PALUBA
March 28, 2024, 03:41:46 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 [399] 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165119 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #5970 on: January 27, 2021, 12:05:11 pm »


Ovo vezano za miris Kineskog baruta verovatno potiče od sirovine koja se koristi za njegovu izradu jer Evropljani koriste ugljene derivate dobijene od četinarskog drveća  (naša sirovina u Srbiji čini mi se dolazi iz Norveške ,a Rusi imaju svoju iz Sibira) dok Kinezi ako se dobro sećam  (a čini mi se da se sećam ) koriste neko vrstu bambusa.

Radio sam dvije godine u Kini, a kasnije čitao o barutima, ali nisam nigdje našao tekst o barutu iz bambusa.

Daj mi link o tome kako se pravi barut od bambusa.
« Last Edit: January 27, 2021, 01:32:50 pm by Trifko » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #5971 on: January 28, 2021, 08:51:15 pm »

Gledam na TV-u seriju Vojna akademija. Tu je i neki tenk M84. Normalno, neispravan. A što je gore onaj koji obučava pitomce je pogrešno objasnio rukovanje.

Sad znam odakle potiču problemi. Od obuke onih koji će kasnije obučavati vojsku. Ovo je bio neki glumac koji je objašnjavao, ali mu je neko morao da napiše tekst koji će da govori u seriji, a to bi trebao biti neko stručana.

Pozdrav

Vlado
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #5972 on: January 29, 2021, 06:55:30 am »


Паа, критеријуми презентације у драмској серији за телевизију су свакако мало упоредиви са стварним критеријумима употребе ОБВ.
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 061


Ko laje zlo ne misli


« Reply #5973 on: February 01, 2021, 08:23:28 pm »


Ovo vezano za miris Kineskog baruta verovatno potiče od sirovine koja se koristi za njegovu izradu jer Evropljani koriste ugljene derivate dobijene od četinarskog drveća  (naša sirovina u Srbiji čini mi se dolazi iz Norveške ,a Rusi imaju svoju iz Sibira) dok Kinezi ako se dobro sećam  (a čini mi se da se sećam ) koriste neko vrstu bambusa.

Radio sam dvije godine u Kini, a kasnije čitao o barutima, ali nisam nigdje našao tekst o barutu iz bambusa.

Daj mi link o tome kako se pravi barut od bambusa.

Evo link o klasičnom barutu  (bezdimni je isto to +Nitroceluloza ) . U Evropi se koristi bor,jela i slično "meko" drveće (četinari)da se od njega dobije ugljena prašina ,a kod Kineza je taj ugljen (ćumur ) dobijen od neke sorte banbusa  jer je široko rasprostranjen i vegetacija mu traje oko 5 godina (od sadnice do zrelosti) .

Evo članak sa Wikipedije o tome https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bamboo_charcoal

Znam od ranije za priče onih koji su bili na Kosovu '99.da su govorili da se naš metak čuje "Bum" kad grune, a Albanski "puf" jer je slabiji i kupljen od Kineza.  Njima je takva industrija proizvodnje municije  (količina u prvom planu, a kvalitet u drugom ). Nisam "kušao "ukus ali poprilično sam siguran da je dim zbog toga ljut.  
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #5974 on: February 01, 2021, 10:45:05 pm »




   Kod kineskog tenkovskog projektila je dim ljut zbog hemikalija koje dodaju u barutno punjenje da bi što manje zaprljali cev. Takođe, oni umesto bakra koriste plastične prstenove za zaptivanje na oživalnom delu projektila koji takođe sagorevaju prilikom opaljenja pa ne čudi smrad i štipanje. Uostalom kao i sva kineska roba: jeftino, najčešće ne radi i smrdi !


Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 061


Ko laje zlo ne misli


« Reply #5975 on: February 01, 2021, 11:31:19 pm »

Ali zar cev tenka ne odvodi te gasove napred pa se toliko osećaju ?
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #5976 on: February 03, 2021, 12:51:20 am »




   Kupolski topovi pa i tenkovski imaju tzv. evakuator gasova iz cevi. Postoji više načina kako se to rešavalo, a kod Sovjetskih tenkova je to pomoću gasnog cilindra na kraju cevi. Na ovaj način se većina gasova nakon opaljenja izbaci na usta cevi međutim, prilikom brze paljbe i zahteva da se što pre izbaci dance i ponovo napuni top za sledeći hitac manji deo gasova završi u kupoli. Čak i pod zatvorenim lukovima i stvorenim natpritiskom unutar kupole ipak dim prodre u borbeno odeljenje. A smrdi kao sam đavo! Posade su naviknute na to i obavezno pre opaljenja uključuju ventilator za izbacivanje gasova ali ako zaborave nastaje haos. Koliko smrdi običan tenkovski projektil (mogu misliti kako je sa kineskim) govori podatak da nedeljama posle povratka u kasarnu kada se nagneš na luk tačno osetiš koji je nedavno bio na gađanju, iako je opran i detaljno očišćen posle gađanja. Na bojevom gađanju možete po mirisu da utvrdite koja smena je gađala a koja tek treba pošto se miris uvuče u posadna odela. A tako je i sa artiljercima i posadama ratnih brodova. Jednostavno, to su čari poziva i ne kaže se bez razloga da neko ko nema ratnog iskustva ''nije ni omirisao barut''.

Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #5977 on: February 03, 2021, 08:10:33 pm »

Ovih dana se u Kuvajtu vode razgovori o modernizaciji tenkova 218 komada tenkova Abrams. Tenkovi Abrams u Kuvajtu imaju neke drugačije dijelove u odnosu na tenkove Abrams u drugim zemljama. I drugačiju oznaku M1A2-K. Po planu modernizacije tenkova u Kuvajtu, nakon modernizacije Abramsa, ide modernizacija 149 tenkova M84AB.

U planu je novi tender na četiri godine za održavanje M84AB i eventualna modernizacija. Propali su pokušaji da bivši direktor SDRP-a dobije te tenkove i proda ih Pakistanu.

Vlasnik firme koja je nekoliko godina održavala tenkove M84AB u Kuvajtu, Kuvajćanin, trenutno traži najbolja rješenja (i ekipu) za održavanje i najbolju ponudu za modernizaciju koju će da predloži Ministarstvu odbrane Kuvajta. Da li će to biti modernizacija kao u Srbiji ili u Hrvatskoj, još nije odlučeno. Gospodin iz Kuvajta je odlučan da nema bilo kakve kontakte sa firmom koja se zove SDRP zbog poznatog ponašanja te firme.
Bivši Ministar odbrane Vulin je ljetos, pred izbore, najavio modernizaciju svih 212 tenkova M84 Vojske Srbije na najnoviju verziju (postoje dvije najnovije verzije) do kraja 2020 godine.

Pozdrav

Vlado
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #5978 on: February 03, 2021, 10:47:59 pm »

Ako kojim slučajem izaberu našu verziju modernizacije, ne znam kako bi u tom slučaju zaobišli SDPR?


U međuvremenu, Teleoptik-Žiroskopi ispituju nišansku spravu, a nije u pitanju standardna DNNS-2. Ovo je vrlo moguće model nišanske sprave koja će biti ugrađena u modernizovani M-84.


https://www.youtube.com/watch?v=73egymonTL0&feature=emb_logo
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #5979 on: February 04, 2021, 08:40:27 am »

Ovo nije ispitivanje vibracija po JUS.N.A5.730. Samo sliči. U ispitivanju na klimomehaničku izdržljivost po JUS.N.A5.730 postoji ispitivanje na povišenu i sniženu temperaturu, povišenu vlagu, ispitivanje na vibracije, potrese, udare, prevrtanje, slobodan pad, kovitlajuću prašinu, gljivice, pljesan, zaptivenost, povišen i snižen pritisak,slanu maglu, itd, itd. A ima i ispitivanja gdje se ovo radi kombinovano, naprimjer, svi vojni  avio uređaji prolaze ispitivanje na +100 stepeni Celzijusa sa vlagom 100% (to smo zvali kuvanje), ili -70 stepeni Celzijusa sa potpritiskom koji odgovara visini 15 kilometara. Ili ubrzanje od 12 G u centrifugalnoj mašini.

Ovo prije liči na ispitivanje na potrese nego na vibracije. Ovo je nišanska sprava za M84 sa termovizijom.

Prije pet godina radio sam za Kuvajćanina koji je trebao da dobije tender za održavanje M84 u Kuvajtu. Bili smo na razgovorima u dosta "vojnih" firmi sa područja SFRJ i u Ministarstvu odbrane Srbije. Tender na kraju nije objavljen zbog toga jer je parlament Kuvajta zbog smanjenja svjetske cijene nafte skresao vojni budžet. Tender je trebao biti 1.800.000.000 dolara, a odnosio se u paketu na "istočnu" vojnu tehniku, tenkove M84AB, raketni sistem Smerč i ruska borbena vozila pješadije.

Za potrebe tog posla (samo za dio M84AB plus potrošna ulja i maziva za sva vozila) uspostavio sam kontakte sa jako puno firmi na području SFRJ i dobio skoro sve što sam tražio. Rezervne dijelove, potrošni materijal, pokretne radionice, ispitnu opremu, itd. Sva ulja su prošla ispitivanja u kuvajtskim laboratorijama. Itd.

