PALUBA
March 29, 2024, 08:00:55 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz sveta automobilizma - automobili, oprema, propisi, bezbednost  (Read 584364 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1560 on: August 29, 2017, 10:01:19 am »

Kada smo kod tovarenja, za prevoz tereta se koriste razna vozila koja su prilagodjena tim potrebama
a ne ''putnicki'' automobili sto im ime kaze.

Ovi se ne slazu sa tvojim misljenjem  Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Sirotinja brate pa sta ces, ja sa tim nemogu da se pomirim, radim po 15 sati dnevno i imam vestine koje neko hoce da plati,
pa ne kupujem u Ikei namestaj koji nesmes da pomeris kada se cisti kuca inace se raspade, cini mi se da ti imas vestinu da to prepoznas.
A imam veliku kucu pa mi treba kamion da prevezem namestaj.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1561 on: August 29, 2017, 12:20:39 pm »

Quote
Poredjenje Zastavinih automobila sa bilo kojim zapadnim automobilom je blasfemija, vozio sam Zastavu samo zato sto nisam imao para
da kupim drugi auto.Osim toga sta znaci uporedjenje konja i magarca? Neko voli popa neko popadiju tako da je izbor automobila 
stvar ukusa/neukusa pojedinca. Golf je uvek na ceni a meni da poklone najnoviji, odmah bi ga prodao da kupim nesto sto mi se vise
dopada i za to ne postoji nijedan razlog osim subjektivnih. Svako od nas bi mogao da napravi uporedjenje auta koji vozi sa nekim drugim
i dokazu kako je njegov bolji. To je samo stvar kompleksa. Mozda nekima auto sluzi da ga natovare i da se u njega spakuje cela familija sa
provijantom za 10 dana i da odu u Sutomore, ali moras da shvatis da ima ljudi koji zive drugacije od tebe i da su tvoja merila dobra samo
tebi a da drugima ne moraju da odgovaraju. Kada smo kod tovarenja, za prevoz tereta se koriste razna vozila koja su prilagodjena tim potrebama
a ne ''putnicki'' automobili sto im ime kaze. Opet se vracamo na imanje ili nemanje para, odredjeni automobili su i statusni simbol, ja recimo vozim
Porse Kajen samo da bi oni oko mene videli da imam para i da mogu da se kurcim. Moja zena vozi BMW X3 samo da bi znala da sam ja gazda, a
okolina da vidi kao sam uspeo. Kada moja porodica ujutru staruje svoje automobile potrosi se benzina kao za pola minimalca onih mucenika koji idu da rade
bez plate pa posle traze da im drzava plati setnju do fabrike koja ne radi i nazad. Tako da ako hoces pisi o automobilima kao o dobrim curama, ova mi se
svidja a ona ne jer ocigledno nisi bas mnogo vozio prave automobile. Molim te da pronadjes Zastavino vozilo koje je bolje Kajena pa da kupim par komada.

Можда сам те видео негде на Фристајлеру или у Силиконској долини на Дроћолу. Сад знам да када спазим кајен да морам да бегам или оде глава. Нема зајебавања са тобом.

Кад смо већ код кршева сети се како си писао овде да си ватао рибе на заставу 101 специјал. Хвалио си ауто, а сада говориш како су заставина кола бласфемија. Недоследно.

Возиш кола да би се видело колико имаш пара... Хаос. Као да причам са неким ко има 18 година и иде ванредно у средњу школу.

Ни ти ниси возио ''права'' кола. Од свих могућих поршеа си изабрао кајен. Нећу даље ништа да коментаришем. Џаба ти све паре.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1562 on: August 29, 2017, 12:29:31 pm »

Izvinite na trolu ali nikad mi nije bila jasna opsesija BMW-om. Razumem ja to da su odlične mašine, to nikada neću osporiti, ali mi nije jasno kako neko pri zdravoj pameti uzme auto star 20-30 godina samo da bi mogao da kaže da vozi BMW. Posebno mi nisu jasni momci koji uzmu starog BMW-a velike kubikaže pa im stoji ispred zgrade jer nemaju pare za čorbu ili delove (ili registraciju Cheesy )

Нема ту троловања. Питање је на месту.

