PALUBA
March 29, 2024, 12:01:42 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz sveta automobilizma - automobili, oprema, propisi, bezbednost  (Read 584404 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #2235 on: December 09, 2019, 10:37:15 pm »

У Србији ове године ухваћено 42.000 припитих возача

Ове године је у Србији из саобраћаја искључено више од 42.000 возача због вожње у алкохолисаном стању, саопштило је Министарство унутрашњих послова.

Од тога је 1.700 возача управљало возилом у стању потпуне алкохолисаности, пише у саопштењу, преноси Бета.

Такође, 350 возача је искључено због вожње под дејством психоактивних супстанци.

Министарство је најавило да ће Саобраћајна полиција од 9. до 15. децембра спровести појачану контролу вожње у алкохолисаном стању и под дејством психоактивних супстанци.

То ће бити део такве међународне акција у 29 земаља – чланица „Мреже саобраћајних полиција Европе” (ТИСПОЛ).

link
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #2236 on: December 09, 2019, 10:51:55 pm »

Раскрсница на углу Милутина Миланковића и Омладински бригада пре 4 дана:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Иначе ово место је познато по тешким удесима. У прошлости, све негде до средине 2000-тих ту није било семафора. Около су постављени споменици крајпуташи који бележе смртне случајеве настале на том месту.

Један од најјачих удеса се десио пре неких 11-12 година. Фијат пунто се кретао брзином од 160-170 на сат у смеру ка Тошином бунару од блока 28. На раскрсници губи контролу, прелази преко уличног острва, удара у паркирани/заустављени црвени  алфа ромео, одбија се од њега, прелази на коловоз код солитера и ту се закуцава у дрво. Ја сам на лице места дошао јер сам био у пролазу. Видео сам да се окупила маса људи и да има девастираних кола. Возач пунта је био на месту мртав и њега су односили у том тренутку док је возач алфа ромеа био тешко повређен  и хитна помоћ га је одвезла у болницу.

О том удесу се причало и по форумима:

https://arcs.org.rs/forum/viewtopic.php?f=5&t=27372

Ноћу су се ту раније одржавале трке. Својим очима сам гледао људе како газе кроз црвено. Српски рулет. По два или три аута. Чак су се и аутобуси тркали увече када би ишли за погон (хвата залет од раскрснице са Тошиним бунаром и држи гас до Омладинских бригада). Сада нема трка или ја не уочавам, али удеси се дешавају редовно.


 


* udes.jpg (48.1 KB, 901x507 - viewed 33 times.)
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #2237 on: December 09, 2019, 10:55:06 pm »

Prevrnuo se u pokušaju da izbegne sudar: Troje povređenih u „BMV“


Divljanje, divljanje, divljanje za volanom ... dokle?

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2238 on: December 10, 2019, 07:36:02 am »

EU odobrila 3,2 milijarde € subvencija za razvoj industrije baterija
Tanjug   09. decembar 2019.

Evropska unija odobrila je plan sedam zemalja članica da subvencionišu razvoj industrije električnih baterija sa 3,2 milijarde evra u nastojanju da ograniče dominaciju Kine u toj sferi.

Zvanični Brisel je saopštio danas da će plan o sobvencijama koji će finansirati Belgija, Finska, Francuska, Nemačka, Italija, Poljska i Švedska podržati istraživanje i inovacije u ovom ključnom sektoru u kojem Evropa zaostaje za azijskim konkurentima i gde se u velikoj meri oslanja na uvoz, izveštava agencija AP. Prema EU, ovo finansiranje zemalja članica trebalo bi da podstakne mobilisanje dodatnih pet milijardi evra privatnih investicija.

"Proizvodnja baterija u Evropi je od strateškog interesa za našu ekonomiju i društvo zbog svog potencijala u smislu čiste mobilnosti i energije, otvaranja novih radnih mesta, održivosti i konkurentnosti“, izjavila je Margret Vestager, evropska komesarka za politiku konkurencije. "Odobrena pomoć će osigurati da ovaj važan projekat može da krene bez neopravdanog narušavanja konkurencije", dodala je ona.

