PALUBA
March 29, 2024, 06:48:14 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 50   Go Down
  Print  
Author Topic: Izgradnja Obalnog ophodnog broda za Obalnu stražu RH (HRM)  (Read 267885 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #375 on: June 05, 2017, 10:58:41 am »

Da, sanjke su još uvijek vezane za brod jer ovo je radno porinuće i radi se o prototipu.

Zasto su ostale vezane? Opet ce ga vracati na navoz?

poz.
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #376 on: June 05, 2017, 11:22:26 am »

Kod kontrolisanog spuštanja na navozu, brod se zaustavi i pregledaju se svi ventili i propuštanja, na statvama itd., saonice ostaju na navozu. ovdje kod ovog spuštanja, saonice su ostale vezane za brod za slučaj da ponovo ima potrebu izvlačenja na navoz. Međutim vidi se kod spuštanja da su isplivali kunjevi, što znači da saonice lepršaju oko broda, pa čak mogu da ga i oštete. Vjerovatno ronioc opet zabija kunjeve pod vodom da stabilizira saonice odnosno uspostavi fizički spoj sa brodom.
Nije baš običaj da saonice ostaju, osim gore spomenutog, znači da postoji mogučnost da se ponovo izvlači na navoz.
Logged
Mateus
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #377 on: June 05, 2017, 01:05:34 pm »

Kod kontrolisanog spuštanja na navozu, brod se zaustavi i pregledaju se svi ventili i propuštanja, na statvama itd., saonice ostaju na navozu. ovdje kod ovog spuštanja, saonice su ostale vezane za brod za slučaj da ponovo ima potrebu izvlačenja na navoz. Međutim vidi se kod spuštanja da su isplivali kunjevi, što znači da saonice lepršaju oko broda, pa čak mogu da ga i oštete. Vjerovatno ronioc opet zabija kunjeve pod vodom da stabilizira saonice odnosno uspostavi fizički spoj sa brodom.
Nije baš običaj da saonice ostaju, osim gore spomenutog, znači da postoji mogučnost da se ponovo izvlači na navoz.

Upravo tako. Kako se radi o prototipu ali i ambiciji Brodosplita da taj brod plasira na svjetsko tržište neće se ostaviti ništa slučaju. Poznato je da je bilo i promijene nacrta od strane Brodosplita u odnosu na projekt brodarskog instituta, kao i kašnjenje sa ispitivanjem modela sa promijenjenim nacrtom. Svakako slijedeći primjerci će izlaziti van  kao na traci.
Logged
Mateus
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #378 on: June 05, 2017, 01:19:25 pm »

Evo još par slika;

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 2545.jpg (128.11 KB, 1300x731 - viewed 110 times.)

* 2-54.jpg (184.68 KB, 1300x731 - viewed 98 times.)

* 1-hjj.jpg (155.43 KB, 1300x731 - viewed 163 times.)
« Last Edit: June 05, 2017, 09:27:30 pm by KUZMA®, Reason: sredjene fotografije » Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #379 on: June 05, 2017, 02:29:00 pm »

I zanaci sta, utvrdili su da semering osovine drzi i da kad pleskas celon po limovima iznutra zvuci dobro.  Tongue
Dok nisu motori i getribe unutra i ne izadju na jugo sa tuta forca neznaju nista.
Vjerovatno je vec nase u hali, ustvari kako kaze ML, sad ce prvo ronioci imat dva tri dana posla.  Roll Eyes

Aaaaaaaaaaaaaa, sacuvaj boze rata, glada.... izborih.
Kugo&kolero, meti ne ostavljaj zivih.

poz.

Ps: Mateus, preporucio bi postavljanje slika prema pravilniku foruma.
Logged
KUPAč
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 99


« Reply #380 on: June 05, 2017, 04:30:30 pm »

Brod je izgrađen, motori su nabavljeni, top je nabavljen.

Ne znam čemu ova zluradost.

Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #381 on: June 05, 2017, 05:40:30 pm »

Gdje vidiš "zluradost", ove kerefeke ja plaćam, možda i ti, ne znam niti me je briga.
Ne plaćaju ni ministar, premijer, predsjednica, njihovi računi su na sigurnom.

