PALUBA
March 28, 2024, 04:38:56 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165164 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Sin
mornar
*
Offline Offline

Posts: 27


« Reply #675 on: February 12, 2011, 03:28:53 pm »

Setio sam ove izuzetno kvalitetne diskusije. Pa da podelim par amaterskih fotografija sa Usca...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Bilo bi i vise fotografija, ali i razgovor sa VP je bio interesantan i kolicina zabavnih informacija o M84, no pretpostvaljam netacnih sa namerom... A onda se ispostavilo da sam u pravu i da jeste Jugoimportov testbed, to je vec bilo sumnjivo.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pozdrav!


* 01.jpg (49.49 KB, 640x480 - viewed 412 times.)

* 02.jpg (49.49 KB, 640x480 - viewed 419 times.)

* 03.jpg (96.39 KB, 640x480 - viewed 411 times.)

* 04.jpg (59.32 KB, 640x480 - viewed 388 times.)

* 05.jpg (104.88 KB, 640x480 - viewed 399 times.)
« Last Edit: February 12, 2011, 03:39:01 pm by Bozo13, Reason: Slike ubačene u attachement » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #676 on: February 12, 2011, 03:52:27 pm »

Prva slika, prsteni, protutegovi, za balans topa. Tri komada.

Druga slika. Kamere za vozača tenka. Šta će biti kad ga blato zapljusne. Mrak i tama. Na nišanskoj spravi nišandžije postoji sistem za pranje i otprašivanje nišanske sprave. Ima i brisač. Ovo su kao kamere za videonadzor.

Treća slika. Ima li ovaj tenk karike u motoru. Curi mu ulje na auspuh. Kad je bio prikaz tenka M84 u Pakistanu ni jedna kap ulja nije pala na pustinjski pjesak. Ni jedna. Ovaj izbacuje živo ulje. Nije zgodno biti pored ovog auspuha. Ulje pršti na sve strane.  Klima uređaj koji se vidi je šarena laža. Taj treba da radi danonoćno da bi se tenk ohladio. Na kuvajtskom suncu, kad je bila prezentacija, sigurno je bilo neko muvanje oko rashlađivanja tenka. Kad je tenk na suncu, u sred kuvajtske pustinje u avgustu, dovoljno je uključiti sve ventilatore i kompresor za izduvavanje i nakon pet šest minuta može se ući u tenk. Nakon desetak minuta u tenku dođe do aklimatizacije.
U toku rata malo je koji tenk imao bočni sanduk. Svi su bili izrešetani.

Sve u svemu napreduje se prema ruskoj verziji tenka M84.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #677 on: February 12, 2011, 04:40:53 pm »

Drustvo, jel mi mozete reci gde se ovo upotrebljava na tenkovima ??

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Namenska Prez - 23.jpg (290.38 KB, 960x720 - viewed 161 times.)
Logged
Sin
mornar
*
Offline Offline

Posts: 27


« Reply #678 on: February 12, 2011, 05:28:16 pm »

Prva slika, prsteni, protutegovi, za balans topa. Tri komada.

Druga slika. Kamere za vozača tenka. Šta će biti kad ga blato zapljusne. Mrak i tama. Na nišanskoj spravi nišandžije postoji sistem za pranje i otprašivanje nišanske sprave. Ima i brisač. Ovo su kao kamere za videonadzor.

Treća slika. Ima li ovaj tenk karike u motoru. Curi mu ulje na auspuh. Kad je bio prikaz tenka M84 u Pakistanu ni jedna kap ulja nije pala na pustinjski pjesak. Ni jedna. Ovaj izbacuje živo ulje. Nije zgodno biti pored ovog auspuha. Ulje pršti na sve strane.  Klima uređaj koji se vidi je šarena laža. Taj treba da radi danonoćno da bi se tenk ohladio. Na kuvajtskom suncu, kad je bila prezentacija, sigurno je bilo neko muvanje oko rashlađivanja tenka. Kad je tenk na suncu, u sred kuvajtske pustinje u avgustu, dovoljno je uključiti sve ventilatore i kompresor za izduvavanje i nakon pet šest minuta može se ući u tenk. Nakon desetak minuta u tenku dođe do aklimatizacije.
U toku rata malo je koji tenk imao bočni sanduk. Svi su bili izrešetani.

Sve u svemu napreduje se prema ruskoj verziji tenka M84.
Ne znam pre koliko godina diskutovao sam na jednom tehnickom forumu (koji se ne bavi naoruzanjem) sa covekom koji je imao imao impresivno znanje, bez presedana o ovom tenku. Bilo bi cudno da to nije isti covek, odnosno Vladimir_16. U svakom slucaju, postovanje. Kada sam pravio fotografije, setio sam se tih diskusija i ljudi kojima je jos uvek stalo do pravih vrednosti ...

