PALUBA
March 28, 2024, 04:49:12 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 [301] 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165169 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4500 on: October 03, 2017, 11:51:39 am »

http://vijesti.hrt.hr/408154/natjecanje-najboljih-tenkovskih-i-oklopnih-posada-hv-a

Јел може неко по овим снимцима да прокоментарише стање хрватских М-84-ки?

Поздрав

Komentarisao sam ja na FB stranici Hrvatski vojnik, pa pogledaj tamo.

Pozdrav

Vlado
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4501 on: October 03, 2017, 12:12:18 pm »

Ali u firmi u Tesliću ima jedan drugi problem. Antešević nema dovoljno stručnih radnika za održavanje ovih dijelova tenka.

Trifko, sjećaš se kad smo sjedili u kafani "Kod Vuka", pozvao sam direktora druge firme koja se bavi optikom u Tesliću, Aleša Majkića. Razgovarali smo oko svega, najviše oko mojih poslova u Iranu, ali Aleš je stalno govorio o problemu da u Tesliću ne može da nađe i plati VKV majstore, tokare, metaloglodače, varioce itd. Sve se može kupiti, ali da bi neko postao dobar majstor za to treba vrijeme, i to se ne može kupiti.

Isti je problem i u firmi kod Anteševića. Teslić je suviše mali grad da bi našao dovoljan broj VKV radnika dobre kvalitete.

Postoje dva majstora, najbolja i najveća, koji su bili osnov proizvodnje nišanske sprave u Zraku u Sarajevu, a kasnije u Optelu u Banja Luci, ali oni su sada u penziji i više ih tenk ne interesuje. Čuvaju unučad i tu su našli sreću u životu. Razgovarao sam sa njima nekoliko puta zbog nekih poslova oko optike, ali ni ne pomišljaju da rade bilo šta na optici tenka.

Postoji još oko dvadesetak nišanskih sprava DNNS za tenk u BiH, nekorištenih, koje bi se mogle iskoristiti za tenk M84. Na prodaju su, ali to čuvam ako budu trebale Kuvajtu, jer su sad drugačiji uslovi za rad, i mogući posao, u Kuvajtu, otkako je Al Vazan, jedan od najbogatijih Kuvajćana, kupio fabriku Đuro Đaković, Specijalna vozila. Već sam i po tom osnovu imao razgovore prijateljima iz inostranstva.

Ovo je sad u Tesliću, kod Anteševića

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pozdrav

Vlado

Vlado koliko je uopće realno da se ide u nekakvu reviziju ili modernizaciju tih tenkova u Kuvajtu s obzirom na nove tenkove koji postoje na tržištu ,a koje si Kuvajt može priuštiti.Ipak je prošlo puno godina od kako su ti tenkovi isporučeni i da li se to uopće isplati?
A osim toga i Đuro ima problema s radnicima koji bi to mogli odraditi pa je sve to po meni na dugom štapu..

Da li misliš da kuvajćanin Al Wazan, bogatiji od kuvajtske države, radi nešto što bi ga odvelo u gubitak. Valjda je neko od njegovih pametnih ljudi napravio neku procjenu koliko se šta isplati. Isplaćuje li se ulaganja, kupovina, u Đuru Đakovića. Da Al Wazan ima sposobnost procjene ulaganja i rizika ne bi bio taj koji pozajmljuje (daje kredite) kuvajtskoj državi. Uostalom, on je i bio taj preko kojeg je SDRP prikazao i prodao tenkove Kuvajtu prije puno godina.

Izvinjavam se ako malo uvrnuto pišem, ali ima detalja koje ni u kom slučaju ne smije da zna kriminalna organizacija SDRP, ali posao oko tenkova u Kuvajtu nije samo posao oko tenkova. To je jedan veći paket aranžman gdje je posao oko tenkova samo jedan dio paketa, pa se uzimaju dijelovi paketa da bi se na kraju uzeo čitav paket dio po dio. A drugi dijelovi paketa donose ogromne pare.

