PALUBA
March 28, 2024, 02:44:29 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165085 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #990 on: August 31, 2011, 08:18:40 pm »

Jel se to meni čini, ili se ovaj poklopac na DNNS otvara/zatvara sajlom? Zar to nije moglo pametnije biti rešeno?
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #991 on: August 31, 2011, 08:22:38 pm »

U svemu se slažem sa kolegama ali me interesuje kako to da su boje na jugoslovenskoj trobojci pravilno prikazane a boja oklopa nije ?
Чини ми се да су тамније нијансе "запушене" - превише боје у штампи или тамнији скенер, али и можда контра-светло, или облачан дан. Боје на застави имају нанос до 150% боје, а оклоп преко 250%. Опет кажем, појединачна слика није мерило за боју.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #992 on: August 31, 2011, 09:22:51 pm »

Momci, gubite vrijeme oko jedne slike. Ja bi vam mogao naći ovakvih stotinjak slika za gubljenje vremena.

Kad smo pravili prvi tenk M84 iznad glave nam je viso generalštab libijske vojske, SSNO i još dvadesetak generala sa bičevima koji su nas toliko gazili da se sve što prije završi, jer su prve serije već bile prodane Libiji. Kroz razvojne hale više je prolazilo libijskih generala nego naših. Mora da su Libijci negdje dali masnu proviziju da nas ovi naši tjeraju da radimo na razvoju kao crnci.
Iz prve serije tenk br 16 je otišao za testiranje za Libiju. Kasnije su išli tenkovi L1 i L2.
Radilo se samo na tome da se što prije završi razvoj pa da bi se radile serije, tako da je malo ko mislio o sajli za nišansku spravu.

Pošto je kupljena licenca za sistem, a Zrak, OOUR FNP3 je dobio posao da izrađuje nišansku spravu. Oni su trebali da preuzmu tehnologiju i da rade razvoj. U Zraku je bio jedan OOUR koji se bavio razvojem, ali oni su bili "tanki u znanju", tako da se tu nije nešto puno moglo učiniti. Više smo im problema rješili mi nego oni. Morali smo tako jer smo sa njihovim zaostatkom u poslu i mi bili u zaostatku. Morali smo im rješiti dinamičke karakteristike ogledala, vremena smirenja ogledala, opterećenje servo motora kod balasiranja težine ogledala (ogledalo se vrti oko osovine servomotora i na obe strane ogledala moralo je biti isto težinsko opterećenje da bi bio balans), tačnost razlagača uglova i servo motora, kao i komunkaciju računara sa laserom. Oni su se više bavili "mašinskim problemima".

U nišanskoj spravi imaju 4 štampane ploče za laser i 4 za rad elektronike servo motora i komunikaciju sa računarom. Tu je bilo problema na prvoj seriji sa preslikavanjem brojeva na displeju u okularu, odnosno na komunikaciji procesora u nišanskoj spravi sa procesorom u računaru.
Jedan od izrazito velikih problema je bila temperaturna stabilnost mehaničkih dijelova nišanske sprave. Zahtjevi za tačnost su bili ispod miliradijana, na nekim mjestima i stoti dio sekunde. Nemjenjanje dimenzija u temperaturnom opsegu od -25 do +70 stepeni je bio veliki izazov. Prenos uglova sa topa na nišansku spravu ide preko paralelograma koji ima na sebi četiri šipke. Ako se neka od tih šipki produži ili skrati na promjenu temperature za koju desetinku milimetra ode sva tačnost tenka u propast.
Onda se događalo da paralelogram puca kod gađanja iz tenka. Trebalo je napraviti čvrst spoj. Sa apsolutno tačnim prenosom uglova sa topa na nišansku spravu, ali da bude elastičan kod gađanja.

Sajla za nišansku spravu je jedan od stalnih problema na nišanskoj spravi. Kao i mehanizam blokade ogledala po azimutu. Kasnije se pojavio problem slabog odmagljivanja okulara, jer su grijači okulara slabo grijali. Tako da je nišandžija prstom, a kako bi drugačije, brisao okular i nakon godinu, dvije, okular postane matiran. Staklo postane mutno, jer je izgrebano sa prstom nišandžije. Nakon 4-5 godina korištenja sprave u spravi se pojavljivala kontaktna korozija. Hrđa koja se stvara na kontaktu dva metala različitih valencija. Ovdje je bio problem u spoju prokrona i aluminijuma sa raznim površinskim zaštitama, brunir ili ostale i površina zaštićenih sa cinkom.

Tako da je malo ko tada brinuo o sajli nišanske sprave.

A kad već spominjete postolje za antenu radio stanice, tu je već posebna priča. Na prvoj seriji bio je problem sa radio stanicom u predaji i tačnosti računara. Javljala se indukcija na sistemu. Stisneš komande za upravljanje topom, komandir ode u predaju, a ono top počne da sam ide gore ili dole. Komandir pređe u prijem, a top stane. Trebalo je raditi oklopljavanje antenskih kablova. To se inače "stručno" zove špricanje signala. U našem žargonu. I to smo rješili.

