PALUBA
March 29, 2024, 05:34:45 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz sveta automobilizma - automobili, oprema, propisi, bezbednost  (Read 584351 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #300 on: February 09, 2012, 12:56:01 pm »

Zimske gume su zimske a letne letne. Ne ide mešati. Neznam kako je na moru, pošto zimske gume nisu obavezne.
Največa razlika (pored materjala) je u profilu. Kod zimskih guma je napravljen tako (zareze) da se guma sama čisti.
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/zLMwF5WR-us?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>


Inače nijedna guma nije "idiot proof". Znači ne idi tamo, gde se ne ide Wink
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #301 on: February 09, 2012, 03:00:30 pm »

Zapravo da guma/šara istiskuje sneg ili vodu.

I ne isplati se voziti zimske gume leti zato što je trenje veće i samim tim se dosta brže troše.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #302 on: February 09, 2012, 03:02:01 pm »

Pa i sama guma, material je drugačija kod ljetne i zimske gume.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #303 on: February 09, 2012, 03:05:51 pm »

JA osobno več od drugog auta koristim redovno zimeke zimi a letne leti. Ipak radim 35-40k km godišnje, pa nije da se igram sa time. A i pošto imam manje više A-C i "nježan" sam vozač, gume mi traju slabih 100k km.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #304 on: February 09, 2012, 03:24:48 pm »

Zimske gume su mekse i predvidjene su za temperature ispod +7 C. Ako bi se koristile na temperaturama iznad 7 C mnogo vise bi se trosile i samim tim krace trajale.
Kod letnjih guma je situacija potpuno obrnuta. One su tvrdje kako bi na letnjim temperaturama bile mekse. Kada se koriste zimi one se ponasaju kao da su plasticne pa prijanjanje nije dobro a samim tim ni kocenje.

Najgora opcija je imati zimske gume na jednoj  a letnje gume na drugoj osovini. Nazalost to mnogi vozaci rade. Ovo je opasna varijanta posto se onaj kraj auta na kome su letnje gume najcesce krece nekontrolisano prilikom kocenja ili kod ulaska u krivinu.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #305 on: February 09, 2012, 03:45:05 pm »

Kuzma, oznacavanje guma je privilegija fabrika. To moze biti pahuljica, planinski vrh ili oznaka "M+S", znaci nije standardizovano.
Ono po cemu se sa spoljasnje strane moze primetiti kod zimskih guma je sara koja je podeljena na mnogo vise blokova i gusto izreckana, jer se u tom slucaju visak materijala sa podloge sklanja is zone kontakta gume i podloge, pa tako je kontak mnogo cistiji (nema medjusloja vode/snega/blata).
Inace M+S znaci Mad and Snow, sto znaci da se ipak radi o zimskoj gumi. Wink
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #306 on: February 09, 2012, 04:10:28 pm »

Quote
Ako ne znate značenje ovih oznaka na gumama, znajte da ni najvećim evropskim prodavcima guma to nije potpuno jasno. Razlog je to što ni u EU ne postoji zakonski propisana definicija zimskih guma.

Ipak, ECE propis br. 30 EU direktive 92/23 i §36 nemačkog Strassenverkehrs-Zulassungs Ordnung (nemački saobraćajni propisi), kažu da bi zimske gume trebalo uvek da nose oznaku M+S, M&S ili M.S. To znači, da se sve gume s tim oznakama, uključujući i neke letnje, mogu smatrati odgovarajućim zimskim gumama.

Dakle, oznaka M+S ne znači da je guma obavezno zimska, može biti zimska guma ili guma za sve sezone.


Simbol planina/snežna pahuljica potiče iz Kanade odakle se raširila po celom svetu. Ova oznaka je uvedena da bi omogućila nestručnjacima da, kada žele da kupe zaista zimske gume, ne kupe gume za sve sezone. U februru 1999. godine, Udruženje proizvođača guma Kanade (Rubber Association of Canada) i Udruženje proizvođača guma Amerike (Rubber Manufacturers Association in the U.S.), prihvatile su proceduru za testiranje guma za oštre zimske uslove Američkog društva za testiranje i materijale - American Society for Testing and Materials (ASTM). Indeks prijanjanja na snegu po ovom standardu je jednak ili veći od 110, u odnosu na referentnu gumu sa indeksom 100.

Dizajn gazećeg sloja, struktura i materijali od kojih su proizvedene gume za oštre zimske uslove obezbeđuju bolje zimske vozne karakteristike. Prema savetu RMA, u oblastima gde veći sneg češće pada, trebalo bi montirati ove gume. Označene su sa M+S i simbolom planina/snežna pahuljica. Ova oznaka trenutno je obavezna samo u SAD i Kanadi dok u Evropi to nije regulisano zakonom. Poznati američki testovi guma su pokazali da gume sa ovim simbolom imaju najmanje 10% bolje prijanjanje na snegom prekrivenom putu od guma bez ove oznake.

Većina proizvođača je već prihvatila simbol planina/snežna pahuljica, a očekuje se da uskoro bude na svim zimskim gumama.