Пази сад ти је на цени Е30. ''Коцка'' је главна. Лудаци купе крнтију за 500-1000 евра и онда у њу груну још 3000, али не да је рестаурирају већ као нешто буџе, сређују и то не личи на кола. Видео сам скоро човека који тера Е36. Задњи лонац као водоводна цев, а на возачевим вратима нема тапацирнуг. Све гола жица и челик. Све паре дао на гуме, фелне, лонце, поклопце и мотор.

Ови са већом кубикажом обично не могу ни да се продају. Популаран је и Е32 кога је возио Куре из Рана. ''Ради, а не чује се''. Ту нема мотора испод 3.5 литара. Они са V12 6.0 не могу да нађу купца. Продају се за 3.000 евра, имају телефон, рачунар, грејаче седишта,... Ма шта нећеш, али не вреди. Али опет се нађе неко ко се залети и... Банкротира.

Мој комшија је возио два аута до скоро. Један од њих је био Е21. Питам га ја: ''Шта ће ти бре ово? Видиш да се распада, троши ко дизелка''. А он ми каже: ''Шта ћу брате кад волим. Знаш то ти је нешто посебно''. Сва срећа па је прод'о.

Другар има БМВ 1600. Наследио од ђеда. То је већ нешто друго. Рек'о сам му да га чува. Има гаражу на сву срећу, а ауто ради као да је нов. То вреди имати и водити рачуна о њему.

Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1563 on: August 29, 2017, 03:55:11 pm »

Čitam ove zadnje postove i najbolji je od Miche - nemam ugovora njemu. A ostalo, nešto se slažem a nešto ne. Malo se i mešaju pojmovi oko kojih razpravljamo. Prvo, ono kategoriju "imam avto da se pokažem" , o tome uopšte ne razpravljam, to je van ozbiljnog diskursa. Ono što sam htio reči u prethodnom postu jeste kako se kola (BMW je bio u pitanju i usporedba sa Yugom) OBJEKTIVNO voze i kako su OBJEKTIVNO napravljena, po tehničkim činjenicama i ne po subjektivnoj ocjeni šta se komu svidja (kaže se, da se o ukusu ne razpravlja) ili šta mu treba od auta. Drugo, kod kola (kao i kod svake stvari) je najbitnije, da je vlasnik zadovoljan. Znači, bilo šta vozi (ili ne vozi, ako je sretan na autobusu, za njega isto dobro i normalan čovek razume i to). Ali ja sam za BMW želio objektivno da kažem kakav je, i testove sam zato naveo (ozbiljne od stručne auto štampe, ne gluposti sa YT ili tipa "yugo the worst car in history") u kojima pišu novinari širom kugle, kako se BMW dobro vozi u smislu dinamičko sportske pa i komforne vožnje. U tom smislu sam i demantovao usporedbu BMW vs. Yugo, jer su to 2 potpuno različita vozila po konstrukciji i voznim karakteristikama. Takodjer nije primjerno usporedjivat BMW sa Ferrarijem (možeš Lamborghini isl. sa Ferrarijem a ne kola masovne produkcije kao je BMW i mnogo drugih). I ono kao usporedba "konj - koza" ili "konj - magarac" je karikirano rečeno, da se neka kola (BMW) vozi mnogo bolje nego neka druga (Yugo) -  OBJEKTIVNO o voznom karakteru vozila (tehnika) i ne šta se nekome svidja (ukus i/ili za šta mu treba vozilo);  naravno, da neko voli limuzinu, neko karavan, neko kombi, neko SUV , neko nova kola, neko neki star model itd. 
 Na kraju još za idrive od BMW. Možda su ranije verzije funkcionirale lošije. Ali zadnja verzija je vrlo intuitivna, jednostavna za upotrebu i efikasna. I sa idrive ne upravljaš primarne funkcije vozila, osim vešanja (sport, economy, standard), ostalo su više informacije o vozilu, navigacija, upravljanje autoradia. I opet ću citirat testove, gde se često navaja, kako je BMW-ov sistem jedan boljih na tržištu i funkcionira bolje od onog u Audiju ili MB npr. I mogu kao za vožnju reći, da radi stvarno dobro, jer sam ga isprobao; može su upotrebljavat već i prvi put bez da čitaš upute (intuitivno, user friendly kako se kaže). Ekran na armaturi može biti isto stvar ukusa i ne bih usporavao ako se nekome ne svidja. Meni je u redu. I nije prevelik, kao na nekim kolima, gde je već pravi mali monitor (neki modeli MB ili Toyota C-HR npr.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1564 on: August 29, 2017, 07:39:24 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 68eed63832d564612a581ebf0da30237.jpg (100.4 KB, 800x800 - viewed 59 times.)
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #1565 on: August 29, 2017, 08:00:49 pm »

