PALUBA
March 29, 2024, 07:53:44 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 242   Go Down
  Print  
Author Topic: Uterivanje demokratije Libiji  (Read 749591 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #780 on: March 21, 2011, 09:38:37 pm »

((Budući da je ovdje najviše publike, mogu li ja ovdje postaviti baner -reklamu za Kviz. Plaćam suvim zlatom: reklamu i odgovor na pitanje Grin))
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #781 on: March 21, 2011, 09:43:25 pm »

@Barbakan
. krediti su postojali samo u teoriji, jer su sve banke državne, kamate su postojale, a krediti za fizička lica donedavno su bili nemogući;
- prosečna plata za studente? Davale su se stipendije za studije u inostranstvu, za ovo prvi put čujem;
- Hahahaha, stopa nezaposlenosti u Libiji je bila ogromna, posao se dobijao isključivo preko veze, a minimalna plata zagarantovana zakonom je iznosila 130 Libijskih Dinara, što dođe oko 75 Evra. Prosečna plata je iznosila oko 500 Dinara, što je oko 300 Evra;
- Na stanove se čekalo jako dugo, i to je bio jedan od zahteva demonstranata na početku protesta;
- kupovina vozila za one koji mogu da ih priušte, pogledaj kolike su im bile plate;
- skoro pa tačno, javni dug im je izuzetno mali;
- Tačno, školstvo i zdravstvo su zaista besplatni, ali kvalitet i nije baš na nekom nivou (seti se masovne kontaminacije HIV-om u blonici u Bengaziju i one ujdurme sa medicinskim sestrama iz Bugarske);
- Glavni uzrok protesta i u Tunisu, i u Egiptu, a bogami i u Libiji je vrtoglavi rast cena hrane.
Sve ovo može lako da se proveri na netu!

Od ostalih vesti izdvojio bih da Francuzi izgleda spremaju ove iz Čada da izvrše manji prepad na Sebhu.  
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #782 on: March 21, 2011, 09:43:47 pm »

((Budući da je ovdje najviše publike, mogu li ja ovdje postaviti baner -reklamu za Kviz. Plaćam suvim zlatom: reklamu i odgovor na pitanje Grin))

Svi gledaju sve nemojte se brinut.

poz.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #783 on: March 21, 2011, 10:08:35 pm »

Znam da je ovo crnjak, ali nisam mogao odoliti.
"Odisejeva Zora"

Cilj ove "milosrdne" misije je da podeli Libiju na tri dela:

1.Dizel
2.Obični
3.Bezolovni.....
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #784 on: March 21, 2011, 10:25:14 pm »

Znam da je ovo crnjak, ali nisam mogao odoliti.
"Odisejeva Zora"

Cilj ove "milosrdne" misije je da podeli Libiju na tri dela:

1.Dizel
2.Obični
3.Bezolovni.....

Hahahaha, dobar! Grin
Šalu na stranu, to im je Gadafi već odavno dao. Wink
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #785 on: March 21, 2011, 10:30:03 pm »

U tom vicu ima zrnce istine. Uostalom, mislim da sam to već rekao: Libija je mlada država - nastala je, zapravo, od talijanskih kolonija Cirenaike (veliko istočno područje, najveći grad Bengazi)  i Tripolitanije (zapadno prioblalje s Tripolijem kao najvećim gradom), a Fezan je južno od Tripolitanije, prema Čadu. Kad su propali Talijani, prve dvije regije postale su britanska, a jugoistočna je postala francuska zona, da bi se ta područja ujedinila pod kraljem libijskim.
Logged
kamaz
desetar
*
Offline Offline

Posts: 136


« Reply #786 on: March 21, 2011, 10:36:27 pm »

Sve je to lijepo... Ali meni se čini da je zbroj događaja veoma lako pojasniti: ameri su otišli u samoposlugu zvanu Svjet i odlućili uzesti naftu s police sjeverna Afrika... Zaštitar rusija je malo zadrijemao na poslu (malo duže vremena nešto drijema), dok se ostali u trgovini (Kina, Indija, eto, sad i Turska) ponašaju kao da nisu odavde i da nevide amere kako pokušavaju krasti...

