PALUBA
March 28, 2024, 03:23:36 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 32   Go Down
  Print  
Author Topic: Bataljon vojne policije - KOBRE  (Read 326516 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #45 on: August 14, 2008, 01:39:38 pm »

Fantomke se nose zbog sigurnosti policije posle neke operacije. Primera radi niko ne zna koji italijanski policajci su hapsili njihove mafijaše pre par godina. Kada bi to radili bez maski mafija bi mogla da im se sveti ili da vrši pritisak na njih radi nekog drugog razloga. Verovatno i vojska ima neki sličan rezon.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #46 on: August 14, 2008, 05:10:49 pm »

Nikad neznas sa kakvim budalama imas posla...
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #47 on: August 21, 2008, 01:54:26 am »

Da ne bude zabune...ova je stara vest...iz 2005. cini mi se!

Obračun u poznatom borskom restoranu "Ponoćni ekspres"
Kobra ranio dvojicu
Dejan Panić (23), pripadnik specijalne operacije "Kobre" VSCG, posle svađe, sa više hitaca iz pištolja CZ, ranio dvojicu radnika obezbeđenja Slobodana Stojanovića (31) i Dragana Vladisavljevića Crnog (32)

BOR - U preksinoćnoj pucnjavi, u poznatom borskom restoranu "Ponoćni ekspres", Dejan Panić (23) vodnik VSC, od nedavno pripadnik specijalne operacije "Kobre", teško je, sa više hitaca iz pištolja CZ, ranio dvojicu pripadnika obezbeđenja Slobodana Stojanovića (31) i Dragana Vladisavljevića Crnog (32).

Do incidenta je došlo oko dva sata iza ponoći, kada je Stojanović iz VC-a izveo Panića, gde se svađao sa jednim od gostiju i, prema rečima očevidaca, savetovao mu da "ide kući".
- Vratiću se za pola sata i ubiću vas - zapretio je Panić pred više svedoka.
      
      
Ubrzo se vratio, i najpre, sasuo tri hica u Vladisavljevića, a kada ga je Stojanović s leđa uhvatio u nameri da ga spreči, Panić je uspeo je da mu ispali metak u stomak. Pucnjava se desila naočigled najmanje tri stotine posetilaca, uglavnom mladih i maloletnika, koju su počeli da beže na sve strane.

Doktor Vitomir Momčilović, dežurni hirurg, rekao je novinarima da je metak verovatno zakačio i kičmu Stojanovića. Kod Vladisavljevića su, naglasio je Momčilović, dve teške prostrelne rane.
Vladisavljević je u životnoj opasnosti i on je hitno operisan u borskoj bolnici. Stojanović je prebačen u Klinički centar u Beograd.

Kada smo juče pre podne obišli mesto događaja, u restoranu smo zatekli samo osoblje koje je čistilo prostorije. U borsku bolnicu javio se veći broj mladih ponudivši krv teško ranjenom Vladisavljeviću.
Panić u bekstvu

Panić je u bekstvu. Kako nam je rekao Slaviša Barac, načelnik SUP-a Bor, za Panićem je juče raspisana poternica. Barac ističe da nema pouzdanih informacija da je Panić pripadnik "Kobri". Juče u 13,30 sati, policijski helikopter prebacio je teško ranjenog Dragana Vladisavljevića u Beograd, jer je u kritičnom stanju.

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2005/07/24/srpski/H05072301.shtml

I evo sta je na kraju bilo...

    
Obdukcija pokazala da se "kobra" ubio

BOR - Obdukcija tela pripadnika "Kobri" iz obezbeđenja Borisa Tadića Dejana Panića (23) pokazala je da je on izvršio samoubistvo. Panić je prošle nedelje, oko podne, na izlasku iz Bora, prema selu Slatina, pronađen mrtav sa pištoljem CZ-9 i šaržerom. Metak je ispaljen u usta, a završio je iza desnog uha. U noći između petka i subote, Panić je, u restoranu "Ponoćni ekspres" u Boru, pred oko 500 gostiju, sa više hitaca, teško ranio dvojicu redara Slobodana Stojanovića Bucu i Dragana Vladisavljevića Crnog.

Rodbina i dalje poriče da je Panić digao ruke na sebe i zahteva detaljnu istragu.
Od policijskih i sudskih organa očekuje se da uskoro obelodane celu istinu, što zahteva i Boris Tadić, predsednik Srbije.

