PALUBA
March 28, 2024, 09:42:20 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 [309] 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165361 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
kukimiro
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 390


« Reply #4620 on: November 03, 2017, 04:58:30 pm »

PK11-2
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 3mj 013.JPG (1885.21 KB, 2592x1944 - viewed 130 times.)
Logged
Kladenac
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 87


Да нам није те речи, на чему бисмо стајали?


« Reply #4621 on: November 06, 2017, 09:07:42 am »

Postoji jedan američki dokument u kojem je analizirana upotreba alternativnih goriva za rad common rail motora u vojnim vozilima. Testovi su pokazali da se u slučaju potrebe mogu koristiti određena zamenska goriva umesto dizela. Problem bi u našem slučaju bio logističke prirode, pošto Amerikancima nije problem da sa ratišta povuku pokvareni tenk, transportuju ga za Ameriku radi popravke, a njegovo mesto popune ispravnim tenkom. Mi takvu logistiku verovatno nikada nećemo imati, niti nam veličina zemlje omogućava takvo luksuziranje.

Evo pomenutog dokumenta:



Прочитао сам овај документ што си послао....није ово баш тестирање са алтернативним горивима. У питању су 4 врсте горива: дизел са јако мало сумпора, неко авионско гориво са анти корозивним адитивом (ЈП-8 гориво), синтетички парафинисани керозин и 50:50% мешавина другог и трећег....то баш и нису алтернативна горива. Алтернативна горива су биодизели, течни нафтни гас (пропан бутан), компримовани гас (метан), алкохол, водоник.....већина ових горива не би могло у common rail систем. Иначе рад који си послао је анализа трошења елемената система за убризгавање због смањене количине сумпора (који је мазив и утиче на мазивост горива).
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #4622 on: November 06, 2017, 02:19:14 pm »

Naravno da sam ga pročitao i ja, pre nego što sam ga postavio na forum. Nisam ni pomislio na goriva kao što su TNG, KPG, alkohol itd. niti je dizel motor sposoban da radi sa njima. Problem je u tumačenju pojma "alternativno gorivo". Amerikanci su taj izraz upotrebili za goriva koja su koristili u pomenutom testu, a ja sam polazio od tih podataka. To je uostalom čest problem kada se neki tehnički dokument tumači ili prevodi sa stranog jezika, jer pojedini izrazi se ne mogu prevesti na naš jezik ili u prevodu imaju višesmisleno značenje.


Imam jedno pitanje u vezi goriva za motor V46-TK. Pošto je iznet podatak da taj motor ne može da troši ništa osim dizela, da li to znači da njegova pumpa visokog pritiska nema regulator za izbor goriva (D-K-B) ?

Da li su do početka rata izrađena tehnička uputstva ili dopune postojećih TU, a tiču se tenka M-84A ?
Logged
Kladenac
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 87


Да нам није те речи, на чему бисмо стајали?


« Reply #4623 on: November 06, 2017, 02:41:18 pm »

Naravno da sam ga pročitao i ja, pre nego što sam ga postavio na forum. Nisam ni pomislio na goriva kao što su TNG, KPG, alkohol itd. niti je dizel motor sposoban da radi sa njima. Problem je u tumačenju pojma "alternativno gorivo". Amerikanci su taj izraz upotrebili za goriva koja su koristili u pomenutom testu, a ja sam polazio od tih podataka. To je uostalom čest problem kada se neki tehnički dokument tumači ili prevodi sa stranog jezika, jer pojedini izrazi se ne mogu prevesti na naš jezik ili u prevodu imaju višesmisleno značenje.


Imam jedno pitanje u vezi goriva za motor V46-TK. Pošto je iznet podatak da taj motor ne može da troši ništa osim dizela, da li to znači da njegova pumpa visokog pritiska nema regulator za izbor goriva (D-K-B) ?

Da li su do početka rata izrađena tehnička uputstva ili dopune postojećih TU, a tiču se tenka M-84A ?

