PALUBA
April 25, 2024, 08:55:48 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz sveta automobilizma - automobili, oprema, propisi, bezbednost  (Read 588469 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1590 on: August 31, 2017, 06:43:35 am »

Ovo je porazavajuce i pokazuje ko su i kavi vozaci neki kategorija vozila, ali to ne znaci da je jugo bolji.

http://www.telegraf.rs/vesti/srbija/2891494-vozaci-dzipova-i-bmw-ova-kradu-gorivo-na-pumpama-napune-rezervoar-pa-pobegnu-radnik-se-baci-na-haubu-ali-ne-koce

izvor: telegraf.rs
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #1591 on: August 31, 2017, 07:06:00 am »

Ма немате ви појма, најбољи аутомобил је службени аутомобил.

100% tačno. Imam ga i i točim dizel na plastiku od firme. Sva sreća pa ne moram da beležim kilometražu. Honda u garaži  Grin

.... a tek što potegne po makadamu, preko 100/h..... 
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1592 on: August 31, 2017, 07:23:02 am »

Kupi neki ''krš'' i kreni da učiš. Pođi od keca, fiće, starog fijata, lade,...

Ja sam sam sa sobom razčistio, da ne mogu sve da znam, i da se u sve razumem, zato radim stvari koje sam naučio i koje radim poprilično dobro, a stvari koje ne znam (npr automehaniku) prepuštam drugima koji to znaju.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1593 on: August 31, 2017, 08:56:45 am »

Quote
Meni se cini
da je'' jedna takva'' zaobišla tebe kada je videla kakav si kokuz.

Није тебре него сам ја њој престао да се јављам. Видео шта жена тражи и шта мисли да ја имам - не занима ме таква прича: добра кола, изласци, ''успех'', ''кругови'',... Ш'а бива ка' се остане без тих пара, кола, кућерина и послова? Џада. Сви беже на своју страни, окрећу ти леђа, праве се да те не знају.

Quote
To zasto me zene vole je nebitno, a ja cu para uvek da imam jer sam inzenjer master sa znanjem 4 strana jezika, sve ovo naucio
sam u Beogradu na univerzitetu i iskustvom (steko ga u inostranstvu) koje se ozbiljno ceni i placa svugde pa i ovde.

Сви ми имамо знање. Ја имам знање, имам факултет, имам мастер. Знам 3 страна језика. Али ја сутра могу да паднем низ степенице, могу кола да ме ударе, могу да оболим и онда не могу да радим. Или не мора то да се деси. Могу да се промене околности на тржишту, може закон да се промени тако да ме упропасти. И шта онда? Нема пара, а самим тим и свега осталог. Разумеш? Ја знам гомилу људи који су тако прошли, а знали су, имали школу. Некима су се распале породице, а неки су остали са својим женама. Сам изведи закључак.

Знаш зашто су још добри ''кршеви''? Растерују камењарке и пијавичаре. Ја то примењујем и на друге сфере. Немам паметан телефон већ нокију са тастатуром. Намерно. Могу да купим телефон са екраном на додир, али нећу и баш ме брига.

Quote
Ovo prikazivanje kriminalaca u kontekstu moje diskusije je u najmanju ruku bezobrazno. Ja sam ozbiljan covek biznismen.
Savetujem ti da vodis racuna u kakav me kontekst dovodis. Ovaj momak i svi koje vidis na ovom klipu mi nisu ni do kolena, znas
ja radim sve to sto radim i jos uvek sam hvala bogu ziv,malo me doduse muci gorusica kad pojedem vise kavijara i moracu da
prestanem da pijem ono sranje Moet (ako nisi znao to je sampanjac). A zlatan nakit ide uz sve ovo po defaultu.
Tako da dragi moj tupedo samo ti nastavi da primas penziju od para koje ja zaradjujem i nastavi sa skribomanijom u kojoj
ces da dizes u nebo odavno nepostojece jugoslovenske kvazi proizvodjace, narocito automobila. I pazi na sebe.

Нисам знао да је Моет шампањац. Не пијем алкохол и исти ми не представља задовољство. За мене није статусни симбол већ чист отров тако да може да кошта 50 динара у лименци или 100 евра у флаши. Не дотиче ме јер ми не значи ништа. Немој да пијеш то. Батли га макар био најскупљи на свету.

Пензију не примам већ радим... Не радим за државу, држава ме не плаћа, ни мене ни мог послодавца већ ми исто зарађујемо и плаћамо порез њој. Није сваки човек у Србији на државним јаслама. Тозла не фурам.

И пазим ја на себе врло добро...
« Last Edit: August 31, 2017, 09:04:51 am by torpedo011 » Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1594 on: August 31, 2017, 09:03:36 am »

Kupi neki ''krš'' i kreni da učiš. Pođi od keca, fiće, starog fijata, lade,...