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2005/07/27/srpski/H05072603.shtml

Roditeljima sumnjivo samoubistvo
Beograd, Bor - Roditelji vodnika Vojske SCG Dejana Panića (23), čije je beživotno telo pronađeno u nedelju oko 12 sati u blizini sela Slatina kod Bora, sumnjaju u nezvanične policijske informacije prema kojima je Panić izvršio samoubistvo. Oni, međutim, zasad nemaju nameru da angažuju advokata. Kako saznajemo, rezultati obdukcije, koja je juče obavljena u borskoj bolnici, biće završeni kroz nekoliko dana.
Prema priči Jona Miloševića, koji je pronašao Panićevo telo u visokoj travi, mladić je bio okrenut na leđa, a iznad desnog uva imao je vidljivu ranu. Između nogu mu je bio pištolj, a nedaleko odatle nađen je i šaržer. Neki mediji su juče objavili informaciju, pozivajući se na nezvanične izvore, da je Panić izvršio samoubistvo pucanjem u usta, a da je metak izašao iznad uva.
Tadić i "Kobre"
Predsednika Srbije Borisa Tadića obezbeđuju pripadnici specijalne jedinice "Kobre". Saradnja sa Tadićem počela je u vreme dok je bio ministar odbrane Srbije i Crne Gore i nastavljena je njegovim izborom na mesto predsednika Srbije. Specijalna jedinica "Kobre" sastoji se od dva dela - protivterorističkog i onog za obezbeđivanje visokih vojnih i državnih ličnosti. Visoke državne funkcionere obezbeđuje MUP Srbije - Šesto odeljenje.
Panićevoj smrti prethodio je incident koji se dogodio u kafe-baru Midnajt ekspres, a u kojem je Panić hicima iz pištolja teško ranio radnike obezbeđenja Dragana Vladisavljevića Crnog i Slobodana Stojanovića Bucu koji su smešteni u beogradski Urgentni centar. Panića su, tvrdi njegova sestra Sanja koja je u Midnajt ekspresu bila s njim, Vladisavljević i Stojanović tukli. Panićevi prijatelji kažu da je bio miran i tih momak, a u Bor je došao na odmor.
Panić je pripadnik specijalne antiterorističke jedinice Vojske Srbije i Crne Gore pod nazivom "Kobre", a bio je u obezbeđenju rezidencije predsednika Srbije Borisa Tadića. Pres služba predsednika Srbije saopštila je da je Panić bio angažovan u širem Tadićevom obezbeđenju. Tadić je u saopštenju zatražio hitnu istragu o ovom slučaju i tim povodom zatražio od nadležnih organa SCG da obave hitnu istragu o tom slučaju i da o rezultatima obaveste javnost. A. Roknić, M.Z. Mitrović
« Last Edit: August 21, 2008, 02:02:26 am by Nenad » Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #48 on: August 21, 2008, 01:30:06 pm »

Dejan Panić (23), pripadnik specijalne operacije "Kobre" VSCG,

nisam siguran ko je uopste tog momka i na osnovu kojih kvalifikacija proizveo u pripadnike te elitne jedinice , a pogotovo u grupu koja vrsi licno obezbedjivanje predsednika srbije,
ovo je ocigledan primer tvrdnje da mladost i iskustvo najcesce idu razlicitim putevima i da se tek posle dugo vremena sretnu i daju rezultate,
sklon sam da verujem da neko ko ima 23 godine nema kvalitete kako psihicke tako i fizicke za tako ozbiljne zadatke,
nazalost, posledice nestrucnosti ili manjka iskustva cesto znaju da budu kobni ...
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #49 on: August 21, 2008, 03:04:25 pm »

Dejan Panić (23), pripadnik specijalne operacije "Kobre" VSCG,

nisam siguran ko je uopste tog momka i na osnovu kojih kvalifikacija proizveo u pripadnike te elitne jedinice , a pogotovo u grupu koja vrsi licno obezbedjivanje predsednika srbije,
ovo je ocigledan primer tvrdnje da mladost i iskustvo najcesce idu razlicitim putevima i da se tek posle dugo vremena sretnu i daju rezultate,
sklon sam da verujem da neko ko ima 23 godine nema kvalitete kako psihicke tako i fizicke za tako ozbiljne zadatke,
nazalost, posledice nestrucnosti ili manjka iskustva cesto znaju da budu kobni ...
On je oduvek bio problematican! Ovako je bio miran i ok, ali je imao dosta ozbiljne ispade, uglavnom privatno! Sto se tice toga slazem se sa tobom, ali sto se tice toga da neko ko ima 23 nije sposoban da bude "kobra...to je daleko od istine!
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #50 on: August 21, 2008, 03:36:49 pm »

sto se tice toga da neko ko ima 23 nije sposoban da bude "kobra...to je daleko od istine!

