PALUBA
April 18, 2024, 02:09:01 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Svi moji tenkovi  (Read 103902 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #105 on: August 01, 2011, 09:05:07 pm »

Neko sa znanjem nivoa Brodarskog uvijek dolazi u obzir. Mogu ja i da prevodim za čitavu ekipu. Mislim ako ekipa zna tehniku.
Logged
kukimiro
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 390


« Reply #106 on: August 01, 2011, 09:56:45 pm »

Nadam se da će posao uspjeti. Samo ponesite knjige Radioničko održavanje T-72 i nešto za T-55. Koliko sam čuo jedna bojna im stoji na otvorenom već duže vrijeme. Nakon što popravite tenkove biće posla i za obučavanje tenkista ANA.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #107 on: August 01, 2011, 10:38:38 pm »

Fino Vlado lijepo je čuti to, nego sutra sam u Banja Luci kakav si sa vremenom da popijemo šta?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #108 on: August 02, 2011, 06:03:15 am »

Znaš gdje je novi RTV dom. Ako ne znaš, potraži najvišu zgradu u Banja Luci. Tu sam danas. Zovni me prvo. Danas ću biti malo u M.tel-u, u BH.net-u i ERO.net-u zbog nekog servera koji pravim prema mobilnim mrežama.

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1073751

Pozdrav

Vlado
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #109 on: August 02, 2011, 12:47:17 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Po svemu sudeci ceka vas ogroman posao....ogroman.
Ima li mesta za neke mladje narastaje uz vas dinosauruse.....da uce, izmedju ostalog?
Drugih skola nema......


* tanks a stan.jpg (33.35 KB, 436x327 - viewed 666 times.)

* tank2.jpg (213.25 KB, 482x321 - viewed 665 times.)

* SuperStock_4.jpg (84.76 KB, 350x233 - viewed 1054 times.)

* SuperStock.jpg (65.18 KB, 350x233 - viewed 1060 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #110 on: August 02, 2011, 03:42:47 pm »

Ovako me nešto očekuje.

Kad sam išao davnih godina u svijet učiti školu o tenku T72 sa mnom u ekipi je bilo više šefova i direktora nego nas iz tehnike. Dok sam se ja bavio tenkom T72 u fabrici tenkova veliki šefovi su švercovali devize i kreditna pisma za klirinšku valutu.

Vremenom sam dobro naučio tenk T72, a direktori su se obogatili.

Nekad sam bio mlad i lud.

Više nisam mlad.

Pozdrav

Vlado
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #111 on: August 02, 2011, 05:51:27 pm »

 Smiley Znaci niste mlad ali jos ste lud Gospodine Valdo Smiley Salim se, nemojte me svatiti pogresno Smiley
Retko je danas upoznati coveka koji voli svoj poziv i posao. Nije nikome tajna da su vam tenkovi u krvi. I vidim vecina na palubi vas savetuju da idete. Odluka je vasa u svakom slucaju. Da sam na vase mesto Gospodine Vladimir ( a nisam) ne bi isao. Imate lep posao u BL sta vam sad treba da idete u sviripicino sto kazemo mi makedonci? Nemate vise sta da dokazujete, kapu vam skidaju svi, stvarno je milina da vas cita covek. Sta ne napisete neku knjigu, verujem da bi bila pravi hit :?
Kad sam ja bio mlad i lud voelo sam sportsko steljastvo. Toliko sam voleo  da sam sve drugo zapostavio. I onda se sve raspalo, kao kula karti. Cuda smo pravili, pucali sa pistoljem pa bar 30 godina star ali odrzavan ko koska.Pucali smo u podrum koji samo sto nije nam pao na glavi sta se kaze. I doslo je vreme da neko to fino lepo, izvinite na francuski, raskurca...
Proslo vreme isao ja preko svet. Zapisem faks ovde i vidim ima streljacki klub. Idem ja se upisem. Vidi onaj firearms supervisor da sam prethodno pucao. Kaze treba nam covek da trenira druge, nije tajna da znas kako, pravo istocno evropska skola (jos mi je u kuci priracnik preveden na srpski iz Njemacke:)). Prava ponuda: lepo streliste, lepo oruzje, prava ponuda. Ja kazem iz cuge: NE! Hvala vam necu! I nikad se vise nisam vratio nazad. Nije bilo to to, ne znam bas kako da objasnim. Bilo mi je nekako tuzno i glupo.

