PALUBA
March 28, 2024, 10:06:27 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz sveta automobilizma - automobili, oprema, propisi, bezbednost  (Read 584258 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #255 on: January 31, 2012, 06:58:16 pm »

Ako je jedinica dizel moze da bude 1.6 tu slobodno sipajte evro dizel dok ne prodje ova zima a ako imate nabavku evro dizela ispod ruke kod kamiondzija ili kapetana za 100 din litar onda na pun rezervar evro nafte sipajte i jedan litar dvotaktola(ja sam sipao i mot ulje)zbog podmazivanja pumpe jer je evro dosta posan pa ne podmazuje elemente u pumpi pa moze da dodje do ubrzanog habanja.
Ako u kupuje na pumpi onda sipajte na Mol-u ili Omv-u tu je najbolje gorivo,oni jedini imaju zimsko i letnje bazdarenje aparata i nikad ti nece uvaliti lozak umesto D2 jer je lozak pun parafina pa isto moze da napravi dosta problema tj da zapusi sito u rezervaru.

@tihi Kladim se da na jugu imas plin  Smiley
Е, ајде једна препорука за "пензосе" - треба ли повремено палити ауто (који је ван гараже). Колико да ради.
На мом "Стилу", Упутство каже да се мотор не треба посебно загревати пред вожњу, него после старовања возити, да би се загревао у вожњи.

Савет, не би требао да тарифираш Grin


Љуба

Za tebe se ja ne sekiram,jer ti si prvi koga poznajem da je kupio Fijata benzinca,a u vezi startovanja kako bi bilo da te ja pojurim jednom letvom pravo iz kreveta na trcanje ispred zgrade,tako je i sa autom    oni pisu takva uptstva da bi trajao 150 000 km i posle ga bacis  Wink

@Madmitch Na zimi uvek prvo strada akumulator ako je los,a u vezi nafte moje neke kolege veze Pezoe i Citroene sa Hdi motorima najcesce su to 2.0 90 ks dvojica redovno sipaju obican d2 recimo spucaju dva rezervara d2 pa onda odu na pumpu i sipaju evro dizel pa kad potrose to onda opet d2.Kolko rece da si platio akumulator,koliko je ampera?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #256 on: January 31, 2012, 06:59:52 pm »

Prema savetu strucnajka sa CBC foruma (Expendable) na ovim temperaturama ulja 15W... postaju beskorisna.

Quote
U Kruševcu je bilo već -20cel. a u Kragujevcu i -21cel.
Pa šta? Pa ništa, samo smo stigli do krajnje granice upotrebljivosti 15W ulja (15W-40/50). Svakako bolje ćete proći sa 10W i 5W varijantama. Ova temperatura je i za 10W ozbiljna. Iako ćete pokrenuti motor bez problema, gustina meda nikako nije dobra za motor.
Zato i preporučujem 10W-40 čak i za starije automobile zimi.
Za poseban je tekst (radni naslov: "Da li smo Boost i ja poslednji Mohikanci (i Ragazzoni donekle) koji još uvek tvrdimo da treba imati "letnje" i "zimsko" ulje) ali pamet u glavu.
Dakle:
za 15W-40 default, 10W-40 (ili 10W-50/60, zapravo 10W-40/50/60).
za 10W-40 default, može i tako ali 5W40 je bolje (makar da se dosipa pred zimu, deo, makar i PS verzija).
Ako već koristite 5W-40/30 onda kako hoćete (kao što bi rekli: leti ponesi jaknu a zimi kako hoćeš).

Dakle, motor možete startovati i na -20 sa 15W-40 uljem ali mu to nikako ne prija, a motor ćeto pohabati kao da ste odvezli par stotina km (palite motor makar svaki drugi dan, a ako nemate garažu, "ponoćna vožnja" (ili ler) bi mogla da vas izjutra spase, makar vas koštalo litar goriva).
10W-40 je već na granici da ne utiče mnogo na motor ali to je i dalje "med" (makar ređi, ali onaj prirodan).
5W-40 na -20cel. ima dobru tečljivost i problema sa pokretanjem motora neće biti a uticaj na njega je zanemarljiv (po jednom paljenju). Sa 5W-xx uljima ćete bez većih posledica startovati motor i na -25cel. a i svih -30cel. nije veći problem.

