PALUBA
March 29, 2024, 12:44:24 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165498 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #150 on: August 17, 2009, 10:23:27 pm »

Kao vozač imao sam prilike da nekoliko puta vozim noću uz upotrebu odgovarajućeg periskopa. Kada je IC far uključen gledajući kroz noćni periskop vidi se snop svetlosti uz pomoć koje je slika jasnija. Problem je što gledajući kroz ovaj periskop ja odlično vidim i svaki drugi IC far koji je uključen.

Ako se ne varam, ovo bi trebalo da su slike M-84 sa termo spravom Huges




* M-84 1.jpg (51.7 KB, 879x592 - viewed 382 times.)

* M-84 2.jpg (58.02 KB, 900x585 - viewed 492 times.)

* M-84 3.jpg (22.79 KB, 350x567 - viewed 434 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #151 on: August 18, 2009, 07:16:21 am »

Odakle ti ove slike. Imaš li ih još. Ima tu nešto interesantno.

Pozdrav

Vlado
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #152 on: August 18, 2009, 07:33:15 am »

Ovo su slike iz revije Obramba, stare oko 10 godina. Ovo po mome nije verzija sa Huges termovizijom nego je to verzija Fotonine ciljačke sprave - takozvane dvoglave verzije sa domačom termovizijom te još pojačivačem 2 generacije. Problem ove termovizije je bio u tome, da je radila na principu hladnjaka sa bocom, pa ju je trebalo posle 1 sata rada menjati, a boca je koliko znam bila izvan tenka. Ova sprava je bila još u razvoju, koliko ja znam, nikad nije bila do kraja razvijena, pošto amerika nije dozvolila prodaju ovih sprava glavnom kupcu Iranu.

Zbunjuje me jedina činjenica a to je, da je DNNS radio Zrak. Ja sam do sada uvjek mislio, da je to radila Fotona.



Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #153 on: August 18, 2009, 08:04:48 am »

Moguće da na slikama nije Huges, pošto Fotona u ponudi ima veoma sličnu nišansku spravu u kombinaciji sa detektorom laserskog zračenja http://www.fotona.com/en/defense/fire_control_systems/m84/?v=TFCS3M84

Na žalost Vladimire nemam više slika. Ove sam pronašao na internetu. Kakav je to uređaj montiran u korenu cevi topa i luku komandira?
« Last Edit: August 18, 2009, 08:09:57 am by Bandzi » Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #154 on: August 18, 2009, 08:24:50 am »

To ti je mjerač ukrivljenosti cjevi zbog vanske temperature.

Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #155 on: August 18, 2009, 09:02:26 am »

Volio bih vidjetu usta topovske cijevi na ovom rješenju. Imaju li nešto ovako na vrhu

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Zrak je radio nišansku spravu, a Iskra Centar za elektrooptiku (CEO) kasnije preimenovana u Fotona je radila laser za nišansku spravu. Kasnije je nakon raspada SFRJ to preuzeo Instiut za fiziku Zemun. Fotona je radila paralelno i svoj sistem za upravljanje vatrom koji je prodavala po svijetu. Hlađenje termo sprave se uglavnom radi tečnim azotom. Kao npr na Abramsu. Treba nekoliko minuta dok se ohladi i dok ne proradi. I tamo treba mjenjati bocu, ali ne znam koliko često. I mi smo radili sa Hugesom, ali detalje sada ne znam. To je radio jedan drugar, jer sam ja tada bio na drugom kraju svijeta. Kad ga nađem, javiću vam detalje. Do nedavno je razvozio pice po Banja Luci, a sada radi na održavanju fiskalnih kasa.

Pozdrav

Vlado


* 331igd.jpg (57.28 KB, 1024x692 - viewed 272 times.)
« Last Edit: January 29, 2010, 10:13:35 am by Broker » Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #156 on: August 18, 2009, 10:35:22 am »

Za ove slike ustja cjevi bi nam mogao pomoči Duje. Čak i za onaj tenk - čini mi se, da je to bio čak T72, koji je sad u muzeju i Pivki. Možda grešim.

