PALUBA
March 28, 2024, 11:12:51 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz sveta automobilizma - automobili, oprema, propisi, bezbednost  (Read 584268 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #495 on: November 09, 2012, 05:59:01 pm »

Danas je sveti Martin.
Zaštitnik je vinograda, bilog i crnog vina, opola, maraštine, prošeka, lozovače, travarice i ostalih proizvoda prozašlih iz lozova panja.
Danas su se blagosivali vinogradi, krstija se mast. Dobro se jelo i još bolje bumbilo. Uz tamburice, harmoniku, bećarac nastavlja se organizirano do sitnih sati. Onda četveronoške do volana i polako ispravljati cestu koju su cestari iskrivili od jutra do navečer. Ona ravna cesta sad je krivudava, vijugava i stabla su nekako izašla na put. Onda ta nesritna policija koja čeka s dragerima i uznemirava poštene pijane vozače. Mali 0,5-4,00, pa što je toj policiji? Zar oni ne slave svetog Martina? Zar se policija ne drži starih navada?  Tko ne pije vina živi kao svinja. Za njega je zelje nezna za veselje. Amen.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #496 on: December 11, 2012, 06:30:17 pm »

Prekoračite li brzinu, od iduće godine možete u zatvor!


    Autor: Ivana Ivanda

Od prvog sječnja na snagu stupa novi kazneni zakon po kojem će se postrožiti kazne za prebrzu vožnju, ali i kazne za ostale prekršaje u prometu. Po prvi put se spominje i mogućnost zatvorske kazne ako se i ne dogodi smrtna posljedica.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Teška prometna nesreća na Sveticama (Foto: Robert Anić/Pixsell)

Tragične prometne nesreće koje se u posljednje vrijeme događaju ukazale su na potrebu da se postrože kazne za prekršaje u prometu. Po sadašnjem konceptu, kazneno je odgovorna ona osoba koja počini prekršaj koji ima određenu posljedicu, dok ona djela koja ne završavaju posljedicom ostaju u sferi prekršaja. Ministarstvo je, kako bi to promijenilo, odlučilo u kazneni zakon uvesti novi koncept takozvane obijesne vožnje.

To bi trebala biti opasna vožnja kod teških prekršaja, dakle kada vozači dovedu druge osobe u smrtnu opasnost te je za to predviđena zatvorska kazna do tri godine. Ukoliko nastupe smrtne posljedice, zatvorska kazna je do sada bila 3 do 10 godina, a od iduće godine će biti od 3 do 12 godina. Obijesna vožnja se odnosi na vožnju iznad pedeset u naseljenom području, na vožnju iznad dopuštene brzine, na vožnju pod utjecajem alkohola više od 1,5 promila, pretjecanje u nepreglednim zavojima ili koloni i niz drugih elemenata.

' Kad to napravite, kazneno ćete odgovarati. Dakle, nije više bitna posljedica, bitno je da ste pristali i da radite jedno zabranjeno ponašanje koje ugrožava druge. Za to je predviđena zatvorska kazna i to je ta bitna razlika jer danas imate apsurdnu situaciju da dvije osobe pijane sjednu za volan, jedna ima sreću li nesreću da joj se ne dogodi prometna nesreća,ova jedna ide u zatvor, a druga plati tisuću- dvije kuna kazne. Sad, ako ste to napravili, bez obzira što se nikom ništa nije dogodilo, ići ćete u zatvor', rekao je ministar pravosuđa Orsat Miljenić.

Miljenić je dodao kako smatra da će strože kazne, kroz određeno vrijeme, doprinijeti smanjenju stravičnih prometnih nesreća koje se često događaju.

I voditelj Odjela prometne preventive Hrvatskog autokluba Damir Novak smatra da su ljudi posebno osjetljivi na kažnjavanje te da će više pripaziti. ' To treba napraviti jer se ne treba čekati da netko pogine na cesti pa da bi se onda razmišljalo o nekom teškom kažnjavanju, nego se treba preventivno djelovati da se ljudi osvijeste. Da znaju da ,ako se budu tako ponašali na cesti, bez obzira ubili nekoga ili ne ili doveli u opasnost druge ljude, da ce biti adekvatno kažnjeni', rekao je Novak.

