PALUBA
March 29, 2024, 01:17:56 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2166172 times)
 
0 Members and 6 Guests are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #750 on: April 15, 2011, 04:03:44 pm »

Jednom sam već napisao da nikad neću objaviti nešto što je vojna tajna, ili bi mogla biti vojna tajna. Bez obzira što živim u drugoj državi imam veoma dobre veze sa drugovima koji su u drugim državama. Zato je odgovor na ovakvo pitanje

 

Ako smatram da se nešto može objaviti, a da je interesantno, objaviću.  Zajednička vojna tajna od SFRJ više nije aktuelna. To svi znaju i svi su prodali gu*icu NATO-u. Za male pare i sad i oni znaju sve što je bila tajna. Nadam se da nikad niko iz NATO-a neće saznati detalje nekih projekata. Bez obzira koliko se interesovali. NA nekim projektima koje sam radio, tj radili, radilo je veoma malo ljudi. I nismo znali šta radi onaj pored. Svako je završavao nešto, a neki drugi kojeg nismo znali je to sve završavao.

Zato, lagano i polako.  Petak je poslije podne.   


Pozdrav

Vlado
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #751 on: April 15, 2011, 04:23:53 pm »

Clanak iz Novosti koji su okacili na sajtu MO RS.

http://www.mod.gov.rs/cir/aktuelno/izdvajamo/izdvajamo_15_04_oklop.pdf
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #752 on: April 15, 2011, 04:54:14 pm »

Novinarski tekst kao i svaki drugi, ali kako to tenk M-84 "preskače" zid od jednog metra i može biti precizan u svim uslovima vidljivosti? Ovo drugo bi bilo moguće samo ugradnjom termovizije, koju tenkovi M-84AB u Kuvajtu nemaju.
Kažu i da modernizacija obuhvata ugradnju "novog" motora od 1000 konja. Jedino ako se misli na eventualnu ugradnju power packa MPG-1000, ali i tada je u pitanju stari provereni motor V46-TK. Na ovom motoru su moguće određene modifikacije i poboljšanja, poput onih na V46-TK1 predstavljenih na sajmu Partner 2009, ali se to ne može nazvati novim motorom.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #753 on: April 15, 2011, 05:15:26 pm »

@Bandzi

Ima tu jos bisera "gazi vodu do 5 metara", "mala visina cini da na daljini od kilometar odaje siluetu coveka i da ga je gotovo nemoguce pogoditi u celo" itd.

Sve se ovo moze "oprostiti" novinarima ali da ovakav tekst se postavi i na zvanicnom sajtu Ministartva odbrane je stvarno sramota.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #754 on: April 16, 2011, 08:47:29 am »

Da ne kažete da više volim one sa onog drugog foruma gdje nas dosta piše, ovo sam tamo malooprije objavio.


Ja tek ustao, a ono se vi čak i posvađali. Nisam ni kafu popio.

Što volim ove koji ne vide drvo od šume.

Ako se sjetite da je nekad davno bio potpisan ugovor koji se zvao Niš-10, pa ako se sjetite da je tim ugovorom trebalo biti isporučeno 200 tenkova M84 različitih verzija u Kuvajt, a isporučeno je oko 50 komada manje.

Mislim, ako se sjetite. Neki sa ovoga foruma, makar po pisanju i stavovima, koliko se može zaključiti, nisu bili ni rođeni.