Uticaj jedne "W" ("zimske", mada to zapravo nije, već samo označava ponašanje na niskim temp.) kategorije manje je slično kao i kada zimi koristite All Season pneumatike umesto letnjih, a dve kategorije niže (0W-40 umesto 10W-40, na primer) je kao M+S pneumatik zimi u odnosu na letnji. A to se već oseća (na prvoj krivini).

Ako nekoga vise interesuje o ovo j temi evo link sa gomilom struvnih pojmova i grafikona.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #257 on: January 31, 2012, 07:11:32 pm »

Шта кажу ови из ФИЈАТ-а
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Zagrevanje.jpg (229.04 KB, 999x698 - viewed 155 times.)
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #258 on: January 31, 2012, 07:12:12 pm »

Željko, original je bio 70A, sada su mu dali srce od 80A, kaže majstor, da je bolje. Sada pali ko na paradi.

D2 je u stvari to, što sam ja napisao Ppm200 i .01 sumpora. Može biti i više i manje ali ga u EU ne možeš prodati pa se s toga možda zove EuroDizel.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #259 on: January 31, 2012, 07:37:48 pm »

Ja ću samo da kucnem u drvo....
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #260 on: January 31, 2012, 07:42:56 pm »

Шта кажу ови из ФИЈАТ-а
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ma to su za mene licno budalastine,ja ne ubedjujem nikog od vas jednostavno tako mislim.Citam malo pre Kuzmin post u vezi ulja pa tu sintetiku su poceli da ubacuju pre 20 godina i sad oni pricaju sta mora zimi,pa setite se da su zastave 101 isle po 200,300 000 km sa Inom delta ili Modricom cisto mineralno ulje,Ja u svom servisu na novijim automobilima koji nisu presli 100 000 km stavljam Total cistu sintetiku 5w40 ili na trkalice 0w30,u automobile koji su dosli iz uvoza i imaju vise od 100 000 km stavljam 10w40 tj polu sintetiku i to sipam do 250 000 km,posle ako prezivi sleduje mu 15w40 mineralno ulje.

Skoro sam citao fabricko uputstvo za Peugeot 504 iz 78 godine i tamo pise da prva zamena ulja i filtera sledi posle 1ooo predjenih kilometara.Danas prvi servis na 15000 km ,pa cekajte ko je ovde lud taj motor se nije puno promenio od sedamdesetih,jos uvek ima klipove,radilicu,glavu itd,cak su i sami delovi u motoru dosta tanji i puno osetljiviji.
Sta je po sredi,nekad je fabrika gledala da auto duze traje vodila je racuna o kupcu modeli su izlazili na 10 do 15 godina a danas je sve spalo na to vozis pet godina i onda ga bacis.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #261 on: January 31, 2012, 07:50:13 pm »


  Zeljko,ja sam se sit slatko navozio u mojoj 504. Steta samo sto je bio magnet za saobracajce. Secam se da je imao 3 auspuh lonca (jedan kod motora) ,i zicano/uljni filter za vazduh.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #262 on: January 31, 2012, 07:55:40 pm »


  Zeljko,ja sam se sit slatko navozio u mojoj 504. Steta samo sto je bio magnet za saobracajce. Secam se da je imao 3 auspuh lonca (jedan kod motora) ,i zicano/uljni filter za vazduh.

A to je bio 1.8 afrikanac,ja sam imao tri komada,a bar sam ih desetak isekao za delove  Grin
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #263 on: January 31, 2012, 07:58:56 pm »


  Zeljko,ja sam se sit slatko navozio u mojoj 504. Steta samo sto je bio magnet za saobracajce. Secam se da je imao 3 auspuh lonca (jedan kod motora) ,i zicano/uljni filter za vazduh.

