PALUBA
March 28, 2024, 08:34:54 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Svi moji tenkovi  (Read 103289 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #165 on: June 07, 2012, 05:01:10 pm »

Ja bih pre rekao da se radi o nekoliko stotina kilograma eksploziva, gledajući štetu koja je nastala.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #166 on: June 07, 2012, 07:58:32 pm »

Još jedan tenk. Djelimično oštećen.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Major Ljuban Bekić. Sad je u Kuvajtu. Jedno vrijeme je radio u kuvajtskoj vojsci. Zbog ozljede po ulasku u Kuvajt vraćen avionom u Jugoslaviju sa avionom ministra inostranih poslova Vladislava Jovanovića.
Slika iz Saudi Arabije. iz Džede.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pukovnik Vlatko Martinčević. Vojni ataše. Slikano dva minuta prije nego što će mene i njega uhapsiti saudijska policija.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Istovar tenka iz broda. Rijetka slika tenka odozdo.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 33.JPG (535.46 KB, 1818x1228 - viewed 710 times.)

* 10.JPG (414.76 KB, 1818x1228 - viewed 772 times.)

* 23.JPG (410.26 KB, 1216x1818 - viewed 687 times.)

* 28.JPG (573.52 KB, 1818x1228 - viewed 713 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #167 on: June 07, 2012, 09:19:51 pm »

Ljuta ekipa. Svi motoraši sem jednog  Grin . Obratite pažnju na kapice. Svi smo nosili iste kapice da bi nas lakše pratili.  I tamo negdje u gradskoj gužvi damo nekom Kinezu ovu kapicu. Ono, samo je prebaciš sa glave na glavu u prolazu. I nakon dva tri minuta dolazi neki Kinez i ljutito vraća tu kapicu sa nekom ljutitom facom, kao mi moramo nositi tu kapicu. Zbog nekog njima znanog razloga. A mi se pravili kao da nemamo pojma ni o čemu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Vraćali se vozom u Peking. I u onom prolazu ispred kupea stojimo nas nekoliko i pričamo. Pored nas nezainteresovani Kinezi. Prolaze, pričaju, žvaće, pljuju i td. Nezainteresovano. I stojim u tom prolazu vagona sa jednim  našim p.puk-om (kasnije poznat po vozilu Lazar) i pričamo. Slušam ga, ali mi pogled odvlači jedan Kinez. Gledam ga jedno dvije tri sekunde i kažem mu "Dobar dan".  On u šoku, vidi da je provaljen, i odgovara "Dobar dan" sa vojvođanskim akcentom. Malo smo popričali  i on odlazi. Kasnije smo se odvalili od smijeha.

To je malo od onoga što smo provalili. Koliko su Kinezi nas pratili i prisluškivali, špijunirali itd, mi to nikad nećemo znati. Maloprije sam objavio sliku kineskog tenka na drugom dijelu foruma gdje kineski tenk ima naša rješenja (sa M84) na sebi. A nama licenca nije plaćena.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Mirko, p.puk Mlađo, prevodilica Čen Lju ( u prevodu Trešnjin Cvijet) pomenuti p.puk, a sada puk Dragan (vozilo Lazar), Zoran (prvi stranac u zadnjoj Merkavi). s druge strane fotoaparata ja.

Jedan pogled iz voza za Peking.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U vozu za Peking

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* ljuta ekipa.jpg (190.62 KB, 1254x858 - viewed 673 times.)

* Poznata ekipa.jpg (275.53 KB, 1336x817 - viewed 190 times.)

* 16.jpg (486.6 KB, 1818x1228 - viewed 147 times.)

* Vlado i Dragan.jpg (255.34 KB, 1477x1013 - viewed 140 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #168 on: June 09, 2012, 12:05:07 pm »

Kad je reč o trošenju cevi, zanimljiv članak, kako se cev topa 2A46 troši. Članak je na engleskom.

Zanimljivi su grafovi. Mislio sam, da se cen delom dužinom isto troši, a po grafovima izgleda da se najviše troši u prvom delu cevi. Zanimljivo je, da se ne troši isto po vertikalnoj i horizontalnoj osi.

LPB

* Trosenje cevi 2A46.pdf (1459.87 KB - downloaded 77 times.)
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #169 on: June 09, 2012, 05:45:23 pm »

Motoraši jesu ljuti u toku ispitivanja 2 ili 3 motora su oštećena sećam se da je za popravku dva FMSN tražiuo preko 100000$. Čast izuzecima ali na slici su početnici u ovom poslu.
Po mom mišlljenju posao je dobrim delom propao zbog neiskustva ekipe. Ja nemam informaciju da je kasnije nešto urađeno a koliko sam mogao saznati kinezi su prešli na leopardov motor.
Dok su kinezi bili kod nas sve informacije koje su se tada mogle dobiti na našim prostorima bile su im date.

