PALUBA
April 24, 2024, 03:35:20 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz sveta automobilizma - automobili, oprema, propisi, bezbednost  (Read 588017 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1890 on: January 21, 2018, 09:36:41 pm »

Ja sam pre dve,tri godine naterao na dizalicu moj auto da ispustim ulje uvece i da sutra kad krenem za Suboticu samo nalijem i pun gas!Ustao,nalio 5 l i pravac na auto put kod Lastine garaze,kako sam izasao odma po gasu ali vidim da se nesto kao gusi,izgubio mi na ostrini i negde kod Dusanovca pogledam na retrovizor a iza mene oblak belog dima,nista se ne vidi,ja reko ode turbo,stanem otvorim haubu a on mucenik izbacio i na iber lauf i na svaki sastav gore na glavi i tad ukapiram da nisam ni ispustio ulje Grin
Otisao kod kolege ispustio visak,oprao motor i opet pun gas do Novog Sada da se ocisti!
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1891 on: January 21, 2018, 09:42:22 pm »

Ја сам јуче ишао за НС. Била ноћ. У повратку ми на раскрсници таксиста каже да возим на позицији. Изађем напоље и вид стварно не раде гл. светла. Оборена не функционишу, раде дуга. Одем на пумпу.

''Добро вече, имате ли балонку?''
''Ево балонка, коју оћеш?''
''Ово није балонка, ово не може у југо. Пријатно довиђења.''

Одем на следећу иста, прича. Одем на трећу. Исто. Седнем за волан, упалим дуга и терај до Београда аутопутем. Битно је да држе зиљаве цигарете, енергетска пића и да дају неке акције на кухињско посуђе. ПОСУЂЕ!!!

Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1892 on: January 21, 2018, 09:50:05 pm »

Ја сам јуче ишао за НС. Била ноћ. У повратку ми на раскрсници таксиста каже да возим на позицији. Изађем напоље и вид стварно не раде гл. светла. Оборена не функционишу, раде дуга. Одем на пумпу.

''Добро вече, имате ли балонку?''
''Ево балонка, коју оћеш?''
''Ово није балонка, ово не може у југо. Пријатно довиђења.''

Одем на следећу иста, прича. Одем на трећу. Исто. Седнем за волан, упалим дуга и терај до Београда аутопутем. Битно је да држе зиљаве цигарете, енергетска пића и да дају неке акције на кухињско посуђе. ПОСУЂЕ!!!



Pa dali je moguce da imas balonke na Jugu
Stavi H4 pa da progledas ko covek,sa tim sijalicama si kao Sasa matic za volanom Te balonke su retke kao ciganin jedinac!
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1893 on: January 21, 2018, 09:50:30 pm »

Ja sam pre 20 godina tero Moskvica 50km sa karterom punim vode. Prethodno izbio dihtung na glavi. Zamenili dihtung, ispustili to ulje i vodu (bilo jendo tri`es litara), pokupili onu skramu sto se stvorila i teraj.

A imali smo jendom pokaznu vezbu na Dunavu, dolazio NGS i na jendom remorkeru neposrendo pre dolaska primetimo da nema ulja, sipamo, opet nema, sipamo i dalje ali nema ga nigde. Naredi komandir cete da remorker ima da radi. I radio je i prevezao skelu sa 4 BRDM pred tadasnjim nacelnikom generalom Perisicem. I nista mu nije falilo. Kasnije otkrili da je pukla jedna cev koju smo jedva skinuli posto je mnogo tesno. Sve sto smo sipali istog momenta je zavrsavalo u koritu. Naravno zbog skucenog prostora itd t nije bilo moguce primetiti.

Ima i drugih auta koja mogu da neo vreme rade bez ulja ili sa vrlo malom kolicinom. Tako su mi jednom u servisu 2003. godine zaboravili da vrate isti taj cep koji ti nisi vratio. Vozio 15 km, sutradan trebao za Nis ali svratim kod kuma da okrpimo auspuh, tu primetim da nema cepa a motor sav umazan. Zovnem ih, oni mi nabave nov cep, ponovo mi zamene ulje iako su mogli samo da dospu i to ne vise od pola litra, i plate pranje motora. Sta bi bilo da sam krenuo za Nis ne znam. Znam da nivo ulja ne bih kontrolisao kada sma prethodni dan zamenio i kada je bilo daleko iznad minimuma.