Pozdrav

Vlado
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4502 on: October 03, 2017, 04:40:11 pm »

Zaboravio sam da napišem.

Prije dvije godine, na današnji dan, došla je ekipa, stručnjaka za tenkove sa teritorije SFRJ ( ko zna o kome se sve radi, imena, neka ne komentariše ekipu) u Kuvajt, te je pregledala dovoljan broj (uzoraka) tenkova u Kuvajtu da bi dala mišljenje o stanju tenkova u Kuvajtu.
Na osnovu tog pregleda davane su kasnije analize koje su prouzrokovale nekim radovima na tenkovima.

Sve radio stanice u tenkovima su zamjenjene sa drugim tipom radiostanica, zamjenjena je navigaciona aparatura, itd, itd.

Što se tiče SUV-a, o tome ovih dana vodimo svakodnevne razgovore sa zainteresovanim.

Pozdrav

Vlado
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #4503 on: October 05, 2017, 10:08:39 am »

S natjecanja najspremnijih tenkovskih i oklopno-mehaniziranih posada GOMBR-e HKoV-a.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] Foto: bjn Mario Dropuljić, osrh.hr


* P1450365.jpg (383.54 KB, 1920x1080 - viewed 92 times.)
Logged
gule
mornar
*
Offline Offline

Posts: 15


« Reply #4504 on: October 06, 2017, 06:44:33 am »

Ali u firmi u Tesliću ima jedan drugi problem. Antešević nema dovoljno stručnih radnika za održavanje ovih dijelova tenka.

Trifko, sjećaš se kad smo sjedili u kafani "Kod Vuka", pozvao sam direktora druge firme koja se bavi optikom u Tesliću, Aleša Majkića. Razgovarali smo oko svega, najviše oko mojih poslova u Iranu, ali Aleš je stalno govorio o problemu da u Tesliću ne može da nađe i plati VKV majstore, tokare, metaloglodače, varioce itd. Sve se može kupiti, ali da bi neko postao dobar majstor za to treba vrijeme, i to se ne može kupiti.

Isti je problem i u firmi kod Anteševića. Teslić je suviše mali grad da bi našao dovoljan broj VKV radnika dobre kvalitete.

Postoje dva majstora, najbolja i najveća, koji su bili osnov proizvodnje nišanske sprave u Zraku u Sarajevu, a kasnije u Optelu u Banja Luci, ali oni su sada u penziji i više ih tenk ne interesuje. Čuvaju unučad i tu su našli sreću u životu. Razgovarao sam sa njima nekoliko puta zbog nekih poslova oko optike, ali ni ne pomišljaju da rade bilo šta na optici tenka.

Postoji još oko dvadesetak nišanskih sprava DNNS za tenk u BiH, nekorištenih, koje bi se mogle iskoristiti za tenk M84. Na prodaju su, ali to čuvam ako budu trebale Kuvajtu, jer su sad drugačiji uslovi za rad, i mogući posao, u Kuvajtu, otkako je Al Vazan, jedan od najbogatijih Kuvajćana, kupio fabriku Đuro Đaković, Specijalna vozila. Već sam i po tom osnovu imao razgovore prijateljima iz inostranstva.

Ovo je sad u Tesliću, kod Anteševića

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pozdrav

Vlado

Vlado koliko je uopće realno da se ide u nekakvu reviziju ili modernizaciju tih tenkova u Kuvajtu s obzirom na nove tenkove koji postoje na tržištu ,a koje si Kuvajt može priuštiti.Ipak je prošlo puno godina od kako su ti tenkovi isporučeni i da li se to uopće isplati?
A osim toga i Đuro ima problema s radnicima koji bi to mogli odraditi pa je sve to po meni na dugom štapu..

Da li misliš da kuvajćanin Al Wazan, bogatiji od kuvajtske države, radi nešto što bi ga odvelo u gubitak. Valjda je neko od njegovih pametnih ljudi napravio neku procjenu koliko se šta isplati. Isplaćuje li se ulaganja, kupovina, u Đuru Đakovića. Da Al Wazan ima sposobnost procjene ulaganja i rizika ne bi bio taj koji pozajmljuje (daje kredite) kuvajtskoj državi. Uostalom, on je i bio taj preko kojeg je SDRP prikazao i prodao tenkove Kuvajtu prije puno godina.