Bas bih voleo da vidim tog Yuga od 20 godina kome se nista ne kvari "ako se menja na vreme" , a posebno da je limarijski u jednom komadu...Posle 5 godina (ako ne cuci u garazi svaki dan) limarija pocinje da popusta. Ja sam vozio Yuga koju godinu pa cu navesti kvarove kojih mogu da se setim, onako, iz glave. Prvo auto je limarijski bio pred raspad. Imao je 20-ak god i vise rupa na sebi nego celog pleha. Jednom mi je probio glavni kocioni cilindar. Jednom mi se upalio (!) prekidac za svetlo. Jednom mi je crkao neki "disk" za dizanje ulja u motoru. Jednom se polomila bregasta kod mog matorog posle 3 meseca (nov auto, iz fabrike). Menjac je krcao pri promeni brina kod mene, a kod matorog je trebao vanserijski osecaj da ga ubacis u rikverc. Vrata se nikad nisu lagano zatvarala. I kod novog si morao da zalupis. Jednom razvodnik. Moj auto je trosio 13l plina u mesovitoj voznji. Auspuh potpuno zamenjen. I tako dalje...ipak je to bilo pre 5-6 godina kako sam ga prodao u staro gvozdje kada mu je crkao motor na ispod 200 000km. Matori je radio generalnu na 127 000 km. Koliko predje jedan BMW ili VW? 400-500k uz pravilno odrzavanje? Matori je pazio svog juga kao oci u glavi, pa je nakon 10 god radio kompletnu limariju, farbanje, i generalnu.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1566 on: August 29, 2017, 08:22:52 pm »

@torpedo

Pošto vidim da ti ne valja Cayen, može li ovaj moj proći

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DCM00258.jpg (106.86 KB, 1136x852 - viewed 59 times.)
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1567 on: August 29, 2017, 10:06:22 pm »

Може јер је то озбиљнија ствар...
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1568 on: August 29, 2017, 10:30:32 pm »

BMW M5 важи за топ понуде у класи спортских седана. Нов кошта преко 100.000 евра, а некада је био више од 100.000 марака. Већина машта о њему, нема паре да га приушти, ни овај нови, а ни онај стари. Да не испадне да причам напамет нека слика говори место мене:

- као референцу сам узео трке на 402 метра или четврт миље.

1. BMW E34 M5 14,5 sec



2. BMW E39 M5 12,9 sec



3. BMW E60 M5 12,06 sec



4. BMW F10 M5 11,73 sec



Са друге стране имамо масл кар аутомобиле произведене 60-тих и почетком 70-тих. Коштају око 50 до 70 хиљада долара, напајање преко карбуратора, нема типтроника, нема двоструког квачила, не постоји limited slip differential. Резултат је следећи:

Dodge super bee 11,68 sec



Chevrolet Camaro ZL1 11,56 sec



Бацају људи паре... Да би ишли спорије...
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1569 on: August 29, 2017, 10:45:20 pm »

Порше 911 карера С - мање кошта, брже иде по стази. БМВ проп'о.

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1570 on: August 29, 2017, 10:56:26 pm »

Онда измислише М4. Дадоше паре што на развој, што на рекламе, али џабе. Не помаже ни јачи мотор, не помаже ни златна боја. Порше опет добија.

Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #1571 on: August 30, 2017, 04:53:55 am »

Hm, da ti "muscule car" gore koje si prikazao imaju u proseku od 6-8000ccm3, i potrosnju od 25-30l benzina na 100km. Da, automobili imaju veliku snagu ali po koju cenu?
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1572 on: August 30, 2017, 07:20:49 am »

Quote
Poredjenje Zastavinih automobila sa bilo kojim zapadnim automobilom je blasfemija, vozio sam Zastavu samo zato sto nisam imao para
da kupim drugi auto.Osim toga sta znaci uporedjenje konja i magarca? Neko voli popa neko popadiju tako da je izbor automobila  
stvar ukusa/neukusa pojedinca. Golf je uvek na ceni a meni da poklone najnoviji, odmah bi ga prodao da kupim nesto sto mi se vise
dopada i za to ne postoji nijedan razlog osim subjektivnih. Svako od nas bi mogao da napravi uporedjenje auta koji vozi sa nekim drugim
i dokazu kako je njegov bolji. To je samo stvar kompleksa. Mozda nekima auto sluzi da ga natovare i da se u njega spakuje cela familija sa
provijantom za 10 dana i da odu u Sutomore, ali moras da shvatis da ima ljudi koji zive drugacije od tebe i da su tvoja merila dobra samo
tebi a da drugima ne moraju da odgovaraju. Kada smo kod tovarenja, za prevoz tereta se koriste razna vozila koja su prilagodjena tim potrebama
a ne ''putnicki'' automobili sto im ime kaze. Opet se vracamo na imanje ili nemanje para, odredjeni automobili su i statusni simbol, ja recimo vozim
Porse Kajen samo da bi oni oko mene videli da imam para i da mogu da se kurcim. Moja zena vozi BMW X3 samo da bi znala da sam ja gazda, a
okolina da vidi kao sam uspeo. Kada moja porodica ujutru staruje svoje automobile potrosi se benzina kao za pola minimalca onih mucenika koji idu da rade
bez plate pa posle traze da im drzava plati setnju do fabrike koja ne radi i nazad. Tako da ako hoces pisi o automobilima kao o dobrim curama, ova mi se
svidja a ona ne jer ocigledno nisi bas mnogo vozio prave automobile. Molim te da pronadjes Zastavino vozilo koje je bolje Kajena pa da kupim par komada.

Можда сам те видео негде на Фристајлеру или у Силиконској долини на Дроћолу. Сад знам да када спазим кајен да морам да бегам или оде глава. Нема зајебавања са тобом.

Кад смо већ код кршева сети се како си писао овде да си ватао рибе на заставу 101 специјал. Хвалио си ауто, а сада говориш како су заставина кола бласфемија. Недоследно.

Возиш кола да би се видело колико имаш пара... Хаос. Као да причам са неким ко има 18 година и иде ванредно у средњу школу.

Ни ти ниси возио ''права'' кола. Од свих могућих поршеа си изабрао кајен. Нећу даље ништа да коментаришем. Џаба ти све паре.
Kajen je najveci, obzirom na moje gabarite sve ovo ostalo mi je malo a belu Carreru sam vozio jos 1979 kada je tata bio direktor
Rapida a ja imao 80kg.Sto se tice stojadina iz mladosti svi smo bili mladi i glupi, (neki vise nisu mladi samo su glupi) pa smo padali na ''kupuj domace'' price.
U to vreme samupravljaca morao sam malo i da odglumim da bi caleta ostavili na miru kad ima partijski a i nije mi padalo na pamet da uporedim
stojadina sa BMW 1602, 1802 ili 2002 posebno sa 202 ti Alpina. Za mojih 60 godina sam vozio razna vozila i uvek su mi bili simpaticni
dobri decaci koji su sa tugom u ocima gledali kako im odvozim drugarice u koje su zaljubljeni u nepoznatom pravcu jer sam uvek imao bolji
auto i kad stanem na novcanik bio visok k'o Divac. Jbg sta ces sudbina.