Za ovoga Kuvajćanina, sada, poslao sam upite na puno adresa, neki su već poslali cjenovnike, neki su spremni na saradnju, neki zovu na razgovore, neki nude više od onoga što sam tražio, neki mi nisu ni odgovorili, a neki su me uputili na SDRP. Neke firme više ne postoje, ali imam prijatelja koji su radili u tim firmama, te su obećali pomoći, uputili me na firme koje rade dijelove. Neki imaju zalihe, neki mogu da naprave dijelove na zahtijev, a neki više ne rade dijelove za tenkove. Promijenili su proizvodni program firme, ili ih je kupio gazda koji je fabrici dao drugačiju namjenu.

Tako da polako zaokružujem "sakupljanje" rezervnih dijelova, opreme, alata, itd. Imam prijatelja sa čitavog područja SFRJ. Ko hoće da radi i zaradi neka radi, ko neće žao mi je. Idemo dalje. Za sakupljanje ekipe još je rano.

Idemo dalje.

Pozdrav

Vlado
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #5980 on: February 04, 2021, 02:19:45 pm »

Gledam na TV-u seriju Vojna akademija. Tu je i neki tenk M84. Normalno, neispravan. A što je gore onaj koji obučava pitomce je pogrešno objasnio rukovanje.

Sad znam odakle potiču problemi. Od obuke onih koji će kasnije obučavati vojsku. Ovo je bio neki glumac koji je objašnjavao, ali mu je neko morao da napiše tekst koji će da govori u seriji, a to bi trebao biti neko stručana.

Pozdrav

Vlado

Nisu snimali nastavni film vec limunadicu za siroke narodne mase.
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 061


Ko laje zlo ne misli


« Reply #5981 on: February 04, 2021, 04:42:50 pm »

Quote
Imajući u vidu potencijale platforme tenka M-84, Vojska Srbije realizuje modernizaciju u dve faze – u prvoj modernizuje devet podsistema, a u drugoj fazi još 12, čime se praktično svi vitalni podsistemi osavremenjuju novim tehnologijama. Modernizacija se bazira na razvoju i integraciji komponenata u domaćim kapacitetima, uz uvoz komponenata koje se ne mogu realizovati kod nas i njihovoj integraciji u domaćim kapacitetima.
 
Modernizacija tenka u prvoj fazi podrazumeva ugradnju daljinski upravljanje borbene stanice s mitraljezom 12,7 mm, integraciju savremenijeg i preciznijeg meteosenzora, unapređenje komunikacije i komandovanja novim sredstvima, unapređenje vizuelizacije komandira i vozača, zatim povećanje zaštite ugradnjom eksplozivnog reaktivnog oklopa nove generacije i produženih protivkumulativnih štitnika i kavez-oklopa, povećanje verovatnoće preživljavanja ugradnjom sistema za zaštitu od eksplozije goriva i požara i ugradnja uređaja za sprečavanje nepravilnog starta motora i komponenata koje povećavaju pouzdanost starta pogonskog agregata.
 
Druga faza modernizacije obuhvata modernizaciju nišanske sprave nišandžije, ugradnju stabilisane daljinski upravljanje borbene stanice s mitraljezom 12,7 mm, uvođenje municije topa veće efikasnosti na cilju, ugradnja modernizovane sprave komandira i uređenje mesta komandira, kao i unapređenje pokretljivosti tenka izmenom podsistema pogonskog agregata i hodnog sistema tenka i povećanje aktivne zaštite ugradnjom sistema senzora i automatizacijom bacača dimnih kutija boljih zaštitnih karakteristika.
Izvor http://www.mod.gov.rs
Thalesova nišanski sprava ide u drugoj fazi. Čak se i Vučić "izlanu" danas na konferenciji pa je spomenu.
Link

A stabiluzacija DUBS 12,7 se radi isto kao i na ovoj igrački 
« Last Edit: February 04, 2021, 04:48:59 pm by PakleniVuk » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #5982 on: February 04, 2021, 07:24:24 pm »

Да си барем написао у ком минуту ове плитичке конференције је то наводни Вучић рекао. Замолио бих те да убудуће конференције за штампу и овако дугачке приче политичара не постављаш.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #5983 on: February 04, 2021, 08:03:12 pm »

Od 27:45 pominje saradnju sa Francuzima i nabavku Thales-ovih opto-elektronskih uređaja. Ne spominje se konkretno nišanska sprava za tenk.


Mene recimo rešenje dvodelnog zaštitnog stakla na nišanskoj spravi podseća na belorusko (Peleng) rešenje, gde su unutar jednodelne nišanske sprave smeštena dva odvojena sklopa. Jedan deo je dnevna sekcija, drugi termovizija i laserski daljinomer. A moguće i da će sama termo kamera biti Thales-ova.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #5984 on: February 04, 2021, 08:19:50 pm »


Nisu snimali nastavni film vec limunadicu za siroke narodne mase.

U dramskoj sekciji falili stručni vojni rekviziteri  laugh
Logged
Pages:  1 ... 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 [399] 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.