Dakle, ako krenemo po pretpostavci da se neki mogu sjetiti nedostaje 51 tenk. A Kuvajt ih platio. Dao avans. To znači da neko treba da te pare vrati ili da da nešto u zamjenu za nedostajuće tenkove. Nove tenkove ne može da isporuči. Sadašnja vojna industrija, sve zajedno da se udruže, prave najbolje fotošop proizvode, Fotošop je moćna stvar. Tu je najbolji SDPR. I da se udruže sve bivše firme SFRJ i da pokušaju da naprave tenk mogli bi samo da pričaju kako je to teško. I svi pametni u ovom poslu su već davno otišli daleko od ovoga posla. A i oni koji su ostali sugurno neće htjeti da rade sa lopovsko kriminalnim udruženjem poznatim pod nazivom SDPR ili Jugoimport.  Znaju se iz kojeg su dijela Beograda. Tu vrijedi zakon "Klan se klanom izbija". Uradiš im posao u Kini, a onda ti oni u Beogradu kažu da mi isplatu dugovanja treba da isplati oni iz predstavništva u Pekingu, pa ako vam nije problem skoknite, čas posla, to je tu iz a ćoška, a put je besplatan,  u Peking po svoje pare. I da ne nabrajam više.

U svakom poslu, ovakvom, da bi se posao bolje obavio mora da se podmaže tamo gdje zapinje. Najbolje podmazivanje se vrši dolarom. Fin, mekan, zelen, teško se cijepa, lako se koristi. Svuda upotrebljiv,


Da se vratimo na tenk.

Dakle, pošto je SFRJ dugovala Kuvajtu pare ze neisplaćene tenkove to se smatrao dug SFRJ Kuvajtu.  A dugovi SFRJ su se podijelili po novim republikama stare države. Pa sad se proporcionalno tome duguje svaka republika ili ti firma koja je dobila pare za ovaj posao. A to neko mora da vrati. Mora da se da i sva provizija porodici Sabah za onaj posao koji nije dovršen. I da se da nova provizija porodici Sabah za novi posao koji se počinje raditi..

I šta sada da se radi. Treba se naći nešto što bi se prodalo, vratio dug Kuvajtu i isplatila sva provizija porodici Sabah.

Tenk M84 ovakav kakav je sada u Kuvajtu je daleko ispred Abramsa. Na zajedničkim vježbama i gađanjima, naš tenk je imao sve u metu, a Abrams se kvario kao da su ga pravila djeca iz opštetehničkog obrazovanja i imao je oko 10 % u metu. I onda amerikanci da bi izbjegli sramotu obustave vježbu, jer više nas lete neki njihovi avioni, pa bi rikošet mogao da ... itd.  Bitno je da smo nakon vježbe uvijek pojeli po neku kamilu.

Dakle, treba vratiti dug. Isporučiti im nešto. Došli Rusi u Srbiju, napravili neku svoju verziju nekog svog tenka na šasiji M84 i to ponudili Kuvajtu. Lako je napraviti jedan komad. Dva ili tri dosta teško. Ali modifikovati seriju izuzetno teško. Veliki je to zalogaj i za bivšu vojnu industriju, koja je nekad bila, a kamoli za ovu sadašnju.

Sad se vodi diplomatska bitka, pregovori, Smederevo, itd u tome ko će da uzme koliki kolačić od posla. Jer svi duguju Kuvajtu. A na ovome tenku koji je prikazan u Kuvajtu najveći je ruski udio u poslu. I najveće je laganje SDPR-a. Sjćam se njihovog direktora, generala Jovana Čekovića i njegovih riječi "Ma Vlado, sigurno ćemo ti isplatiti taj dug iz Kine, Nemoj da brineš.  Čim se vratim u Beograd daću nalog za isplatu svih dugovanja prema tebi." Toliko o generalskoj riječi oficira iz  Srbije. Oficir iz Japana bi za ovakvo nešto uradio harakiri.

Pa sad poslujte sa SDPR-om.

Pisao bih još, ali ćerka hoće da pravi još neki svoj sajt na mom računaru.

Pozdrav
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #755 on: April 17, 2011, 11:06:26 am »

Upravo sam od Kuzme dobio link preko Skajpa.
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/globus/story/158245/M-84%2C+tenk+koji+je+pobedio+Sadama.html

Pišu o Danku Martinoviću. Zvanom Hans ili Švabo. Zajedno smo otišli u rat u Pustinjsku oluju. Ostao je u Kuvajtu i sada je tamo je sa ženom Gordanom i ćerkom Natašom. Ima i sina koji se rodio u Kuvajtu.