Izvinjavam se ako malo uvrnuto pišem, ali ima detalja koje ni u kom slučaju ne smije da zna kriminalna organizacija SDRP, ali posao oko tenkova u Kuvajtu nije samo posao oko tenkova. To je jedan veći paket aranžman gdje je posao oko tenkova samo jedan dio paketa, pa se uzimaju dijelovi paketa da bi se na kraju uzeo čitav paket dio po dio. A drugi dijelovi paketa donose ogromne pare.

Pozdrav

Vlado

Taj Al Wazan osim što je jedan od najbogatijih Kuvajćana je koliko vidim 90-tih radio kao predstavnik firme Westcare Investments preko koje je išla prodaja tenkova.Znači ima iskustva u tome..
Logged
Lox
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 469


« Reply #4505 on: October 06, 2017, 10:07:15 am »

Osobno mislim da je ĐĐ kupljen ne radi tenkova već Patrija. To je perspektivnije vozilo i na njemu je veća zarada.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4506 on: October 06, 2017, 10:48:06 am »

Gule, vidim da si iz ĐĐ. Sigurno znaš da je Al Atigi, a koji je nakon tjeranja (oni su samo za otjerati) SDRP-a iz Kuvajta dobio ugovor sa vojskom Kuvajta o održavanju tenkova M84, a gdje je došlo i dosta radnika iz ĐĐ.

Međutim, za Al Atigiju su svo vrijeme davali pogrešne informacije Dželajlija, Lulić i Kordić, radnici ĐĐ, a koji su bili šefovi ekipe u Kuvajtu, a zbog kojih je on kasnije i izgubio ugovor, jer se posao nije odvijao kako je Al Atigi obavještavan, a on je na osnovu toga slao izvještaje u Ministarstvo odbrane Kuvajta.

Za Al Atigija su radili i neki članovi koji pišu na Palubi.

Sada Lulić radi za Al Wazana, pa ne znam da li i njega pogrešno obavještava.

Međutim, ima tu još dosta detalja, moćnika itd koji će učestvovati na tenderu o održavanju tenkova u Kuvajtu, a odobreni iznos za održavanje je veći nego što je bio prije dvije tri godine.

Za koji dan će nekoliko kuvajtskih generala, bogataša, biznismena, oficira, i sličnih moćnika doći u ...(teritoriju SFRJ) da se uvjeri u situaciju, a i da veoma vjerovatno kupe neke druge fabrike koje su radile na M84 da bi sa tim nastupili na tenderu u Kuvajtu.

Iznos koji se vrti na tenderu je nevjerovatno veliki.  

Pozdrav

Vlado
Logged
gule
mornar
*
Offline Offline

Posts: 15


« Reply #4507 on: October 06, 2017, 11:05:50 am »

Gule, vidim da si iz ĐĐ. Sigurno znaš da je Al Atigi, a koji je nakon tjeranja (oni su samo za otjerati) SDRP-a iz Kuvajta dobio ugovor sa vojskom Kuvajta o održavanju tenkova M84, a gdje je došlo i dosta radnika iz ĐĐ.

Međutim, za Al Atigiju su svo vrijeme davali pogrešne informacije Dželajlija, Lulić i Kordić, radnici ĐĐ, a koji su bili šefovi ekipe u Kuvajtu, a zbog kojih je on kasnije i izgubio ugovor, jer se posao nije odvijao kako je Al Atigi obavještavan, a on je na osnovu toga slao izvještaje u Ministarstvo odbrane Kuvajta.

Za Al Atigija su radili i neki članovi koji pišu na Palubi.

Sada Lulić radi za Al Wazana, pa ne znam da li i njega pogrešno obavještava.

Međutim, ima tu još dosta detalja, moćnika itd koji će učestvovati na tenderu o održavanju tenkova u Kuvajtu, a odobreni iznos za održavanje je veći nego što je bio prije dvije tri godine.

