PALUBA
March 28, 2024, 12:59:52 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz sveta automobilizma - automobili, oprema, propisi, bezbednost  (Read 584162 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #795 on: August 11, 2014, 10:02:49 pm »

80-ih godina prošloga veka su se dva pijanca beskućnika posvađala u zadnjem večernjem autobusu koji je išao prema nekom od pod Avalskih sela. Par dana kasnije jedan od njih je nađen izboden nožem u nekom jendeku. Milicija je tada našla i autobus i vozača i sve putnike iz autobusa i izvršila rekonstrukciju celog događaja, da bi par dana kasnije našla i ovog drugog beskućnika koji je izbušio drugara. Prema tome: "Ko hoće, nađe način. Ko neće, nađe opravdanje."
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #796 on: August 12, 2014, 02:40:53 pm »

znaju oni sve ali kriju, verovatno je neko važan umešan u sve. Na kraju će ispasti da je dečko skočio pod auto i odbio da ga vozač minija odveze u bolnicu. Takvih automobila ima u Srbiji najviše 200, policjaca ima 46000 znači da je bar 1000 njih moglo da ode na sve adrese u roku od 15 minuta od udesa i čeka da vidi u kakvom će se stanju vratiti vlasnik minija a oni koji se ne vrate svojim kolima da objasne gde je auto.
Kada bi hteli ali neće skotovi.....

Kad pomenu već to, u Kraljevu se pre 20-ak godina (možda i neka godina više) kamion je zgazio i usmrtio straiju ženu.
Kasnije se ispostavilo, a bilo je i svedoka, da se žena zapravo bacila pod kamion, i to namerno, čak je policija našla oproštajno pismo u džepu žene. Znači samoubistvo, i sve je čisto za razliku od ovog slučaja iznad.
Sve to je palo u vodu na sudu jer je vozač bio osuđen na višegodišnju kaznu (mislim 3 godine) zatvora. Otprilike u obrazloženju presude je pisalo da nije prilagodio brzinu uslovima na putu, tj. da nije obratio pažnju na strariju osobu. To što se ona bukvalno bacila pod kamion, pa čak imala i oproštajno pismo kod sebe, sud je to uzeo kao olakšavajuću okolnost, jer bi u protivnom kazna bila strožija.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #797 on: August 12, 2014, 02:47:26 pm »

Ovog što je Brok napisao kao vozač se najviše bojim. Sličan slučaj se desio nekida kod mene u "komšiluku" http://www.nezavisne.com/novosti/hronika/Legao-na-ulicu-pa-ga-pregazio-rodjak-257821.html
Kakav će biti epilog po vozača pojma nemam.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #798 on: August 12, 2014, 07:13:24 pm »

Ako se strogo držiš propisa mala je verovatnoća da se tako nešto desi. Mom stricu se desilo da na Ibarskoj magistrali usmrti ženu (koja je u tom momentu bila jako alkoholisana). Jednostavno, pijana mu je izletela pravo pred automobil. Nije odgovarao, niti je čak pokretana istraga protiv njega (što se obično radi, pa se vozač oslobodi). Vozio je dozvoljenom brzinom (za 10 km manje), žena mu je iznenada izletala na put (nije očekivao, niti je bilo razloga da očekuje tako nešto), ona je bila alkoholisana. Uzgred, kada je otišao da izjavi saučešće i ponudi pomoć njenoj porodici, sin te žene mu je malte ne zahvalio, jer su silne muke imali sa babom zbog alkohola i ponašanja po selu.

Čitam u "Politici" jedan feljton koji piše naš čovek o svom doživljaju običnoj živora u Japanu. Tako navodi kao posebno zanimljiv detalj da japanski taksisti strogo, bukvalno najstrožije poštuju dozvoljenu brzinu kretanja vozila u gradu (50 km/h). Čak i kada je instistirao (kao mušterija) da malo brže voze, jer kasni na sastanak apsolutno se nisu obazirali na to. Bukvalno ni jedna nije hteo da brže vozi. Kaže, uvek je "ludeo" zbog toga i uvek je naknadno zaključio da su oni u pravu. Taksisti se diče činjenicom da su nisu imali saobraćajni udes. Tako je naišao na taksistu koji je kao reklamu imao tekst da je prešao (mislim 4 miliona kilometara) bez udesa. Vlasnici taksi kompanija posebno cene bezbednost vožnje i to stimulišu kod vozača. U Beogradu, ja ne smem da pređem ulicu na pešakom prelazu jer me niko neće propustiti. I šta ja kao pešak da mislim o takvim vozačima. Sve najgode, i smatram da vsakog, ko i najmanje pogreši treba odrati bez milosti.

