PALUBA
March 28, 2024, 03:36:46 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Svi moji tenkovi  (Read 103279 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #90 on: May 10, 2011, 05:24:19 pm »

Kad gledam ove slike prisjetim se mog boravka u Iraq 1988.-1990. god.Radio sam na gradilištu velike tenkovske baze za iračku vojsku,na sjeveru Iraka 50-tak km od Mosula prema sirijskoj granici. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Tenkovska baza u Iraqu.jpg (68.48 KB, 728x662 - viewed 821 times.)
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #91 on: May 11, 2011, 05:19:57 pm »


Kad gledam ove slike prisjetim se mog boravka u Iraq 1988.-1990. god.Radio sam na gradilištu velike tenkovske baze za iračku vojsku,na sjeveru Iraka 50-tak km od Mosula prema sirijskoj granici.

U izgradnji tog objekta sudjelovao je i splitski "Lavčević".
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #92 on: May 11, 2011, 09:00:51 pm »


Kad gledam ove slike prisjetim se mog boravka u Iraq 1988.-1990. god.Radio sam na gradilištu velike tenkovske baze za iračku vojsku,na sjeveru Iraka 50-tak km od Mosula prema sirijskoj granici.

U izgradnji tog objekta sudjelovao je i splitski "Lavčević".
Naravno,još malo i 25 godina rada u toj firmi:))) Inače službeni naziv gradilišta je bio FDSP-Projekt 1101-Al Kassek.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #93 on: May 22, 2011, 01:00:36 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

nije bila...


* Kuwait.JPEG (174.72 KB, 800x534 - viewed 660 times.)
Logged
petarst
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3


« Reply #94 on: July 30, 2011, 06:01:53 am »

Pozdrav svima,

obzirom da sam nov na ovom forumu i vec dugo vremena iscitavam ovu diskusiju, zeleo bih da dodam par cinjenica. Vojska Srbije se sistematski, temeljno i sa namerom unistava vec vise od jedne decenije, iz jednog prostog razloga kako ne bi imala mogucnost da deluje u slucaju nuzde ( upravo ovih dana imamo na Kosovu pravi primer kojeg sam naveo ). Vojska je prva institucija pored crkve koja ima jako uporiste u narodu. Sve je to vrlo dobro poznato stranim sluzbama koje vrse degradaciju i permanentno sakacenje vojske Srbije. Kazete "nema para", ok tacno je, nema se para, nema se kadrova, sve se raspada itd... ok, sve je to tacno, a zasto se ne upitamo kako je moguce da ovakvi profesionalci kao sto je g-din Vladimir i drugi sposobni ljudi, da ne kazem, trose bogu dane u nekim televizijskim kucama, umesto da covek radi posao u kome se najbolje snalazi, svojom snagom i umecem, kreativnoscu polako pocnu da vracaju ugled vojsci, disciplinu i moral da podignu na najveci moguci nivo. Odgovor na ovo pitanje je veoma prost - "nekome to ne odgovara" i upravo zbog tog razloga ova zemlja tavori i ide unazad, kao i zbog nepotizma, lopovluka, jajarenja, nesposobnih spodoba itd.. Dok god je ovakvo stanje, nama moze biti samo gore,a nasa teritorija ce biti sve manja i manja.

Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #95 on: July 30, 2011, 07:22:46 am »

Prvo, ja sam iz Banja Luke. Mjesto gdje sam rođen, bolnica koja je srušena u zemljotresu 1969, mjeso gdje živim i gdje radim je u krugu 800 metara.
To mi veoma odgovara. Nisam državljanin Srbije, pa sa tim nemogu ni da radim u Vojsci Srbije, iako je moj pokojni otac, brat i žena, kao i djeca državljani Srbije.

U Radio Televiziji Republike Srpske sam u tehnici. Sektor informativnih tehnologoja. Ali računare sve manje radim. Imaju mlađi. I ne trošim bogu dane.