Kada kupite gumu sa oznakom M+S i simbolom planina/snežna pahuljica možete biti sigurni da ste kupili zaista zimsku gumu.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #307 on: February 09, 2012, 04:13:15 pm »

Inace M+S znaci Mad and Snow, sto znaci da se ipak radi o zimskoj gumi. Wink

Nije Mad, to sam ja.  Grin
Mud
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #308 on: February 09, 2012, 04:17:20 pm »

I jos jedan dodatak u vezi guma

Quote
Zimske gume

Kad temperatura vazduha padne ispod +7°C, letnje gume gube svojstva i potrebno ih je zameniti zimskim gumama. Pošto su uslovi na putu drugačiji (led, sneg, bljuzgavica, voda) potrebna je drugačija smeša i celokupan dizajn gume. Smeša je mekša, na bazi silike, a dezen gume drugačiji – sadrži veći broj lamela, paralelni kanali su dublji i bolje odvode vodu. Automobil je stabilniji, prijanjanje je znatno bolje, zaustavni put je kraći.

S druge strane, na višim temperaturama, brže se troše i imaju znatno slabije karakteristike nego zimi i treba ih obavezno zameniti letnjim.

Gume za sve sezone (M+S, All season tires)

Gume za sve sezone predstavljaju pokušaj da se napravi guma koja bi bila kompromis između dobrog ponašanja na suvom i vlažnom putu leti, i dobrog ponašanja u zimskim uslovima, kada su na putu sneg i led. Smeša koja je namenjena letnjim uslovima ne može biti jednako dobra i na snegu i ledu. Zato su ove gume najčešće loš izbor – nisu ni dobre letnje, ni dobre zimske gume. Vodeći svetski proizvođači ih sve manje proizvode.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #309 on: February 09, 2012, 05:29:32 pm »

Zahvaljujem na pojašnjenjima, uglavnom sad sam malo bolje sve to pogledao i otkrio da imam ljetnje gume.
Tip me je prešao ali šta je tu je, idemo dalje za iste pare.  Sad



Inače nijedna guma nije "idiot proof". Znači ne idi tamo, gde se ne ide Wink

 
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #310 on: February 09, 2012, 05:39:09 pm »

Zimske gume su mekse i predvidjene su za temperature ispod +7 C. Ako bi se koristile na temperaturama iznad 7 C mnogo vise bi se trosile i samim tim krace trajale.
Kod letnjih guma je situacija potpuno obrnuta. One su tvrdje kako bi na letnjim temperaturama bile mekse. Kada se koriste zimi one se ponasaju kao da su plasticne pa prijanjanje nije dobro a samim tim ni kocenje.

Najgora opcija je imati zimske gume na jednoj  a letnje gume na drugoj osovini. Nazalost to mnogi vozaci rade. Ovo je opasna varijanta posto se onaj kraj auta na kome su letnje gume najcesce krece nekontrolisano prilikom kocenja ili kod ulaska u krivinu.

ja sam zbog ovog (razlicite vrste guma na osovinama) imao skoro "belaj" ne mojom krivicoma ali ponovo kada covek dodje u ekstremnu situaciju svaki metar je bitan.
nije bio moj auto (ja ima 4x dunlop zimske) vec mojih roditelja ali steta je poveca.

logika im je bila posto oni slabo voze zimi (tj cim je lose vreme voze se gradskim prevozom) da ce im dve zimske biti dovoljne a dve nove miselinove na zadnjoj osovini su "dovoljno" dobre.

i onda ti neko izadje iznenada i prepreci put zbog svoje nepaznje na suvom kolovozu ali na -5 i eto muke i troskova.

tako svima toplo preporucujem 4x zimske gume i pazljivo jer svi znamo ko sedi sa jedne strane volana ali neznamo ko je sa druge strane.

a danas svako ima vozacku.
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #311 on: February 09, 2012, 06:24:48 pm »

Ja imam sve cetiri zimske gume, Michelin Alpin. Imaju oznaku M+S i dve pahuljice u nekim trouglvima.
Ovo je treca zima da ih koristim (u kombinaciji sa letnjim gumama naravno). Prve dve godine su bile ok, ali mislim da im vec fali malo vise prijanjanja, verovatno su ostarile - sara deluje odlicno, nisu se ni malo istrosile. Mislim da ih ove godine necu skidati vec cu na jesen kupiti nove zimske gume (letnje, fabricke sam izdero pa mi svejedno sleduje kupovina novog seta guma).
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #312 on: February 09, 2012, 06:30:27 pm »

Prema mom iskustvu, potrebno je mjenjati gume (zimske za zimu, ljetnje za ljeto). Sam profil i dubina profila ne znači da su one za zimu. Radi se i o kvaliteti i vrsti  materijala od kojeg su napravljene. Zato zimske gume nisu primjerene za visoke (ljetnje) temperature, ne prijanjaju podlozi kao zimi i obrnuto. Znam, da su veči troškovi, ali isplati se.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #313 on: February 09, 2012, 06:32:37 pm »

Pa Duje nisu to nesto veci troskovi. Sa 2 seta guma za leto i zimu one ce duplo duze trajati.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #314 on: February 09, 2012, 06:36:11 pm »

Pa Duje nisu to nesto veci troskovi. Sa 2 seta guma za leto i zimu one ce duplo duze trajati.

 U svakom slučaju, gume nije preporučivo voziti više od tri-četri sezone, jer dolazi do zamora materijala. Naravno ovisi i o pređenim kilometrima.
Logged
Pages:  1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.