PALUBA
March 29, 2024, 12:34:24 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 [228] 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ... 242   Go Down
  Print  
Author Topic: Uterivanje demokratije Libiji  (Read 749484 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3405 on: June 13, 2020, 03:00:36 pm »



Quote
A Turkish team has arrived in the Libyan capital, Tripoli, to help dismantle landmines left behind by forces loyal to renegade military commander Khalifa Haftar.

Turkish military support has been key to recent territorial gains made by the UN-recognised government.



Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3406 on: June 14, 2020, 07:44:55 am »



Haftar traži podršku od Izraela?


Vrhovni zvaničnik blizak libijskom generalu Kalifi Haftaru zatražio je od Izraela podršku u ratu protiv međunarodno priznate vlade nacionalnog sporazuma (GNA).

Navodeći da dve zemlje imaju zajedničke interese.

"Nikada nismo bili i nikada nećemo biti neprijatelji i nadamo se da ćete nas podržati", rekao je Abdul Salam al-Badri, potpredsednik vlade sa sedištem na istoku, za izraelski list Makor Rišon.

Iako Izrael i Libija nemaju odnose i Jerusalim je izbegao bilo kakvu javnu raspravu o ratu, uveliko se spekuliše da podržava Haftarove snage zajedno sa Egiptom i zalivskim državama, piše Dzeruzalem post.

Tokom godina bilo je više izveštaja o tome kako su Izraelci obučavali Haftarove snage, a izraelski oružani sistemi su poslati u ratom razorenu zemlju.

Al-Badri je Izraelu poručio „delimo zajednički interes: Erdogan je terorista. Na istoj smo strani, bilo bi idiotski da to ignorišemo."

Iako u severnoafričkoj zemlji nije ostalo mnogo Jevreja, al-Badri je pomenuo istorijsku jevrejsku zajednicu u Libiji, rekavši da su „kroz istoriju služili kao utočište ljudima svih vera".

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3407 on: June 16, 2020, 12:04:56 pm »



Quote
Turkish demining experts were seen clearing mines and explosives from south Tripoli on Monday, four days after they started working on clearing civilian areas across Libya from mines and IEDs.

Uniformed men wearing helmets bearing the Turkish flag were seen inspecting a bullet-ridden house and its surroundings.

The Turkish Armed Forces started demining operations on Thursday, amid an appeal of the internationally recognised Government of National Accord (GNA) to guarantee the safe return of civilians to areas retaken from Khalifa Haftar's Libyan National Army (LNA).

The GNA announced on June 6 it had retaken control of the Greater Tripoli Region as well as the "last major stronghold" of the LNA in Tarhuna.




Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3408 on: June 17, 2020, 05:34:11 pm »



Razgovor i analiza na temu ...



Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #3409 on: June 20, 2020, 08:12:51 am »

Čavušoglu: Ankara i Rim će sarađivati na postizanju mira u Libiji
Tanjug 20.06.2020.

Turska će sarađivati sa Italijom na postizanju mira u Libiji i pokretanja održivog političkog procesa u toj zemlji, izjavio je turski ministar spoljnih poslova Mevlut Čavušoglu.

On je na konferenciji za novinare sa italijanskim ministrom spoljnih poslova Luiđijem di Majom u Ankari rekao da Turska želi da sarađuje sa Italijom i na ispunjavanju energetskih potreba u Libiji, uključujući električnu energiju. Prema rečima Čavušoglua, Turska i Italija mogle bi da sarađuju i u Sredozemlju, gde se Ankara spori sa Grčkom i drugim regionalnim zemljama zbog resursa nafte i gasa, javila je "Raša tudej".

Francuska je ove sedmice pozvala saveznike iz NATO-a da razgovaraju o "sve agresivnijoj ulozi Turske u Libiji", optužujući Ankaru za kršenje embarga na uvoz oružja i za ometanje napora da se obezbedi primirje u toj afričkoj zemlji.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3410 on: June 21, 2020, 06:32:17 am »



Predsednik Egipta upozorio na "crvenu liniju" - naređena hitna intervencija vojske


Egipatski predsednik upozorio je da bi napad libijskih snaga koje podržava turska vojska na strateški grad Sirt predstavljao prelazak "crvene linije“

Predsednik Abdel Fatah el-Sisi je zato zahtevao direktnu vojnu intervenciju Egipta.

El-Sisi je rekao da bi Egipat mogao da interveniše u susednoj Libiji sa namerom da zaštiti zapadnu granicu u oblasti bogatoj naftom, i na taj način obezbedi stabilnost i upostavi prekid vatre u Libiji.