Quote
Ovo su kao kamere za videonadzor.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

p.s. ne smeta mi licno, ali dodavanje potpisa "Paluba.info" ispod tudjih fotografija bi bar trebalo biti stvar izbora, a ne automatizma.


* IMG_2886_resize.jpg (63.72 KB, 640x480 - viewed 209 times.)
« Last Edit: February 12, 2011, 05:31:46 pm by trpe grozni » Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #679 on: February 12, 2011, 05:33:40 pm »

Mali off
Zbog veoma losih iskustva sa razlicitim web serverima na kojima se cuvaju fotografije, kao forum, odlucili smo se da se sve fotografije na forumu stavljaju kao attachment, a stim ide i logo Palube kao zastita fotografija, kako za autora, tako i za forum.
Zavrsetak off-topicka.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #680 on: February 12, 2011, 05:51:46 pm »

Na kojem forumu. Da nije na Elitesecurity.org

One kamere baš smiješne. Pa takve stavljam na kuće. Nema vibracija, nema puno prljavštine, ima paučine, itd. Ove kamere su neupotrebljive nakon pola sata vožnje kroz blatnjav teren. U Banja Luci koštaju oko 40 KM. U prodavnici An-Ka u Banja Luci, u Zalužanima, koštaju oko 30 KM. Ali ovi prodaju samo na veliko.

Treba proći razvoj, proizvodnju, eksploataciju, servis, rat, ratove, Član 11 , raditi sa vojskom (onom koja je pokvarila nakovanj) pa tek onda praviti nešto za tenk. Ovo je minimalno smješno.

Sjećam se kad sam bio negdje 1988 sa Niškom brigadom na Batlavskom jezeru između Prištine i Podujeva. Svaki dan u nekim tenkovima veoma čudan kvar. Situacija krajnje (za tadašnje uslove) gadna. Metak mi je bio stalno u cijevi. Po ulasku u tenk imam oko minut dva da riješim problem. Kompletna posada (trojica) su bili Šiptari. I svaki dan namjerne sabotaže u tenku. I to u dva tenka. Promjenom posada kvarovi se više nisu dešavali. Zamisli ovdje namjerni kvar.

Kad vidim ove kamere, sjetim se tih vremena, one vojske koja je pokvarila nakovanj, i uporedim to sa ovim dječijim igračkama koje se montiraju u tenk. Nekako mi ovo liči da je neko u SDPR-u dobio malo para sa strane u džep da progura neku zanatsku radnju da postavi svoje igračke na ovu rusku verziju tenka M84.

Po pravilima ovog Foruma sve slike sa ovog Foruma su njegovo vlasništvo.

Trpe, daj još malo slika o ovim štitnicima. Liči mi na bočne kumulativne štitnike. Oko gusjenica. Daj mi link, sajt.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #681 on: February 12, 2011, 05:56:09 pm »

Na zalost Vlado, nemam sada link, ali potrazi cu ga. Ovo je reklaman materijal fabrike Eurokompozit 11 Oktomvri iz Prilepa, ali posto su i tamo bile neke pretumbacije, ne mogu odma da im nadjem sajt.
Probacu kasnije pa cu ti javiti.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #682 on: February 13, 2011, 12:25:08 am »

Sta bi ovo u crvenom krugu moglo da bude?
To do sam nisam video na modernizovanim M-84.



* m-84 - 03.jpg (124.72 KB, 640x480 - viewed 699 times.)

* m-84 04.jpg (75.58 KB, 640x480 - viewed 124 times.)
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 362



« Reply #683 on: February 13, 2011, 01:53:37 am »

Evo nadjoh nesto o tenku u casopisu ,,Scientific Technical Review", a postoji jos nekoliko clanaka o tenku M-84. Postoji samo ovaj sazetak u svakom dokumentu, ali ovo verovatno moze znaciti gospodinu Vladimiru_16, pa bih Vas pitao jesu li ovo neki ozbiljni radovi i sta nam mozete reci o autorima ako ih poznajete?

