isto kao 1999. godine. Sve je izmišljeno.
Stariji se sećaju verovatno vica iz osamdesetih
TASS javlja sa kinesko sovjetske granice Naši traktori su mirno obrađivali kolhosku zemlju kada su kineski tenkovi i artiljerija otvorili žestoku vatru po njima. Naši hrabri traktoristi dugo trpeli provokacije kineskih revizionista ali su nakraju bili prisiljeni pa su tako naši traktori preciznom i uništavajućom vatrom kaznili kineske revizioniste,
E pa sad kažu ovako Pobunjeno stanovništvo je u gardu XY pružilo žestoko otpor gafijevima snagama i u krvavim brobama potisnulo gadafijeve plaćenike koji su sve vreme pucali po nenaoružanom narodu. Ne karikiram pročitajte šta pišu strane novinske agencije ili TV Aldžazira. Odlično znam da u ovom momentu ima desetak naših novinara u Libiji ali samo izveštači Pinka šalju izveštaje ostali ako i šalju njihove redakcije im ne puštaju već puštaju Rojters, Frans pres, CNN i sotale upravo one koji se sada hvale (ne kriju, već se hvale) kako su vrlo uspešno prikazujući fotografije kolona izbeglica iz Kninske krajine kao kolone albanskih izbeglica uspeli da obmanu svetsku javnost. Strašno je što oni to ne kriju već se time hvale.
Izveštaj je ovakav NM radnik iz Egipta tvrdi da su Gadafijeve snage u mestu BB ubile sto civila. Elementarno znanje iz novinarstva kaže da se takva vest proverava ali ne ovde takva vest ide na naslovnu stranu. Nepoznata osoba MS je telefonom javila iz Tripolija javila da se u Tripoliju vode žestoke borbe i da se mrtvi broje na stotine. U isto vreme reporteri TV pinka pokazuju potpuno mirne ulice, otvorene prodavnice, pa čak i kafane narod na ulicama nigde se ne čuje nikakva pucnjava, nigde se ne vidi nikakav policajac ni vojnik ali naše novine i druge televizije nastavljaju priču Aldžazire, CNN, BBC i ostalih lažova. Ja stvarno ne mogu da shvatim ljude u Srbiji koji mogu da veruju onome što prikazuju CNN, BBC ili Glas Amerike. Pa oni čim zinu slažu. Gde su im ubijeni Šiptari u Račku, što nekog ne optužiše za to, gde su im 100.000 mrtvih Šiptara. Nikom ništa da li su se nekom izvinili. Ne oni se time hvale. Svako, ko je proveo dan u novinarstvu zna da ni jedan urednik nikada ne bi pustio vesti u novine ili na radio ili TV koje čine 99% izveštaja iz Libije. Uzmite da vam je neko telefonom javio da je MS opljačkao prodavnicu u vašom komšiluku i otidite kod nekog urednika čak i nekog petparačkog lista pa bi vas on izbacio kroz prozor.
Pišu kako su prekinute internet veze sa Libijom što nortona laž ja imam bar pet šest prijatelja sa kojima doržavam stalnu vezu da bi saznao šta se dešava.
Ovo je ozbiljan forum i vodite računa koje vesti prenosite.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #84 on: February 26, 2011, 06:01:26 pm »

Onda Libijci ove dane provode u blaženom odmoru?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #85 on: February 26, 2011, 06:46:34 pm »

Вероватно да не проводе у миру и блаженом одмору али их сигурно не бомбардују српки пилоти каји је то јавља Алџазира.
« Last Edit: February 26, 2011, 06:55:20 pm by Broker » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #86 on: February 26, 2011, 06:51:02 pm »

Ne čuje se već dugo gde je Džejmi Šej, da nije našao novi posao u Aldžaziri?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #87 on: February 26, 2011, 07:15:47 pm »

Ne verujem, ali škola je potpuno ista, Gebelsova.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #88 on: February 26, 2011, 07:21:18 pm »

Skrenuo bih Vam pažnju da TV Pink ima svoje izveštače u Tripoliju i da oni daju potpuno drugu sliku događanja u Libiji.
Ovo što se sada radi u Libiji je, kad je reč o medijima, 100% je isto kao 1999. godine. Sve je izmišljeno.

Pišu kako su prekinute internet veze sa Libijom što nortona laž ja imam bar pet šest prijatelja sa kojima doržavam stalnu vezu da bi saznao šta se dešava.
Ovo je ozbiljan forum i vodite računa koje vesti prenosite.

Podrzavam Deligrade.. pravilo
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #89 on: February 26, 2011, 07:22:33 pm »

Kao i vecina prosecnih gradjana pomalo sam se informisao o svim ovim dogadjajima pocev od Tunisa (jel` bese tamo pocelo) i cini mi se da se svaki put na strani opozicije pominjao islamisticki pokret ``Muslimanska braca``. Nisam siguran da li sam upravu,ali me interesuje ko su oni?
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 242   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.