Za večeras dosta.

Pozdrav

Vlado
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #993 on: September 01, 2011, 12:15:59 am »

  Drago mi je da mogu pročitati ovakve stvari bilo gde, a kamoli još i da mogu da postavljam pitanja u vezi ove teme. O razvoju 84-ke nisam uspeo da pronađem ništa ovako interesantno i to iz prve ruke . Čak su  i objašnjenja u TU škrta i za većinu problema u održavanju nedorečena. Uostalom TU pišu visoki oficiri da bi mogli da naplate to od vojske a ne da bi tamo neki tenkisti ili , ne daj bože majstori, mogli da to koriste prilikom eksploatacije i održavanja. Inače puno puta u radu na ovom tenku poželim da upoznam konstruktora ovog ,, ploda domaće pameti " naročito kada se udarim ili kada ne mogu da vratim nazad nešto što sam jedva skinuo . Posebno mi je draga kablaža: konektor sa 50 kontakata i 50 žica se pokidao a sve žice bele boje pa ti jarane gledaj u pasulj gde je koja bila ! Rusi pa i Česi i Poljaci bar na žicu kod konektora namotaju malo konca različite boje tako da bar možeš da ih razlikuješ ( mada ni to puno ne pomaže ako je u konektor ušla nafta i isprala boju ) . Ako ništa drugo bar su pokušali da malo olakšaju slepcu koji posle 20-30 godina od proizvodnje mora nešto da popravi . Ovaj naš šinobus su pravili genijalci koji su mislili da se nikad pokvariti neće . A tek razmeštaj uređaja i opreme u kupoli ! Ergonomija na prvom mestu uostalom kao i briga o ljudima uopšte . Setite se samo Yoga položaja komandira koji treba da pročita frekvenciju na kojoj je podešen RUT ili zameni municijsku kutiju na PKT-ju . A tek pozicija pojačivačke kutije ispod RUT-a - savršeno odabrana za komandira invalida bez desnog stopala . I nišandžija isto može biti invalid i to bez obe noge pošto mu one i ne trebaju u radu , a samo mu smetaju kada recimo treba nešto da unese u računar koji mu je iza leđa. Mesto vozača je takođe maksimalno prilagođeno  E.T.-ju pošto treba da ima jako duge udove, kratko telo i oči na vrh glave da bi mogao da pilji kroz periskope .
   Vladimire nemoj zameriti na malo šale ali je vidljivo da je sklapano na brzinu a posle tvoga opisa vidimo i kako i zašto . Pretpostavljam da je tako moralo biti i da se očekivalo da će iskazane konstruktivne greške uočene u eksploataciji biti kasnije otklonjene modifikacijom. To se tada nije znalo a sada smo svedoci da recimo, T-55 kako je doteran iz Češke ili Poljske, tako je i isečen a da se ništa modifikovalo na njemu nije . A kakav je to tenak bio . Još gore je prošao BVP još jedan biser domaće pameti . Kažu da je kupola na prvoj seriji koja je prodefilovala na paradi za Dan Pobede ispred Tita bila drvena pošto nisu stigli da završe pravu. A to mu je bila poslednja parada i već se naziralo da neće dugo i da će mu odseći nogu ( valjda ste za njega napravili mesto komandira u M-84 ). A pošto se drug Stari nije smio lagat, jer on gleda na sve nas , BVP osta sa poštanskim sandučetom od kupole ( čak je i osnovna boja žuta a preko nje se nanosila SMB ) . Ne zaboravimo ni OT M-60 i njegove amfibijske sposobnosti . Svi su se pitali šta će mu valobran kada pliva onako kako su ga (je) i zvali : Peglica . Stariji komandiri su na pitanje mlađih za šta služi drvena SMB tabla na prednjoj ploči odgovarali da je to školska tabla na kojoj su inženjeri proračunali da može da pliva .
   Jako dobro znam da u vojsci nikad nije bila struka na prvom mestu već Kung-Fu i linija komandovanja . Zato nam je tako kako nam je .Jako mi se sviđaju opisi tvojih prepravki i unapređenja i raduje me da ti je uspevalo da nametneš svoju stručnost i veliko znanje .Da li bismo mogli da na ovom forumu predložimo šta bi trebalo izmeniti i kako, pa da u stručnoj raspravi teoretski unapredimo M-84 i virtuelno stvorimo prototip . Ako nemamo pametnija posla.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #994 on: September 01, 2011, 05:31:40 am »

DNNS-2 se ne vidi zbog ugla pod kojim je prva fotografija napravljena jer ona stoji ispod turele komandira sa desne strane napred , a slikano je od pozadi . Ne tvrdim da sam potpuno u pravu već iznosim moje viđenje u nastojanju da rešimo misteriju.