On je još jednom upozorio, prenosi AP, da bi napad snaga "slabašne vlade u Tripoliju lojalne SAD" na Sirt ili vazdušnu bazu Jufre, značio prelazak "crvene linije“.

"Zaustavimo se na trenutnoj liniji fronta i započnimo pregovore, kako bismo pronašli političko rešenje krize u Libiji,“ rekao je predsednik Egipta prilikom obilaska komande vojnog vazduhoplovstva stacionirane u bazi Sidi Barani, u zapadnoj regiji uz poroznu pustinjsku granicu s Libijom.

Rekao je da je Egipat spreman da opremi oružjem i obuči libijska plemena „kako bi bila spremna da odbrane svoju zemlju“. Obratio se plemenskim vođama naglasivši da ako Egipat bude intervenisao, zajedno će napredovati u tim sukobima.

Ovaj snažan govor usledio je nakon što su se početkom ovog meseca libijski borci udružili sa vladom u Tripoliju i počeli da napreduju ka gradu Sirt, čime su ignorisali egipatsku inicijativu da zaustave borbe i počnu mirovne pregovore.

Zauzimanjem Sirte bila bi otvorena vrata saveznicima sa vladom u Tripoliju da napreduju dalje ka istoku i potencijalno preuzmu kontrolu nad vitalnim instalacijama, terminalima i naftnim poljima, koje su plemena u savezu sa Hifterom zatvorila početkom ove godine i tako Libiji presekli glavni izvor finansiranja.

Nemiri u Libiji traju od 2011. godine kada je tokom građanskog rata svrgnut i ubijen dugogodšinji diktator Moamer Gadafi. Od tada je zemlja podeljena između rivalskih administracija na istoku i zapadu, njihovih naoružanih grupa i stranih vlada koje ih održavaju.

Istočne snage maršala Hiftera počele su u aprilu prošle godine ofanzivu s ciljem da zauzmu Tripoli, a haos se sve više pogoršava kako se strane pristalice mešaju, uprkos svemu što je dogovoreno na mirovnim pregovorima u Berlinu početkom ove godine.

Hiftarove snage podržavaju Ujedinjeni Arapski Emirati, Egipat i Rusija, dok snagama okupljenih oko vlade u Tripoliju pomažu Katar, Italija i Turska.

izvor
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #3411 on: June 21, 2020, 07:10:16 pm »

Sve se vrti oko nafte, naftnih izvora, naftnih terminala, gasovoda, što znače da igru vode stranei igrači, kojima je profit najbitnija stvar na svetu.

Niko ne spominje vodu koju je Gadafi doveo iz pustinje do svih obalskih gradova. Voda možda trenutno nije bitna, jer se vodi rat, ali čim rat stane, ko bude vladao izvorištima i vodovodnom mrežom, taj će diktirati uslove života.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #3412 on: June 23, 2020, 05:10:14 am »

Makron: Ankara igra "Opasnu igru" u Libiji
Srna 23.06.2020.

Francuski predsednik Emanuel Makron kritikovao je danas Tursku zbog podrške međunarodno priznatoj administraciji u Libiji, navodeći da Ankara igra "opasnu igru".

- Već sam imao šansu da iznesem veoma jasan stav turskom predsedniku Redžepu Tajipu Erdoganu da smatram da Turska igra opasnu igru u Libiji i da je to suprotno njihovim obavezama preuzetim na konferenciji u Berlinu - izjavio je Makron. Francuski predsednik rekao je da je ranije telefonom razgovarao sa američkim predsednikom Donaldom Trampom o krizi u Libiji.

Turska u sukobu u Libiji podržava međunarodno priznatu Vladu nacionalnog jedinstva koja se bori protiv Libijske nacionalne armije (LNA) na čijem je čelu Kalifa Haftar kojeg podržava Rusija, Ujedinjeni Arapski Emirati i Egipat. Administracija iz Tripolija se uz podršku Turske priprema da ponovo zauzme grad Sirt koji je od strateškog značaja a koji od januara pod kontrolom drže Haftarove snage.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3413 on: June 24, 2020, 06:14:07 am »



Turska: Pomračenje uma


Turska je uzvatila na kritiku Francuske zbog intervecije u Libiji.

Turska je danas uzvratila na kritiku Francuske zbog svoje intervencije u Libiji, navodeći da je francuski predsednik Emanuel Makron morao da pretrpi "pomračenje uma" da bi se suprotstavio podršci koju Ankara pruža međunarodno priznatoj vladi u Tripoliju.