Eto. Imam ja svakakvih dogodovstina sa raznim automobilima. Bese tu i Jugo, Moskvic, Pasat, Fiat, Mercedes....Tako da mozemo mi hvaliti neki auto ili ga kuditi ali sam siguran da si ti Torpedo upravu - Jugo je nabolji auto....koji si verovatno vozio. I meni je Jugo posle Dajca bio savrsen auto, dok nisam probao neki drugi.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 975


« Reply #1894 on: January 21, 2018, 09:51:55 pm »

Biće, bez brige, nisi vozio bez imalo ulja. Samo se ulje koje je bilo u motoru pregrejalo, ništa strašno. I meni se to desilo davno, ali sam brzo uočio, dimilo ispod haube stojadina.

Који си стојадин имао?

Отац мог друга купио (ил му је ђед купио) стојадина новог 70 и неке. Прода га пријатељу. Купи југа, прода, купи вартбурга, прода, купи 128, прода, а сад вози панду. Тај кец још тера. Исто је мој комшија до скоро возио стојадина из 70тих. Брда гита у њему било. Нема га више.

Prvi auto mi je bio stojadin iz 1973, vozio sam ga dve godine pa 1986. kupio novog. Prodao ga 1994. da platim stan unapred, ostala mi samo ženina peglica, doduše Bis, sa vodom hlađenim motorom, pa sam to vozio 4 godine dok u Vodovodu Budva nisam zaradio Floridu. Kasnije Ford Fiesta iz 1999, pa nova Fiesta (službena) 2007, pa u ovoj firmi C4 iz 2008, sada vozim novog C4, isto službeni, 2017. Troši 4,6 litara u proseku.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1895 on: January 21, 2018, 09:52:29 pm »

Ја сам јуче ишао за НС. Била ноћ. У повратку ми на раскрсници таксиста каже да возим на позицији. Изађем напоље и вид стварно не раде гл. светла.


I nisi primetio da ti svetla ne rade? 
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1896 on: January 21, 2018, 09:53:05 pm »

Ja sam pre 20 godina tero Moskvica 50km sa karterom punim vode. Prethodno izbio dihtung na glavi. Zamenili dihtung, ispustili to ulje i vodu (bilo jendo tri`es litara), pokupili onu skramu sto se stvorila i teraj.

A imali smo jendom pokaznu vezbu na Dunavu, dolazio NGS i na jendom remorkeru neposrendo pre dolaska primetimo da nema ulja, sipamo, opet nema, sipamo i dalje ali nema ga nigde. Naredi komandir cete da remorker ima da radi. I radio je i prevezao skelu sa 4 BRDM pred tadasnjim nacelnikom generalom Perisicem. I nista mu nije falilo. Kasnije otkrili da je pukla jedna cev koju smo jedva skinuli posto je mnogo tesno. Sve sto smo sipali istog momenta je zavrsavalo u koritu. Naravno zbog skucenog prostora itd t nije bilo moguce primetiti.

Ima i drugih auta koja mogu da neo vreme rade bez ulja ili sa vrlo malom kolicinom. Tako su mi jednom u servisu 2003. godine zaboravili da vrate isti taj cep koji ti nisi vratio. Vozio 15 km, sutradan trebao za Nis ali svratim kod kuma da okrpimo auspuh, tu primetim da nema cepa a motor sav umazan. Zovnem ih, oni mi nabave nov cep, ponovo mi zamene ulje iako su mogli samo da dospu i to ne vise od pola litra, i plate pranje motora. Sta bi bilo da sam krenuo za Nis ne znam. Znam da nivo ulja ne bih kontrolisao kada sma prethodni dan zamenio i kada je bilo daleko iznad minimuma.


Eto. Imam ja svakakvih dogodovstina sa raznim automobilima. Bese tu i Jugo, Moskvic, Pasat, Fiat, Mercedes....Tako da mozemo mi hvaliti neki auto ili ga kuditi ali sam siguran da si ti Torpedo upravu - Jugo je nabolji auto....koji si verovatno vozio. I meni je Jugo posle Dajca bio savrsen auto, dok nisam probao neki drugi.
Ti nemas pravo glasa,izdao si radnicku klasu,kupio kapitalisticko djubre i jos francuza Grin
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1897 on: January 21, 2018, 09:53:51 pm »

Ја сам јуче ишао за НС. Била ноћ. У повратку ми на раскрсници таксиста каже да возим на позицији. Изађем напоље и вид стварно не раде гл. светла. Оборена не функционишу, раде дуга. Одем на пумпу.

''Добро вече, имате ли балонку?''
''Ево балонка, коју оћеш?''
''Ово није балонка, ово не може у југо. Пријатно довиђења.''

Одем на следећу иста, прича. Одем на трећу. Исто. Седнем за волан, упалим дуга и терај до Београда аутопутем. Битно је да држе зиљаве цигарете, енергетска пића и да дају неке акције на кухињско посуђе. ПОСУЂЕ!!!