Веровао или не, појам "алтернативна горива" је врло дефинисан. Пошто сам ја изнео тај податак да наведени мотор није вишегорив, послаћу сада тачно где сам то прочитао, а нисам видео да ли и даље постоји полугица за избор, но прилично сам сигуран да не постоји. Са том полугицом се вршила регулација положаја зупчасте летве пумпе ВП, односно закретали су се клипови пумпе високог притиска у почетном положају. То је одређивало притисак убризгавања горива, самим тим и температуру. С тим у вези, нема смисла да су то сада уградили, јер притисак који производи пумпа ВП на В-46ТК је више од 3 пута већи него онај у В46-6.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #4624 on: November 06, 2017, 03:01:59 pm »

Kada sam gađajući sa našim SUV-om od osam zrna protjerao šest kroz istu rupu, a druga dva jako blizu centra mete, a sve u krugu oko pola metra od centra, na oko 2000 metara ( nisam više siguran, tu negdje je bila ta daljina), a to su posmatrali ukrajinski ( bilo je i nekih Rusa) oficiri, svi oni su ostali u šoku. I to sve za manje od dva minuta. Nisu vjerovali da tako nešto postoji. Kasnije su mi dolazili u hotel i htjeli da me ispituju. Bili su veoma neprijatni u ponašanju prema meni nakon toga. Prije toga su bili sasvim pristojni. Onda su se zainteresovali za naš sistem, iako su u svom tenku imali termo kameru, istu sliku kod komandira i nišandžije, preuzimanje gađanja od komandira, itd.

Nisu vjerovali da takav SUV postiji.

Pozdrav

Vlado

Pošto znam da si ispalio dosta projektila iz tenka M-84, da li si još kad imao ovoliku preciznost? I prilikom ovog gađanja jer si ti pakovao bartutna punjenja ili kako?
Ima negde tvojih fotografija gde sa mislim nekim Arapima na ciradi tenka pakujete barutno punjenje.
I još jedno podpitanje. Na 2000 hiljade metara, jer si prilikom gađanja radio korekciju vatre ili to nije bilo potrebno, zapravo ne znam ni da li je moguće raditi korekciju u odnosu na rupu, u odnosu na metu se radi to je jasno? Rektifikaciju nišanske sprave si najverovatnije radio sam.
Inače, ko ne zna, ovo su impresivni rezultati, i to ne samo na nivou bivše zemlje ex YU, već na nivou celog sveta. Malo ko ovo zna i može.
Logged
Kladenac
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 87


Да нам није те речи, на чему бисмо стајали?


« Reply #4625 on: November 06, 2017, 03:21:09 pm »

Књига је дакле званичан уџбеник из предмета "Основи борбених возила", аутор пуковник др Славко Муждека чију стручност и знање уопште не треба ни доказивати. На слици су наведене разлике између две варијанте тенка М84, истакнуте су разлике што се самог возила тиче, не и по питању СУВ.


* pumpa1.jpg (109.04 KB, 819x677 - viewed 85 times.)

* pumpa.jpg (40.95 KB, 819x460 - viewed 88 times.)
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #4626 on: November 06, 2017, 04:43:58 pm »

OK, ne mogu da osporim pukovnika, samo me je zanimalo da li su takve izmene na motoru pretočene u tehničko uputstvo, jer ipak se radi o ozbiljnim razlikama u odnosu na motor V46-6. Zapravo, to bi trebalo biti upisano i u uputstvu za vojnika, pošto pomenute izmene zahtevaju upoznavanje i posade tenka, a ne samo tehničara.


Moram da primetim kako se u knjizi pominje smanjenje kapaciteta unutrašnjih rezervoara za gorivo, zbog ugradnje navigacione opreme. To se odnosi samo na kuvajtske tenkove M-84ABN i M-84ABK, pošto je na njima ugrađen navigacioni uređaj firme Teldix. Na tenkovima M-84A koji su pravljeni za potrebe JNA, takve opreme nema. Na tenkovima M-84A ima smanjenja kapaciteta samo spoljnih rezervoara za gorivo, iz razloga koje je opisao pukovnik. Mislim da se radi o 150 lit. goriva manje u odnosu na M-84.
Logged
Kladenac
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 87


Да нам није те речи, на чему бисмо стајали?


