PALUBA
April 19, 2024, 12:30:25 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Duilovo prostor za rehabilitaciju NATO ?!  (Read 12998 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #15 on: October 26, 2011, 07:09:49 pm »

Upravitelj hotela Zagreb nekadšnji zapovjednik TČ-a u JRM.
Ajde "brodarski" nemoj da si toliko tajnovit. Reci koji je to naš drugar. Nije valjda i to vojna tajna.. Grin
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #16 on: October 26, 2011, 07:27:30 pm »

Upravitelj hotela Zagreb nekadšnji zapovjednik TČ-a u JRM.
Ajde "brodarski" nemoj da si toliko tajnovit. Reci koji je to naš drugar. Nije valjda i to vojna tajna.. Grin

Ćiro, piše ti u tekstu - Rade Delić.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #17 on: October 26, 2011, 07:53:57 pm »

Quote
Ćiro, piše ti u tekstu - Rade Delić.
Hvala. Nisam čitao.
Rade Delić. Žao mi je nepoznam ga. Ili je puno bio mlad pa kasnijih godina bio u Floti,
ili nas naš "brodarski" zamajava.  Wink
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #18 on: October 26, 2011, 08:00:29 pm »

Ljudi, pa i sada imate po hotelima pripadike mirovnih sanaga NATO-a, EUFOR, KFOR itd. To se organizira za pripadnike, koji ne mogu "skoknit" kući svaki mjesec. Pripadniku morovnih snaga pripada mjesečno (zaboravio sam koliko ) nekoliko dana, pa onda još ako je bio u službi i u nedjelju-skupise. To se mora iskoristit, ne možeš skupljat nakoliko mjeseci, pa onda 14 dana na odmor. Pravila su i vrijede za sve pripadnike mirovnih snaga!
Polako, polako, "stranče". Drugo je to, a drugo je kad je neki kompleks namjenski za nešto. Ako Duilovo bude namjenski organizovano za pripadnike NATO-a, nema sile, to će biti zatvoreno za Splićane i ostale Balkance. Pa nisu oni blesavi da puste tu da se među njima šepure bilo kakvi, pa onda BUM...
Pa vidiš po svijetu da su takve tačke primamljive za dizače u ariju svega i svačega, a pogotovo takva mjesta su zahvalna za bumbara, bum. Grin
Čiro, ne idu "mirovnajci" u hotele  gdje su sami, čak nije ni poželjno (jer da su sami, potrebno je posebno objezbeđenje.....). Oni koriste smještaj kao drugi, i nisu pod nekakvim posebnim režimom. Moraju poštovati kućni red...


Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #19 on: October 26, 2011, 08:12:28 pm »

Čiro, ne idu "mirovnajci" u hotele  gdje su sami, čak nije ni poželjno (jer da su sami, potrebno je posebno objezbeđenje.....). Oni koriste smještaj kao drugi, i nisu pod nekakvim posebnim režimom. Moraju poštovati kućni red...
Ma ja svima želim sve najbolje, ali nekako sama tema topika, pa i naslovi natpisa o tome, kao i sam naslov razgovora
sa sadašnjim upravnikom, asociraju na nešto drugo. Više vuku na oblik strogo namjenskog centra. A onda se zna....
Ma biće šta će biti, pa će mo vidjeti. Wink
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #20 on: October 26, 2011, 08:16:23 pm »

Na kraju krajeva samo je lova bitna.....za nesto sto do sada je zvrjalo prazno dobilo je namenu. Dok ne dodju neki drugi nek se "rehabilitisu" ovi danasnji.......
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #21 on: October 27, 2011, 11:09:02 am »


 Mali OFF. Rade Delić je mislim Šipićeva i Joldžićeva klasa. Čini mi se da su i u Vojnu gimnaziju išli zajedno. Bio sam kod njega jednom na zameni u BG. Korektan čovek.
Logged
Hrundi
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 736



« Reply #22 on: October 29, 2011, 11:42:56 am »

SSNO i US Army potpisali su sporazum o organiziranom dolasku pripadnika američke vojske stacioniranih u Evropi negdje 1982. a počeo se primjenjivat od 3. ili 4. mjeseca 1983. Ovo znam jer je moj prijatelj radio na organizaciji i upravo je nakon tog sporazuma dobio prekomandu, početkom 1983.

Za američke vojnike organizirani su kraći aranžmani 3-, 4-, 5- i 7-dnevni jer su za duže odmore uglavnom išli doma. Znam iz druge ruke ali vrlo pouzdano da nisu imali nikakve posebne sigurnosne zahtjeve - kad su obišli ponuđene hotele rekli su da im odgovara i ništa više. Takva vremena bila. Točnije, sjećam se da su oni tražili da hoteli imaju direktnu vezu sa nekim zapovjedništvom u Njemačkoj ali iz nekog razloga to nije bilo moguće pa su umjesto toga uveli posebni broj na specijalu preko kojega su Amerikanci dobijali centralu koja ih je prespajala na njemački broj. Postojao je i časnik za vezu, mislim u činu kapetana, koji je sjedio u zapovjednišvu u Ljubljani i služio kao point-of-contact za sve potrebe odmarajućihse Amerikanaca. U odmaralištima je najmanje jedan recepcioner po smjeni morao znat engleski i to je bio problem pa je rješavan tako što su se birali vojnici na odsluženju redovnog vojnog roka i to su im bila formacijska mjesta.

Znam sigurno da su dolazili u hotel Toplice na Bledu i odmarališta u Baškoj vodi i Kuparima. Za ostale nisam siguran ali znam da ih je bilo još nekoliko, ukupno ne manje od 5-6.

Plaćanje aranžmana bilo je povoljno - njima je US Army omogućavala plaćanje na rate, odbijanjem od plaće, a svaki objekat u kojem su boravili dobijao je određena 'devizna prava', točnije od dijela novca koje je dobijao za usluge imao je pravo kupiti određenu količinu deviza, za strogo određene namjene (nova oprema, modernizacija itd). Tako su odmarališta zahvaljujući Amerikancima mogla mimo uobičajene procedure kupiti ono što im je bilo potrebno.

Aranžman je trajao do samog rata iako je u jednom trenutku, čini mi se poslije Plitvica (iako može bit i do samog proglašenja neovisnosti), iz sigurnosnih razloga obustavljen daljnji dolazak.
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 23 queries.