A sto se beganja kroz silokonsku dolinu tice nema potrebe, tamo ne zalazim, moje pratilje dolaze iskljucivo sa dalekog istoka (mnogo kosta, ali
i vredi) i sve su prirodne sa prirodnim peticama i naocarima (obavezno), volim da k.ram intelektualne tipove, takodje po fristajlerima i slicnim mestima  ne zalazim, imam dovoljno para da delovi tih mesta koja mi eventualno budu potrebna dodju kod mene. Ako budes dobar mozda postavim i po neku sliku
sa tih dogadja da vidis automobile koje teram i pratilje koje k.ram.
« Last Edit: August 30, 2017, 07:37:43 am by motorista 57 klasa » Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1573 on: August 30, 2017, 10:05:14 am »

Hm, da ti "muscule car" gore koje si prikazao imaju u proseku od 6-8000ccm3, i potrosnju od 25-30l benzina na 100km. Da, automobili imaju veliku snagu ali po koju cenu?

Били су јефтини када су се продавали. И сада су у односу на возила из Европе. Нов доџ челенџер је јефтинији је БМВ-а, а даје исте или боље резултате. Тачно је то да нису штедљиви, али кога брига. Када се ради о брзини и убрзању ту нико не мари за гориво. Коме је до штедљивости тај купује обична кола. Мопари имају простију конструкцију, а остварују добре резултате. БМВ има гомилу компјутера, сензора, прекидача и опет им не може ништа. Кажу да ће тек овај G30 моћи да постигне ово што сам горе поставио.

Не мож' се поредити са југом. Кад поставим јача кола - е та троше више. Шта би са порешеом? То нико не коментарише?
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1574 on: August 30, 2017, 10:27:28 am »

Quote
Sto se tice stojadina iz mladosti svi smo bili mladi i glupi, (neki vise nisu mladi samo su glupi) pa smo padali na ''kupuj domace'' price.

А што би неко био глуп због тога што је купио стојадина? Тај ауто је био квалитетан и људи су се отимали за њега. Прве серије су имале моторе увезене из Италије, а 101 је био први ''хечбек'' у Европи. Имао је све што је било потребно. Мој комшија је једног таквог возио скоро ако не и више од 40 година. Плави са округлим фаровима. На крају је иструлио доле. Видело се да је ставио доста гита да га запуши.

Quote
Za mojih 60 godina sam vozio razna vozila i uvek su mi bili simpaticni
dobri decaci koji su sa tugom u ocima gledali kako im odvozim drugarice u koje su zaljubljeni u nepoznatom pravcu jer sam uvek imao bolji
auto i kad stanem na novcanik bio visok k'o Divac. Jbg sta ces sudbina.

Ово није за похвалу. Да л ти капираш да тебе жене  нису јуриле због тебе самог већ због кинте, кола и ћалета? Мени кад је дошла таква једна која је мислила да имам паре заобишао сам је. Ти лову можеш да имаш сада, данас и одма, а сутра да спаваш на картону. И шта ћеш онда?

Quote
A sto se beganja kroz silokonsku dolinu tice nema potrebe, tamo ne zalazim, moje pratilje dolaze iskljucivo sa dalekog istoka (mnogo kosta, ali
i vredi) i sve su prirodne sa prirodnim peticama i naocarima (obavezno), volim da k.ram intelektualne tipove, takodje po fristajlerima i slicnim mestima  ne zalazim, imam dovoljno para da delovi tih mesta koja mi eventualno budu potrebna dodju kod mene. Ako budes dobar mozda postavim i po neku sliku
sa tih dogadja da vidis automobile koje teram i pratilje koje k.ram.

Те слике стави н' Инстаграм. То се тамо качи. А што се тих са наочарима тиче оне су ти исте као ове са пластиком - све за паре. Нема разлике. Кад будеш мувао са својих 10 прстију без протеза онда причај. Од овог не могу ништа да научим и да видим. Разумеш?

А што се тиче кола и сл. прича везано за жене гледај ово:



Цвааааааааки би волео да провоза неки добар ауто, са неком добром девојком са мало злата на себи и тако...



Logged
Pages:  1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.