Avioni na teritoriji Jugoslavije 1941 - 45

(1/53) > >>

Topola:
С обзиром на то колико је добрих фотографија изнедрила тема о оклопу на територији Југославије 1941-45, помислио сам да би можда било добро да направимо исту тему и о авионима (све око историје авијације је овде разложено на појединачне моделе...). Ево, ја бих за почетак приложио једну одличну Касинину фотографију са Забавника, не знам о ком типу авиона се ради и где је снимљена али је очито да је ово на крају рата:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Topola:
Људство 206. ескадриле на аеродрому Скопље. Додуше, није баш 1941. година али је негде пред рат...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Topola:
Оборени Ил-2 током битке за Београд. Ово је локација на Дедињу, на данашњој падини испод ВМА, у правцу ка Миљаковцу. Фотографија Ристе Марјановића...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

VP1159:
Quote from: Topola on February 28, 2011, 04:55:28 pm

Ево, ја бих за почетак приложио једну одличну Касинину фотографију са Забавника, не знам о ком типу авиона се ради и где је снимљена али је очито да је ово на крају рата:


Fiat CR 42 Falco. Komada dva, neka zel. stanica, magacini, izvlaceni pa ostavljeni.

Topola:
Једна из изузетног серијала о краљевским Либераторима који је колега Јосип Новак из Вараждина открио

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

 

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page