Za koji dan će nekoliko kuvajtskih generala, bogataša, biznismena, oficira, i sličnih moćnika doći u ...(teritoriju SFRJ) da se uvjeri u situaciju, a i da veoma vjerovatno kupe neke druge fabrike koje su radile na M84 da bi sa tim nastupili na tenderu u Kuvajtu.

Iznos koji se vrti na tenderu je nevjerovatno veliki.  

Pozdrav

Vlado

Ma nisam iz Đure ali sam iz Slavonskog Broda.Imam dionice Đure pa zato pratim situaciju oko Đure.Dobivanje posla bilo s Patrijom bilo sa održavanjem tenkova bi bilo odlično kako za radnike, kako za grad Sl.Brod tako i za nas dioničare.Ali i ja mislim da je izglednija ova opcija za dobivanje posla s Patrijom nego održavanje tenkova.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4508 on: October 06, 2017, 05:54:17 pm »

Partija koja je bila na testiranju i prikazu u Kuvajtu je ilegalno uvezena u Kuvajt. To je kasnije stvorilo jako lošu sliku u kuvajtskoj vojsci.

Jako dugo je trajalo da se ta Patrija izveze iz Kuvajta zato što nije bilo papira sa kojim je uvezena u Kuvajt.

Ne znam kako će ta loša slika, mrlja u poslovanju, uticati na sljedeće korake oko posla sa Patrijom u Kuvajtu.

Pozdrav

Vlado
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #4509 on: October 06, 2017, 06:45:12 pm »

Па како је уопште могуће да се нешто тако големо као Патриа увезе илегално. Па није то игла па је сакријеш. Осим тога, Патриа није тамо била по ћефу "Ђуре Ђаковића" већ по неком позиву и то из државног врха. Тај који зове обезбеђује увозне дозволе. Уосталом  могао је је увести само неки кувајћанин.
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #4510 on: October 06, 2017, 07:08:10 pm »

SDPR  nije oteran već zbog političke situacije u Jugoslaviji nije mogao dobiti vize za angažovanje novih ljudi pa su radili sa smanjenim kapacitetom.
Kuvajt je raspisao tender za održavanje.
Konkurisali ĐĐ, SDPR i EIE (vlasnik Atiki), posao kao najpovoljniji dobio EIE.
Oko sakupljanja ekipe i tehničke pomoći su bili angažovani Dželajlija  i Kordić.
Kada je veći deo ekipe došao u Kuvajt bilo je nekih pokušaja sa strane da ih miniraju.

Iz Kuvajta su mi se javili neki od moji bivši bliski saradnika i pozvali me da im se priključim.
Pošto sam se montažom tenka bavio od početka 81g do početka 98g  i u ozbiljnoj konkurenciji slovio za ponajboljeg posla se nisam bojao prihvatio sam izazov iako su bila rovita vremena i radno okruženje.
Nisam hteo sam da putujem pa sam pozvao pok. Lazu (Zrak ) pošto je pristao za tri dana su nam sredili odlazak u Kuvajt.

Naša ekipa je bila prilično sposobna nije bilo nikakvih ozbiljni kikseva mnogo toga je urađeno korisnik je bio zadovoljan.
Ugovor je bio na tri godine ispunjen je do kraja.

Postojala je opcija mogućnosti produženja ali su okolnosti bile nepovoljne cena nafte je bila pala na 13 dolara pa su Kuvajćani pravili rezove.
Oficiri su nudili pojedincima da nastave rad po ugovoru sa vojskom neki su ostali ali većini je bilo dosta pa su se vratili.

Kako sam ja vodio naš tim za praktičnu obuku kuvajtski majstora za održavanje svakodnevno sam se dogovarao sa komadantom tenkovske jedinice bio je zadovoljan sa našim radom čak mi je jednom prilikom u opuštenoj atmosveri rekao ,,ima vas srba i dobri ljudi,, a kad sam polazio lično mi je napisao u moj notes na arapskom ime broj pejdžera i telefona ako se predomislim da mu se javim.