Ja sam sam sa sobom razčistio, da ne mogu sve da znam, i da se u sve razumem, zato radim stvari koje sam naučio i koje radim poprilično dobro, a stvari koje ne znam (npr automehaniku) prepuštam drugima koji to znaju.

Гледај, не знам ни ја све и не сматрам да морам, али имаш ситуацију када те просто натера да знаш или мораш. Ја бих рецимо волео да знам да радим више ствари по кући (што се и трудим да научим) као и везано за кола. Не кажем ја теби да мораш да знаш да га целог саставиш и раставиш него чисто да умеш да себи помогнеш у некој неприлици. Ево ти мој пример - цркла разводна капа, купио нову и заменио. Нисам плаћао шлеп да ме вуче до мајстора већ сам решио проблем за 500 динара. О томе ти причам, а не о неким тежим стварима типа мењач, радилица и то. Мада није лоше ни то знати да сутра мајстор не би могао да те заврће за паре и да те лаже.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1595 on: August 31, 2017, 10:13:30 am »

Na mojim kolima ne mogu ni sijalicu da normalno zamenim. Malo karikiram, ali tu smo negde. Kandidat za zeta mi je automehaničar, i on mi radi večinu stvari.
Kod auto osiguranja, plačam par € godišnje, i imam do 500 km u radijusu moga kraja boravka plačenu šlep službu i u situaciji da su kola nevozna drugi auto za to vreme popravke. Tako da stvarno nemam ni potrebe ni vremena da se prčkam u to.

Kako se moderno kaže, veču dodanu vrednost mogu za to vreme postiči negde drugde nego da se ja bavim time. Npr umesto da krečim stan 5 dana, jer nisam  verziran u tome (a krečio sam več prije stan), radije plačam majstora da to odradi, ja u to vreme postavim ruter ili dva za par dana, plačam majstoru da on odradi, i još za razliku od dobijenih para od rutera izvedem familiju na izlet i ručak. Ne vidim računice tu, ali ok. Svako ima svoj ukus.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1596 on: August 31, 2017, 10:54:18 am »

Quote
Na mojim kolima ne mogu ni sijalicu da normalno zamenim. Malo karikiram, ali tu smo negde.

У потпуности те разумем. Ја сам покушавао да заменим сијалицу фара са возачеве стране на пунту друге генерације и нисам успео. Иза фара се налази кутија са осигурачима - разводна табла која онемогућава да приђем фару и увучем руку унутра и заменим сијалицу. Са сувозачеве стране је веома лако јер нема препреке. После сат времена мучења сам одустао и рекао другу да тера кола код електричара који је ту услугу наплатио 300 динара  + сијалица. 99% људи сада то ради. Ја сам мењам све сијалице на мом ауту јер нема потребе да то ради неко други пшто су све на дохват руке. Не треба ти специјалан алат, сви шрафови се виде и могу да се одврну обичним одвијачем.

Сад рачунај колико често цркава сијалица и колико пара оде електричару. Ја у Србији често виђам кола која су ''ћорава на једно око'', било предње, било задње. Од фијата, реноа и шкоде до мерцедеса. Зашто? Не знају или не могу сами да замене тај део, а то може да их кошта било живота било пара када их полиција заустави јер се ради о прекршају.

Quote
Kod auto osiguranja, plačam par € godišnje, i imam do 500 km u radijusu moga kraja boravka plačenu šlep službu i u situaciji da su kola nevozna drugi auto za to vreme popravke.

То је добра ствар. Ја сам размишљао да се учланим у АМСС.

Quote
Kandidat za zeta mi je automehaničar, i on mi radi večinu stvari.

Лако је онда теби. Имаш личног мајстора.

Quote
Kako se moderno kaže, veču dodanu vrednost mogu za to vreme postiči negde drugde nego da se ja bavim time. Npr umesto da krečim stan 5 dana, jer nisam  verziran u tome (a krečio sam več prije stan), radije plačam majstora da to odradi, ja u to vreme postavim ruter ili dva za par dana, plačam majstoru da on odradi, i još za razliku od dobijenih para od rutera izvedem familiju na izlet i ručak. Ne vidim računice tu, ali ok. Svako ima svoj ukus.

Што више знаш то боље по тебе. Ја бих волео да знам да кречим добро да не морам да зовем мајсторе. Некада не можеш да их дозовеш јер је неприлика, касно, празници, а хитно треба нешто да се отклони.





Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1597 on: August 31, 2017, 12:26:41 pm »

Nije to AMS nego kod kompanije za osiguranje, jeftinije ako več kod njih osiguraš, ali pazi na sitni tekst. Neke imaju samo na 1x godišnje i puno limitiranja, dok kod te moje je skoro koliko puta trebaš.

Oko vanrednih situacija tipa puštanje vode, i slično, toliko več znam da saniram da drži vodu, pa onda majstori da korektno odrade do kraja kad dođu.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1598 on: August 31, 2017, 03:27:05 pm »

Ма немате ви појма, најбољи аутомобил је службени аутомобил.

