PALUBA
March 28, 2024, 02:13:59 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165063 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #570 on: September 28, 2010, 05:57:13 pm »

Zahvaljujem. Nisam baš stučan za moderan oklop ... više čačkam po istoriji.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #571 on: September 28, 2010, 06:17:07 pm »

T72. Neka od kasnijih serija. Nišanska sprava, dnevna, ima samo jedan otvor. Nema otvor za spravu nišandžije ispred komandira. Radio sam u Iranu na zarobljenim T72 iz Iraka koji su imali stereoskopsku nišansku spravu. Sa dva otbora za nišansku spravu.

Na ustima cijevi ima gumenu navlaku da mu se cijev ne prlja.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #572 on: September 28, 2010, 08:40:58 pm »

A kakav mu je ovo čador na kupoli, jel to standardna oprema ili je to ovaj vojnik improvizovao da se zaštiti od sunca?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #573 on: September 28, 2010, 09:31:59 pm »

Na iračkim tenkovima ima neka mala modifikacija, zaštita komandira tenka sa laganim oklopom. To je taj polukružni dio.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #574 on: September 30, 2010, 10:48:52 pm »

Znam da je ovo van teme, ali posto jos uvek nemamo temu o Vihor-u, postavi cu fotku ovde, sa nadom da ce se razviti diskusija i da cemo moci da je izdvojimo u novi topick o ovom nesudjenom nasledniku M-84.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Vihor.jpg (24.39 KB, 450x444 - viewed 729 times.)
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #575 on: October 05, 2010, 02:33:43 pm »

Kako utiče pogodak nekog slabijeg (manjeg kalibra) pancirnog ili potkalibarnog projektila koje nije u stanju da u potpunosti probije oklop i da dođe do posade, ali recimo da je u stanju da se zarije u njega. Kakav je uticaj na  recimo mehaniku pokretanja kupole na nišansku spravu itd.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #576 on: October 05, 2010, 02:56:24 pm »

Po rečima, mehanika izdrži dosta više nego "prosečna" ljudska psiha..

LPB
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #577 on: October 05, 2010, 04:11:54 pm »

Po rečima, mehanika izdrži dosta više nego "prosečna" ljudska psiha..

LPB
Potpisujem ovo što je Boža neaveo.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #578 on: October 05, 2010, 05:50:55 pm »

Pogodak manjeg kalibra, ili većeg koje se odbije, najviše utiče na posadu. Mehanizmu okretanja kupole ne smeta, nišanskoj spravi ne smeta. Već sam pisao negdje na koje verzije odlivaka ima uticaj. Mislim na način livanja odlivaka. A u tenku ima raznih.

Potkalibarno ili pancirno zna da deformiše šasiju. Imao sam jedan rashod zbog tupog pancirnog koji je pogodio u prednju kosu ploču, ali onaj donji dio. U ralicu. Pokvarena geometrija šasije, odnosno prednjeg lijevog točka. Moj jedini rashod u vremenu Član 11.

Pogodak takvog nečega izbacuje posadu na otprilike mjesec dana. Šta da vam pričam. Dvaput je dvaput.

Bolje da nije bilo ni jednom.

Pozdrav

Vlado
Logged
Đ.Đ. D-man
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3


« Reply #579 on: November 23, 2010, 10:46:56 pm »

Pozdrav,
 evo trazio sam nesto pa naletio na ovu stranicu i nakon 20 godina ponovio procitao (skoro pa sve) poruke velikog (ma i najvećeg) stručnjaka pa pitanju tenkova, g. Vladimira Ivanovića!
Prijatelju, iskreno mi je žao da te tvoj posao udaljio od tenka, puno puta sam te se sjetio u ovih 20 god. pogotovo u ratne godine, tada nas ti nalazio samo jednu manu.
 Hebi ga sve nekako naopačke...
 Veliki pozdrav iz S. Broda
B.J.
« Last Edit: November 23, 2010, 11:09:18 pm by MOTORISTA, Reason: Neprimereni rečnik » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #580 on: November 24, 2010, 08:43:07 am »

Dakle, ipak me se sjećaju u fabrici tenkova u Slavonskom Brodu. Pa nisam tamo bio od januara 1991 godine. Dakle, ostavio sam utisak.

