PALUBA
March 29, 2024, 04:50:16 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Službena ocena  (Read 43161 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #60 on: January 15, 2013, 06:36:26 pm »


 E, još si ti mlad! Meni je kredit indeksiran u Švajcarcima :'(  Daleko sam stariji od tebe, samo 10 godina. Ali i daleko tvrdoglaviji. No i drugo je doduše vreme . Ja sam 96' napustio opasač. Ne kažem da se nekad nisam pokajao. No, generalno, mislim da nisam pogrešio. A u brodogradnji više nema nego što ima posla. Ipak, gura se nekako Cool
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #61 on: January 15, 2013, 06:40:37 pm »

   Nesmem da pravim prekid  Sad ocena mi smeta za bolje radno mesto.Boli kada vidiš da za 18 godina rada nemaš nijednu opomenu,disciplinsku prijavu,kaznu,a ljudi koji su grešili i disciplinski kažnjavani imaju istu ili bolju ocenu.Nije za javno pisanje,ali čovek izgubi volju za kvalitetan rad,nego samo otaljavaj posao jer nagrade nema.
   Imam stanbeni kredit još malo da otplaćujem,27 godina,a do penzije trenutno 14 godine,posle će biti lakše.
Razmišljam i najverovatnije neću nikakvu primedbu da stavim,nego potpisaću rešenje o ocenjivanju.Nemam snage,a ni manevarskog prostora za neko isteravanje pravde.
  Za promenu posla sam isuviše lud i mator (1974.sam godište).Naučio sam ovo,koga jednom stegne opasač teško radi nešto drugo.
  Često ljudi kažu:što mi nije ova pamet i one mlade godine?Obično odgovorim:da ti je ta pamet i mlade godine,nebi dočekao ove godine  Smiley
 

"Crki" druže, poslušaj starog asa koji je proveo čitav život pod opasačem.
Progutaj knedlu i stavi potpis na napisano. Ne eksperimentiši.... Sad
Ko zna zašto je to baš tako dobro... Wink
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #62 on: January 15, 2013, 07:08:16 pm »

То што ћеш потписати (или нећеш) не мења одлуку онога који ју је саставио. Али, жалба може да је промени. Моја ти је препорука, да ако сматраш да си оштећен, обавезно уложиш жалбу. Чак иако је исход потврђивања те оцене, апсолутно известан. Службена оцена је документ који се чува у пероналном досијеу трајно. Нека остане да си се жалио. Зашто да прихватиш неправду. нека остане траг да је не трпиш.

У жалби никад не атакуј на оног ко је саставио оцену (и потписао). Још мање на оно "Пери сте дали одлични оцену, а мени, који сам 100 пута бољи, мању" или да испаднеш цинкарош (да опањкаваш "Перу" и другове). Колико год да је онај који оцењује субјективан ти си, спрам самог себе, још субјективнији.  Зато у жалби, која мора бити у пристојом (достојанственом) тону укажи на слабију страну објективности оцене, посебно на чињенице из којих ће се видети да критеријуми нису добро примењени. Најбоље је када имаш неке конкретне показатеље: резултате физичке провере (на пример ти си добио 95% бодова и одличну оцену), оцене са гађања (био си међу најбољима), извештаје контрола где си ти био оцењиван (био си дежурни када је била контрола а контрола је нашла добро стање), ванредни задаци које си обавио и за то био похваљен ти или јединица и др. Аргументима побиј добијене оцене по појединим елементима. Проучи правилник о оцењивању и провери да ли има формалних пропуста (да ли те је оценио надлежни старешина, да ли је узео у обзир све елементе и сл).

Иначе, ја сам се два пута жалио на службену оцену. Написана ми је "мајсторски", односно тако да у бројачном збиру буде за 0.02 мања од оне за коју се добија оцена "нарочито се истиче" (тада је то било 4,71), а са друге стране, у описном делу је написана такода је ни сам себи не бих боље састваио." Унаперед сам знао да је неће исправити, али сам им доказао да су кршили прописе (оцену донело ненадлежно лице, па онда ретрокативно, након моје жалбе,  овластили толице да то може да ме оцени) и да нису били објективни, управо онако како сам ти описао. Председник комисије (код друге жалбе) која је поновно вредновала моју оцену ми је дословце рекао: " Ми смо код шефа отишли са нашим мишљењем али смо изашли са његовим. Знаш какав је. Друго, ти идеш у прекоманду а ми остајемо. Зато, немој да зај..аваш, него узми и потпиши ово па да попијемо пиће у здравље свих нас". Искрено, ја сам се слатко насмејао и наравно потписао. Касније догађаји и моја каријера су потврдили оправданост моје жалбе.
Logged
crki
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #63 on: January 15, 2013, 07:46:50 pm »

  Džumba sve je to lepo što pišeš,ali mene muči da me ne,, uzme na zub".Džaba ako mi poveća ocenu,a posle u radu traži dlaku u jajetu.  Sad Nekada je bolje istrpeti šamar,nego dobiti pesnicu...
   Odlučio sam da potpišem,a u napomeni napišem da smatram da nije objektivna jer treće i četvrto tromesečje...
Što reče neka ima pisani trag da imam primedbi,ali neću da se žalim višoj instanci jer mi je muka traženja pravde i borbe.
   