Inače umjesto boce može se upotrebiti Stiringov cooler (neznam dali sam to sad tačno napisao). Tamo nije više boce i to je pouzdanije rešenje, ali vrlo skupo.



Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #157 on: August 18, 2009, 02:04:12 pm »

Ovo je M84. Vidi se po kutiji uređaja za unutrašnji razgovor kod nišandžije i po novoj verziji pulta popune AP-a. Na istoj slici se vidi i dio komandnog bloka nišandžije od M84. Na T72 komandni blok je dio nišanske sprave, odnosno njen donji dio.

Dio koji stoji na topu služi za mjerenje paralelnosti nišanske ose i ose topa. Dakle, alat za montažu. Kod opaljenja bi otpao sa topa. Top se uvlači u kupolu kod opaljenja i otkinuo bi ga. Bilo bi mi malo glupo da firma kao što je Fotona ne može rješiti uglove paralakse nišanske sprave.

Čudno mi je da nema navlake na spoju kupole i topa. Potrebno je to. Zaptivka na spoju. Sad kad je nema sjetio sam se jednog slučaja iz ĐĐ, kad su ispitivali hermetičnost tenka, zatvorili sve poklopce, sjeo čovjek unutra, otvorili pregradu između borbenog i motornog odeljenja i taj čovjek ( da mu sad ne spominjem ime) upalio tenk. Tenk radio dok je bilo vazduha u kupoli pa se ugasio, napravio vakum unutra, a ovaj jadnik je stisnuo sirenu i držao dok je imao snage. Nisu nikako mogli otvoriti poklopce, jer je bio vakum unutra. Jedino rješenje je bilo rasjeći ovu navlaku da vazduh uđe unutra. Spasili su ga. Bio je u gadnom stanju.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #158 on: August 18, 2009, 02:41:33 pm »

Kad smo već spomenuli automat punjenja evo nekoliko rješenja automata punjenja.


<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/ykQc176YJEE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/YKFVa0TpJfg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/YJeJYKeHD84?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Ns5NJVa_XKo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/9JV7jN925sY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/tSzR-N4qWzk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/mTzobtVjqPs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/5NIaoOabF_0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/n6nlvii-bP0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/0IjgndIFhgU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: July 25, 2010, 11:49:15 am by Broker » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #159 on: September 10, 2009, 09:48:22 pm »

U svojoj prepisci sa gospodinom Vladimirom Trendafilovskim, ko je on pogledajte na Guglu, a bio bih veoma sretan da postane član ovoga foruma, dostavio sam mu sve podatke o serijskim brojevima tenkova, rasporedu, brojevima šasija i serija tenkova. I mojim radovima na tim tenkovima. Gospodin Trendafilovski je te moje podatke pedantno složio i vratio mi ih nazad. U excel formatu. Ovaj spisak je bio aktuelan prije nekoliko godina. Sada su nastupile promjene, jer su neki tenkovi izrezani, uništeni, preraspoređeni itd. Bilo bi interesantno da dopunimo tabelu sa novim podatcima, naravno sa onim koji nisu vojna tajna.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Komentari o tenkovima su na makedonskom, ali smatram da se tekst može razumjeti.

* M84.rar (62.1 KB - downloaded 161 times.)
Logged
miodrag2
desetar
*
Offline Offline

Posts: 100


« Reply #160 on: September 11, 2009, 07:26:08 am »

Hladjenjem senzora tecnim azotom uklanja se termicka eksitacija elektrona unutar poluprovodnika , koja je direktno zavisna od temperature na kojoj se poluprovodnik nalazi . Time struja kroz element senzora zavisi samo od primljenog IC zracenja , i funkcija je samo od njega , a ne od spoljne temperature ne mestu uredjaja . Time senzor postaje osetljiviji , dobija se mnogo bolja slika i mogu se detektovati promene primljenog IC zracenja u mnogo vecem rasponu i sa mnogo boljom gradacijom ( mogu se razluciti mnogo manje promene primljenog IC zracenja ) . Tako je i omoguceno da se sa aktivnih IC senzora , gde je postojao izvor IC zracenja koji je obasjavao okolinu , i prijemnik koji je primao povratno zracenje , predje na pasivne senzore koji primaju postojece IC zracenje okoline i stvaraju sliku na osnovu njega .
Gospodine Vlado , da li ste saznali nesto o Hughesov-oj termo spravi na M-84 , i da li je bila ugradjena kao poseban senzor pored pojacavaca svetlosti , ili ga je zamenila ? Rekli ste da ce te nam javiti o tome kada stupite u kontakt sa kolegom koji je na tome radio .
Takodje , zanima me zasto su resenja punjenja topa kod Leclerc-a losija nego kod M-84 , posebno od novog nacina punjenja topa kod T-90 ?
Unapred hvala na odgovorima .
Pozdrav !
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #161 on: September 11, 2009, 01:15:35 pm »

