PALUBA
March 28, 2024, 10:24:16 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 [304] 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2164808 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #4545 on: October 18, 2017, 01:42:59 pm »




   Inače, M-84 se ne može konzervisati kao ostali tenkovi u potpunosti zato što SUV i HES topa zahtevaju kondiciranje/veštačko trzanje najmanje jednom u 3 meseca. Tenkovi VS u aktivnoj eksploataciji su ofarbani u novoj maskirnim šari predstavljenih pre dve godine  na paradi.

Logged
perkovic91
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30


« Reply #4546 on: October 18, 2017, 03:12:08 pm »

Пар питања за све колеге форумаше , у вези погонских група. Али прво кратак увод.  Smiley

Рецимо да је донесена одлука на највишем нивоу да се иде у модернизацију тј. уградњу модуларних/интегралних погонских група од 1000 кс (МПГ-1000/ИПГ-1000) , обезбеђена довољна финансијска средства , окупљена стручна екипа , оспособљен производни процес у ФМСН Пале и у 14. октобру. И да је предвиђена уградња у све оперативне српске М-84-е. И сад следе питања.

1) Да ли је за уградњу МПГ/ИПГ-1000 потребно оспособити неку технолошку линију у нпр. ТРЗ Чачак или 14. октобру , или се то може обавити са универзалном дизалицом и пратећим алатима у постојећим касарнама? Тј. да ли је потребно обавити неке структурне промене/захвате или простом заменом са старим мотором?

2) Колико износи цена једног комплетног МПГ/ИПГ-1000? Наравно , ако неко има цену из 1990-их или у немачким маркама , може и тај податак , лако ћемо наћи неки онлајн калкулатор инфлације и курса.

3) Да ли је унапређени модел тј. МПГ/ИПГ-1200 завршен или је још у фази развоја?

Наравно , ако неко питање задире у сферу војне , техничке или пословне тајне , разумећу немогућност одговарања.

Поздрав

Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #4547 on: October 18, 2017, 06:02:53 pm »

1. Sudeći po rešenju MPG-780 kojeg je 14. Oktobar svojevremeno predstavio na tenku T-55, zadnja oklopna ploča tela tenka se mora odseći i ponovo ugraditi tako da se može otvarati (spuštati). Pošto MPG u sebi ima i integrisan sistem ventilatora i izlaznih žaluzina, ta zadnja ploča ostaje bez ičega tj. potpuno je čista i ravna. Ako uzmemo da i ostale naše MPG imaju skoro ista rešenja, onda je za pretpostaviti da se i na M-84 treba seći zadnja oklopna ploča. Tako nešto ne može da uradi tehnička radionica u trupi.

3. MPG-1200 nije bila izložena na poslednjem sajmu, čime se pretpostavlja da njen razvoj još uvek nije završen.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4548 on: October 18, 2017, 07:35:11 pm »

Pa mogao bih ja na ovo sve odgovoriti, sem na one dijelove koji spadaju u vojnu tajnu.

Bio sam na predstavljanju motora od 1200 KS u VTI Žarkovo. Objašnjen mi je svaki, pa i najmanji dio modifikacija na motoru. Uglavnom se radi o novoj pumpi visokog pritiska i izmjenama u protoku vazduha kroz motor tamo gdje se dešava turbulencija vazduha, odnosno u dijelovima  motora gdje cirkuliše vazduh. Kao i na nekim dijelovima gdje se mora hladiti vazduh,

Ovo ostalo koje pitaš se svodi na ŠBB KBB. ili šta bi bilo kad bi bilo, a para nema. Nemam namjeru da govorim o stanju tenkova u Vojsci Srbije, ali se sve svodi na "para nema".

Tako da na ovo tvoje pitanje nema svrhe odgovarati. TRZ Čačak ne može ovo da napravi, a 14-ti oktobar  Kruševac više nije u stanju da bilo šta uradi.  U stečaju je davno i nema više stručnih lica. Dio pogonske grupe je rađen i u ZCZ Kragujevac. Najveći stručnjak za transmisije u Srbiji, a koji je radio na ovim pogonskim grupama, napustio je davno VTI.

I kad bi se ovo sve napravilo u jednom komadu, trebalo bi napraviti proizvodnu liniju da se ovo počne praviti, pa proizvodnu liniju da se ovo ugradi u tenk, a TRZ Čačak, 33 godine nakon početka proizvodnje tenka nije još završio papirologiju za generalni remont. A ako se ovo bude ugrađivano, ako, usput bio se radio i generalni remont ostalih dijelova tenka, jer bi se tenk morao sav rasturiti.

Tako da, jednom, možda, a možda ni jednom.