Makron je juče optužio Tursku da igra opasnu igru u Libiji i izrazio podršku egipatskom predsedniku Abdelu Fatahu al-Sisiju, koji je u subotu rekao da Kairo ima pravo da interveniše u sukobima svog suseda, preneo je Rojters.

"Makronova kategorizacija podrške naše zemlje libijskoj legitimnoj vlada zasnovanoj na rezolucijama UN-a i njihova ocena da je to opasna igra može se objasniti samo kao pomračenje uma", izjavio je portparol turskog Ministarstva spoljnih poslova Hami Aksoj.

Prema njegovim rečima, trenutne nevolje u Libiji prouzrokovane su napadima snaga Kalife Haftara, koji je odbio sporazume o prekidu vatre u Moskvi i Berlinu.

Pariz je optužen da je politički podržavao Haftara i prethodno mu davao vojnu pomoć radi borbe protiv islamističkih ekstremista.

Francuska negira da podržava Haftara, ali konstantno kritikuje Tursku.


izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3414 on: June 24, 2020, 07:14:25 am »



Quote
After discovering several mass graves in Tarhuna, the General Authority for Search and Identification of Missing Persons continued the exhumation of the bodies from one of the discovered graves in the city on Tuesday.

Personnel was seen exhuming the bodies out of the mass grave, with ambulances seen ready to transport them.

"Today we are in the cemetery in Tarhuna, where 10 bodies were exhumed on June 10th," said the director of the Department of Remains Search, who added that "a plan has been set up and the area has been divided into several squares. We will continue with this work until it is finished, God willing."

The Government of National Accord (GNA) forces have recently captured the city of Tarhuna which had been considered an operation and supply centre for the Libyan National Army (LNA) forces.

The Human Rights Council of the United Nations adopted a resolution on Monday to send an "investigation mission" to Libya, tasked with documenting the alleged violations committed in this country since 2016.




Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3415 on: June 25, 2020, 03:15:14 pm »




Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3416 on: June 26, 2020, 04:13:43 pm »



DW: Turskoj zapad, Rusiji istok, Libiji haos


Egipatski predsednik preti da će vojno intervenisati u Libiji. To bi, pored ruskih plaćenika i turske vojske, bila treća strana sila u zemlji.

Na talonu je veliki ulog, a igra postaje sve opasnija, piše "Dojče Vele".

Poruka šefova diplomatije Arapske lige zvučala je jasno: integritet Libije mora se sačuvati u svakom slučaju, zemlja se ne sme raspasti na regione kojie kontrolišu različite strane sile. „Vojni angažman ne može da donese mir ili političku stabilnost u Libiji“, saopštili su ministri u utorak.

Prethodno je egipatski diktator Abdel Fatah al Sisi pripretio takozvanoj Vladi nacionalnog jedinstva koju u Tripoliju predvodi Fajiz al Saradž. Trupe te Vlade, koju priznaje veliki broj zemalja sveta, nameravaju da, zajedno sa snagama koje podržava Turska, zauzmu važan obalski grad Sirt. To je, kako Al Sisi kaže, „crvena linija“.

Sirt, u središtu libijske obale, smatra se strateškom tačkom odakle se može kontrolisati niz mediteranskih luka kao i najvažniji gasovodi u zemlji. Ko drži Sirt, ima veliko ekonomsko preimućstvo koje može da odluči građanski rat.


Rovovi oko Tripolija

Al Sisi se suprotstavlja Al Saradžu i Turskoj jer ovi pod svojom kontrolom imaju niz islamističkih grupa. Egipatskom predsedniku su te grupe trn u oku – on je na vlast došao vojnim udarom, svrgnuvši upravo Muslimansko bratstvo.

„Al Sisi pretnjom vojnom intervencijom šalje Turskoj poruku da je bolje da gaji prijateljski odnos sa Egiptom“, kaže nam Tarek Megerisi iz Evropskog saveta za međunarodne odnose. On ipak misli da egipatski predsednik samo blefira.

Tursko vojno prisustvo za sada je bilo efikasno. Uz tu odlučujuću pomoć su trupe Al Saradžove vlade uspele da potisnu snage generala Kalife Haftara čija je moćna paravojska duže od godinu dana držala Tripoli pod opsadom.

U tome je, doduše, pomogla jedna odluka iz Moskve, smatra Volfram Laher, stručnjak berlinske Fondacije za nauku i politiku. Naime, Rusija je povukla profesionalnu paravojsku „Vagner“ koja je podržavala generala Haftara u naletu na Tripoli. Zauzvrat je Turska obustavila vazdušne udare na opsadnu paravojsku.

„Tako je Haftarova ofanziva propala jer su Turska i Rusija napravile dil“, piše Laher.