« Reply #4627 on: November 06, 2017, 04:47:57 pm »

Ни у једном техничком или било каквом упутству не постоје подаци о В46ТК. Нашао сам техничко упутство за М84АБИ (тенк за извлачење) и у њему имају мало детаљнији подаци.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4628 on: November 06, 2017, 06:11:03 pm »

Kada sam gađajući sa našim SUV-om od osam zrna protjerao šest kroz istu rupu, a druga dva jako blizu centra mete, a sve u krugu oko pola metra od centra, na oko 2000 metara ( nisam više siguran, tu negdje je bila ta daljina), a to su posmatrali ukrajinski ( bilo je i nekih Rusa) oficiri, svi oni su ostali u šoku. I to sve za manje od dva minuta. Nisu vjerovali da tako nešto postoji. Kasnije su mi dolazili u hotel i htjeli da me ispituju. Bili su veoma neprijatni u ponašanju prema meni nakon toga. Prije toga su bili sasvim pristojni. Onda su se zainteresovali za naš sistem, iako su u svom tenku imali termo kameru, istu sliku kod komandira i nišandžije, preuzimanje gađanja od komandira, itd.

Nisu vjerovali da takav SUV postiji.

Pozdrav

Vlado

Pošto znam da si ispalio dosta projektila iz tenka M-84, da li si još kad imao ovoliku preciznost? I prilikom ovog gađanja jer si ti pakovao bartutna punjenja ili kako?
Ima negde tvojih fotografija gde sa mislim nekim Arapima na ciradi tenka pakujete barutno punjenje.
I još jedno podpitanje. Na 2000 hiljade metara, jer si prilikom gađanja radio korekciju vatre ili to nije bilo potrebno, zapravo ne znam ni da li je moguće raditi korekciju u odnosu na rupu, u odnosu na metu se radi to je jasno? Rektifikaciju nišanske sprave si najverovatnije radio sam.
Inače, ko ne zna, ovo su impresivni rezultati, i to ne samo na nivou bivše zemlje ex YU, već na nivou celog sveta. Malo ko ovo zna i može.

Kad sam gađao, sva podešavanja sam radio sam. Od rektifikacije, jedne i druge, pregleda topa, pregleda municije, ubacivanje municije u obrtni transporter, navrtanje upaljača itd. Uradio sam sve potrebne provjere sistema, ustvari, postoji jedna provjera tenka  koju, mimo nas pet ukupno, mrtvih i živih, zna još jedino Kladenac, član Palube i bivši oficir VS, a koji je na taj način provjeravao tenkove u svojoj bivšoj VP. Po mom upustvu. Sa tim se provjeri puno više od onoga što piše u Upustvu za SUV M84. Takođe sam i radio neka podešavanja o kojima nisam nigdje pisao, a ne postoje ni u jednom upustvu niti su bilo gdje definisana, a niti niko (mislim na VTI i TOC) o njima nikad nije ni razmišljao, ali kad smo pravili, sklapali, tenkove naišli smo na neke probleme, te smo sami napravili određene procedure. Takođe postoji i određeno ponašanje prilikom gađanja, a odnosi se na mrtve hodove sistema, zazore, histereze sistema, itd, tako da nema hodanja po tenku itd. Sistem je toliko precizan i osjetljiv da žiroskopi izmjere kad neko na tenku digne ruku, a to već poremeti moje podešavanje sistema u kojem držim sistem.
Takođe je bitno da se kod gađanja sva zrna ispale u kratkom vremenkom periodu. Bez obzira na termo oblogu topa top se krivi od sunca i da sam tih nekoliko zrna ispalio u dužem vremenskom roku mogao bih vidjeti na meti kako se top krivi. Zato je najbolje gađati po oblačnom danu. Kod ovakvih gađanja iz topa i top mora biti ugrijan, tako da se prvo zrno ne računa, ono se računa kao grijanje topovske cijevi. Takođe smo kod ovakvih prezentacionih gađanja i uveli mjerenja, a koja nigdje nisu opisana i upisana, sa kvadrantom i teodolitom, a nakon kojih smo vršili korekcije na tenku.