Pogrešno si se parkirao - plati, ne 5-6 hiqada, nego 200-300 evra. Voziš brže, plati i uzmi mu dozvolu (mom sinu se pre mesec dana uzel jer je u gradu vozio 80km  i nije mi ga žao). Nepoštuješ prednost pešaka, uzmi mu dozvolu. Voziš alkoholisan, uzimaš mu i dozvolu trajno i vozilo. Ono dete na Brankovim mkostu (inače mog komšiju) nije pregazio vozač koji poštuje propise, već ubica, naoružan automobilom.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #799 on: August 12, 2014, 10:03:42 pm »

nije pregazio vozač koji poštuje propise, već ubica, naoružan automobilom.

Bravo, na ovo se nema šta dodati.

poz.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #800 on: August 13, 2014, 05:44:46 am »

Ako se strogo držiš propisa mala je verovatnoća da se tako nešto desi. Mom stricu se desilo da na Ibarskoj magistrali usmrti ženu (koja je u tom momentu bila jako alkoholisana). Jednostavno, pijana mu je izletela pravo pred automobil. Nije odgovarao, niti je čak pokretana istraga protiv njega (što se obično radi, pa se vozač oslobodi). Vozio je dozvoljenom brzinom (za 10 km manje), žena mu je iznenada izletala na put (nije očekivao, niti je bilo razloga da očekuje tako nešto), ona je bila alkoholisana. Uzgred, kada je otišao da izjavi saučešće i ponudi pomoć njenoj porodici, sin te žene mu je malte ne zahvalio, jer su silne muke imali sa babom zbog alkohola i ponašanja po selu.

Čitam u "Politici" jedan feljton koji piše naš čovek o svom doživljaju običnoj živora u Japanu. Tako navodi kao posebno zanimljiv detalj da japanski taksisti strogo, bukvalno najstrožije poštuju dozvoljenu brzinu kretanja vozila u gradu (50 km/h). Čak i kada je instistirao (kao mušterija) da malo brže voze, jer kasni na sastanak apsolutno se nisu obazirali na to. Bukvalno ni jedna nije hteo da brže vozi. Kaže, uvek je "ludeo" zbog toga i uvek je naknadno zaključio da su oni u pravu. Taksisti se diče činjenicom da su nisu imali saobraćajni udes. Tako je naišao na taksistu koji je kao reklamu imao tekst da je prešao (mislim 4 miliona kilometara) bez udesa. Vlasnici taksi kompanija posebno cene bezbednost vožnje i to stimulišu kod vozača. U Beogradu, ja ne smem da pređem ulicu na pešakom prelazu jer me niko neće propustiti. I šta ja kao pešak da mislim o takvim vozačima. Sve najgode, i smatram da vsakog, ko i najmanje pogreši treba odrati bez milosti.