pa ja sam kad sam ono gore napisao mislio u principu ne konkretno o ovome momku,
pri tome,ne znam ni za jednu ozbiljnu spec jedinicu u svetu gde momci sa 23 godine mogu da se porede svojim znanjem iskustvom i ostalim vrlinama sa "pecenim " 30-godisnjacima a pogotovo na ovim ex yu terenima gde su vecina tih 30-godisnjaka prosli kroz ratne golgote o kojima su 20 godisnjaci samo gledali na filmu ili citali u novinama,
jednostavno mislim da su jos uvek "zeleni" za neke ozbiljnije zadatke gde moraju da ispolje i malo samoinicijative.
evo sad nesto razmisljam, u vojnoj hijerarhiji /pod uslovom da je prosao kroz neku od vojnih skola/ taj momak je mogao da bude maksimalno u cinu potporucnika ...
moguce je da postoje neki da ih nazovem fenomeni koji svojim psiho fizickim predispozicijama odskacu od svoje generacije pa ih zahvaljuci recimo nekim sportskim kvalitetima angazuju u odredjenom momentu da odrade neki zadatak, ali tu se mora gledati i psihicki a ne samo fizicki profil pojedinca ,
licno mislim da je ovde u ovom konkretnom slucaju neko od onih koji odredjuju ko gde treba da radi pogresio,barem takav zakljucak donosim na osnovu situacije opisane u dnevnim vestima, a pogotovo sto je na kraju po zavrsetku incidenta on izvrsio samubistvo...
naravno ovo je samo moje skromno misljenje nadam se da nikoga necu uvrediti ...
pozzz
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #51 on: August 21, 2008, 04:42:00 pm »

sto se tice toga da neko ko ima 23 nije sposoban da bude "kobra...to je daleko od istine!

pa ja sam kad sam ono gore napisao mislio u principu ne konkretno o ovome momku,
pri tome,ne znam ni za jednu ozbiljnu spec jedinicu u svetu gde momci sa 23 godine mogu da se porede svojim znanjem iskustvom i ostalim vrlinama sa "pecenim " 30-godisnjacima a pogotovo na ovim ex yu terenima gde su vecina tih 30-godisnjaka prosli kroz ratne golgote o kojima su 20 godisnjaci samo gledali na filmu ili citali u novinama,
jednostavno mislim da su jos uvek "zeleni" za neke ozbiljnije zadatke gde moraju da ispolje i malo samoinicijative.
evo sad nesto razmisljam, u vojnoj hijerarhiji /pod uslovom da je prosao kroz neku od vojnih skola/ taj momak je mogao da bude maksimalno u cinu potporucnika ...
moguce je da postoje neki da ih nazovem fenomeni koji svojim psiho fizickim predispozicijama odskacu od svoje generacije pa ih zahvaljuci recimo nekim sportskim kvalitetima angazuju u odredjenom momentu da odrade neki zadatak, ali tu se mora gledati i psihicki a ne samo fizicki profil pojedinca ,
licno mislim da je ovde u ovom konkretnom slucaju neko od onih koji odredjuju ko gde treba da radi pogresio,barem takav zakljucak donosim na osnovu situacije opisane u dnevnim vestima, a pogotovo sto je na kraju po zavrsetku incidenta on izvrsio samubistvo...
naravno ovo je samo moje skromno misljenje nadam se da nikoga necu uvrediti ...
pozzz
Svi ti "prekaljeni" borci od 30 i nesto godina su nekad imali 23...i manje kada su svi ono ratovi pocinjali! Iskustvo se stice, a ne daje se na poklon! Ti od 30 i nesto treba svoje iskustvo da kroz rad i price proslede mladjim borcima kojima vreme tek dolazi!
Mnogi sadasnji pripadnici VS rade poslove koje mnogi u 30 ne mogu ni da zamisle da urade! Ako je i doslo do "greske" usred selekcije...ne znaci da on nije dobro radio svoj posao...Tada je bio pijan i to dosta i nije mogao da razmislja skroz racionalno, sto mu opet nije opravdanje al eto...
 Cak i za te specijalne jedinice u svetu gresis! Ne mozes poceti da skupljas iskustvo u 30 i neku! Oko 21. ili 22. godine ti je taman! Vremenom, kao i svi i ti ces postati "prekaljen" borac!
Pozdrav
Logged
cobra 73
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 201


СА ВЕРОМ У БОГА ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ


« Reply #52 on: August 21, 2008, 08:56:16 pm »

sto se tice toga da neko ko ima 23 nije sposoban da bude "kobra...to je daleko od istine!