One slike "sa Arapima" su mjerenja početnih pritisaka u topu prilikom opaljenja, tako što se na dno barutnog punjenja stavi bakarna kuglica. Rasječe se barutno punjenje, izvadi se sav barut, stavi se kuglica na dno danceta, vrati se barut u punjenje, te se punjenje zalijepi. Ispod kolijevke topa se stavi čaršaf u koji ispadne bakarna kuglica nakon opaljenja. Postoje tablice po kojima se, a na osnovu deformacije kuglice, utvrdi početni pritisak u ležištu zrna. Slike su iz Pakistana.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

 
OK, ne mogu da osporim pukovnika, samo me je zanimalo da li su takve izmene na motoru pretočene u tehničko uputstvo, jer ipak se radi o ozbiljnim razlikama u odnosu na motor V46-6. Zapravo, to bi trebalo biti upisano i u uputstvu za vojnika, pošto pomenute izmene zahtevaju upoznavanje i posade tenka, a ne samo tehničara.


Moram da primetim kako se u knjizi pominje smanjenje kapaciteta unutrašnjih rezervoara za gorivo, zbog ugradnje navigacione opreme. To se odnosi samo na kuvajtske tenkove M-84ABN i M-84ABK, pošto je na njima ugrađen navigacioni uređaj firme Teldix. Na tenkovima M-84A koji su pravljeni za potrebe JNA, takve opreme nema. Na tenkovima M-84A ima smanjenja kapaciteta samo spoljnih rezervoara za gorivo, iz razloga koje je opisao pukovnik. Mislim da se radi o 150 lit. goriva manje u odnosu na M-84.

Smanjenje kapaciteta rezervoara goriva se odnosu SAMO na M84ABK, ali ne zbog navigacione opreme Teldix, nego zbog agregata koji se postavlja pored vozača tenka sa njegove desne strane. Agregat koji pravi 26 volti služi za napajanje radio opreme i isti je kao na tenku T72K, bilo koja verzija T72 gdje je na kraju slovo K, sem ovih zadnjih T72 gdje je agregat na zadnjem lijevom dijelu tenka, sa tim što postoji izmjena šeme na našem agregatu u odnosu na ruski. Na našem agregatu postoji taster za električni start motora agregata, a kad se benzinski motor agregata upali, tada elektro motor prelazi u generatorski režim, tako da postoji izmjena šeme i jedan dodatni rele u agregatu. Inače se taj agregat može paliti i na potez, na kanap.

Ovoga oko agregata se dobro sjećam, jer je u Kuvajtu 1991 godine bio u kvaru jedan agregat. Ređali se razni majstori, ali nisu popravili agregat. Tad sam ja skupio rasute dijelove agregata, po raznim kasarnama, donio kod sebe u stan i jedan dan proučavao kako to radi, te sam sastavio, popravio, taj agregat. kasnije sam i držao nastavu Arapima iz tog agregata.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ispred mene, odnosno ispred nas je taj agregat, a oko nas je inspekcija UN-a.
Dakle, ovaj pukovnik je pogriješio u opisu sistema za gorivo.

Pozdrav

Vlado


* 07[1].jpg (38.55 KB, 685x449 - viewed 60 times.)

* 24.JPG (555.91 KB, 1808x1228 - viewed 105 times.)

* 25.JPG (360.36 KB, 1808x1228 - viewed 93 times.)
Logged
Kladenac
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 87


Да нам није те речи, на чему бисмо стајали?


« Reply #4629 on: November 06, 2017, 06:27:51 pm »

Да, грешка је за смањење запремине резервоара у домаћој А варијанти.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #4630 on: November 06, 2017, 07:10:02 pm »

Zapravo, postoji kod nas jedan komandni tenk M-84AK (21458) kome je takođe ugrađen pomoćni agregat, pa samim tim ima i smanjenu zapreminu unutrašnjih rezervoara za gorivo.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4631 on: November 06, 2017, 07:28:52 pm »

Postoji i jedan komandni tenk M84K koji sam ja napravio u Banja Luci, jedan T72K u Banja Luci koji sam sastavio, jer ga je VTI rastavio praveći ovaj M84K koji sam ja završio. i taj M84AK u Srbiji.
Da napišem, da ne zaboravim, kod komandnog tenka drugačija je šasija na mjestu oko vozača. Zbog agregata koji mora da radi u šasiji tenka, postoji rora, auspuh, čiji je otvor više agregata, sa lijeve strane šasije, pored vozača.