Pozdrav
Logged
Đ.Đ. D-man
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3


« Reply #581 on: November 24, 2010, 01:15:40 pm »

ma kako da ne, stručnost nikada nije bila upitna kod tebe (nadam se da se ne ljutiš sto te ne persiram, ali koliko se sjećam rastali smo se na TI), kod tebe kao sto sam rekao mi je samo jedna stvar (osobina) smetala, al zaboravimo to.
 Pa nemogu da vjerujem da nakon 19 godina razgovaram sa dr. Vladom! Zaista ti kažem bezbroj puta sam se sjetio tebe u ovih 19 godina, imao sam problema na strojevima kojima nitko nije znao razlog... Gledaš mu sve, sve štima a neki jarac mu smeta.
 Nego zar zaista si se maknuo iz ovog posla? Nije mi jasno, zaista nije mi jasno.
Znaš, baš sam prije jedno 6 mjeseci bio na jednoj večeri i krenila tema o nekim predratnim prijateljstvima i kolegama pa netko pita jel bi voljeli znati, viditi nekog od tada, netko spominje tajnicu iz BG koju je prašio, netko kolegu iz JNA, netko nekog i ja kažem, znao sam čovjeka čak nismo ni neki "drugovi" bili, eto samo znao sam čovjeka koji bi od 10 manipuliranih "kvarova" na tenku u 45 minuta nasao 9! E s njim bi volio sjest pojest janjetinu i popit butelju vina, da ga pitam 50 pitanja kojima nisam nasao odgovor, da ga pitam zasto nam se nije pridruzio prije svega ovog (ko da si znao sta će doć) i (eto u to sam do jučer vjerovao) koliko si mil. $ od arapa u svoj džep spremio na zadnjoj narudžbi. Eto izgleda da si prazna džepa ostao, nemogu da vjerujem, zaista nemogu da vjerujem Vlado.
 Pozdrav
P.S. Volio bi ti reći navrati kad-kad, al eto obojca znamo da vjerojatno nebi, a i neznam dali bi volio da ti sada pokazem tvornicu, eto osim par remonta nista ni nemamo osim patrije.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #582 on: November 24, 2010, 02:18:10 pm »

Pa nisam dugo bio u ĐĐ. Mogao bih je obići ponovo. Ionako sam prije rata makar jednom sedmično bio u Specijalnim vozilima. Kad god neki problem, ajde Vlado rješavaj.

Znao sam sve prolaze kroz žicu, portiri su mislili da radim u ĐĐ, znali su me konobari u svim okolnim kafanama.

Dakle, linija kupole na kojoj si radio je sada prazna. Šteta. A imali smo još poručenih 250 tenkova za Kuvajt, Saudija je bila zainteresovana, sa Indijom desetogodišnji ugovor, sličan i sa Pakistanom. Iran bi bio najveći kupac. Egipat se veoma zainteresovao nakon probnih gađanja. JNA ili domaće armije su ga trebale. Mogli smo imati pune džepove para. Šteta.

Vidim da je Bartol postao direktor firme. Ante Hrskanović je otišao u neku drugu firmu. Šta je sa Tipurom i Borom. Tuborgom. Klarićem.

U toku rata je bio razgovor o primirju na toj regiji i na razgovorima je bio Načelnik Generalštaba Vojske RS. Nazvao me je nakon razgovora i prenio pozdrave od ekipe iz Specijalnih vozila. Kaže: "Možda ste na suprotnim stranama, ali te puno pozdravljaju iz Specijalnih vozila". Mene i Milovana. Njega sigurno znaš. Bio je uvijek sa mnom. I u miru i u ratu.

Pozdrav
Vlado
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #583 on: November 24, 2010, 05:17:54 pm »

Pozdrav Đ.Đ. D-man.

Ima li šta od zajedničke proizvodnje tenkova M-84 na realaciji Hrvatska, BiH i Srbija?
Nešto su pominjali novinari ali šta je od toga sada ili u bližoj budućnosti realno.

Malo istorije.
Tenk M-84 objedinjavao je neverovatan spisak fabrika: „Đuro Đaković“ u Slavonskom Brodu, „Famos“ Pale (motor), „Iskra“ Bugojno (laser), „Zrak“ Sarajevo (optika), „Slovenske železarne“ Ravne (čelik/oklop), „Prva petoletka“ Trstenik (hidraulika), „21. maj“ Rakovica (sistem za ručno pokretanje kupole), „Bratstvo“ Travnik (top), „Sever“ Subotica (automat za punjenje topa), „Jugoturbina“ Karlovac, „Radoje Dakić“ Podgorica, „Industrija ležajeva“ Kotor... U direktnoj proizvodnji delova, sklopova i agregata tenka M-84 bilo je neposredno angažovano 240 fabrika, a posredno još oko 1.000 firmi iz cele nekadašnje Jugoslavije.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #584 on: November 24, 2010, 05:57:04 pm »

Jos da dodam Ruen Kocani (korpa-lamela), MZT Skoplje, planetarna menjacka kutija). Cheesy
Inace kada je hrvatska vojna delegacija bila kod nas, pre nekoliko godina, isto tako se spominjala saradnja na proizvodnji tenkova.
Na zalost jos uvek nista od toga.
Logged
Pages:  1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.