Sve te priče o lošem informisanju su dezinformacije ljudi koji su našim dolaskom izgubili pozicije pa su pokušavali da nas miniraju.
Svakako bolje znam ko su Lulić Kordić a i Dželajliju sam prilično upoznao a bio je do kraja radnog veka savetnik u V. ministarstvu Kuvajta.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4511 on: October 06, 2017, 09:28:23 pm »

S.Palestinac,
da li i ti imaš broj telefona Bedr Al Atigija, onaj koji završava sa 4272. Za koji je dan na ovim našim prostorima. Nači ću se sa njim, a ako te interesuje, možeš nam se pridružiti u razgovorima.

Pozdrav

Vlado
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #4512 on: October 06, 2017, 09:29:43 pm »

Који је позивни за Кувајт?
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #4513 on: October 06, 2017, 09:43:17 pm »

Који је позивни за Кувајт?

+965
Logged
miljan
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #4514 on: October 07, 2017, 11:48:18 am »

Gule, vidim da si iz ĐĐ. Sigurno znaš da je Al Atigi, a koji je nakon tjeranja (oni su samo za otjerati) SDRP-a iz Kuvajta dobio ugovor sa vojskom Kuvajta o održavanju tenkova M84, a gdje je došlo i dosta radnika iz ĐĐ.

Međutim, za Al Atigiju su svo vrijeme davali pogrešne informacije Dželajlija, Lulić i Kordić, radnici ĐĐ, a koji su bili šefovi ekipe u Kuvajtu, a zbog kojih je on kasnije i izgubio ugovor, jer se posao nije odvijao kako je Al Atigi obavještavan, a on je na osnovu toga slao izvještaje u Ministarstvo odbrane Kuvajta.

Za Al Atigija su radili i neki članovi koji pišu na Palubi.

Sada Lulić radi za Al Wazana, pa ne znam da li i njega pogrešno obavještava.

Međutim, ima tu još dosta detalja, moćnika itd koji će učestvovati na tenderu o održavanju tenkova u Kuvajtu, a odobreni iznos za održavanje je veći nego što je bio prije dvije tri godine.

Za koji dan će nekoliko kuvajtskih generala, bogataša, biznismena, oficira, i sličnih moćnika doći u ...(teritoriju SFRJ) da se uvjeri u situaciju, a i da veoma vjerovatno kupe neke druge fabrike koje su radile na M84 da bi sa tim nastupili na tenderu u Kuvajtu.

Iznos koji se vrti na tenderu je nevjerovatno veliki.  

Pozdrav

Vlado

Postovani g.Vlada,

pratim vec dulje vreme vase tekstove na sajtu te vas iznimno cenim kao coveka i patriotu. Medjutim ne mogu da se slozim sa nekim vasim negativnim komentarima na stetu nase domace fabrike SDRP.
Inace trenutno zivim u hr ali ne bih puno o tome, pratim ovdasnje vesti i nikako ne bih voleo da ovaj posao dobije ĐĐ vec neko "nase" domace preduzece. Vi svojim negativnim komentarima koje postujete upravo negativno ocenjujete nase domace potencijale na ovom otvorenom forumu. Konkretno taj Al Wazan nije uopste ni kupio ĐĐ vec samo moze da da svoju ponudu za kupnju udela u fabrici ĐĐ. Vi vec najavljujete da je sve vec dogovoreno a nista se ne zna kako ce da bude i sta ce da bude. A i da kupi i celu fabriku tko ce u konacnici da pravi tenkove za Kuvajt to ce o vise faktora i unutarnjih i spoljnih da zavisi.I politika ce tu imati svoju  rec Osim toga i rusi imaju interesa da prodaju svoje T 90 tenkove koji uopste nisu nista losiji od abramsa a rusi mogu i da konkurisu za remont i M84. Izvinite na mom pisanju, nisam hteo nista lose da pisem vec svoj osvrt da dam oko ove zanimljive teme.
Logged
Pages:  1 ... 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 [301] 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 22 queries.