Novak je dodao kako statistike pokazuju da su najrizičnija grupa, u smislu onih koji mogu drugima naštetiti, upravo mladi vozači. Naš zakon govori o vozačima od 16 do 24 godine jer ta grupa vozača daleko više sudjeluje kao uzročnik prometnih nesreća u odnosu na sveukupni broj u populaciji vozača.' To su mladi ljudi koji su puni adrenalina, koji precjenjuju svoje mogućnosti i mogućnosti automobila, a podcjenjuju one opasnosti koje prijete na cesti. To je onda formula koja često vodi do teških prometnih nesreća', objasnio je.

 Dnevnik.hr


* 60725294.jpg (153.36 KB, 800x536 - viewed 319 times.)
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #497 on: December 23, 2012, 10:40:44 am »

Port of Bar
  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* bar.png (588.61 KB, 729x397 - viewed 268 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #498 on: December 23, 2012, 06:52:27 pm »

To su postrojena nova vozila iz Kragujevca, čekaju ukrcaj na brod??
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #499 on: December 23, 2012, 07:28:33 pm »

To su postrojena nova vozila iz Kragujevca, čekaju ukrcaj na brod??
Da,brodski prijevoz automobila radi talijanska kompanija Grimaldi,a dopremu djelova iz Italije u Bar rade i druge kompanije.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #500 on: January 13, 2013, 04:15:14 pm »

Istina da je starija gospođa u pitanju ali ...  Grin

-----------------

POGRIJEŠILA ZA 1450 KM
Pokvario joj se GPS pa prešla pola Europe: Krenula na kolodvor u Bruxellesu, a završila u Zagrebu!



BRUXELLES - Belgijanka (67) koja je iz mjesta Soire-sur-Sambrea automobilom krenula na sedamdesetak kilometara udaljeni željeznički kolodvor u Bruxelles kako bi pokupila prijatelja, a zahvaljući pokvarenom GPS-u i svojoj nevjerojatnoj nepažnji završila je u 1450 kilometara udaljenom Zagrebu, prenosi belgijski informativni portal 7sur7.be.

Obično se kaže da se žene lošije orijentiraju, ali proći dobar dio Europe da bi stigao na odredište za koje treba jedva nešto više od sat vremena usitinu je teško shvatljivo, piše portal.

Žena nije znala točan put od svoje kuće do Gare du Norda u Bruxellesu, pa je lokaciju ukucala u GPS. No, nešto je krenulo krivo.

"Vidjela sam putem da se izmjenjuju putokazi na raznim jezicima.. Aachen, Koeln, Frankfurt, ali nisam se obazirala i samo sam nastavila voziti", kazala je Belgijanka koju portal imenuje samo kao Sabinu.

Nije je smela ni manja prometna nesreća koju je skrivila u Njemačkoj i za koju će morati platiti 300 eura. Tada je zaključila da bi se trebala malo odmoriti i odspavala je na jednom odmorištu, a njezin sin, lud od brige jer mu se majka nije javljala na telefon, digao je na noge belgijsku policiju.

Sabini je tek kod Zagreba postalo jasno da nešto nije uredu s GPS-om. "Kada sam prošla Zagreb, shvatila sam da moram okrenuti svoju jettu", kazala je. U međuvremenu ju je locirala i policija zahvaljujući plaćanju karticom na benzinskim postajama i obavijestila obitelj da ne mora brinuti.

Sabine je po prijatelja na kolodvor krenula prošle subote ujutro, a kući se nakon gotovo 3000 kilometara vratila u ponedjeljak navečer.