Trenutno pravim nekoliko telefonskih rutera za RTRS gdje ćemo zvanjem Srbije iz Banja Luke plaćati trošak kao da smo u Beogradu. Pozivanjem određenog broja 0113239XXX dobijaće se ponovo ton biranja, ali moje centrale RTRS-a u Banja Luci. Ukucavanjem lokala mog mobilnog broja (moj mobilni telefon je lokal u RTRS-u 267) moći ćete dobiti i mene, a i sve radnike RTRS-a.
Dakle, svi radnici RTRS-a će imati i broj mobilnog telefona, a koji će se iz Srbije zvati kao 0113239XXX, i plaćati će se poziv na mobilni telefon u BiH kao da se zove broj fiksnog telefona u Beogradu.
 Svi radnici RTRS-a imaju mobilni telefon koji je lokal centrale RTRS-a i poziv sa mobilnog u RTRS i iz RTRS-a na mobilni, kao i na članove porodica radnika RTRS-a je 100 % besplatan. Svi mobilni telefoni ranika RTRS-a i njihovih porodica se može dobiti zovući iz javne telefonske centale kao fiksni broj, 051339XXX, a i kao mobilni broj 065443XXX. Pa kad me neko zove na mobilni kao 051339XXX plati poziv u minuti 0.02 KM, a ne 0.14 KM.
Roditelji moje žene u Valjevu imaju broj iz Banja Luke 051339XXX, a na koji je poziv besplatan. I to 100 %.

Razgovori sa RTS-om Beograd i sa svim mobilnim telefonima radnika RTS-a Beograd će takođe biti 100 % besplatni.

Ušteda u RTRS-a koju sam napravio sa ovom idejom je već davno prešla milon maraka. A i porodice radnika RTRS-a kad zovu od kuće plate poziv na mobilni na isti način. 0.02 KM, a ne 0.14 KM.

Radim još jedan projekat.
Kamerman ide na teren, kamera na rame, a u rancu na leđima neka telefonska oprema, od mobilnih telefona, i snimak ide u živo u program. Više ne treba zakup satelita za prenos u živo, zakup telefonskih vodova, optičkih kablova, linkovske veze i slično. U HD formatu. Dakle, ode ekipa u Hag, uhvatili nekoga, sve TV kuće plaćaju satelit i skupi zakup optike od-do, a ekipa RTRS-a ima samo jedan ranac na leđima i ide uživo u program. i to HD.

Šta misliš

, a zasto se ne upitamo kako je moguce da ovakvi profesionalci kao sto je g-din Vladimir i drugi sposobni ljudi, da ne kazem, trose bogu dane u nekim televizijskim kucama, umesto da covek radi posao u kome se najbolje snalazi, svojom snagom i umecem, kreativnoscu polako pocnu da vracaju ugled vojsci,

da li ja ovdje gubim dane.

Ima još nekoliko zadataka koje radim koji će ubuduće donositi uštedu firmi u kojoj radim do 150.000 do 200.000 KM godišnje, po projektu, ali je to strogo stručno, pa nije za ovaj forum.

Eto malo o "trose bogu dane u nekim televizijskim kucama".

Pozdrav

Vlado
Logged
petarst
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3


« Reply #96 on: July 30, 2011, 09:15:16 am »

Pozdrav Vlado,

kada sam rekao da gubite bogom dane, skakljivo sam se izrazio, moja misao je bila uperena protiv vladajuceg establismenta, koji niz vodu pusta surove profesionalce kao sto ste vi i mnogi drugi, a vama je definitivno mesto pored tenka ( da li bi se on sada zvao m90 ili sta god , ne bitno je ), pod uslovom da imate korektnu platu i uslove za rad. Mislim da sam kroz moj prethodni post izrazio ogromno divljenje vasem talentu i profesionalizmu, mnogi buduci vojnici bi pored vas mogli mnogo toga da nauce, da i kasnije prenesu znanje,  ali steta, vi tu necete biti. Sto se tice Srbije i srpskog drzavljanstva, to je samo tehnicko pitanje, da sam ja neko i nesto u ovoj drzavi, vi bi ste dobili papire za 5 minuta, ali nisam. Drugo je to, ako vi ne bi zeleli da radite u vojsci Srbije ( sto mogu i da razumem, a i koliko vidim iz vaseg posta cini mi se da ste rezignirani prema vojsci Srbije, sto me i ne cudi ). Nadam se da sam bio malo jasniji i da ste shvatili da sam hteo da izrazim veliko postovanje za vas.