Pa dali je moguce da imas balonke na Jugu
Stavi H4 pa da progledas ko covek,sa tim sijalicama si kao Sasa matic za volanom Te balonke su retke kao ciganin jedinac!

R2 сијалица. Купујем на више места. Има више произвођача. Данас сам набавио 3 комада + 5 за позицију.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 975


« Reply #1898 on: January 21, 2018, 09:54:30 pm »

Ko, Kuzma ili ja?

Znate ono: koji auto može da vozi 100 na sat po makadamu? Službeni. Cheesy
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1899 on: January 21, 2018, 09:54:57 pm »

Ја сам јуче ишао за НС. Била ноћ. У повратку ми на раскрсници таксиста каже да возим на позицији. Изађем напоље и вид стварно не раде гл. светла.


I nisi primetio da ti svetla ne rade? 

Кад сам ишао тамо био је дан. Седео до ноћи. Нисам приметио док сам возио по граду.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1900 on: January 21, 2018, 09:57:43 pm »

Ja sam pre 20 godina tero Moskvica 50km sa karterom punim vode. Prethodno izbio dihtung na glavi. Zamenili dihtung, ispustili to ulje i vodu (bilo jendo tri`es litara), pokupili onu skramu sto se stvorila i teraj.

A imali smo jendom pokaznu vezbu na Dunavu, dolazio NGS i na jendom remorkeru neposrendo pre dolaska primetimo da nema ulja, sipamo, opet nema, sipamo i dalje ali nema ga nigde. Naredi komandir cete da remorker ima da radi. I radio je i prevezao skelu sa 4 BRDM pred tadasnjim nacelnikom generalom Perisicem. I nista mu nije falilo. Kasnije otkrili da je pukla jedna cev koju smo jedva skinuli posto je mnogo tesno. Sve sto smo sipali istog momenta je zavrsavalo u koritu. Naravno zbog skucenog prostora itd t nije bilo moguce primetiti.

Ima i drugih auta koja mogu da neo vreme rade bez ulja ili sa vrlo malom kolicinom. Tako su mi jednom u servisu 2003. godine zaboravili da vrate isti taj cep koji ti nisi vratio. Vozio 15 km, sutradan trebao za Nis ali svratim kod kuma da okrpimo auspuh, tu primetim da nema cepa a motor sav umazan. Zovnem ih, oni mi nabave nov cep, ponovo mi zamene ulje iako su mogli samo da dospu i to ne vise od pola litra, i plate pranje motora. Sta bi bilo da sam krenuo za Nis ne znam. Znam da nivo ulja ne bih kontrolisao kada sma prethodni dan zamenio i kada je bilo daleko iznad minimuma.


Eto. Imam ja svakakvih dogodovstina sa raznim automobilima. Bese tu i Jugo, Moskvic, Pasat, Fiat, Mercedes....Tako da mozemo mi hvaliti neki auto ili ga kuditi ali sam siguran da si ti Torpedo upravu - Jugo je nabolji auto....koji si verovatno vozio. I meni je Jugo posle Dajca bio savrsen auto, dok nisam probao neki drugi.

Возио сам ја и модерна кола. Није ми исти гас. Веруј ми. Није то то.

Мотор прао нисам. Оставио сам онако како се умазало. Део сам обрисо крпом колико сам мого.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1901 on: January 21, 2018, 09:58:08 pm »

Ko, Kuzma ili ja?

Znate ono: koji auto može da vozi 100 na sat po makadamu? Službeni. Cheesy
Ne Boro VI,nego Kuzma,ako je meni pitanje bilo upuceno!
Covek kupio Pezoa i to ne jednog nego dva
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 975


« Reply #1902 on: January 21, 2018, 09:59:29 pm »

Ko, Kuzma ili ja?

Znate ono: koji auto može da vozi 100 na sat po makadamu? Službeni. Cheesy
Ne Boro VI,nego Kuzma,ako je meni pitanje bilo upuceno!
Covek kupio Pezoa i to ne jednog nego dva

Nešto si ljut na mene, VI pa još velikim slovom?! Pitao sam jer i ja vozim zadnje 3 godine Francuze...
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1903 on: January 21, 2018, 10:00:23 pm »

Боро колико је трошила пеглица?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1904 on: January 21, 2018, 10:02:33 pm »

Znas kolika je kazna za voznju nocu sa iskljucenim svetlima (isto je to da li su izgorele sijalice ili iskljucene)?

Racunajuci da su ti poziciona svetla radila to bi bilo 6 kaznenih poena, 15-30.000 dinara ili 30 dana zatvora i najmanje 3 meseca bez dozvole. Pa ti vidi. I objasni ti panduru da si dosao po danu jer bi i po danu bio kaznjen doduse nesto manje.
Logged
Pages:  1 ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.