Ishod?
Nažalost crn---ameri će izači s svojom naftom, dok će rusi uz još nekoliko kupaca iz trgovine to malo prokomentirati kao ˝zločesti dečki! niste to smjeli˝ i sve će ostati na tome... (ta sjetite se Jugoslavije-kao da je Libija išta bolje...)

Što reči na to?
Mrzim priznati, ali ameri su dobili hladni rat i sada uživaju u tome... Dok se kina/rusija/iran/indija nedogovore tko je doba, a tko loš u svjetu, sve rasprave su za k....
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #787 on: March 21, 2011, 10:43:56 pm »

Naravno da ima istine, ali opozicija za sada insistira na ujedinjenoj Libiji, kao i na obaranju Gadafija.  
@ kamaz
Za tvoju informaciju, Ameri već imaju većinski udeo u libijskim nalazištima nafte, i to još pod Gadafijem! Šta misliš, čime je on (ot)kupio svoju slobodu i svoj život? Ne zaboravi da pričamo o čoveku koji je odgovoran i za PAN-Am let 103, UTA let 772, bombu u diskoteci La Belle u Berlinu, ubistvo britanske policajke pred libijskom "narodnom kancelarijom" u Londonu, itd. Takve stvari učinjene velikim silama se uglavnom plaćaju glavom. A Gadafiju su "progledali kroz prste"! Nagradno pitanje: zašto? Wink
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #788 on: March 21, 2011, 11:03:31 pm »

((Budući da je ovdje najviše publike, mogu li ja ovdje postaviti baner -reklamu za Kviz. Plaćam suvim zlatom: reklamu i odgovor na pitanje Grin))

Svi gledaju sve nemojte se brinut.

poz.

((Uf, dobro, a baš sam htio povisiti cijenu na tri barela nafte angel))
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #789 on: March 21, 2011, 11:33:49 pm »


- Glavni uzrok protesta i u Tunisu, i u Egiptu, a bogami i u Libiji je vrtoglavi rast cena hrane.
!
  
[/quote]    Ma daj , nije nego , no koment 
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #790 on: March 21, 2011, 11:42:15 pm »

Polako s činjenicama. Barbakane, izvor?



  Naglasio sam ako su tacni  podaci kontraadmirale a bilo ih je u novinama vise puta i na tv , bas je veceras to ponovio Lazanski u emisiji , verovatno nije bas sve 100% tacno ali nije se pobunio ceo narod odnosno sva plemena neznam koliko ih ima u Libiji ,
« Last Edit: March 21, 2011, 11:51:58 pm by trifko86 » Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #791 on: March 21, 2011, 11:54:46 pm »

Gledao sam malopre BBC i pored već poznatih scena uništene tehnike koje smo već stavljali ovde, video sam i neke nove snimke uništenih višecevnih raketnih bacača i tenkova, kao i par zarobljenih tenkova i samohotki koji su još uvek bili na vučnim vozovima. ovi snimci su uglavnom sa puta koji vodi od Bengazija ka jugu, barem je tako navedeno u komentaru.

Što se tiče razloga pobune, ovo nije prva pobuna protiv Gadafija koja je u krvi ugušena (i Gadafi je primenjivao iste metode za uterivanje svog viđenja demokratije u Libiji kao i amerikanci), samo je prva koju su direktno podržali amerikanci i njihovi evropski saveznici. Sukob plemena oko prevlasti u Libiji traje koliko postoji Libija, tako da je strani faktor imao dosta olakšan posao podsticanja nove pobune ukoliko usvojimo kao tačnu pretpostavku da je ova pobuna inicirana spolja.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #792 on: March 22, 2011, 12:05:35 am »

Vest je od juce al sam se slatko nasmejao  Grin


Albanija podrzava vojnu intervenciju!!!


20.3.2011



TIRANA - Albanski premijer Sali Beriša je podržao vojnu intervenciju u Libiji i rekao da je Albanija spremna da pruži svu neophodnu pomoć međunarodnoj koaliciji, saopštila je danas vlada te zemlje.
 