Pozdrav

Vlado
Logged
Kladenac
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 87


Да нам није те речи, на чему бисмо стајали?


« Reply #4549 on: October 19, 2017, 12:14:09 pm »

Вештачко трзање се, према упутству за топ 2А46, ради на сваких месец дана када је у употреби, када је конзервиран на три месеца (за то си у праву, не може се извршити потпуна конзервација), а на сваком првом и другом техничком прегледу. Што се тиче могућности за серијску производњу и уградњу ИПГ, Влада је рекао доста. Ја ћу само рећи да радионице у јединицама (дакле за техничко одржавање и лаки ремонт) није ни предвиђено да се раде радови тог обима, јер уградња ИПГ подразумева преправке као неке од наведених у коментарима, а радионице лаког ремонта функционишу само на принципу агрегатне замене склопова. На мотору од 1200 кс постављена је нова пумпа високог притиска са електронским регулатором броја обртаја и момента убризгавања. Због већег притиска усисног ваздуха уграђују се већи интеркулери. Да би цела група стала у оклопно тело, мултипликатор се сече на два дела, секу га између погона стартер генератора и погона вентилатора, па га тако пакују. Када сам био тамо пре 4 године, имали су задатак да реше проблем резонанције ( принудне осцилације коленастог вратила и слободне осцилације целог система су имале исту кружну учестаност, мотор је тежио да се разлети). Не знам како су то решили. Све у свему, суштина се своди већином на оно што је Влада рекао.
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #4550 on: October 19, 2017, 05:47:12 pm »


perkovic91
-MPG 1000 je kao prototip rađena u 14 oktobru Kruševac za Kineski tenk namenjen Pakistanu.
-Rađena je po uzoru na MPG 780 za koju je dokumentacija napravljena u TRZ Hadžići uz nekoliko izmena uglavnom mojih primedbi na predhodno rešenje.

-Pošto je na MPG 1000 zadržana konstrukcija šasije od predhodne grupe gabaritno je nije moguće staviti u motorni prostor T 72 i M 84 bez produženja zadnjeg dela šasije što bio veliki posao uz mnogo rizika.
Na grupi su radili stručnjaci i radnici 14 oktobra, VTI-a uz saradnju profesora sa Mašinskog fakulteta iz Kragujevca i Novog Sada.
Uzeli su moje najbolje ljude iz tehnologije koji su dosta toga naučili dok smo osvajali montažu M-84TZI a mene su mlo sklonili da im radim tehničko upustvo za rukovanje.
Bilo je dosta stručnosti ali je nedostajala iskusna koordinacija pa je često škripalo.
Kad je zbog deviznih dnevnica zavladalo poltronstvo i nepotizam mene su prebacili na PLAMEN S ( mobilni VBR na šasiji TAM-a)
-2 MPG grupe su otišle na ugradnju u Kini pa testiranje u Pakistanu.
-U toku testiranja stradala su 2 motora mi smo dobijali falš informacije.
-Motori su remontovani o našem trošku kinezi odustali a grupe se nikad nisu vratile u Srbiju.

Što se tiče cena nekad sam pravio  pored tehnički i te analize možda bi mogao i doći do njih,
Mislim da je MPG 780 bila ugovorena sa ino kupcem po ceni oko 122.000 dolara. Znam da sam tada rekao da je to damping cena i tu sumu možete dobiti ako prodate motor i par menjača.

Ove godine sam namerno išao na Partner 2017 da malo ismotrim MPG 1200 koja se pojavila na sajmu 2015 ali ništa nisam našao
Motor od 1200 ks je testiran na VIHORU još 91 g ali je zbog hlađenja morala biti produžena šasoja a za veću brzinu max 72km/h izmenjen hod.
Više me zanima kako su izbalansirani sistemi za hlađenje i vazduh stoga sumnjam u ponuđeni koncept.




Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #4551 on: October 19, 2017, 07:24:42 pm »

S.Palestinac

Kažete da MPG-1000 nije moguće smestiti u motorni prostor M-84 bez produženja tog dela šasije. Da ne bi bilo nedoumica, da li zaista mislite na produženje ili na proširenje šasije. Koliko razumem, problem predstavlja filter vazduha, pošto on u kombinaciji sa motorom V46-TK mora biti dvodelni, kao na tenku M-84A. Ako je to problem, zar se ne bi mogao rešiti onako kako je to urađeno na tenku M-84A?

Po slikama MPG-1200 može se videti da je i na toj MPG predviđen dvodelni filter vazduha.


Još jedno pitanje. Kažete da je na Vihoru šasija morala biti produžena zbog hlađenja. Da li to znači da je hladnjak na njemu većih dimenzija od onoga na M-84?