pa ja sam kad sam ono gore napisao mislio u principu ne konkretno o ovome momku,
pri tome,ne znam ni za jednu ozbiljnu spec jedinicu u svetu gde momci sa 23 godine mogu da se porede svojim znanjem iskustvom i ostalim vrlinama sa "pecenim " 30-godisnjacima a pogotovo na ovim ex yu terenima gde su vecina tih 30-godisnjaka prosli kroz ratne golgote o kojima su 20 godisnjaci samo gledali na filmu ili citali u novinama,
jednostavno mislim da su jos uvek "zeleni" za neke ozbiljnije zadatke gde moraju da ispolje i malo samoinicijative.
evo sad nesto razmisljam, u vojnoj hijerarhiji /pod uslovom da je prosao kroz neku od vojnih skola/ taj momak je mogao da bude maksimalno u cinu potporucnika ...
moguce je da postoje neki da ih nazovem fenomeni koji svojim psiho fizickim predispozicijama odskacu od svoje generacije pa ih zahvaljuci recimo nekim sportskim kvalitetima angazuju u odredjenom momentu da odrade neki zadatak, ali tu se mora gledati i psihicki a ne samo fizicki profil pojedinca ,
licno mislim da je ovde u ovom konkretnom slucaju neko od onih koji odredjuju ko gde treba da radi pogresio,barem takav zakljucak donosim na osnovu situacije opisane u dnevnim vestima, a pogotovo sto je na kraju po zavrsetku incidenta on izvrsio samubistvo...
naravno ovo je samo moje skromno misljenje nadam se da nikoga necu uvrediti ...
pozzz
Svi ti "prekaljeni" borci od 30 i nesto godina su nekad imali 23...i manje kada su svi ono ratovi pocinjali! Iskustvo se stice, a ne daje se na poklon! Ti od 30 i nesto treba svoje iskustvo da kroz rad i price proslede mladjim borcima kojima vreme tek dolazi!
Mnogi sadasnji pripadnici VS rade poslove koje mnogi u 30 ne mogu ni da zamisle da urade! Ako je i doslo do "greske" usred selekcije...ne znaci da on nije dobro radio svoj posao...Tada je bio pijan i to dosta i nije mogao da razmislja skroz racionalno, sto mu opet nije opravdanje al eto...
 Cak i za te specijalne jedinice u svetu gresis! Ne mozes poceti da skupljas iskustvo u 30 i neku! Oko 21. ili 22. godine ti je taman! Vremenom, kao i svi i ti ces postati "prekaljen" borac!
Pozdrav
Nenade,Bane je hteo da kaze da nije u redu da u pratnji predsednika drzave radi guster od 23 g koji ni sline ne ume da obrise,a kamoli nesto drugo.U pratnji treba da budu mudriji,stariji pripadnici jedinice,koji su prosli sve duznosti u jedinici i koji vise mogu da pomognu u pratnji , nego u borbenom delu.
Logged
Kibo
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 166



« Reply #53 on: August 21, 2008, 09:50:43 pm »

Za takav posao covek treba da poseduje zaista iskustvo ali ono sto je najvaznije je psihicka stabilnost. Fizicka spremnost se moze steci vezbanjem ali psihicka stabilnost je ipak nesto drugo. Neko brzo plane dok drugi ostaje miran. Ipak, ako pogledam recimo u Nemackoj se za protivteroristicke jedinice uzimaju ljudi koji su obavezno ozenjeni i pozeljno je da imaju i klince.

Sad zamisli covek koji zna da razmislja o svojoj porodici on sasvim drugacije razmislja nego neko ko ima da izgubi "samo" svoj zivot. Preuzeti odgovornost u zivotu nije bas lako pa je tako neko ko je prvo morao da preduzme odgovornost na nekom bojistu sigurno zreliji da preduzme odgovornost kada se radi o cuvanju predsednika jedne zemlje nego covek sa 23. godine.

To je sustina svega toga. Zrelost i osecaj za odgovornost.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #54 on: August 22, 2008, 12:35:50 am »

Uglavnom ne grese pri odabiru, ali eto desi se! Ne mora nista da znace godine! I covek od 30 moze da plane, redje, ali moze!
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #55 on: August 22, 2008, 12:37:14 am »

sto se tice toga da neko ko ima 23 nije sposoban da bude "kobra...to je daleko od istine!