Nema nikakve misterije. DNNS-2 se jasno vidi kao dan (označio sam je strelicom). Njena pozicija je ispred luka nišandžije, a ne komandira. Prema tome, bez sumnje se radi o tenku M-84.


* M-84.jpg (171.46 KB, 928x912 - viewed 161 times.)
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #995 on: September 01, 2011, 07:16:46 am »

Pitanje za Vlada ili nekog drugog (da ne veđam ostale) - koliko se DNNS razlikuje od Iskrinog TFCS3-M84. Ima li ovaj poslednji iste probleme kao DNNS ili je unapređen.

Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #996 on: September 01, 2011, 03:44:35 pm »

Puno je tu razlika, tako da se teško može i upoređivati. Obadva sistema su naručena od jednog Šveđanina koji je to napravio u Boforsu. Međutim, Iskra je svoj sistem unapređivala jer ga je radila sama, dok su stala unapređenja na SUV M84 jer se nekad radio u više zemalja, a sve je propalo. Iskra je zaradila fine pare u Iranu ugrađujući svoj sistem u iranske tenkove. A naš glavni stručnjak je prešao kod njih u Iskru. Kod nas stalo prije 20 godina, a kod njih se i dalje razvija.

Najveća razlika je to što Iskra ima termoviziju. Ostale karakteristike su tu negdje. Imaju i sistem za osvjetljenost laserom koji je ugrađen u sistem.

Ovo naše je stalo, a njihovo se stalno razvija. To je kao pitanje ko će prije doći na cilj. Onaj koji ide naprijed ili onaj koji stoji.

Pozdrav

Vlado
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #997 on: September 02, 2011, 07:11:21 pm »

Zna li se mozda ime tog svedjanina?

http://www.freepatentsonline.com/4266463.pdf
http://www.freepatentsonline.com/3307180.pdf
...
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #998 on: September 04, 2011, 08:11:35 pm »

Kako je tenk M84 predstavljen u knizi Modern Battle Tanks and Support Vehicles (fust published 1997 by Greenhill Books, Lionel Leventhal Limited, Park House,1 Russell Gardens, London NW11 9NN and Stackpole Books, 5067 RitterRoad, Mechanicsburg, PA 17055, USA )

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Zanimljivo se mi čini, da je i 76 mm Brdski top bio uspešno korišten protiv M84...


* Snap1.jpg (314.64 KB, 1040x714 - viewed 367 times.)

* Snap2.jpg (240.75 KB, 1052x715 - viewed 328 times.)
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #999 on: September 04, 2011, 08:15:02 pm »

Zanimljivo se mi čini, da je i 76 mm Brdski top bio uspešno korišten protiv M84...

U ovo tesko cu da poverujem.
....
Libija, Sirija?
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1000 on: September 04, 2011, 08:22:38 pm »

Znam, ali baš sa tim razlogom sam postavio skene, da se vidi šta drugi znaju/misle o nama ili još bolje kako nas vide.

Što se tiče Sirije, mislim da je u vreme T.11 bilo pregovora oko modernizacije njihovih tenkova sa Fotoninim SUV za T72.. Da nisu i to brojali kao prodaju M84 Siriji. Wink

Ali ima tu ljudi koji znaju više oko toga.

LPB
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #1001 on: September 04, 2011, 08:29:36 pm »

Na prvoj slici koju je postavio @Bozo13 je skica tenka T-72. Zatim na drugoj slici su potrefili sliku, ali navode da su korisnici između ostalih Libija i Sirija, što naravno nije tačno. Verovatno ima još grešaka u tekstu, ali mi se neda da pročitam.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #1002 on: September 04, 2011, 08:47:55 pm »

Ima ovdje više grešaka.

U Saudiju je bilo isporučeno 71 tenk prije početka Pustinjske oluje.
U onome spisku zemalja nedostaje BiH.
Prvi prototip je završio ispitivanja oko prvog maja 1983 u Nikincima.

Sa Libijom i Sirijom je bilo pregovora i dogovora. Ali ...

Ne moraju svi papiri koji su objavljeni o tenku biti tačni. Kad bi vam pokazao greške koje je pravio VTI, a koji je radio na ovome tenku.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #1003 on: September 04, 2011, 09:27:39 pm »

Pomenuta knjiga je vrlo veoma popularno izdanje i nije neki verodostojan izvor.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #1004 on: September 04, 2011, 09:49:37 pm »

Zanimljivo se mi čini, da je i 76 mm Brdski top bio uspešno korišten protiv M84...
Мени је занимљивије (односно чудније) што наводе да је значајан број уништен у тенковским борбама.

За средства која су навели да су успешно кориштена, јесу, пошто су имала прилику да гађају са бока или отпозади. И савременици би прошли исто. И у Ираку 2003. се наводи пример да је један ПТ топ Т-12 нанизао 2 Абрамса и 1 Бредли. Имао добар положај и прилику.
Logged
Pages:  1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 23 queries.