Evropska komisija je saopštila da će državni novac biti usmeren ka 17 različitih kompanija koje pokrivaju ceo proizvodni lanac, od vađenja minerala do proizvodnje i reciklaže baterija. Nova predsednica EK Ursula Fon der Lejen je borbu protiv klimatskih promena postavila kao jedan od svojih prioriteta, a razvoj baterija za električna vozila uklapa se u njen plan za smanjenje emisije ugljenika u EU za najmanje 50 odsto do 2030. godine u odnosu na nivoe iz 1990-ih.

"Razvoj evropske industrije baterija doprineće ostvarenju cilja Evropske unije da do 2050. godine postane prvi ugljenično neutralan kontinent", navodi se u saopštenju francuskog ministarstva ekonomije. Francuska je najavila da će u partnerstvu sa Nemačkom finansirati rad na istraživanju i razvoju litijum-jonskih baterija automobilske grupe Pežo-Sitroen i kompanije Saft koja proizvodi baterije, pri čemu biti izgrađene dve fabrike u obe zemlje.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2239 on: December 10, 2019, 02:51:36 pm »

Prevrnuo se u pokušaju da izbegne sudar: Troje povređenih u „BMV“


Divljanje, divljanje, divljanje za volanom ... dokle?



Da upravo to!

Maloumnici sa viškom energije, nesposobni da rasuđuju, i da pri tome donose realne odluke, gledaju ovakve filmove i pokušavaju da se poistovete sa filskim ''junacima'', negativcima.

Interesanto, poistovećivanje sa pozitivcima nije u modi, jer ljudi to ne zapažaju. Ekstremni negativac je odmah uočljiv, a pozitivce mogu poimati samo pametni i normalni ljudi.
« Last Edit: December 10, 2019, 02:57:18 pm by lovac » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2240 on: December 19, 2019, 08:55:08 am »

Спајају се Фијат Крајслер и Пежо-Ситроен
среда, 18.12.2019.

МИЛАНО – Фијат Крајслер (ФЦА) и Пежо-Ситроен (ПСА) саопштиле су данас да су њихови управни одбори потписали обавезујући споразум о спајању ове две аутомобилске групације, чиме ће настати четврти највећи произвођач аутомобила у свету.

Две компаније су у заједничком саопштењу навеле да ће на челу нове групе бити главни извршни директор ПСА Карлос Таварес, а председник Фијат Крајслера Џон Елкан ће председавати удруженом компанијом, преноси агенција АП. Још није донета одлука о имену нове компаније, саопштили су руководиоци на телеконференцији. Генерални директор ФЦА Мајк Манли остаће на руководећој функцији, али није речено на којој.

Спајањем два ауто-гиганта које је најављено у октобру, рађа се група са приходима од готово 170 милијарди евра и производњом 8,7 милиона аутомобила годишње, што је сврстава одмах иза Тојоте, Фолксвагена и савеза Рено-Нисан. Компаније очекују од овог мерџовања уштеду од 3,7 милијарди евра годишње, а та средства ће уложити у „нову еру одрживе мобилности” како би испунили строге нове глобалне прописе о емисији штетних гасова, пренео је Танјуг.

У саопштењу се наводи да, према споразуму, ниједна фабрика неће бити затворена.

Izvor: www.politika.rs
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #2241 on: December 19, 2019, 05:36:30 pm »

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #2242 on: December 19, 2019, 05:52:32 pm »



Da upravo to!

Maloumnici sa viškom energije, nesposobni da rasuđuju, i da pri tome donose realne odluke, gledaju ovakve filmove i pokušavaju da se poistovete sa filskim ''junacima'', negativcima.

Interesanto, poistovećivanje sa pozitivcima nije u modi, jer ljudi to ne zapažaju. Ekstremni negativac je odmah uočljiv, a pozitivce mogu poimati samo pametni i normalni ljudi.

Заборавио си да додаш једну пресудну ствар, а то је: вишак пара. Ја сам недавно ишао да региструјем ауто. 10.000,00 и нешто динара је регистрација, 4.500,00 је износио технички преглед, а преко тога сам дао и 2.800,00 динара да ми замене гуме (донео сам своје, нисам куповао). Месец дана пре тога сам платио мали сервис 3.500,00 динара. Када се све сабере изађе на преко 20 хиљада. Људи који дивљају обично возе много скупље и јаче аутомобиле од мене. Не кажем да се не може дивљати у кецу, пеглици или југу, али дивљаштво какво гледамо обично подразумева аутомобиле са моторима који развијају преко 200 КС и имају далеко већу радну запремину. Сваки ауто, био он ауди а8 из 2019. године или мерцедес 240D из 1983. године, који има преко 2.000 кубика обавезује свог власника да плаћа порез на луксуз. Што већа запремина и што више КС то је супља регистрација. Уз то додај да сва та кола приликом дивљања троше изнад просека јер се возе на високим обртајима. Пошто морају нагло да коче ту троше и клешта, дискове, пакнове као и гуме. Ко дрифтује тај мења гуме као што би мењао доњи веш. Додај на то и криве фелне (јер нико не тера челичне већ алуминијумске).