Veliki pozdrav,
Petar, Zemun
« Last Edit: July 30, 2011, 09:23:37 am by petarst » Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #97 on: August 01, 2011, 12:57:03 pm »

Šta kod da kaže Vlado, kako mu je dobro sada u RTRS, njegova duša je sigurno u tenku. Ma da mu je mozak u tehnici i tu se stvarno dobro snalazi, tako da mogu u RTRS-u biti jako zadovoljni, da ga imaju na platnom spisku.



Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #98 on: August 01, 2011, 06:07:17 pm »

Janez, šta da ti kažem. 100 % si u pravu. Dobro je i meni i firmi. Danas je došla još jedna ponuda za posao od Arapa. Ima već jedna  od NATO-a i jedna iz Avganistana.

Ne znam šta da radim.

Pozdrav

Vlado
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #99 on: August 01, 2011, 06:41:06 pm »

Janez, šta da ti kažem. 100 % si u pravu. Dobro je i meni i firmi. Danas je došla još jedna ponuda za posao od Arapa. Ima već jedna  od NATO-a i jedna iz Avganistana.

Ne znam šta da radim.

Pozdrav

Vlado

.....Ko nudi vise?
.....Koliko se dugo radi?
.....Koliko ti ljudi treba?
......Ima li nekih novosti od "nasih" ?
...
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #100 on: August 01, 2011, 07:08:06 pm »

@Vlado

Dosta si gledao na druge i na ideale. Vreme je da se odlučiš kako je TEBI najbolje.

LPB
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #101 on: August 01, 2011, 07:54:55 pm »

Vlada nam se nesto stis'o.....muce ga muke, dal plavusa dal crnka..... Grin
Logged
Levčanin
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 37



« Reply #102 on: August 01, 2011, 08:16:52 pm »

Pa pošto tenk više nema ni 'kmeo' da napravimo , jedini adut koji još posedujemo je izvoz stručnjaka u kojima očigledno ne oskudevamo... Kad naši ne umaju da ga zaposle, ima ko ume i ko hoće... Eh Srbistan, dokle više ovako 20 godina ista priča 
 Vlado, putuj igumane i ne okreći se  Roll Eyes
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #103 on: August 01, 2011, 08:58:12 pm »

Danas nova ponuda. Kod arapa. Za mene kao nadzornika, poslovođu ili supervizora kako oni kažu plata od 8000 eura isplativo na ruke. Za moje radnike oko 5000 do 6000 eura. Minimalno tri godine. Uslov perfektno poznavanje jezika. Normalno sve bi se radilo kod vojske. Traže mi do tridesetak radnika.

Već postoje ponude od ranije za Avganistan. Velike pare su u pitanju. Ugovor tri do pet godina. Isto kao i gore sve bi se radilo kod vojske. Tenkovi. Kum mi je već u Kabulu, čujemo se skajpom svaki dan. Čuju se eksplozije u gradu, ali to je dio folklora. Uopšte nema muva u Kabulu. Na velikoj je nadmorskoj visini. Nije čak ni vruće. Dogovara ugovor. Internet je jako loš, čak ne može ni mikrofon da radi na skajpu. Traže mi ekipu tenkovskih stručnjaka iz svih profila. Ali stručnjaka. Ništa ni po babi ni po stričevima. Ako zna izvaditi tenkovski motor, rastaviti, sastaviti, ugraditi centrirati, zamjeniti top, kolijevku, podesiti zazore na topu i kupoli i td. Vozača ima i u Kabulu. I to odličnih. I da zna engleski.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Vidjećemo.

LPV


* Kabul 15.07.2011.jpg (544.02 KB, 2000x1500 - viewed 391 times.)

* Kabul 1 15.07.2011.jpg (530.42 KB, 1500x1125 - viewed 366 times.)

* Kabul 2 15.07.2011.jpg (559.87 KB, 2000x1500 - viewed 394 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #104 on: August 01, 2011, 09:03:51 pm »

Stručnjaci za RUT 4, ANGRC9 i RUP 2b ne dolaze u obzir?
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.