 
Quote
top je nabavljen

Kad ga vidim onda ću vjerovat, AK za Zvonimira kupovan je 10g. valjda ovdje neće bit takav slučaj.

poz.
Logged
bristova
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 322


« Reply #382 on: June 05, 2017, 05:44:59 pm »

Stavove treba zasnivati na činjenicama a ne na pretpostavkama.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #383 on: June 05, 2017, 06:58:49 pm »

Koje činjenice, komentiram ono šta vidim.

A do dalnjega neće ih ni biti.

Zašto si ovo napisao? Znao si da je sve ovo skupa predstava za budale?

Vidio sam ovo sa sanjkama čim su krenule prve slike ali nisam htio ništa komentirati.
Ovo tvoje pisanje me ponukalo da krenem malo ispipavati, pa šta ispliva.

poz.
Logged
Mateus
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #384 on: June 05, 2017, 07:25:28 pm »

I zanaci sta, utvrdili su da semering osovine drzi i da kad pleskas celon po limovima iznutra zvuci dobro.  Tongue
Dok nisu motori i getribe unutra i ne izadju na jugo sa tuta forca neznaju nista.
Vjerovatno je vec nase u hali, ustvari kako kaze ML, sad ce prvo ronioci imat dva tri dana posla.  Roll Eyes

Aaaaaaaaaaaaaa, sacuvaj boze rata, glada.... izborih.
Kugo&kolero, meti ne ostavljaj zivih.

poz.

Ps: Mateus, preporucio bi postavljanje slika prema pravilniku foruma.

Komentar ti ima smisla ako predpostavimo da je Brodosplit brodogradilište sa nikakvim iskustvoma ali i Brodarski institut. Svakako će se ovaj prototip testirati na "tuta forca" jugu i ostalim neverinima i uvjetima što je i rečeno u video prilozima. Na kraju to je i normalna procedura da se eventualno otklone moguće bolesti ( za koje nitko nezna da li uopće postoje i ako postoje ) za nastavak proizvodnje. Ništa novo. Sva oprema je spremna i to ne predstavlja nikakvu prepreku. Tvoj komentar je najobičnija predpostavka sa lošom konotacijom manipuliranjem normalne testne procedure za prototip, što na kraju i Hrvatski registar brodova zakonski zahtijeva. Ne zaboravimo da je ovo najavljeno radno porinuće.

Isprika moderatoru za neobjavljen izvor slika u predhodnom postu. Svakako se to neće ponoviti. Smiley
Logged
bristova
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 322


« Reply #385 on: June 05, 2017, 10:47:36 pm »

Koje činjenice, komentiram ono šta vidim.

A do dalnjega neće ih ni biti.

Zašto si ovo napisao? Znao si da je sve ovo skupa predstava za budale?

Vidio sam ovo sa sanjkama čim su krenule prve slike ali nisam htio ništa komentirati.
Ovo tvoje pisanje me ponukalo da krenem malo ispipavati, pa šta ispliva.

poz.



Komentiraš ono što nevidiš i iz glave pretpostavljaš (npr. nema motora u brodu), te na osnovu toga izvodiš zaključke.
Da li si negdje vidio da u brodu nema motora?

Isplivalo je brzanje s negativnim komentarima.

Uzgred, zar netko misli da je ovaj brod sada moguće ponovno izvući saonicama natrag na navoz s kojeg je porinut?
Navoz je jednosmjeran. Iz mora, kad bude trebalo, može samo u doku.

Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #386 on: June 06, 2017, 10:30:36 am »

Ajde da ipak odgovorim, dosadno mi je.

Komentiraš ono što nevidiš i iz glave pretpostavljaš (npr. nema motora u brodu), te na osnovu toga izvodiš zaključke.
Da li si negdje vidio da u brodu nema motora?

Kako se moze vidjeti ono cega nema.
 Nisam vidio motor unutra i zakljucujem da ga unutra nema.

Ostatak necu komentirati, zamoli moderatora da ti to pobrise, smijat ce se ljudi.

poz.
Logged
Mateus
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #387 on: June 06, 2017, 11:33:44 am »

Ajde da ipak odgovorim, dosadno mi je.