Pogrešno si se parkirao - plati, ne 5-6 hiqada, nego 200-300 evra. Voziš brže, plati i uzmi mu dozvolu (mom sinu se pre mesec dana uzel jer je u gradu vozio 80km  i nije mi ga žao). Nepoštuješ prednost pešaka, uzmi mu dozvolu. Voziš alkoholisan, uzimaš mu i dozvolu trajno i vozilo. Ono dete na Brankovim mkostu (inače mog komšiju) nije pregazio vozač koji poštuje propise, već ubica, naoružan automobilom.
Ja sam 18.12.1994. Na autoputu Beograd Niš zgazio pešaka u 01.15 noću pri uslovima smanjene vidljivosti i brzinom od 105 na sat. U dugačkoj krivini kad sam krenuo u obilaženje drugog vozila koje je bilo u srednjoj traci i išlo jako sporo sa dugačkih svetala sam prebacio na srednja dao levi žmigavac i kada sam bio u trećoj traci samo sam video čoveka ispred seba kako stoji na sred trake. Posle udarca mi je trebalo 30m da se zaustavim. Osim uviđaja na licu mesta koji je obavio dežurni istražni sudija na licu mesta sa višestrukom kontrolom alkoholisanosti i vrlo detaljnim razgovorom dok je ekipa radila merenja i sve ostalo. Nikada me niko više nije ni pozvao za ovo. Naravno da samo ja znam kako sam sve to prebrodio (jesam li).
Taj mučenik kome se baba bacila pod kamion i zaglavio zatvor može sa punim pravom da pita zašto mu ne dozvole legalizaciju kao kod
krivičnog dela bespravne izgadnje građevinskih objekata bez dozvole.
Na osnovu mojih iskustava mislim da kaznena politika mora da bude mnogo oštrija a ujedno i načn dolaženja do vozačke dozvole mnogo složeniji nego sada. Lekarski pregled mora da bude mnogo ozbiljniji nego sada, ja sam negde već napisao, današnji automobili su na
tehnički mnogo većem nivou nego avioni u II svetskom ratu, to znači da ne može svako da ima dozvolu jer jednostavno nismo svi sposobni
za ispunjavanje više zadaka i radnji u isto vreme ili u vrlo kratkom roku. Takav pristup bi sigurno dugoročno uticao na prodaju i proizvodnju automobila ali šta da se radi.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #801 on: August 13, 2014, 09:36:31 am »

Policija je objavila snimke sa beogradskih mostova iz noći u kojoj je vozač "mini kantrimena" usmrtio Luku Jovanovića na Brankovom mostu. Na snimcima se vidi vozilo, ali se ne vidi sam incident. Počinilac nije pronađen ni posle dve nedelje.

Policajci u civilu fotografisali na protestu na Brankovom mostu
D. M.   13.08.2014.

Tihi protest Bojana Jovanovića, oca Luke Jovanovića koji je poginuo kada je na njega naleteo automobil na Brankovom mostu, juče se nastavio. Okupilo se nešto manje od stotinak građana, a primetno je bilo drastično pojačano prisustvo policije, koja je i fotografisala neke okupljene.

Građani prorestuju pošto od 26. jula do danas nije pronađen vozač “mini kantrimena”, koji usmrtio Luku Jovanovića i posle pobegao sa lica mesta. Jedna grupa mlađih momaka je u jednom trenutku izrazila ideju da blokira saobraćaj, jer su smatrali da ovaj tihi vid protesta niko neće primetiti, ali ih je otac nesrećnog Luka u tome sprečio. "Nemamo nove informacije kad je istraga u pitanju, ali svakodnevno održavamo kontakte sa policijom. Uzdamo se i u to da će se javiti vozač taksija koji se vidi na bezbednosnom snimku, jer je on sigurno video šta se desilo. Apelujemo i na druge građane da pomognu ako znaju nešto." rekao je Bojan Jovanović i dodao se sledeći protest planira za sutra od 18 sati. Juče je bilo znatno povećano prisustvo policije u odnosu na prethodna dva protesta, pa su pripadnici reda osim na samom mostu bili rapoređeni i ispod Brankovog i na Keju. Prema rečima građana, neke od okupljenih su slikali i policajci u civilu. "Ne znam zašto ima više policije nego prethodnih dana, ali to nije naša stvar i ne bih se mešao u to. Mi još uvek imamo jako dobru saradnju i nadam se da ćemo otkriti krivca." kaže Jovanović. Međutim, neki od članova protesta su bili malo kivniji na organe reda. "Želimo odgvor ko je ubio Luku. Nemojte da čitamo suprotne izjave čelnih čjudi i da nas ovde čekaju poicajci. Mi smo miroljubivi i samo hoćemo odgovore, a ljudi se plaše ako tu stoji policija. Ipak, moram da priznam da me niko od njih nije dirao. ali videli smo da ljudi u civilu fotografišu kola i građane." navodi Julijana N. jedna od građana koji su bili na mostu.

