PALUBA
March 29, 2024, 09:20:03 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165883 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #795 on: April 20, 2011, 11:03:20 am »

Kad ugasiš "EL.OKID" sasvim se gasi elektronika automata punjenja, tako da si mogao sa "APR.UPR"  radiš šta hoćeš.
Ovo nisam znao. Mene su drugačije/pogrešno učili i ne samo mene.

Automatski osigurač istog imena i prezimena "EL.OKID" ima i na lijevoj i desnoj tabli sa osiguračima. I kod komandira i kod nišandžije. Sasvim je svejedno koji će se isključiti. Za rad moraju biti oba uključena.

Za ovo znam. Iz nekih mera preostrožnosti uvek smo isključivali azerova na obe strane.
Tako te nauče, uđe ti u krv i tako teraš i ako znaš da ne mora.

Čim ti daješ ovako javno turu pića pitanje je teško.
Ustvari teških pitanja i nema nego ili ga znaš ili ne.

Jedno potpitanje. Da li se samo podrazumeva električno okidanje ili može da spreči i mehaničko/ručno?
Jel nema veze možda kada vozač preuzima komanadu pri prinudnom napuštanju tenka.
Ma nije to, nema to veze sa okidanjem topa.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #796 on: April 20, 2011, 11:31:38 am »

Imaš turu piva od mene.

U slučaju akvizicije komandira ili vozača nema mogućnosti za opaljenje. Uslov za opaljenje je i da nema akvizicije.

Da bi došlo do opaljenja topa mora bit ispunjeno više uslova.
Zatvoren zatvarač
prekidači aut-ruč na pultu komandira i nišandžije u aut-u
nema akvizicije, komandira i/ili vozača
spuštena kaseta u donji položaj i zatvorena vrata za izdavanje projektila
uvučen lanac donosača
spušten ram izbacivača danceta
top u prednjem položaju (nije u trenutku opaljenja, ili ostao u prednjem položaju iz drugih razloga)
poziciona greška unutar dozvoljenih granica
podrazumijeva se da su ovi svi osigurači uključeni
spušten poklopac za izbacivanje danceta
da bi poziciona greška bila unutar određenih granica, tj, da bi bio ispunjen uslov za kapiju vatre, mora biti uključen pogon po elevaciji i azimutu, sistem na KBN-u,
da bi uključio pogon po azimutu mora biti odblokirana kupola i spušten poklopac vozača.
Da bi uključio pogon po elevaciji mora biti uključen pogon po elevaciji, odnosno gornji osigurač u prvom redu osigurača na tabli sa osiguračima od nišandžije.
Na topu, na strani komandira tenka, poluga za mehaničku blokadu opaljena mora biti u položaju za gađanje.

I normalno da svijetli led dioda u nišanskoj spravi "GOTOV" ili TOP NAPUNJEN" zavisno od serije tenka.

Ne znam jesam li šta zaboravio, ali to je to.

Komandir može da spreči mehaničko oplajenje iz topa sa polugom o koju sam upravo naveo.

Imaš turu piva.

Vlado
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #797 on: April 20, 2011, 11:54:59 am »

Hvala tebi na kratkoj, brzoj i efikasnoj lekciji.
Zaboravlja se, a ovi ne zovu u rezervu i ako još uvek nemam punih četrdeset godina.
Kako stvari stoje ne verujem da će uopšte i zvati.
Trebalo bi mi dva dana bukvalno i sve bi se vratilo na svoje mesto za ove rtunske stvari, a za komplet ne više od pet radnih dana ili 40 sati.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #798 on: April 20, 2011, 08:23:25 pm »

Stariji i mladji brat...
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1.jpg (216.44 KB, 1024x767 - viewed 499 times.)

