PALUBA
March 28, 2024, 04:06:10 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 [308] 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165137 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #4605 on: October 31, 2017, 07:42:40 pm »

То је Јарчујак или Чибуковац? Једном сам прошао, ишли за Рашку и после даље, доле јужно.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4606 on: October 31, 2017, 08:45:50 pm »

Koliko ja znam, nekad je u VP 8977 Kraljevo, Jarčujak, bila oklopna brigada. Da li je sada nešto promjenjeno, ne znam.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #4607 on: October 31, 2017, 10:53:27 pm »

Quote
Događaj koji se desio u HV ne objavljuje se odmah javno, nego ga, najvjerojatnije, neko pregleda, izbriše neke dijelove, pa se onda objavljuje. jedina neispravnost, uslovna, koju sam do sada mogao primjetiti je zvuk istrošenih gusjenica na Jarunu, ali mislim da taj snimak hrvatskih tenkova nije snimao neko iz HV, nego neko drugi, te nije prošao njihovu cenzuru.

Тај снимак је снимио цивил.

Што се овог осталог тиче не верујем да су други приметили неисправност већ да тек сада знају за њу...
Logged
kukimiro
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 390


« Reply #4608 on: November 01, 2017, 02:27:06 pm »

Onaj drugi je već prešao na odredbu da se danju vozi s upaljenim svjetlima. Ovaj prvi ni nema obično svjetlo već IC farove, valjda skine IC filter kada treba voziti noću bez pasivnog periskopa  Cool. G. Vladimir vidi i više nego to napiše. Ovo na slikama odmah pada u oči.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #4609 on: November 01, 2017, 03:28:12 pm »

Onaj drugi je već prešao na odredbu da se danju vozi s upaljenim svjetlima. Ovaj prvi ni nema obično svjetlo već IC farove, valjda skine IC filter kada treba voziti noću bez pasivnog periskopa  Cool. G. Vladimir vidi i više nego to napiše. Ovo na slikama odmah pada u oči.

Како не капирате да су ти наводно ИЦ фарови на првом тенку заправо војна донација НАТО пакта, специјална светла невидљива за непријатеља, домета неколико километара!
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #4610 on: November 01, 2017, 04:10:29 pm »

Ko je neprijatelj ?
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #4611 on: November 01, 2017, 09:41:00 pm »




   Kasarna je Jovan Kursula u Jarčujku, nekad Sedam sekretara SKOJ-a sada sedište 26. tenkovskog bataljona. Jedan neuvučeni meteosenzor i upaljeni beli far nisu bitna stvar da bi se o tome toliko pričalo. U ovoj kasarni su 84-ke bazirane od sredine osamdesetih, a u okviru nje se nalazi i logistički bataljon sa novom radionicom i stručnim kadrom koji svakako može da se nosi sa svim nedaćama koje trenutno more vojske kako kod nas tako i u okruženju. U neposrednoj blizini se nalazi i poligon za obuku specijalnosti OJ Karapandža tako da je ovaj garnizon rasadnik vrsnih tenkista unazad više decenija i jedan je od najkompletnijih centara za baziranje ovog roda vojske. Uz to treba dodati i sadašnjeg komandanta 2. brigade KoV pukovnika Kuzmanovića koji je i sam tenkista, vođa našeg tima na tenkovskom biatlonu u Alabinu nekoliko puta, što sve ukupno daje prednost ovom tenkovskom bataljonu ispred drugih. Stariji pripadnici ove jedinice su imali iskustva tokom t.11. i tokom NATO agresije tako da ovde ima od koga da se nauči. Da je to tačno govori primer najboljeg komandira tenka na ovogodišnjem biatlonu potporučnika Ilića, kao i našeg najboljeg vozača tenka PV desetara Aleksandra Radovanovića koji je učesnik već tri puta. Fotografije nisu baš najsrećnije odabrane niti ugao snimanja pa se tako ne vide interesantni detalji već se ističu trivijalnosti koje daju povoda za našu kritiku, to se slažem. U stvarnosti je situacija mnogo bolja i nema bojazni da će se ovom sastavu išta ,,oteti''.


Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #4612 on: November 02, 2017, 06:28:37 am »

Koliko sam razumeo iz ranijih Vladinih postova, meteosenzor koji ne može u potpunosti da se uvuče u svoje kućište daje pretpostavku kvara na kablu meteosenzora, a posledica je samog rešenja mehanizma izvlačenja meteosenzora. Kroz taj oštećeni kabal kasnije ulazi voda u panel komandira što dovodi do drugih kvarova i nepreciznosti pri gađanju.

Upaljeni far danju i nije neka naročita zamerka, ali je zato postojanje dva IC fara potpuna besmislica za koju su krivi tehničari.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #4613 on: November 02, 2017, 10:15:41 pm »



   Pa sigurno je bolje rešenje sa dva IC fara nego bez jednog fara, sa kablovima koji vise, izaći pred ministra. Lakirovka pred posetu visoke delegacije nije nepoznata stvar ni u zapadnim vojskama pa što bi se mi toga libili. E sad, da je kod nas prisutna cenzura snimatelj bi slikao iz drugog ugla ili bi slika bila odbačena u montaži, pa pošto ovde to nije slučaj očigledno je koliko se pridaje važnosti ovom događaju.


Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #4614 on: November 02, 2017, 10:50:33 pm »

Pa dobro sad, nije valjda da tehničari na poslednjem tehničkom pregledu nisu imali jedan običan far da montiraju. Od tolike furde, bar toga ima koliko hoćeš.


Dobro se sećam vremena kada sam sa tenkovima iz svoje čete išao na tehnički pregled. Moj komandir čete nije dozvoljavao da se tenk vrati u četu, dok i poslednji šraf nisu popravili. Bukvalno je tako bilo, a radilo se o da kažem banalnoj stvari, o zapeklom držaču (šrafu) poklopca transmisije na jednom od naših tenkova.


Razumem da velika većina stanovništva ne može da primeti takve detalje, ali postoje ljudi kojima je posao da analiziraju sve fotografije i snimke koje objavi ministarstvo. Onaj ko se razume u tematiku, može na osnovu toga da izvuče određene zaključke. Zbog toga vojska (ministarstvo) mora pod hitno da odredi stručno lice koje će pregledati sve snimke akreditovanih snimatelja ili novinara.
Logged
Kladenac
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 87


Да нам није те речи, на чему бисмо стајали?


« Reply #4615 on: November 03, 2017, 02:21:27 pm »

Прво што се тиче common rail система. За разлику од обичних система за убризгавање дизел горива, где пумпа шаље гориво директно у бризгаљке (дизне), код овог система постоји један резервоар тзв. магистрала у коју се доводи гориво под притиском. Са њом су повезане бризгаљке које се отварају активацијом електромагнетних вентила. Притисак убризгавања на оваквим системима је до 2000 бара! Поред тога, постојање магистрале је позитивно због "пеглања" пулзација притиска и због независности рада пумпе и отварања бризгаљки (на вашим возилима, када пустите педалу гаса, пумпа пуни магистралу али се гориво не убризгава у цилиндре већ се враћа назад у резервоар. Потрошња је нула, чисти се компресиони простор. То се зове CUT OFF). Већ тенк М84А, за разлику од М84, није могао да сагорева било шта осим дизела. Разлог за то је што је у М84А уграђена пумпа високог притиска за гориво која прави притисак од 1000 бара, док је пумпа на М84 била око 300 бара. С тога, свакако би било добро применити овај систем на тенку М84 и М84А, што не би било први пут да је неко то урадио.