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #64 on: January 15, 2013, 08:01:14 pm »

Ma ko je još pravdu pronašao? Najgore je kad vidiš ko sve ima bolju ocenu od tebe... ali, najbolje je ne nervirati se.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #65 on: January 15, 2013, 08:07:02 pm »

Pravdu nemoj tražiti. Iduća ocjena biće bolja i pravednija. Nema plaće do državne službe. Kakva je da je barem je sigurna. Sve drugo je kao golub na grani.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #66 on: January 16, 2013, 11:29:02 am »

"Иначе, ја сам се два пута жалио на службену оцену. Написана ми је "мајсторски", односно тако да у бројачном збиру буде за 0.02 мања од оне за коју се добија оцена "нарочито се истиче" (тада је то било 4,71), а са друге стране, у описном делу је написана такода је ни сам себи не бих боље састваио." " (citiram)

@dzumba,

doslovno se isto i meni desilo, cak je i razlika ista, zalio sam se i pozvao na formalno pravne propuste (ocjenu nije potpisao jedan clan komisije kada mi je davana na potpis, rokovi prekoraceni i slicno), mlim da ima negdje i tekst zalbe, mozda postavim.

za @crki-ja,
moj ti je savjet da radis na sebi, zbnog svoje obitelji i sebe prije svega, imas nekolicinu ljudi na ovom formu koji su uspjesno presli u "civile" i zive bokje nego prije, vpjni poziv sve vise postaje zanimanje (a manje prva ljubav) koje se sukladno trzistu moze promijeniti bilo kada. 
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #67 on: January 16, 2013, 12:34:29 pm »

U karijeri sam dva puta imao ocenu 4,69 a jednom 4,65, nisam se žalio, ne bih ni danas. Dok god ljudi ocenjuju, biće subjektivnosti i tu se ne može ništa.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #68 on: January 16, 2013, 10:08:28 pm »

Ја сам се ипак држао принципа, да остане траг да сматрам... Наравно да је свака оцена субјективна. Врло важно питање је и једнака примена критеријума. А то је скоро немогуће.

О томе ко је ко и ко је какав најбоље се сазна у војној школи (за оне који су је похађали и завршили). Питомци-кадети најбоље знају ко је међу њима какав. Они знају ку је вредаљн и савестан, ко не преписује а ко преписује, ко бежи са чавова, ко избегава обавезе и сл. Они не цене другове смао по оценама него и односу према њима, другома око себе и најбоље знају како ће се ко понашати у некој, на пример кризној ситуацији. И у јединицама се тачно зна ко шта може, зна или уме јер питомци - кадети тешко мењају нарав. Нек само стицај околности "избаци", а неке стицај околности "укопа".
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #69 on: January 16, 2013, 10:35:46 pm »

  Džumba sve je to lepo što pišeš,ali mene muči da me ne,, uzme na zub".Džaba ako mi poveća ocenu,a posle u radu traži dlaku u jajetu.  Sad Nekada je bolje istrpeti šamar,nego dobiti pesnicu...
   Odlučio sam da potpišem,a u napomeni napišem da smatram da nije objektivna jer treće i četvrto tromesečje...
Što reče neka ima pisani trag da imam primedbi,ali neću da se žalim višoj instanci jer mi je muka traženja pravde i borbe.
   
никаква виша истанца неће променити оцену коју ти је дао старешина то су приче за малу децу и лепо изгледају на папиру.мука је то када знаш да лошији од тебе имају бољу оцену,вероватно са оцењивачем невисиш по биртијама и ниси у његовој екипи.код жалбе никада се не жали на укупну оцену већ на елементе оцене, којих је некада било десетак.скенираћу моју жалбу која нормално Grin није уродила плодом.но јасам се жалио да имам око чега да се замајавам ионако није ми утицало на каријеру(подофицир на укрцању у гарнизону Плоче,куд ћеш веселије,).
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #70 on: January 16, 2013, 11:02:37 pm »

ево пронађох у архиви моју жалбу,нормално није усвојена али смо се једно месец дана надмудривали и знали суда сам у праву али бадава,пази политички није довољно ангажован а ја секретар ООСКЈ са 50 и кусур чланова. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_0002.jpg (256.22 KB, 768x939 - viewed 343 times.)
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #71 on: January 16, 2013, 11:04:39 pm »

     .... .... , vodnik I klase, VES 22301 motorista,
  2.službena ocena 4 vrlo dobar, ističe se.
  3.Zdravstveno sposoban za obavljanje sadašnje dužnosti.
  4.Rad na sadašnjoj dužnosti je vrlo dobar. Sklon je inovacijama u radu. Naređenja izvršava kvalitetno i bez pogovora. Nije   sklon porocima. Ima pozitivan uticaj na okolinu zbog izraženih radnih navika. U radu s mornarima pomaže mu iskustvo koje je stekao služeći vojni rok.
  5.Starešina po ugovoru koga treba zadržati na sadašnjoj dužnosti do isteka ugovora. Po isteku ugovora insistirati na njegovom produženju. Nije podnosio molbu za premeštaj ili iskrcanje.
  6.Do sada nije podnosio molbu za prestanak AVS
  7. Postoji mogućnost prekvalifikacije , ali usko vezane za vlastiti VES
  8. Ostaje na dužnosti u okviru jedinice ili istoj dužnosti u okviru Flote
  a. DA    b. NE   c. NE    d. NE  

 
 Skica za jednu Službenu ocenu (u rukopisu, nemojte pitati odakle mi!?)
 
 E, sad ! Ono : DA; NE ; NE; NE me baš zanima šta je

 Da li neko zna šta bi to bilo. Radi se o skicama za Službene ocene neposredno pre " Cunamija"
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #72 on: January 16, 2013, 11:22:21 pm »

Киле вероватно треба питати некога из "службе" Grin
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #73 on: January 16, 2013, 11:25:09 pm »


 Verovatno! Mislim, ima ovde ljudi koji su ocenjivali pa znaju. No, nije oglavu. Ionako sad ništa ne znači Grin
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #74 on: January 16, 2013, 11:29:46 pm »

вала мени никада није ни значило.друга је ствар код оних људи којима је утицала на напредовање ,ту се не уплићем.у Флотили су је писали и потписивали сами толико ме је "секирала".
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.