Evo linka i primera jednog od clanaka: http://scindeks.nb.rs/Related.aspx?artak=tenk

2004, vol. 54, br. 1, str. 3-16

Računarska simulacija iznenadnog sukoba dve naoružane mobilne platforme
Janković Radomir
Military Technical Institute (VTI), Belgrade

Sažetak
Prikazuju se neki od rezultata sopstvenih originalnih istraživanja u oblasti računarske simulacije složenih vojnih sistema. Definisan je iznenadni sukob dve naoružane mobilne platforme (NMP) i predstavljen simulacioni model. Opisani su osnovni mehanizmi razvijeni u cilju stvaranja programa simulatora ove klase složenih vojnih sistema: transformacija prostora u vreme i vremena u prostor, vatreno dejstvo, simulacije verovatnoće pogotka i postepenog uništenja protivničke NMP, reakciona matrica i komunikacija transakacija sa preusmeravanjem. kao primer primene modela, izvršena je računarska simulacija radi određivanja uticaja vrste glavnog oruđa (klasičan top sa brzim potkalibarnim probojnim projektilima i protivoklopna raketa vođenja po laserskom snopu) na ishod iznenadnog sukoba dva sa vremena tenka.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #684 on: February 13, 2011, 06:45:04 am »

Sta bi ovo u crvenom krugu moglo da bude?
To do sam nisam video na modernizovanim M-84.

To bi trebalo da su detektori radarskog ozračenja. Ranije su bili u vidu plavih kocki.
A što reče Vlado, kamere su im hit proleće-leto 2011. Mogli su da obrišu to ulje ispod auspuha za 2 minuta pošto su parkirali tenk, da se ne blamiraju. Ali ne, bitno je da se nalepi veliki SDPR logo 
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #685 on: February 13, 2011, 10:03:21 am »

Po meni je prilično glupo pokazivati nešto što VS nema.
Razumeo bih da barem postoji jedan bataljon, ma neka bude i jedna četa sa sistemom Štora, pa onda neka je kače.
Ovako se pokazuje nešto čega u svakodnevnoj praki nema. Čemu to nikako ne mogu da razumem.
Ovo nije sajam naoružanja gde SDPR izlaže svoje projekte nego svečasnot povodom Dana VS, valjda...

O ovom kamerama je sve rečeno, tako da to ne bih da kometraišem.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #686 on: February 13, 2011, 10:10:31 am »

Vlado, pronasao sam ovaj link, ali ne daje nesto vise podataka od slike koju sam postavio.
http://eurokompozit.com.mk/protective/plates/ballistic%20plates.htm
Logged
bitanga
mornar
*
Offline Offline

Posts: 35


« Reply #687 on: February 13, 2011, 11:22:02 am »

G. Vlado, kako mislite ruska verzija m84? zar su i rusi pravili m84?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #688 on: February 13, 2011, 12:40:27 pm »

Pa ovaj tenk koji je prikazan za Kuvajt je skoro komplet, izuzev farbe i nekoliko zakivaka, modifikovan od dijelova koji su ugradili Rusi koji su došli iz ruskih vojnih firmi. Nema tu domaće pameti. Izuzev trgovačke. Tako da je ovo ruska modifikacija tenka M84 urađena u Srbiji.

Tenk za izvlačenje su sastavili i napravili Rusi u 14 Oktobru u Kruševcu. Tu je bilo domaće sljedeće: struja, voda, fabrička hala, ćevapi i slično. Domaća je bila i šljivovica u velikim količinama. Prvi posao koji je imao taj tenk za izvlačenje je bilo polaganje vodovodnih cijevi velikog prečnika preko rijeke Rasine u Kruševcu. Onda mi je malo glupo kad neko kaže domaći tenk za izvlačenje. To je tenk T72 koji je došao u Kruševac u dijelovima gdje je i sastavljen.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #689 on: February 13, 2011, 04:52:01 pm »

Pa ovaj tenk koji je prikazan za Kuvajt je skoro komplet, izuzev farbe i nekoliko zakivaka, modifikovan od dijelova koji su ugradili Rusi koji su došli iz ruskih vojnih firmi. Nema tu domaće pameti. Izuzev trgovačke. Tako da je ovo ruska modifikacija tenka M84 urađena u Srbiji.

Tenk za izvlačenje su sastavili i napravili Rusi u 14 Oktobru u Kruševcu. Tu je bilo domaće sljedeće: struja, voda, fabrička hala, ćevapi i slično. Domaća je bila i šljivovica u velikim količinama. Prvi posao koji je imao taj tenk za izvlačenje je bilo polaganje vodovodnih cijevi velikog prečnika preko rijeke Rasine u Kruševcu. Onda mi je malo glupo kad neko kaže domaći tenk za izvlačenje. To je tenk T72 koji je došao u Kruševac u dijelovima gdje je i sastavljen.

 

... malopre sam se vratio sa Usca, video sva ona cuda moderne tehnologije i vojne tehnike ... stara ekipa, stara vozila, samo u novom izdanju ... i kao sto rece Vlada, nema tu niceg Ruskog osim par zakivaka ... cak je i farba nasa, kupljena na kilo u radnji iza coska ... ja farbao Wink ... pozdravi "nedaleko od reke Rasine" ...
Logged
Pages:  1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.