Zar produženje šasije nije bilo u vezi sa ugradnjom nove transmisije razvijane za Vihor?
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #4552 on: October 19, 2017, 07:34:22 pm »

Upravo sam upoređivao slike Vihora i M-84, zaista je hladnjak na Vihoru veći (duži). Otprilike za onoliko koliko je produžena šasija.

Eto, uvek se nešto novo nauči 
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #4553 on: October 19, 2017, 08:43:00 pm »

U motornom prostoru pored nekoliko agregata smešteno je i nekoliko sistema koji ih opslužuju.
Ako pogledate motorni prostor on je prilično popunjen a mnogo toga je kačeno na pod i po bočnim stranicama.
Zamislite da sve to stavite na neki nosač koji mora biti dovoljno čvrst da ponese teret nešto blizu 5 t i da prenese snagu sa motora na pogonske točkove.

Dobro sam poznavao ovaj deo u ĐĐ sam slovio za ponajboljeg poznavaoca funkcionisanja ovih sistema pa je vladalo pravilo ako ja nemam rešenje teško je da će se naći.
Ispravio sam i nekoliko propusta VTI  za A varijantu još ponešto je ostalo problematično ali se sistem raspao pa nisam mogao da obavim detaljnije analize da potvrdim sve to.

MPG 1000 je upakovana na kostur od MPG 780 gde je osno odstojanje k.vratila motora i ose menjača veće nego na tenku T-72 i M-84.
Jednostavno grupe nisu namenjene za ove tenkove pa konstruktori nisu stremili ka tome.

Po meni jedan od osnovnih razloga što nismo uspeli da plasiramo MPG 780 za modernizaciju T-55 su između ostalog gabariti, težina itd ....
Imao sam skiciranu neku šemu šta bi se sve moglo uraditi da to dobije tržišnu vrednost ali posle promene rukovodstva nailazio sam na otpore a i nisam više hteo da radim za niska primanja,
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #4554 on: October 19, 2017, 09:01:37 pm »

Vlado je već spomenuo završno poligonsko ispitivanje streljiva 125 mm za tenk M84 uz mjerenje balističkih značajki, provedeno na vojnom poligonu "Eugen Kvaternik" kod Slunja pa evo i tri slike...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Foto: T. Brandt, Hrvatski vojnik Facebook


* M-84_OSRH_01.jpg (88.7 KB, 960x672 - viewed 75 times.)

* M-84_OSRH_02.jpg (119.66 KB, 960x672 - viewed 79 times.)

* M-84_OSRH_03.jpg (87.75 KB, 960x672 - viewed 81 times.)
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #4555 on: October 19, 2017, 09:17:32 pm »


MPG 1000 je upakovana na kostur od MPG 780 gde je osno odstojanje k.vratila motora i ose menjača veće nego na tenku T-72 i M-84.
Jednostavno grupe nisu namenjene za ove tenkove pa konstruktori nisu stremili ka tome.



Ovo su nove informacije za nas koji se nismo profesionalno bavili tenkovima (a bogami i za ne mali broj profesionalaca).


Ništa, možemo samo da se nadamo da je nova MPG-1200 rađena po meri tenkova T-72/M-84. Vidi se na slikama da je njeno postolje drugačije od postolja za MPG-780/1000. Šteta što je nisu izložili na poslednjem Partneru. Nadam se da će svi problemi oko MPG-1200 biti rešeni i da će konačno biti finalizovana.
Logged
User_007
mornar
*
Offline Offline

Posts: 14


« Reply #4556 on: October 20, 2017, 10:41:04 pm »




Sent from my iPhone using Tapatalk
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #4557 on: October 22, 2017, 11:10:17 am »

Ništa, možemo samo da se nadamo da je nova MPG-1200 rađena po meri tenkova T-72/M-84. Vidi se na slikama da je njeno postolje drugačije od postolja za MPG-780/1000. Šteta što je nisu izložili na poslednjem Partneru. Nadam se da će svi problemi oko MPG-1200 biti rešeni i da će konačno biti finalizovana.
Ako grupu nisu radili za konkretnog kupca onda je logično da bude gabaritno prilagođena tenkovima T-72/M-84 jer bi tu još mogla naći primenu.

Iz gore napisanog o problemoma nije mi jasno dali je na ispitnom stolu kompletna grupa sa svim agregatima ili se testira samo motor sa domaćom pumpom.
Napominjem da je za sve tenkove A varijante (1000ks) ugrađivana uvozna pumpa visokog pritiska a da li je uspešno urađena i ispitana domaća varijanta nije mi poznato.