Najbolji je Novi službeni auto
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1599 on: August 31, 2017, 07:39:57 pm »

Nego gdje nam se zagubio onaj Švercer_011 da nam pokaže on svoju ergelu, nešto se u zadnje vrijeme ušutio...
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #1600 on: September 01, 2017, 07:26:02 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 21151523_1969169753326001_7091086302085274816_n.jpg (38.24 KB, 552x286 - viewed 50 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1601 on: September 01, 2017, 07:54:29 pm »

Nevalja slika, Rašo.. Grin

Ova je prava:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1.jpg (101.66 KB, 740x282 - viewed 44 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1602 on: September 01, 2017, 08:29:48 pm »

Prosleđujem vam jednu zanimljivu foto priču. Mogla bi se nazvati: i to je Srbija.

Desilo se pre neki dan u Ribnici, akter je moj komšija - bivši novinar, sada vuk samotnjak, čudak bez ijdenog prijatelja, potpuno gluv, slabo vidi, ima blizu 80 godina.

Elem, navedeni još uvek vozi auto, iako predstavlja opštu opasnost za sve oko sebe. Neko mu je dao vozačku dozvolu!     
Neko je propustio taj krš kroz tehnički pregled i vozilo je registrovano uredno.     

Moj vrli komšija je vozio starog opel kadeta u potpuno raspadnutom stanju - vozio je svaki dan i kroz selo i po magistrali, ne razmišljajući da je zaista opasan za okolinu. Vozio ga je najmanje 3 godine. Pre toga je imao opel korsu - sličnog stanja.

I, onda mu se jednog dana auto iz čista mira raspalo na cesti (vidi se iz priloženih slika). Sva sreća radi se o sporednoj cesti, pa niko nije povređen.

Ja se nešto razmišljam i u glavi mi se vrte mnoga pitanja: u zemlji Srbiji se svaki dan u novinama može pročitati kako ministar za saobraćaj najavljuje nove propise i još drakonskije kazne za nepoštovanje istih. Istovremeno kroz zemlju se vozi (veoma) veliki broj registrovanih i neregistrovanih krševa (kako na slikama).
Kada podvučem neku crtu postavljam pitanje: ko je u SR lud? Da li ministar za saobraćaj sa svojim novim propisima, policija koja teroriše narod za prekoračenje brzine od 1 km, ili narod koji svesno ide u rizik vozikajući kršine, koje su opšta opasnost za sve učesnike saobraćaja.

Pogledajte postovane slike i procenite sami


* 1.jpg (754.26 KB, 1469x1102 - viewed 59 times.)

* 2.jpg (754.27 KB, 1452x1089 - viewed 58 times.)

* 3.jpg (784.54 KB, 1469x1102 - viewed 51 times.)

* 4.jpg (411.94 KB, 1469x1102 - viewed 53 times.)

* 5.jpg (501.15 KB, 1452x1089 - viewed 55 times.)

* 6.jpg (504.64 KB, 1097x840 - viewed 47 times.)
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #1603 on: September 01, 2017, 08:48:19 pm »

Нема аута без корејског аута!

Ево га, Каенгсаенг 88:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Аутомобил настао 1987. године. Неколико година раније, Њемци су Кореанцима украли идеју, концепт и технологиоју и на основу Каенгсаенга направили Мерцедес 190 1982. године.


* Kaengsaeng 88.jpg (60.65 KB, 750x589 - viewed 46 times.)
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1604 on: September 02, 2017, 02:38:15 pm »

Нема аута без корејског аута!

Ево га, Каенгсаенг 88:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

  

Hah, dobra ti je ova Rašo.  A istina je ta, da je Sjeverna Koreja klonirala 190. U Pyongyang su dovezli par komada pravih 190 i kopirali ih. rezultat je bio poražavajuć, a napravljeno je samo par prototipa. Nisam nikad čuo za ovaj auto, a ovo sam našao na netu.

 Usput, pre mjesec dana vozio sam se u MB 200E, W124, 1985 godište. Jako sam bio iznenadjen i oduševljen u kakvom je stanju bio i kako smo se u njemu vozili. 32 godina star auto i dajem mu čistu 10-tku (osim za sjedala, jer imaju opruge ko staro ležište kreveta, nisu tip sjedala koje imaju moderna kola ali treba se samo naviknut), a dobro poznajem vožnju u kolima zadnje generacije (do svih troje German premium maraka). Imao sam utisak, da je pre 30 godina bio ispred svog vremena. A onda sam nekako saznao sa interneta da je baš tako. Čak i klimu ima, el. šibedah električke prozore, centralnu bravu, fali mu samo ABS i Airbag, da bi bio sasvim moderan. I sve radi bezprekorno. Kapu dole.


Аутомобил настао 1987. године. Неколико година раније, Њемци су Кореанцима украли идеју, концепт и технологиоју и на основу Каенгсаенга направили Мерцедес 190 1982. године.
Logged
Pages:  1 ... 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.