"Albanija je spremna da pruži svu neophodnu pomoć međunarodnoj koaliciji kako bi realizovala važnu misiju čiji je cilj sloboda, mir i stabilnost na Mediteranu", rekao je Beriša u svom saopštenju.
 
On je takođe rekao da je vojna intervencija u skladu sa međunarodnim pravom, da je legitimna i da je njen cilj da se civili u Libiji zaštite od režima Muamera Gadafija. Albanija je članica Nato od 2009. godine.


Izvor:KUrir


Sta oni mogu da pruze,pa od njih je i Bog digao ruke!!!
Logged
dragan_mig31
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 86


Drtobicu ti kicmu


« Reply #793 on: March 22, 2011, 12:24:53 am »

Vest je od juce al sam se slatko nasmejao  Grin


Albanija podrzava vojnu intervenciju!!!


20.3.2011



TIRANA - Albanski premijer Sali Beriša je podržao vojnu intervenciju u Libiji i rekao da je Albanija spremna da pruži svu neophodnu pomoć međunarodnoj koaliciji, saopštila je danas vlada te zemlje.
 
"Albanija je spremna da pruži svu neophodnu pomoć međunarodnoj koaliciji kako bi realizovala važnu misiju čiji je cilj sloboda, mir i stabilnost na Mediteranu", rekao je Beriša u svom saopštenju.
 
On je takođe rekao da je vojna intervencija u skladu sa međunarodnim pravom, da je legitimna i da je njen cilj da se civili u Libiji zaštite od režima Muamera Gadafija. Albanija je članica Nato od 2009. godine.


Izvor:KUrir


Sta oni mogu da pruze,pa od njih je i Bog digao ruke!!!

Na njega se cekalo celo vreme.Sad zanmo da je legitimni taj rat.Koj kreten.Sad cekam ovi kreteni kod nas u Makedoniji da urade isto jer je to ista bagra koju sacinju najvece lizimude na planeti.
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #794 on: March 22, 2011, 12:43:34 am »

Gledao sam malopre BBC i pored već poznatih scena uništene tehnike koje smo već stavljali ovde, video sam i neke nove snimke uništenih višecevnih raketnih bacača i tenkova, kao i par zarobljenih tenkova i samohotki koji su još uvek bili na vučnim vozovima. ovi snimci su uglavnom sa puta koji vodi od Bengazija ka jugu, barem je tako navedeno u komentaru.

Što se tiče razloga pobune, ovo nije prva pobuna protiv Gadafija koja je u krvi ugušena (i Gadafi je primenjivao iste metode za uterivanje svog viđenja demokratije u Libiji kao i amerikanci), samo je prva koju su direktno podržali amerikanci i njihovi evropski saveznici. Sukob plemena oko prevlasti u Libiji traje koliko postoji Libija, tako da je strani faktor imao dosta olakšan posao podsticanja nove pobune ukoliko usvojimo kao tačnu pretpostavku da je ova pobuna inicirana spolja.


Kolega Dexy, je li ta pobuna bila 2006.? usput, evo malo brojki koje možda mogu biti korisne:


Libya shares with its neighbors the following characteristics:

  Tunisia Egypt Libya
Youth Rate of Unemployment 30% 34% 30%
Median Age 29.7 24 24.2
Literacy Rate 74.3% 82.6% 71.4%
GDP per capita $9,472.07 $6,224.54 $13,778,63
CPI 4.5% 11.7% 4.5%
Population (Million) 10,589 80,471 6,461


  
From the table above, it is clear that Libya shares the main economic indicators that are considered the culprits behind the revolutions in Tunisia and Egypt: The rate of unemployment among the youth (over 30%) and the median age (under 30s). Libya however has the smallest population size and the highest per capita income.
 
The current unrest started, as in the other two cases, by the activists calling for a day of protests on February 17, the fifth anniversary of protests in Benghazi in 2006. Websites and web-pages have been set up (especially by Libyans in exile) to encourage and promote action against the regime.

http://artsandsciences.osu.edu/news/reflections-on-the-libyan-uprising
Logged
Pages:  1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 242   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.