Komentiraš ono što nevidiš i iz glave pretpostavljaš (npr. nema motora u brodu), te na osnovu toga izvodiš zaključke.
Da li si negdje vidio da u brodu nema motora?

Kako se moze vidjeti ono cega nema.
 Nisam vidio motor unutra i zakljucujem da ga unutra nema.

Ostatak necu komentirati, zamoli moderatora da ti to pobrise, smijat ce se ljudi.

poz.

Interesantni su tvoji komentari a pogotovo na gradnju vojnoga broda. Očito neznaš da se makine i pogonski sustavi brodovima ugrađuju prije porinuća a pogotovo vojnim brodovima radi zaštite od znatiželjnih očiju. Svakako to neče raditi na moru ili u doku. To su osnovne stvari koje bi trebao znati o brodogradnji. Dakle, kako je rečeno u video zapisu, brod kreće na testiranja u 8. mjesecu. Da se razumimo, prototip nije kasnio radi financija već radi poboljšanja performansa od strane brodosplitovih injžinjera ( koji su mahom iz brodogradilišta Kraljevica koja je gradila "Kraljeve" ali i puno toga). poprilično se radilo na promijenama. Brodosplit je taj brod već predstavio na sajmu u SA pa sa time pokazuje njihove ambicije za plasman na tržište svijeta i svakako neče ostaviti ništa slučajnosti. Sve što se dešava u ovom trenutku je normalna procedura za prototip nove klase broda. Opterećuješ temu sa svojim nepoznavanjem tehnološke procedure gradnje broda i svakako mi je žao što ćeš teško vidjeti pogonski dio vojnoga broda. Morati ćeš pričekati plovidbu broda da zaključiš da su motori u njemu :-)

Quote
U reprojektiranje, prema izjavama Tomislava Debeljaka, uloženo je dodatnih 4 milijuna eura, pa obalni ophodni brod, kakvim su ga naručili u MORH-u, tako neće biti sagrađen od običnog čelika, već čelika debljine do 6 milimetara. Bit će duži za metar i pol, pa će ukupno biti dugačak 43,5 metra. Što se motora broda tiče, promijenjena je krma kako bi se u brod mogao ugraditi veći propeler. Naime, zadana minimalna brzina ovog broda pri 90 posto ukupne snage motora iznosi 28 čvorova. O tome motor kojeg proizvođača će biti u brodu, informacija je koju niti u MORH-u niti u Brodosplitu direktno nisu željeli otkriti, pravdajući to činjenicom kako je ipak riječ o donekle povjerljivim informacijama o ovom vojnom brodu.
https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/debeljakov-prototip-ophodnog-broda-bitno-izmijenjen-u-reprojektiranje-ulozeno-dodatnih-4-milijuna-eura/
« Last Edit: June 06, 2017, 11:57:47 am by Mateus » Logged
KUPAč
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 99


« Reply #388 on: June 06, 2017, 04:27:20 pm »

Gdje vidiš "zluradost", ove kerefeke ja plaćam, možda i ti, ne znam niti me je briga.
Ne plaćaju ni ministar, premijer, predsjednica, njihovi računi su na sigurnom.

 
Quote
top je nabavljen

Kad ga vidim onda ću vjerovat, AK za Zvonimira kupovan je 10g. valjda ovdje neće bit takav slučaj.

poz.

Ja ne vidim kerefeke, nego brod koji se gradi duže nego je potrebno, s tim se mogu složiti.

U vezi topa, ne vidiš niti zrak pa znaš da ga dišeš, zar ne?
Top je nabavljen i dostavljen u Split još krajem prošle godine. Možeš mi vjerovati na riječ, a i ne moraš, kako hoćeš.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #389 on: June 06, 2017, 05:21:19 pm »

Drustvo, ajmo na zuju, moze i union a po potrebi mozemo i strano pivo da popijemo, lav npr.

A do tada malo spustimo loptu i zazelimo srecu i mirno more brodu. Svi mi zelimo sve najbolje brodu ali poznajuci nase politicare ne popijemo bas svaku glupost iz prve.

Lpb
Logged
Pages:  1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 50   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 25 queries.