Rezervoari na M84A su manji u odnosu na M84 zbog grubog prečistača vazduha koji se nalazi na mjestui  vanjskog rezervoara goriva.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #4632 on: November 06, 2017, 07:29:49 pm »

Kad sam gađao, sva podešavanja sam radio sam. Od rektifikacije, jedne i druge, pregleda topa, pregleda municije, ubacivanje municije u obrtni transporter, navrtanje upaljača itd. Uradio sam sve potrebne provjere sistema, ustvari, postoji jedna provjera tenka  koju, mimo nas pet ukupno, mrtvih i živih, zna još jedino Kladenac, član Palube i bivši oficir VS, a koji je na taj način provjeravao tenkove u svojoj bivšoj VP. Po mom upustvu. Sa tim se provjeri puno više od onoga što piše u Upustvu za SUV M84. Takođe sam i radio neka podešavanja o kojima nisam nigdje pisao, a ne postoje ni u jednom upustvu niti su bilo gdje definisana, a niti niko (mislim na VTI i TOC) o njima nikad nije ni razmišljao, ali kad smo pravili, sklapali, tenkove naišli smo na neke probleme, te smo sami napravili određene procedure. Takođe postoji i određeno ponašanje prilikom gađanja, a odnosi se na mrtve hodove sistema, zazore, histereze sistema, itd, tako da nema hodanja po tenku itd. Sistem je toliko precizan i osjetljiv da žiroskopi izmjere kad neko na tenku digne ruku, a to već poremeti moje podešavanje sistema u kojem držim sistem.
Takođe je bitno da se kod gađanja sva zrna ispale u kratkom vremenkom periodu. Bez obzira na termo oblogu topa top se krivi od sunca i da sam tih nekoliko zrna ispalio u dužem vremenskom roku mogao bih vidjeti na meti kako se top krivi. Zato je najbolje gađati po oblačnom danu. Kod ovakvih gađanja iz topa i top mora biti ugrijan, tako da se prvo zrno ne računa, ono se računa kao grijanje topovske cijevi. Takođe smo kod ovakvih prezentacionih gađanja i uveli mjerenja, a koja nigdje nisu opisana i upisana, sa kvadrantom i teodolitom, a nakon kojih smo vršili korekcije na tenku.
Nisam ni sumjnao da je reč o malim tajnama velikih majstora. Pa ne znam da li bi ovo mogao bilo koji tenk i tenkista na svetu da uradi, na 2000 metara, od 8 projektila da šest odu u rupu. To je baš, ali baaaš precizno. I gađano je sa TF projetilima, čim pominješ upaljač.
Da, da, znam o čemu pišeš kada kažeš "mrtav" hod, to su baš mala ali jako bitna odstupanja.

Mogao bi revijalno da odeš do Rusije kada se održava tenkovski biatlon, da im ovo demonstriraš. Smiley

Još dva potpitanja, ako može.
Jel' si laserovao svaki put pre ispaljenja ili samo jednom. Pre će biti da je samo jednom, ali eto baš me zanima, i kako si gađao, mehanički ili u punoj stabilizaciji preko KBN-a.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #4633 on: November 06, 2017, 07:31:16 pm »

Čekaj Vlado zar ti tvoji radni uslovi gađanja nisu skoro pa laboratorijski, tj. savršeni laboratorijski.
Logged
kukimiro
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 390


« Reply #4634 on: November 06, 2017, 08:25:16 pm »

Ne znam koliko je pukovnik koji je naveden stručan no na internetu sam kupio knjigu "Tenk M84A Opis, rukovanje, osnovno i tehničko održavanje". Dopuna 4. uz knjige 1. i 2.

U dopuni piše da je motor višegorivi i da se za razliku od V-46-6 kod korištenja benzina B67 u isti dodaje 0,9 do 1,1% motornog ulja.
Pumpa visokog tlaka je P-10 T13,95v-R14V koja ima ograničavač goriva umjesto kotačića.
Logged
Pages:  1 ... 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 [309] 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 22 queries.