Мени људи често долазе и кажу ''мого би да купиш неки бољи ауто''. Онда крећу са предлозима. Ја их пустим да испричају то што имају и онда кренем да постављам питања: ''колико кошта мали, а колико велики сервис?'' ''Колико плаћаш регистрацију?'' ''Колико кошта замена__________(наведи део који те занима)?'' Већина њих не зна да каже или ћути, а део признаје да трошкове тога сноси неко други (родитељ, дечко, муж, жена, родбина, држава,...). Онда када виде да не знају колико шта кошта и да предлажу нешто што не могу ни сами у потпуности да подрже, тада се повлаче. Имаш људе који возе, а не знају колико кошта литар горива. Они исто дају савете и предлоге да се купи ''бољи'' ауто.

Мене летња гума кошта 2.500,00 динара. Колико кошта једна гума за BMW E46, E60 или Alfa Romeo 159 не треба ни причати. То си ствари које мораш да имаш да би прошао тех. преглед (јер и сад то детљано гледају, а ја увек качим зимске када идем) и да те полиција не заустави и не напише казну због гуме која нема прописану шару. Чак и када погледаш цене аутомобила, оне су ниске спрам трошкова одржавања и ремонта. Исто тако, сат времена рада мог мајстора не кошта исто колико и сат времена рада оног који оправља мерцедесе.

Није уопште мали број људи који има овакве аутомобиле и који их редовно возе.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #2243 on: January 02, 2020, 11:18:44 am »

Донета одлука да таблице трају заувијек, а не 9 година.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #2244 on: January 02, 2020, 11:23:56 am »

Čarobnim moćima ministra vek trajanja folije koja se koristi za izradu tablica je prvobitno povećan sa 7 na 9 godina a sada trajno. Nije on džaba doktor. Posle ovoga mu treba dati još jednu titulu - doktor nad doktorima.

P.S
I meni kao vozaču sigurno odgovara tako nešto iako nikada nisam bio u prilici da mi auto toliko dugo bude u posedu da bih ispucao to vremensko ograničenje. Ali je sigurno da su sve one tvrdnje o trajnosti folije i neophodnosti zamene tablica pale u vodu zbog predstojećih izbora.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #2245 on: January 02, 2020, 03:20:37 pm »

Е видиш ја сам био у посиједу када ми је отац преписао југа у тренутку када је донета одлука да Србија пређе на ЕУ таблице без обзира што се не зна да ли ћемо икада бити члан ЕУ. Треба истаћи и да у Немачкој, Италији и др. државама још увек важе старе таблице које сам виђао на аутомобилима. Него, прошле године када сам отишао да региструјем ауто речено ми је да морам да заменим таблице и да би требало да одем у станицу милиције да ми издају нове. Платио сам све уредно и сада видим да не мора да се мења. Додатна отежавајућа околност је била та што сам имао једно слово са квачицом. Сада на сву срећу немам.

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #2246 on: January 02, 2020, 03:40:36 pm »

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2247 on: January 02, 2020, 05:37:55 pm »

Ovo je prastari snimak.
Šta je bilo sa beguncima, šta su radili. što su bežali?
Ili to nije za javnost.

Meni lično, veoma je čudno što policija često krije identitet kriminalaca, što može dovesti do zaključka da se prema njima ne postupak uvek po zakonu.
Da li se radi o tatinim sinovima, ili okorelim kriminalcima, sa vezama - ne znam.

Nije isključeno da su i ova dva lika u crnom golfu već odavno na slobodi.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2248 on: January 02, 2020, 05:48:16 pm »

Identitet se krije dok tužioc ne podigne optužnicu.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2249 on: January 02, 2020, 05:50:31 pm »

Po pravilu jeste tako, ali samo za običnu raju  Cheesy Angry Roll Eyes Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed
Logged
Pages:  1 ... 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.