Bekiću svaka čast retko vredan i sposoban čuvek, upoznao sam ga još dok je bio u B. Luci sa Vrzićem i Subotićem.
 Maričić i ja smo najzaslužniji što su mu sve stvari bez prisustva njegove porodice uredno pokupljene u stanu upakovane i poslate u Srbiju.
Malo me je razočarao naš susret u Kuvajtu, izljubio se sa našim saradnicima iz ĐĐ što je OK a meni nije hteo ni ruku da pruži mislio sam da je blef ali se i kasnije tako ponašao.
Pozdrav!
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #170 on: June 12, 2012, 06:33:17 am »

Već sam naveo negdje, na ovom forumu, o tipu prašine koja je u pakistanskoj pustinji, te da centrifugalni prečistači vazduha nisu mogli da prečiste vazduh koji usisava tenk, te je dolazilo do oštećenja stublina motora. Kasnije je uveden drugi tip prečistača vazduha, tako da je bilo puno bolje čišćenje vazduha.


Pozdrav

Vlado
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #171 on: June 12, 2012, 10:03:54 am »

Sa istim prečistačom naš tenk sa motorom od 1000ks je sa uhodanom ekipom uspešno prošao sva ispitivanja u Pakistanu  i poslužio Pakistanu kao uzorak za sve naredne tenkove uključujući ovu srpsko-kinesku saradnju.
Problem sa prećistačem se pojavio kod prvog njegovog ispitivanja u Sloveniji, čak sam i ja pokušao preko Gruje da proguram na ispitivanje jednu svoju verziju ali je nakon Pakistana problem skinut sa dnevnog reda.
Pakistanska prašina je krupnija od one koju smo mi stavili na probni sto mislom da se firma zvaše Donit pa prešistač nije izdržao propisano vreme .
Gledao sam ove prečistače u Kuvajtu svakako bi se moglo mnogo toga poboljšati, havarije na pogonskim grupama u Pakistanu nisu posledica prečistača jer prašina izaziva drugi tip oštećenja.
Pozdrav!
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #172 on: November 02, 2012, 08:34:30 am »

Zamisli znas Ruski. Pa kako bi radio rusku tehniku ako neznas barem malo ruski !?!?!?!?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #173 on: November 03, 2012, 07:37:22 pm »

Dok sam bio u Kini progovorio sam i kineski, a za vrijeme boravka u Kuvajtu sasvim sam se dobro služio arapskim jezikom. Bez engleskog bi u svijetu bio totalno izgubljen. Nebi se mogao posao raditi. Ruski mi je trebao nekoliko puta u životu. Dok sam učio tenkove, u Pakistanu 1991 i 1995 godine sa Ukrajincima. Ali oni su uglavnom prelazili na engleski.

Pozdrav

Vlado
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #174 on: November 03, 2012, 08:00:43 pm »

İyi akşamlar Vlado!
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #175 on: November 03, 2012, 08:27:41 pm »

Brodarski, nisam rekao da govorim turski. Pola turskog jezika se govori u našem jeziku, tj, pola našeg je turski, i veliki dio arapskog. A i urdu jezika.

Sjećam se predavanja u Zagrebu, kad smo držali nastavu o tenku arapima. Predavali ja i jedan gospodin. Kasnije je postao general i pomoćnik ministra odbrane SRJ.  Kad je govorio o hidraulici tenka govorio je da je u hidraulici "radni fluid". Govorio mu ja "de Branko, spusti nivo predavanja na nivo slušaoca". Odgovor je bio da se ne može nauka pojednostavljivati. I tako, sjedim ja na njegovom predavanju, imam slobodan čas, i predaje Branko. I govori on "radni fluid", a prevodioc prevodi sa "zejtun" ili što bi se reklo ulje.

Nikad nebi pogodio kako se na urdu (Pakistan, Avganistan, dio Indije i Bangladeš) kaže

nišan, grlo, top, barut, čorba, čakija,  itd.

Pozdrav

Vlado

PS
Brodarski, pošto je dan prošao, sad je veče,

iyi geceler
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #176 on: November 03, 2012, 08:31:03 pm »

nišan, grlo, top, barut, čorba, čakija,  itd.
Vlado,
prvi put čujem za ove riči. U našem divanu ih nema.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #177 on: November 04, 2012, 12:09:12 am »




   Pa verovatno isto kao i kod nas.


Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #178 on: November 26, 2012, 11:51:15 pm »

Listam slike tenkova. Sve se mjenja, samo je Ratko na pravom mjestu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pozdrav prijatelju.


* Ratko i neki ministar.jpg (154.51 KB, 1024x679 - viewed 255 times.)

* Ratko, Bojan i neki ministar.jpg (203.66 KB, 1024x683 - viewed 233 times.)
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #179 on: November 27, 2012, 01:26:57 am »




   Desno krilo je desno krilo...

Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.