PALUBA
March 28, 2024, 02:29:55 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 [221] 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165079 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #3300 on: October 14, 2015, 11:52:47 am »

Još dok sam radio na montaži tenka bilo je pokušaja nadogradnje drugih sistema po principu otvorene arhitekture.
Napravi se modul ponudi kupcu pa ako prodje prodje.
Kako je to samo modul a ako su elementi uzeti sa drugih sredstava onda se i boje mogu razlikovati ili je nadogradnja posebno nudjena za odredjeno tržište i namenski ofarbana u tu boju.
Znam kako se radilo a i čujem da je zadržano staro jezgro mislim da mogu dosta toga da urade.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #3301 on: October 17, 2015, 09:29:05 am »

t-72? Prije svega zanimljivo šta se vozi umesto dodatnog goriva.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1366-768-348600.jpg (165.98 KB, 1154x649 - viewed 264 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #3302 on: October 17, 2015, 10:07:44 am »

Boštjene, zadnja slika je M84AB u Kuvajtu, operacija Pustinjska oluja.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #3303 on: October 17, 2015, 10:12:28 am »

Hvala Vlado!

Prebacio u M-84 temu.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #3304 on: October 17, 2015, 10:22:37 am »

Na toj slici M-84AB u Kuvajtu se odlično vidi kako izgleda rad ispravnog motora V46-TK. Ja sam do sada nebrojeno puta ovde ponovio da Srbija i Hrvatska imaju problema sa održavanjem ovih motora, što se i da primetiti na skorašnjim defileima, a nedavno je Hrvatska raspisala i tender za remont tenkovskih motora V46-6 i V46-TK.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #3305 on: October 17, 2015, 07:42:27 pm »

t-72? Prije svega zanimljivo šta se vozi umesto dodatnog goriva.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kad su konstruisali T-72, konstruktori nisu pomislili na mogućnost, da korisnicima tenka ovaj služi umjesto auta, pa su tako zaboravili ugraditi prtljažnik za osobnu prtljagu. Snalaze se ljudi...
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #3306 on: October 18, 2015, 11:41:52 am »

Snalaze se ljudi.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kako imati svježe meso u pustinji. Pa uvijek je jedno stado ovaca bilo u pripravnosti, ili na kamionu, ili je paslo pored tenkova.

Pozdrav

Vlado


* 12.JPG (369.59 KB, 1808x1228 - viewed 245 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #3307 on: October 23, 2015, 08:11:49 pm »

Kako mi reče juče moj prijatelj Kuvajćanin Kuvajt je prije neki dan zaključio ugovor sa Rusijom o kupovini tenkova T90 za jedan ogroman iznos para. Rekao mi je iznos ugovora (nekoliko milijardi dolara) i broj tenkova, ali je rekao i da to ne smijem objaviti. Prije neki dan sam objavio snimak ispitivanja tenka T90 u Kuvajtu, a ugovor o kupoprodaji je zaključen ove sedmice.

Sa ovim se mjenja status tenkova M84 u Kuvajtu.

Pozdrav

Vlado
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #3308 on: October 23, 2015, 08:20:19 pm »


Može biti dobro, a može biti i loše za M-84. Bez obzira na pripadnost istoj "familiji", pitanje je koliko M-84 može biti kompatibilan sa T-90 radi remonta / apgrejda "naših" tenkova. Mislim da je verovatnije da će ovo ubrzati otpis M-84.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #3309 on: October 23, 2015, 08:59:11 pm »

Quote
Rekao mi je iznos ugovora (nekoliko milijardi dolara) i broj tenkova, ali je rekao i da to ne smijem objaviti.

Vlado, ovo mi liči na Raku iz "Gospođe ministrake"  Cheesy. Šala narvano. (Raka je sin gospođe Živke ministrake; ko je čitao setiće se o čemu se radi).
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #3310 on: October 23, 2015, 09:01:02 pm »

Ako ima nesto kompaktibilno, onda su to sitnice. T 90 je ono sto je nekada M 84 bio, Ruski tenk sa kvalitetnim SUV-om. Da sam ja na mestu Kuvajcana, ja bih sve M 84-tvorke prodao Iracanima (njima treba svo narozuanje do koga mogu da se dokopaju da jure ISIS).
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #3311 on: October 23, 2015, 09:47:02 pm »

Quote
Rekao mi je iznos ugovora (nekoliko milijardi dolara) i broj tenkova, ali je rekao i da to ne smijem objaviti.

Vlado, ovo mi liči na Raku iz "Gospođe ministrake"  Cheesy. Šala narvano. (Raka je sin gospođe Živke ministrake; ko je čitao setiće se o čemu se radi).