* 2.JPG (112.03 KB, 1024x680 - viewed 505 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #799 on: April 20, 2011, 10:36:39 pm »

Наравно да памтим разне глупости. Сада када су Пвања и Влада објаснили сетио сам се, али сам мислио да се то десило на другој локацији. Сетио сам се ове Владине мисије (био је неки извештај о догађају са поуком). Када смо код тога сећам се и неких трагичних догађаја са тенковима. Неки несретник на једној вежби задремао испод гусенице (служила му као наслон за главу). Возач ушао у тенк, нешто чачкао и покренуо тенк и несретника прилепио за земљу. Е, сад да баш нико није одговарао, није баш. Било је ту (за оно што Пвања помиње) бар дисциплинске одговорности.  Ако све прође без повреда то се можда мало и прескочи, ово друго, мало теже.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #800 on: April 20, 2011, 10:55:23 pm »

Наравно да памтим разне глупости. Сада када су Пвања и Влада објаснили сетио сам се, али сам мислио да се то десило на другој локацији. Сетио сам се ове Владине мисије (био је неки извештај о догађају са поуком). Када смо код тога сећам се и неких трагичних догађаја са тенковима. Неки несретник на једној вежби задремао испод гусенице (служила му као наслон за главу). Возач ушао у тенк, нешто чачкао и покренуо тенк и несретника прилепио за земљу. Е, сад да баш нико није одговарао, није баш. Било је ту (за оно што Пвања помиње) бар дисциплинске одговорности.  Ако све прође без повреда то се можда мало и прескочи, ово друго, мало теже.
Џумба, шта је било са дечком кога је тенк прилепио за земљу. Јел` остао жив?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #801 on: April 20, 2011, 11:10:52 pm »

Није, на жалост. Он је спавао наслоњен на гусеницу са задње стране (возач га није ни видео), пружен у правцу трага гусенице. Буквално га је забио у тло.
Logged
Sin
mornar
*
Offline Offline

Posts: 27


« Reply #802 on: April 27, 2011, 02:09:19 pm »

Otvoreni dan u Vranju.
Od 2:02 M-84:
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Va8KAqXE0UU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Pozdrav!
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #803 on: April 27, 2011, 02:23:08 pm »

Neće da bude. Ovo su T-72, a samo onaj na kraju što prelazi preko mosta je M-84.

To je jedna četa T-72M u 46. tenkovskom bataljonu, 4. brigade kopnene vojske. Mislim da su to jedini operativni T-72 u vojsci Srbije.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #804 on: April 27, 2011, 02:41:43 pm »

Ala je odvrnuo TDA pri prelasku pontonca, ih sto ovo volim da vidim.
Ne znam da li ste nekada bili blizu ili jos bolje na samom tenku kada startuje, u ovom slucaju ceta tenkova T-72, to je stvarno da se najezis od miline.
Kada je formacija veca uzitak je jos veci. Nazalost to video ne moze preneti cak ni priblizno.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #805 on: April 27, 2011, 03:08:33 pm »

Voleo naš kdir čete da bar jednom mesečno "rezgiba" SUV. Pa se potrpamo svi u tenkove, vozači zatvore lukove i na komandu preko radio uređaja palimo tenkove. Nišandžije tada pokrenu SUV i po malo pokreću kupolu i top. Kažu ovi iz duvanske industrije Niš, da još jače odzvanja kada cela četa upali tenkove pod hangarom  Smiley

A TDA sam jednom na zahtev mehaničara upalio unutar radioničke hale, radi provere zamenjenih brizgaljki. Efekat je bio momantalna evakuacija ljudstva iz hale Smiley
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #806 on: April 27, 2011, 03:23:30 pm »

Bandzi onda znas o cemu pricam.

TDA u radionici.
Mogu da zamislim kakava je bezanija bila. Smiley
Jel' ti barem luk bio zatvoren. Grin
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #807 on: April 27, 2011, 03:35:27 pm »

Nije. Ja sam bio kolateralna šteta.
Logged
croata
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #808 on: April 27, 2011, 04:41:29 pm »

Otvoreni dan u Vranju.
Od 2:02 M-84:
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Va8KAqXE0UU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Pozdrav!

 nije li ovaj zadnji 84 malo previse bijelo zadimio?
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #809 on: April 27, 2011, 04:46:19 pm »

Ala je odvrnuo TDA pri prelasku pontonca, ih sto ovo volim da vidim.
Ne znam da li ste nekada bili blizu ili jos bolje na samom tenku kada startuje, u ovom slucaju ceta tenkova T-72, to je stvarno da se najezis od miline.
Kada je formacija veca uzitak je jos veci. Nazalost to video ne moze preneti cak ni priblizno.

Garantujem ti Broker da se mnogo vise najezis kad cekas u rovu da ti T-72 predje preko glave.  Grin
Logged
Pages:  1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.