PS Ali ja i dalje imam vazdusni pistolj i rasturim ga u garazi jednom nedeljno Wink Cisto onako, nostalgicno Smiley
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #112 on: August 02, 2011, 06:44:23 pm »

Ima li.....Vlado?
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #113 on: August 04, 2011, 07:23:36 am »

Jedino što je rizik u poslu u Afganistanu, da neče biti dulje od 2 godine, kada amerikanci ode, Talibani če preuzeti vlast. Oni neče platiti za održavanje ovih tenkova.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #114 on: September 04, 2011, 06:36:15 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Cemu sluzi ova vrteska i sta radi ovaj jadnicak u motorskom delu?


* 14_8310150314_L600.jpg (97.5 KB, 600x418 - viewed 476 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #115 on: September 04, 2011, 07:10:26 pm »

Vrteška služi valjda da se celo telo tenka obrće i postavlja u određeni položaj radi vršenja potrebnih zahvata na telu tenka ručnim ili drugim alatom. A jadničku je valjda tako lakše da izađe iz skalamerije.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #116 on: September 04, 2011, 07:14:43 pm »

Vrteška služi valjda da se celo telo tenka obrće i postavlja u određeni položaj radi vršenja potrebnih zahvata na telu tenka ručnim ili drugim alatom. A jadničku je valjda tako lakše da izađe iz skalamerije.

Rekao bih da je "vrteska" dosta visoka. Tesko da se moze nesto moze montirati/razmontirati na toj visini....ili nije.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #117 on: September 04, 2011, 09:18:18 pm »

Rekao bih da je "vrteska" dosta visoka. Tesko da se moze nesto moze montirati/razmontirati na toj visini....ili nije.
Ali to svejedno je to. Opet je lakše raditi, kad tenk okreneš i recimo neto variš na njemu, nego da se zavučivaš pod njega ili visiš nad njim. Ako je previsoko, lakše je podstaviti skele i udobno raditi, nego praviti kojekakve gimnastičke likove po njemu.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #118 on: September 04, 2011, 10:17:15 pm »

U potpunosti se slazem sa tim delom, dakle ukoliko je potrebno zavariti nesto, ali mi je nemoguca zamisao da se hodni sistem montira dok je telo tenka u celjusti, ili je moguca samo koriscenjem nekih dizalica/manipulatora.
Za postavljanje kupole i motornog dela potrebno da se telo tenka skine sa ove "cigre".
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #119 on: September 05, 2011, 06:23:25 am »

Momci, kad bi znali koliko alata se koristi da se napravi šasija. Stotine. Ovo je samo jedan od alata za sklapanje kupole. Bile su stotine i hiljade alata koji su se koristili u proizvodnji. Alati za sklapanje, savijanje, varenje, lijevanje, presovanje, ušpricavanje, farbanje i još puno toga. Ovo je samo jedan od alata. Kad bi pisali o svakom alatu ne znam gdje bi došli.

Negdje 1987 ili 1988 imali smo jedan problem na tenku M84. Pucali su, lomili se, okidači topa i mitraljeza na Komandnom bloku nišandžije. To je bio veliki problem za servis. Samo se trčalo između Pivke i Krivolaka. I otego se problem i nikako da se riješi. A pošto je moj kum ( moja žena mu kuma, pa smo neki kumovi) bio (i sada je) najpoznatiji stručnjak u državi za izradu alata za lijevanje plastike odem ja do njega da vidim gdje je problem. I u pet sekundi vidi da nije dobra brzina ulijevanja plastike u alat i hlađenja plastike. I prepravi on taj alat i napravimo nekoliko stotina okidača. Naravno, ja to uradim na svoju ruku bez znanja nadležnih i odgovornih "gornjih" istanci. I ode ekipa po terenu i iskontroliše sve tenkove i zamijeni okidače.

Tako da je riješen problem jednog alata.

Kum se sada bavi alatima za lijevanje plastike za vješalice, dugmad, kopče za odijela, plastične kutije, utičnice, prekidača i slično. Ciivilne potrebe. Nema više vojske. Ko i ja.

Za kuma je zanimljivo da su iz tri stana, od tri, na spratu svi dobili po auto na različitim nagradnim igrama. Kum je dobio Tojotu Korolu od BN televizije.

Pozdrav

Vlado
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 23 queries.