General Haftar, koji se iz egzila vratio po rušenju bivšeg vlastodršca Moamera el Gadafija, ipak i dalje može da se uzda u pomoć Ujedinjenih Arapskih Emirata. Emirati su Haftarovoj armiji poslali bespilotne letelice koje sprečavaju Al Saradžove trupe i plaćeničke grupe da potisnu Haftarove ljude još dublje na istok zemlje. Njihova baza je na istoku libijske obale, u Tobruku.


Ujedinjene nacije nemoćne

Komplikovani front pokazuje koliko život i smrt u Libiji zavise od stranih sila. One pak u vidu imaju svoje ciljeve, a ne dobrobit Libije. „Gde god da se sada povuče linija, Turska je postala dominantna sila u zapadnoj Libiji, a Rusija najvažnija zaštitnica generala Haftara“, piše Laher.

Da stvari budu još komplikovanije, Ankara se vojnim uplitanjem zamerila Parizu, savezniku iz NATO. Francuska želi stabilnost u Libiji kako bi se razračunalo sa džihadističkim grupama koje u čitavom haosu nesmetano jačaju na jugu zemlje, gde počinje pojas Sahela.

Moguće da su strane sile već toliko uložile u rat u Libiji, da će teško odustati od njega. Kako piše Laher, bilo kakav dogovor značio bi formiranje jedinstvene vlade i vojske u Libiji, koja bi onda bila dovoljno moćna da se brani od stranih uticaja. „Zato ni u turskom ni u ruskom interesu nije da se konflikt reši, nego da se – zamrzne.“

Dok to traje, upozorava Arapska liga, libijskoj omladini ne ostaje bolja perspektiva nego da se uključi u radikalne ili mafijaške strukture.

Ujedinjene nacije su za sada nemoćne čak i da nametnu embargo na isporuku oružja zaraćenim stranama. „Nažalost“, zaključuje Tarek Megerisi, „previše stranih država je previše fokusirano na svoje kratkoročne interese.“

izvor
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #3417 on: June 26, 2020, 09:39:56 pm »

Od Tobruka do Tripolija je vazdušnom linjom preko 1000 km (kopnom puno više), a između dva grada je negostoljubiva, surova, bezvodna pustinja ...
U toj nedođiji, upravo na istoj relaciji je Romel dobio pa izgubio bitku.

Nije lako Haftaru da obezbedi logističku podršku svojim snagama, u opkoljavanju Tripolija.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #3418 on: June 27, 2020, 04:54:43 pm »

Ruski plaćenici ušli na najveće naftno polje u Libiji
Tanjug 27.06.2020.

Ruski i drugi strani plaćenici ušli su u najveće naftno polje Libije, saopštila je u petak libijska Nacionalna korporacija za naftu, navodeći da je to pokušaj da se spreči ponovno poketanje zaustavljene proizvodnje nafte u toj ratom razorenoj zemlji.

Iz libijske naftne kompanije dodaju da su se "ruski plaćenici prvi put sastali sa stražarima velikog libijskog naftnog polja Šarara", koje je pod kontrolom boraca međunarodno nepriznatih snaga generala Kalife Haftara na istoku, u četvrtak uveče. U podeljenoj Libiji, Rusija je vodeći oslonac Haftarove Libijske nacionalna armije (LNA), koja vodi rat protiv međunarodno priznate vlade u glavnom gradu Tripoliju, a koju uglavnom podržava Turska.

Ranije ove godine, milicija poznata pod nazivom Straža naftnih postrojenja, koja je pod upravom Haftarovih snaga, pomogla je u gašenju proizvodnje nafte kada su plemena u savezu sa Haftarom vodila blokadu libijskih naftnih luka, što je bio izazov administraciji u Tripoliju. Dok Haftarove snage sa istoka kontrolišu libijski naftni polumesec, vlada Tripolija na zapadu kontroliše nacionalne rezerve Centralne banke, uglavnom crpljene iz prihoda od nafte.

Iako Libija ima najveće rezerve nafte u Africi, ona nije u mogućnosti da izvozi naftu otkako je Haftarova blokada započela u januaru, a to je koštalo državnu korporaciju preko šest milijardi dolara izgubljenog prihoda. Libijske kompanije su proizvodile preko 1,2 miliona barela dnevno pre gašenja.

Izvor: www.blic.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #3419 on: June 28, 2020, 09:07:59 pm »

Na talonu veliki ulog, a igra postaje sve opasnija: U Libiji se sukobljavaju Rusija i Turska, a sada treća sila želi da uđe u rat
Blic 28.06.2020.