Izvor: www.blic.rs
-----------------------------------------------------
Usrali su se pa sada vrše pritisak na građane.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #802 on: August 13, 2014, 07:50:34 pm »

Quote
ali videli smo da ljudi u civilu fotografišu kola i građane.


Овако како је написано изгледа глуп. Па откуда знају да су то полицајци? Да нису новинари, да нису радозналци? Теорија завере се увек појављује у оваквим и сличним случајевима. 

Понекад добронамерни протести постану сами себи сметња и проблем због неких људи који се сами тамо нађу. Изгледа да има људи на оваквим протестима, а посебно по друштвеним мрежама који стално шаљу коментаре. Чух на ТВ министра УП који рече да су међу онима који оптужују полицију да у овом случају нешто скрива и они исти који су писали да је у Обреновцу било 3000 мртвих. Такви, ако им се нешто приговори, или не дај Боже обрише текст "скачу до плафона". Неки дан је један такав "професионални коментатор" и "писач коментара" упао у редакцију "Политике" намеран да се обрачуна са уредником који није објавио његов коментар.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #803 on: August 17, 2014, 03:29:12 pm »

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/-MdSWlKaft4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #804 on: August 26, 2014, 10:27:05 pm »

Pogledajte: "stojadin" osvojio Nirburgring
M.I.   26.08.2014.

Stalno čitamo o novim brzinskim rekordima koje skupoceni automobili postavljaju na Nirburgringu, ali je došlo vreme da vam predstavimo apsolutnog šampiona šarma slavne staze - "stojadina". Tri moka su izveli "zastavu 101" na "ring", a iako su možda bili najsporiji na stazi, imali su najbolji pogled na neverovatne automobile koji su ih obilazili.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Iako su momci imali problema sa "stojkecom" kome četvrta brzina nije uvek radila, uz maksimalnu brzinu od oko 100km/h, prešli su stazu za elegantnih 15 minuta i 20 sekundi, međutim, niko od njih trojice nije imao bolji pogled na moćni saobraćaj Ringa.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pustite snimak i uživajte u opuštenoj vožnji "stojadinom" po Nirburgringu:



Izvor: www.blic.rs


* 507244_117741zastava-101_ff.jpg (21.75 KB, 470x250 - viewed 94 times.)

* 507242_stojkec2_ff.jpg (23.99 KB, 470x246 - viewed 76 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #805 on: August 27, 2014, 01:49:47 pm »

101, ako je u dobrom stanju može bez problema da vozi 140 km/h ....
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #806 on: August 27, 2014, 02:46:00 pm »

101, ako je u dobrom stanju može bez problema da vozi 140 km/h ....
Više sasvim sigurno, provereno. I zavisi koja je verzija, ona od 1300 kubika je nešto i brži od 1100.
I na ovoj stazi se vozi trećom samo u tri krivine, a on ga vozi nešto više. Ma dobro, zabavljaju se momci, više vrede ove kamere po kolima od celog vozila.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #807 on: August 27, 2014, 03:45:39 pm »

Leti Kec kad ga poteras,jest da trebas da cekas da razvije brzinu ali leti Grin

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/hBCUPwYhz6A?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #808 on: August 27, 2014, 09:45:26 pm »


Toyota ponovo pokreće proizvodnju svog modela Land Cruiser 70 koji je prestao da se proizvodi 2004. Linija proizvodnje će funkcionisati godinu dana.
Cijena regularnog modela će biti oko 35 000$, Pickup 34 000$.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Više na linku http://www.usnews.com/news/business/articles/2014/08/25/toyotas-most-rugged-land-cruiser-is-back-in-japan


* toyota-landcruiser-70.jpg (70.07 KB, 850x478 - viewed 112 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #809 on: August 27, 2014, 10:27:18 pm »

Leti Kec kad ga poteras,jest da trebas da cekas da razvije brzinu ali leti Grin

Sa sve upaljenom lampicom za gorivo. Grin
Logged
Pages:  1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.