ТАМ 150
На оригиналним верзијама главног карданског вратила ТАМ 150 (кардан између мењачког преносника и разводника погона) прирубнице за спајање са прирубницом мењачког преносника постојали су зарези које је требало поклопити при монтажи. Пошто сада карданска вратила ради у најмању руку криминална фирма Србо ауто, они за ове зарезе не знају па не монтирају карданска вратила под добрим углом. Због овога, главно карданско вратило ротира око осе која је мало ексцентрична, уместо око сопствене осе. Ово изазива вибрације које, због неквалитетних носача разводника погона, доводи до отпадања истог, па се често дешава да 150ка само остави на путу свој разводник погона. Ја сам ово решио уз помоћ технолога из моје јединице, али када сам решио да напустим Војску и отишао на разговор у Србоауто (не знајући да су кримоси), понудили су ми неку мизерну платицу да радим као технолог код њих и да им одам о чему се ради. Одбио сам, наравно.
Logged
Kladenac
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 87


Да нам није те речи, на чему бисмо стајали?


« Reply #4616 on: November 03, 2017, 02:37:43 pm »

  Kasarna je Jovan Kursula u Jarčujku, nekad Sedam sekretara SKOJ-a sada sedište 26. tenkovskog bataljona. Jedan neuvučeni meteosenzor i upaljeni beli far nisu bitna stvar da bi se o tome toliko pričalo. U ovoj kasarni su 84-ke bazirane od sredine osamdesetih, a u okviru nje se nalazi i logistički bataljon sa novom radionicom i stručnim kadrom koji svakako može da se nosi sa svim nedaćama koje trenutno more vojske kako kod nas tako i u okruženju. U neposrednoj blizini se nalazi i poligon za obuku specijalnosti OJ Karapandža tako da je ovaj garnizon rasadnik vrsnih tenkista unazad više decenija i jedan je od najkompletnijih centara za baziranje ovog roda vojske. Uz to treba dodati i sadašnjeg komandanta 2. brigade KoV pukovnika Kuzmanovića koji je i sam tenkista, vođa našeg tima na tenkovskom biatlonu u Alabinu nekoliko puta, što sve ukupno daje prednost ovom tenkovskom bataljonu ispred drugih. Stariji pripadnici ove jedinice su imali iskustva tokom t.11. i tokom NATO agresije tako da ovde ima od koga da se nauči. Da je to tačno govori primer najboljeg komandira tenka na ovogodišnjem biatlonu potporučnika Ilića, kao i našeg najboljeg vozača tenka PV desetara Aleksandra Radovanovića koji je učesnik već tri puta. Fotografije nisu baš najsrećnije odabrane niti ugao snimanja pa se tako ne vide interesantni detalji već se ističu trivijalnosti koje daju povoda za našu kritiku, to se slažem. U stvarnosti je situacija mnogo bolja i nema bojazni da će se ovom sastavu išta ,,oteti''.