  JL
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #501 on: January 14, 2013, 08:27:03 am »

Imam neki utisak da je prethodna prica nastala samo da bi se popunio prostor u medijima. Jednostavno ma koliko da je stara ako zna da vozi auto mogla je primetiti da je posle izvesnog vremena presla vise od planiranih 70-ak km, takodje su postojali znakovi i na kraju, kako je usla u Hrvatsku i stigla do Zagreba? Pa valjda je trabalo da joj bude jasno da izmedju njenog mesta i Brisela ne postoji granicni prelaz.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #502 on: January 15, 2013, 09:50:17 am »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/czdlfNt0KGY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #503 on: January 15, 2013, 11:36:26 am »

Ovde je cela nauka u čvoru na kanapu.

Da nije neki mornarski u pitanju?  Wink
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #504 on: January 20, 2013, 01:35:01 pm »

Drugari kako se krecu cijen motornih uljakod vas, šta sipate u svoje ljubimce...

Ja sam nekidan mjenjao kod sebe nasu sam Optimin Sint Turbo cijena mu je u odnosu od prije 8 mjeseci otisla gore za 1.25€ po litri...
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #505 on: January 20, 2013, 02:51:53 pm »

Drugari kako se krecu cijen motornih uljakod vas, šta sipate u svoje ljubimce...

Ja sam nekidan mjenjao kod sebe nasu sam Optimin Sint Turbo cijena mu je u odnosu od prije 8 mjeseci otisla gore za 1.25€ po litri...


Ja vec 6 ili 7 godina koristim Total ulja,mineralno je 450 dinara 1litar,polu sintetika 520 a sintetika je 800.Za motore koji su ubili 300,400 hiljada koristim Adinol ulja za brodske motore.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #506 on: January 21, 2013, 09:03:26 pm »

UPOZORENJE!

U CG je od 06. januara na snazi novi Zakon o bezbednosti saobraćaja. Kazne su enormno velike pa čak i za najmanji prekršaj.

Obratite pažnju - ko dolazi kolima u CG mora da bude veoma obazriv jer saobraćajna policija vreba pokraj svakog žbuna! Ne znam šta će biti tokom narednog leta kada nagrnu turisti na primorje, kako će se odnositi prema njima?
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #507 on: January 21, 2013, 10:28:44 pm »

Drugari kako se krecu cijen motornih uljakod vas, šta sipate u svoje ljubimce...

Ja sam nekidan mjenjao kod sebe nasu sam Optimin Sint Turbo cijena mu je u odnosu od prije 8 mjeseci otisla gore za 1.25€ po litri...
Vec 5 godina sipam Mobil 1 2000 polusinteticko ulje. Mislim da je litar oko 600 din. Nekako mi deluje kvalitetnije od Selenije koju Fijat preporucuje. Samo sam jednom odradio redovan servis u ovlascenom servisu (morao zbog garancije) i odustao posto sam skontao da me deru.

Sto se crngoraca tice najbolje je zaobilaziti ih u sirokom luku. Ako vec naletite (a uvek se mora naleteti, bukvalno cuce u grmlju pored puta), 20 e uvek resava stvar. Jos nisam sreo toliko postenog policajca u CG da nece da uzmem mito.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #508 on: January 24, 2013, 07:27:17 pm »

Old school
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG795.jpg (127.22 KB, 1024x768 - viewed 125 times.)

* IMG796.jpg (103.42 KB, 1024x768 - viewed 161 times.)

* IMG793.jpg (154.01 KB, 1024x768 - viewed 142 times.)

* IMG794.jpg (128.8 KB, 1024x768 - viewed 111 times.)

* IMG798.jpg (90.43 KB, 1024x768 - viewed 119 times.)
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #509 on: January 24, 2013, 07:28:33 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG799.jpg (83.22 KB, 1024x768 - viewed 98 times.)

* IMG809.jpg (97.54 KB, 1024x768 - viewed 85 times.)

* IMG811.jpg (105.96 KB, 1024x768 - viewed 112 times.)

* IMG813.jpg (120.1 KB, 1024x768 - viewed 88 times.)

* IMG814.jpg (134.83 KB, 1024x768 - viewed 97 times.)
Logged
Pages:  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.