Pošto su pitanja upućena Vladi ne znam da li smem da ti odgovorim barem ono što je meni poznato.

Hoću istaći ne treba nikoga vući za rukav za odgovor. Postavi pitanje uopšteno (svima upućeno), onaj ko zna odgovor i ko hoće da ih da on će to i uraditi bilo da se radi o Vladi, Tpku, Janku ili Mraku...
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #162 on: September 11, 2009, 02:51:00 pm »

Ovo su slike iz revije Obramba, stare oko 10 godina. Ovo po mome nije verzija sa Huges termovizijom nego je to verzija Fotonine ciljačke sprave - takozvane dvoglave verzije sa domačom termovizijom te još pojačivačem 2 generacije. Problem ove termovizije je bio u tome, da je radila na principu hladnjaka sa bocom, pa ju je trebalo posle 1 sata rada menjati, a boca je koliko znam bila izvan tenka. Ova sprava je bila još u razvoju, koliko ja znam, nikad nije bila do kraja razvijena, pošto amerika nije dozvolila prodaju ovih sprava glavnom kupcu Iranu.

Zbunjuje me jedina činjenica a to je, da je DNNS radio Zrak. Ja sam do sada uvjek mislio, da je to radila Fotona.





Oznaka na tenku ("samorog") pokazuje, da je to stvarno slovenski tenk, no više od toga neznam. Nemam više nikakvih drugih forografija, sve što sam imao postavio sam.
Duje
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #163 on: September 11, 2009, 03:31:59 pm »

Evo još par slika iz 2008.
Moderniziran SUV i dodan senzor za IR/lasersko ozračenje.
Možda kome drugome slike šta više kažu.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
PS: vozač tenka mi je sin Wink

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 10052008334_1.jpg (206.02 KB, 1944x1382 - viewed 354 times.)

* 10052008329_2.jpg (110.64 KB, 1534x1471 - viewed 344 times.)

* 10052008331_3.jpg (102.21 KB, 1534x1120 - viewed 255 times.)
« Last Edit: January 29, 2010, 10:20:03 am by Broker » Logged
miodrag2
desetar
*
Offline Offline

Posts: 100


« Reply #164 on: September 11, 2009, 05:45:55 pm »

Pošto su pitanja upućena Vladi ne znam da li smem da ti odgovorim barem ono što je meni poznato.

Hoću istaći ne treba nikoga vući za rukav za odgovor. Postavi pitanje uopšteno (svima upućeno), onaj ko zna odgovor i ko hoće da ih da on će to i uraditi bilo da se radi o Vladi, Tpku, Janku ili Mraku...

Pitanje sam ranije postavio kao opste , i nisam dobio konkretan odgovor . Niko nije imao precizniji odgovor , gospodin Vlado je rekao da ima izvor iz koga moze saznati konkretnije informacije , zato sam konkretno sada pitao njega . Pogledaj par postova nazad i naci ces pitanje postavljeno svima .

Ako bilo ko zna odgovor , neka mi kaze , nemam problem da naucim nesto novo od bilo koga , da znam odgovor , ne bih pitao . Isto vazi za punjac topa . Konkretno je gospodin Vlado rekao da je problematican kod Leclerc-a i tenkova sa slicnim i istim punjacem , ja iz snimaka nisam video zasto , pa me zanima odgovor . Ako bilo ko zna , neka mi kaze . Ako ne zna niko , boze moj , niko ne moze da bude sveznajuci , a i ja ne moram sve da saznam .

Pozdrav !
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.