pa ja sam kad sam ono gore napisao mislio u principu ne konkretno o ovome momku,
pri tome,ne znam ni za jednu ozbiljnu spec jedinicu u svetu gde momci sa 23 godine mogu da se porede svojim znanjem iskustvom i ostalim vrlinama sa "pecenim " 30-godisnjacima a pogotovo na ovim ex yu terenima gde su vecina tih 30-godisnjaka prosli kroz ratne golgote o kojima su 20 godisnjaci samo gledali na filmu ili citali u novinama,
jednostavno mislim da su jos uvek "zeleni" za neke ozbiljnije zadatke gde moraju da ispolje i malo samoinicijative.
evo sad nesto razmisljam, u vojnoj hijerarhiji /pod uslovom da je prosao kroz neku od vojnih skola/ taj momak je mogao da bude maksimalno u cinu potporucnika ...
moguce je da postoje neki da ih nazovem fenomeni koji svojim psiho fizickim predispozicijama odskacu od svoje generacije pa ih zahvaljuci recimo nekim sportskim kvalitetima angazuju u odredjenom momentu da odrade neki zadatak, ali tu se mora gledati i psihicki a ne samo fizicki profil pojedinca ,
licno mislim da je ovde u ovom konkretnom slucaju neko od onih koji odredjuju ko gde treba da radi pogresio,barem takav zakljucak donosim na osnovu situacije opisane u dnevnim vestima, a pogotovo sto je na kraju po zavrsetku incidenta on izvrsio samubistvo...
naravno ovo je samo moje skromno misljenje nadam se da nikoga necu uvrediti ...
pozzz
Svi ti "prekaljeni" borci od 30 i nesto godina su nekad imali 23...i manje kada su svi ono ratovi pocinjali! Iskustvo se stice, a ne daje se na poklon! Ti od 30 i nesto treba svoje iskustvo da kroz rad i price proslede mladjim borcima kojima vreme tek dolazi!
Mnogi sadasnji pripadnici VS rade poslove koje mnogi u 30 ne mogu ni da zamisle da urade! Ako je i doslo do "greske" usred selekcije...ne znaci da on nije dobro radio svoj posao...Tada je bio pijan i to dosta i nije mogao da razmislja skroz racionalno, sto mu opet nije opravdanje al eto...
 Cak i za te specijalne jedinice u svetu gresis! Ne mozes poceti da skupljas iskustvo u 30 i neku! Oko 21. ili 22. godine ti je taman! Vremenom, kao i svi i ti ces postati "prekaljen" borac!
Pozdrav
Nenade,Bane je hteo da kaze da nije u redu da u pratnji predsednika drzave radi guster od 23 g koji ni sline ne ume da obrise,a kamoli nesto drugo.U pratnji treba da budu mudriji,stariji pripadnici jedinice,koji su prosli sve duznosti u jedinici i koji vise mogu da pomognu u pratnji , nego u borbenom delu.
Drugim recima...sve u svoje vreme!
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #56 on: August 23, 2008, 10:54:20 am »

Pa žene su dokazano savesnije i odgovornije  u obavljanju svog posla nego muškarci. Primera radi, Gadafijevu telesnu gardu čine isključivo žene.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #57 on: August 23, 2008, 01:56:44 pm »

Pa žene su dokazano savesnije i odgovornije  u obavljanju svog posla nego muškarci. Primera radi, Gadafijevu telesnu gardu čine isključivo žene.
OFF
Blago njemu!  ;)Nego...dokazano je da su one savesnije od muskaraca u poslu koji obavljaju samo zato sto se uvek skoncentrisu samo na to! Muskarci gledaju da nauce sve vise...Zna se i to da one mogu da rade i vise poslova od jednom, ali kako! Muskarci su multipraktik! Cheesy Naravno ovo je napisano bez omalovazavanja lepseg pola!
« Last Edit: August 23, 2008, 03:21:39 pm by Nenad » Logged
cobra 73
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 201


СА ВЕРОМ У БОГА ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ


« Reply #58 on: August 23, 2008, 02:25:13 pm »

Pa žene su dokazano savesnije i odgovornije  u obavljanju svog posla nego muškarci. Primera radi, Gadafijevu telesnu gardu čine isključivo žene.
One su sluzile samo za slikanje, Ljuba Vrach je pre negde pricao o tome. Gadafija cuvaju muskarci, s tim da su zene u spoljnom prstenu.
« Last Edit: August 23, 2008, 02:39:07 pm by Rade » Logged
cobra 73
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 201


СА ВЕРОМ У БОГА ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ


« Reply #59 on: August 23, 2008, 09:58:18 pm »

Rade,kad sam pomenuo patku,mislio sam na novinarsku patku,tj vest da Gadafija cuvaju iskljucivo zene je propaganda,tj. novinarska patka,o cemu je pricao Lj.Vracarevic.Da nisi ti mozda pesadinac pa moram sve da ti crtam.Izvinjavam se zenskoj populaciji,ali mislio sam na novinarsku patku,to je termin za laz.
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 32   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.