Egipatski predsednik preti da će vojno intervenisati u Libiji. To bi, pored ruskih plaćenika i turske vojske, bila treća strana sila u zemlji. Na talonu je veliki ulog, a igra postaje sve opasnija.

Poruka šefova diplomatije Arapske lige zvučala je jasno: integritet Libije mora se sačuvati u svakom slučaju, zemlja se ne sme raspasti na regione kojie kontrolišu različite strane sile. „Vojni angažman ne može da donese mir ili političku stabilnost u Libiji“, saopštili su ministri u utorak. Prethodno je egipatski diktator Abdel Fatah eal Sisi pripretio takozvanoj Vladi nacionalnog jedinstva koju u Tripoliju predvodi Fajiz al Saradž. Trupe te Vlade, koju priznaje veliki broj zemalja sveta, nameravaju da, zajedno sa snagama koje podržava Turska, zauzmu važan obalski grad Sirt. To je, kako el Sisi kaže, „crvena linija“.

Sirt, u središtu libijske obale, smatra se strateškom tačkom odakle se može kontrolisati niz mediteranskih luka kao i najvažniji gasovodi u zemlji. Ko drži Sirt, ima veliko ekonomsko preimućstvo koje može da odluči građanski rat.

Rovovi oko Tripolija

El Sisi se suprotstavlja Al Saradžu i Turskoj jer ovi pod svojom kontrolom imaju niz islamističkih grupa. Egipatskom predsedniku su te grupe trn u oku – on je na vlast došao vojnim udarom, svrgnuvši upravo Muslimansko bratstvo.

- El Sisi pretnjom vojnom intervencijom šalje Turskoj poruku da je bolje da gaji prijateljski odnos sa Egiptom - kaže za "Dojče vele" Tarek Megerisi iz Evropskog saveta za međunarodne odnose. On ipak misli da egipatski predsednik samo blefira.

Tursko vojno prisustvo za sada je bilo efikasno. Uz tu odlučujuću pomoć su trupe el Saradžove vlade uspele da potisnu snage generala Kalife Haftara čija je moćna paravojska duže od godinu dana držala Tripoli pod opsadom. U tome je, doduše, pomogla jedna odluka iz Moskve, smatra Volfram Laher, stručnjak berlinske Fondacije za nauku i politiku. Naime, Rusija je povukla profesionalnu paravojsku „Vagner“ koja je podržavala generala Haftara u naletu na Tripoli. Zauzvrat je Turska obustavila vazdušne udare na opsadnu paravojsku.

- Tako je Haftarova ofanziva propala jer su Turska i Rusija napravile dil - piše Laher.

General Haftar, koji se iz egzila vratio po rušenju bivšeg vlastodršca Moamera el Gadafija, ipak i dalje može da se uzda u pomoć Ujedinjenih Arapskih Emirata. Emirati su Haftarovoj armiji poslali bespilotne letelice koje sprečavaju el Saradžove trupe i plaćeničke grupe da potisnu Haftarove ljude još dublje na istok zemlje. Njihova baza je na istoku libijske obale, u Tobruku.

Ujedinjene nacije nemoćne

Komplikovani front pokazuje koliko život i smrt u Libiji zavise od stranih sila. One pak u vidu imaju svoje ciljeve, a ne dobrobit Libije.

- Gde god da se sada povuče linija, Turska je postala dominantna sila u zapadnoj Libiji, a Rusija najvažnija zaštitnica generala Haftara - piše Laher.

Da stvari budu još komplikovanije, Ankara se vojnim uplitanjem zamerila Parizu, savezniku iz NATO. Francuska želi stabilnost u Libiji kako bi se razračunalo sa džihadističkim grupama koje u čitavom haosu nesmetano jačaju na jugu zemlje, gde počinje pojas Sahela. Moguće da su strane sile već toliko uložile u rat u Libiji, da će teško odustati od njega. Kako piše Laher, bilo kakav dogovor značio bi formiranje jedinstvene vlade i vojske u Libiji, koja bi onda bila dovoljno moćna da se brani od stranih uticaja.

- Zato ni u turskom ni u ruskom interesu nije da se konflikt reši, nego da se – zamrzne. Dok to traje, upozorava Arapska liga, libijskoj omladini ne ostaje bolja perspektiva nego da se uključi u radikalne ili mafijaške strukture. Ujedinjene nacije su za sada nemoćne čak i da nametnu embargo na isporuku oružja zaraćenim stranama. „Nažalost“, zaključuje Tarek Megerisi, „previše stranih država je previše fokusirano na svoje kratkoročne interese.“

Izvor: www.blic.rs
Logged
Pages:  1 ... 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 [228] 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ... 242   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.