Sama MPG 1200 na slikama deluje kompaktno mada mi ovakav pristup ne uliva poverenje da bi to moglo pouzdano funkcionisati u ozbiljnoj eksploataciji.
To je samo sumnja kada bi video gotov sostem mogao bi nešto konkretnije reći.
Motor je poznata stvar jedino me zanima dali su otklanjane slabe tačke i koliko uspešno.
Dokle je moj bivši ,saradnik,  uspeo sa izmenama na menjaču i koliko pouzdano nije mi poznato.
Znam da je radio vredno ozbiljno i stručno pa očekujem da je tu napravljen najveći pomak.

Ipak vreme curi a mi tapkamo u mestu, tenkovi danas zahtevju bolju zaštitu veću snagu tako ako se požuri ovo još može da se proda siromašnim zemljama jer mi nemamo kapacitete niti u jednom segmentu za ozbiljniju konkurenciju.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #4558 on: October 22, 2017, 10:15:17 pm »

Zaboravio sam na ovu sliku brošure IPG-1200 sa ranijeg sajma, a koja je već bila postavljana na forumu. Jasno stoji da je IPG-1200 predviđena za ugradnju u tenkove na bazi T-72. Mene kopka rešenje pozicije hladnjaka na ovoj IPG. Mislim da bi onakvom konstrukcijom hladnjaka, kroz panele hladnjaka prolazilo previše toplog vazduha. Ranije rešenje MPG-1200 koje je nudio 14. Oktobar je po tom pitanju bilo po meni bolje, jer su se hladnjaci nalazili na uobičajenom mestu (odozgo), dok su ventilatori bili postavljeni na boku (sa svake strane po jedan). Sliku (crtež) tog ranijeg rešenja ne mogu da postavim, zbog mogućih problema sa autorom fotografije.


Brošura za IPG-1200


* IPG-1200.jpg (389.22 KB, 598x900 - viewed 116 times.)
Logged
Kladenac
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 87


Да нам није те речи, на чему бисмо стајали?


« Reply #4559 on: October 24, 2017, 08:01:50 am »

Ništa, možemo samo da se nadamo da je nova MPG-1200 rađena po meri tenkova T-72/M-84. Vidi se na slikama da je njeno postolje drugačije od postolja za MPG-780/1000. Šteta što je nisu izložili na poslednjem Partneru. Nadam se da će svi problemi oko MPG-1200 biti rešeni i da će konačno biti finalizovana.
Ako grupu nisu radili za konkretnog kupca onda je logično da bude gabaritno prilagođena tenkovima T-72/M-84 jer bi tu još mogla naći primenu.

Iz gore napisanog o problemoma nije mi jasno dali je na ispitnom stolu kompletna grupa sa svim agregatima ili se testira samo motor sa domaćom pumpom.
Napominjem da je za sve tenkove A varijante (1000ks) ugrađivana uvozna pumpa visokog pritiska a da li je uspešno urađena i ispitana domaća varijanta nije mi poznato.

Sama MPG 1200 na slikama deluje kompaktno mada mi ovakav pristup ne uliva poverenje da bi to moglo pouzdano funkcionisati u ozbiljnoj eksploataciji.
To je samo sumnja kada bi video gotov sostem mogao bi nešto konkretnije reći.
Motor je poznata stvar jedino me zanima dali su otklanjane slabe tačke i koliko uspešno.
Dokle je moj bivši ,saradnik,  uspeo sa izmenama na menjaču i koliko pouzdano nije mi poznato.
Znam da je radio vredno ozbiljno i stručno pa očekujem da je tu napravljen najveći pomak.

Ipak vreme curi a mi tapkamo u mestu, tenkovi danas zahtevju bolju zaštitu veću snagu tako ako se požuri ovo još može da se proda siromašnim zemljama jer mi nemamo kapacitete niti u jednom segmentu za ozbiljniju konkurenciju.


Да, уграђена је пумпа високог притиска чију је производњу освојио 14. октобар. Мотор је испитан на пробном столу, а сада је на реду цела погонска група. Мотор је одрадио чувених 100 сати рада без проблема. Што се мењача тиче, успешно или не, ствар је следећа. Бочни преносници више нису изједна са бочним мењачима, већ су фиксно везани за кућиште. Због проблема са габаритима, мењачи се морају померити мало ближе централној уздужној оси возила. Овај потез представља проблем јер на подној плочи тека постоји лежиште за мењаче из којег мењач, померањем ка средини возила, излази. Ово је решено тако што су кочнице Ф1 и Ф6 у мењачима смањене на димензије спојница, колико је ово решење ефикасно, видећемо.
Logged
Pages:  1 ... 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 [304] 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 22 queries.