Vidim da si jaaako neupućen u stanje u toj jedinici, pa ću ti malo približiti. Prva zabluda je da 29. logistički bataljon može da se nosi sa problemima na tenkovima, jer je veliki broj ljudi koji su se time bavili napustio (uključujući mene). Radionica ne da nije nova, nego u servisnoj stanici nema vode uopšte, kranska dizalica ne radi od '99. godine, rukovodstvo ne želi majstorima da obezbedi novi alat, a da ne pričam da se komplet specijalnog alata za tehnički pregled tenka ne koristi nikada! Kada su dolazili Rusi, predstavljao sam im kapacitete za održavanje tenkova, neki stari majstori su prvi put videli alat za merenje momenta proklizavanja spojnice ventilatora i sl. Ni u jednoj jedinici u Srbiji se ne vrši kompletan tehnički pregled tenkova! Kadar se sa nedaćama ne može nositi, jer nisam mogao objasniti ni Kuzmanoviću kojeg hvališ, ni onima ispod da treba da nam obezbede delove za SUV tenka. Nisam mogao da ih ubedim da je potrebno vršiti tehnički pregled PP sistema, te da mi je potrebna ispitna kutija PK11-2. Taj čovek koga hvališ ne mari ni malo za tenkove, bitno mu je da mogu da se upale i da grme kada dođe Diković. Za njih je to ispravan tenk, a neispravnost lasera, pojačavačke kutije, DBP-a i meteosenzora je sitnica. Pojedini od tih koje navodiš nisu znali da vozač može okrenuti kupolu, palili su i vozili tenk bez akumulatora tvrdeći da ne prelaze 800 o/min jer se tada pali generator. Generator se pali čim starter završi posao, a onda se čude zašto je stradao regulator napona u R10TMU. Sa Ilićem sam sarađivao, dobar i vredan dečko, ali još svež, mora mnogo da nauči ali nema od koga. Sve manje se obučavaju i sve manje znaju. Za vozača, Belog, sve pohvale. Čovek je pravi onaj vozač-mehaničar. Taj Kuzmanović, kao i njegovi potčinjeni, nije hteo da prihvati činjenicu koju sam utvrdio a to je da je preko 50 posto tenkova u kasarni neispravno! Onda sam sa još jednim prijateljem polako otklanjao te kvarove sa delovima koje nismo imali i značajno smo smanjili taj broj. Zaključak je da se ne hvališ mnogo tom jedinicom, dobra je još uvek ali počela je da se raspada jer su za komandante bataljona došli nestručni ljudi koji su padali godine na akademiji, forsira se negativna selekcija i sve su gori uslovi.

« Last Edit: November 03, 2017, 02:48:22 pm by Bozo13 » Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #4617 on: November 03, 2017, 03:35:25 pm »

Postoji jedan američki dokument u kojem je analizirana upotreba alternativnih goriva za rad common rail motora u vojnim vozilima. Testovi su pokazali da se u slučaju potrebe mogu koristiti određena zamenska goriva umesto dizela. Problem bi u našem slučaju bio logističke prirode, pošto Amerikancima nije problem da sa ratišta povuku pokvareni tenk, transportuju ga za Ameriku radi popravke, a njegovo mesto popune ispravnim tenkom. Mi takvu logistiku verovatno nikada nećemo imati, niti nam veličina zemlje omogućava takvo luksuziranje.

Evo pomenutog dokumenta:


* ADA547468.pdf (286.32 KB - downloaded 37 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #4618 on: November 03, 2017, 03:50:58 pm »

Svo pisanije o tenku M1 Abrams je izdvojeno i prebačeno u odgovoarajuću temu u okviru podforuma.
Logged
Kladenac
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 87


Да нам није те речи, на чему бисмо стајали?


« Reply #4619 on: November 03, 2017, 04:30:12 pm »

Postoji jedan američki dokument u kojem je analizirana upotreba alternativnih goriva za rad common rail motora u vojnim vozilima. Testovi su pokazali da se u slučaju potrebe mogu koristiti određena zamenska goriva umesto dizela. Problem bi u našem slučaju bio logističke prirode, pošto Amerikancima nije problem da sa ratišta povuku pokvareni tenk, transportuju ga za Ameriku radi popravke, a njegovo mesto popune ispravnim tenkom. Mi takvu logistiku verovatno nikada nećemo imati, niti nam veličina zemlje omogućava takvo luksuziranje.

Evo pomenutog dokumenta:



Нисам сигуран колико је могуће то извести са алтернативним горивима ТНГ и КПГ. Проблем је што почну, као и бензин, детонантно сагоревати због самозапаљења при великом притиску и температури. То је прилично лоша појава, они траже запаљење смеше варницом, на знатно нижој температури. Вероватно да је могуће када се гориво убризга раније у такту сабијања, па не дође до толиког пораста температуре до темп. самозапаљења. Али то је баш принудно прелазно решење.
Logged
Pages:  1 ... 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 [308] 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.