Šta je tajna u stavu da kupuju veliki broj tenkova i da će to platiti XYZ Mlrd$?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #3312 on: October 23, 2015, 09:48:22 pm »

https://jeemaz.wordpress.com/2015/10/01/russiant-90ms-tank-completes-trial-in-kuwait/

Za one koji ne znaju, nedavno sam bio u Kuvajtu. Naravno zbog posla oko tenkova. Moji prijatelji sa FB-a mogu vidjeti detalje na FB-u.


Može biti dobro, a može biti i loše za M-84. Bez obzira na pripadnost istoj "familiji", pitanje je koliko M-84 može biti kompatibilan sa T-90 radi remonta / apgrejda "naših" tenkova. Mislim da je verovatnije da će ovo ubrzati otpis M-84.

Neće ubrzati otpis, nego je moja ekipa ponudila modifikaciju tenkova M84 u Kuvajtu. Pošto je Ministarstvo odbrane Kuvajta zabranilo bilo kakav kontakt sa SDPR-om zbog, kako kažu u Ministarstvu odbrane Kuvajta, "kriminalnog ponašanja", moja ekipa je ponudila veći broj rješenja za ovaj tenk.

O tim rješenjima koje smo ponudili ne bi mogao da govorim. Ali mislim da je najbolje rješenje koje smo nedavno napravili u jednom institutu u Beogradu mjerenje daljine do cilja (tenka) bez lasera, odnosno, ne otkrivajući svoj položaj ciljanom tenku.

Takođe izbacujemo skoro čitav sistem upravljanja vatrom iz tenka. Nešto zadržavamo. Manji dio. Zbog problema nabavke rezervnih dijelova napravili smo nova rješenja. Pola pojačavačke kutije je u stvari napajanje žiroskopskih motora. Novi žiroskop je sasvim drugog tipa, laserski (zahvaljujem profesoru, doktoru iz jednog poznatog instituta u Beogradu), pa više nema potreba za takvom velikom kutijom, te smo skoro sve smjestili u razvodnu kutiju K1-M.

Takođe zahvaljujući nekolicini prijatelja sa Palube počeli smo saradnju sa određenim "vojnim krugovima" sa teritorije bivšeg SSSR-a, te imamo i sa te strane pomoć, a normalno i osigurane dijelove.

Zahvaljujući SDPR-u propala je vojna industrija Srbije. Svima je poznato da je SDPR naduvavao cijene za naoružanje. Cijene opreme koju je dobivao od proizvođača množio je da brojem 5 ili 6 i po toj cijeni nudio u inostranstvo. Negdje je to moglo proći. Tamo gdje je radila Vlada Srbije sa Vladom neke druge zemlje. Nisu se znale kupoprodajne cijene. Veliki dio je odlazio za mito ministrima i članovima Vlade.

Tako da je cijena opreme koju je nudio SDPR bila idiotski velika. U svijetu se zna pošto može biti neki dio vojne opreme, i može se procijeniti šta može koliko da košta, ali kad je cijena veća pet puta od očekivane, normalne cijene, ili od cijene koju je ponudila druga zemlja za sličan proizvod, normalno je da će ponuda SDPR-a da otpadne. I tako je malo po malo uništena vojna industrija Srbije, jer je SDPR predvođen gomilom nesposobnjakovića zastupao tu vojnu industriju Srbije.

I sad da SDPR zastupa vojnu industriju koju je uništio pravi svoj pogon u Velikoj Plani.

Što se mene tiče najvažnije da je zaključena istorija SDPR-a u Kuvajtu.

Kuvajtu za održavanje M84 sigurno trebaju novi topovi. U bivšoj SFRJ prave se u Srbiji, u Velikoj Plani, firmi koja je vlasništvo SDPR-a, u BiH, u Novom Travniku u i Sloveniji u željezari Ravne. Kuvajt će ih kupiti tamo gdje dobije najbolje uslove za kupovinu. Cijena i kvalitet. Međutim, poznato je da  SDPR naduvava cijene nekoliko puta. I normalno da ih neće prodati tamo gdje postoji nekoliko ponuda. Ali onda se postavlja pitanje da li SDPR prodaje te iste topove Vojsci Srbije po tim naduvanim cijenama, te ima li tu nekih mutnih radnji.

Takođe, za održavanje tenkova M84 u Kuvajtu treba nova oprema, dijelovi i alati. I kupiće se tamo gdje se dobiju najbolji uslovi. Nema više naduvavanja cijena.

Itd, itd

Pozdrav

Vlado
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #3313 on: October 24, 2015, 07:43:21 pm »

Ако се испостави као истинита вијест о скорој набавци тенкова Т-90, мишљења сам да је М-84 у Кувајту одсвирао своје. Али опет, ко зна, можда гријешим. Моја логика не мора нужно да се подудара са логиком арапских трулих богаташа, незналица опште праксе.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #3314 on: October 24, 2015, 08:12:19 pm »


УВЗ: ожидается заключение первого контракта на Т-90МС



Logged
Pages:  1 ... 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 [221] 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 22 queries.