Peugeot 504, jedna od neprevaziđenih evropskih limuzina sedamdesetih!
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #264 on: January 31, 2012, 08:22:02 pm »


  Zeljko,ja sam se sit slatko navozio u mojoj 504. Steta samo sto je bio magnet za saobracajce. Secam se da je imao 3 auspuh lonca (jedan kod motora) ,i zicano/uljni filter za vazduh.

A to je bio 1.8 afrikanac,ja sam imao tri komada,a bar sam ih desetak isekao za delove  Grin

 1790ccm, 84ks, ULTRA udobna sedista (bolje reci fotelje) siber,i ogroman gotovo kamionski volan kojim si i bez serva sasvim lepo motao. Offroad karakteristike za svaku pohvalu, jedino zimi sam se mucio da vozim jer je jako lagan pozadi a ima zadnju vucu. Mnogo prostora za rad oko motora, jednom reciju zahvalan auto. Potrosnja za takav auto,oko 10l nije zaista previse. Motor mi je bio u perfect stanju,ali elektrika mi je zadavala glavobolje strasno. Limarija...pa tu i tamo...Smiley
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #265 on: January 31, 2012, 09:17:52 pm »



Ma to su za mene licno budalastine,ja ne ubedjujem nikog od vas jednostavno tako mislim.......................................
Ја се и не придржавам овога. Него рекох, да се посаветујем да ме не прогласе за конзервативног.

Добро, не загревам га ни ја 10 минута, али пар минута свакако му не шкоди.
Прошла су времена кад смо у "војске" мењали уље два пута годишње. То се звао "прелаз" са једног на други вид експлоатације (зимски - летњи).
Било је оно: јел си извршио прелаз? .... аха ....!
а јел си мењао ваздух у гумама, нешто ти је тврда, као да ти је зимски ваздух унутра..!?

Па хвала ти друже Жељко
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #266 on: February 01, 2012, 07:21:49 am »

Pa koliko verzija Diesel imate u Srbiji? D2 i Euro Diesel ako dobro razumem.

Ja koristim "normalan" OMV Alpin Diesel, i auto radi BP. Na sreču nikakvih problema sa tim. Jedino ujutro dvaput grejem svečice, pa tek onda kresnem. Ko -10 i niže, dvaput zakašlje i pali. Nikakvog verglanja. NIkakvih dodatnih aditiva. Jedino traje malo dulje da se mašina zagreje.

A što se tiče paljenja na mestu, mislim da postoji neka EU direktiva, koja to zabranjuje Huh?

LPB
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #267 on: February 01, 2012, 09:12:26 am »

Božo, da bi kod nas prodavali nešto van regulativa, mogla bi država, na osnovu EU regulativa i naših zakona toj firmi čak oduzet licenciju za prodaju naftnih derivata.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #268 on: February 01, 2012, 09:24:35 am »

Moj auto je zahvalan tome... a i moj novčanik..  Undecided
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #269 on: February 01, 2012, 10:50:34 am »

Pa koliko verzija Diesel imate u Srbiji? D2 i Euro Diesel ako dobro razumem.


Mislim da imamo previse vrsta svih goriva medjutim u toj guzvi je tesko pronaci pravo,
Postoje D2, evro dizel koliko se secam ima i neki eko dizel i mozda jos neki (svakako postoje i oni firmirani kao npr na Eko pumpama neki avio dizel).
Benzin ima premijum 95 oktana, pa onda evropremijum takodje 95 oktana a ponegde bi trebalo da ima ali ja jos to nisam video i benzin od 98 oktana. Do nedavno je bio i super 95 oktana (olovni) i vec par godina nema onaj od 86 oktana.

E sad to je tako deklarisano a sta se stvarno dobija tesko je reci. Ipak ja sam se odlucio da tocim evropremijum posto mi je sa njim bolji rad motora, bolje vuce i manje trosi a razlika u ceni nije toliko velika (na 10 litara 10 do 50 dinara vise u zavisnosti od pumpe)
Logged
Pages:  1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.