Na prethodnoj slici koju sam objavio jutros, ova zadnja smo ja i Hans. Sada radi za američku vojsku u Kuvajtu. Zvali su ga Hans ili Švabo, jer je je plavokos i plavook i liči na švabu original.

Bio je jedan dobar vic. Radili ja i on neku elektroniku na autu ambasadora u Kuvajtu, a ambasador kaže Hansu, kojeg je on zvao Danko: Neki švabo je napravio doktoru Srbi (doktor Srba Trifunović iz Niša, sportski ljekar rukometne reprezentacija SFRJ koji je tada radio pri Ministarstvu sporeta u Kuvajtu) pecanu za destilaciju rakije. A ja i Hans se samo pogledamo i nastavimo da radimo. I umiremo od smijeha u sebi.

Kuzma, hvala Ti.

Pozdrav

Vlado
Logged
crki
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #756 on: April 17, 2011, 12:25:10 pm »

A onaj lik u komentaru reče ima skladište municije u kupoli ?!?!?! I toliko tvrđenja napisa ‚‚stručnih "
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #757 on: April 17, 2011, 02:12:17 pm »

Evo i link ka tekstu iz Večernjih novosti, skenirano i stavljeno na sajtu Ministarstva odbrane:
http://www.mod.gov.rs/cir/aktuelno/izdvajamo/izdvajamo_15_04_oklop.pdf

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* M-84.JPG (86.31 KB, 717x634 - viewed 300 times.)
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #758 on: April 17, 2011, 06:36:27 pm »

A jel ste primetili fotošopiranu sliku M-84AB1, u Presovom tekstu?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #759 on: April 17, 2011, 07:04:26 pm »

@bandzi misliš na na spregnuti mitraljez na kupoli Grin
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #760 on: April 17, 2011, 07:26:10 pm »

Jašta, a najverovatnije i onaj TOMS iznad nišanske sprave.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #761 on: April 17, 2011, 10:30:15 pm »

Za cenu su zaboravili da dodaju broj 1. Što bi trebalo da bude 1.700.000 dolara po tenku.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #762 on: April 17, 2011, 11:33:14 pm »

U nekim novinama, (a i neki Ministri odbrane, koji mješaju žabe i babe), se govori o modifikaciji tenka T84. Jedna slika za zbunjivanje.  Držim prospekt tenka T84.


Reci posteno Vlado...rekao si mu to nista ne valja i da nemaju pojma....zato ima onako kiseo osmeh na licu. Grin
Logged
djordjebg
mornar
*
Offline Offline

Posts: 29


« Reply #763 on: April 17, 2011, 11:39:45 pm »

da li se M-84 tamo susreo sa T-72 i kako se pokazao?
uopste koliko je bilo borbenih iskustava i kakav je generalan ustisak?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #764 on: April 18, 2011, 07:32:10 am »

Siguran sam da ovi iz Presa nemaju veze šta pišu i pišu ono šta im padne pod ruku, ali bilo je još naših ljudi u Kuvajtu.
Znam zastavnika koji je bio u Kuvajtu kao pripadnik JNA (ili VJ) koji je nešto radio na tenku M-84.
Pošto su bile jako često opklade oko nekih delova na tenku M-84 on je uvek bio sudija zato što je poznavao M-84 najbolje u kasarni.
U to vreme (94-96) je nosio tenkovski kobinezon koji tada VJ nije imala, i NATO opsač, (tada se tako zvao), takođe ga VJ tada nije imala.
Svu tu opremu je doneo iz Kuvajta.

Ne mogu da se setim imena, ali nije teško za proveriti, čim sretnem nekoga od kolega pitaću.
Dužio je RR bataljon (ili 3-ći OKB) tenkova M-84 u kasarni VP 8977, tako da se lako može proveriti.
Logged
Pages:  1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.