PALUBA
March 28, 2024, 01:47:29 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165022 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #165 on: September 11, 2009, 06:18:06 pm »

Poštovani Božo13,

ako si u mogućnosti da mi pored ovakvih slika, ti i ako je moguće i ostali članovi Palube, napišeš i broj koji je ukucan na prednji dio tenka, na šasiji. Registarski broj tenka se može prefarbati ili zamijeniti, ali ukucani broj šasije nema potreba da se mjenja. Ja sam u toku rata od više uništenih tenkova pravio onoliko koliko se moglo tako da sam mjenjao kupole između različitih šasija, tako da je dolazilo do promjene registarskog broja tenka iako je ostajao isti broj šasije. Ako si u mogućnosti da kod ovakvih slika ubuduće napišeš broj šasije bio bih ti zahvalan. U mom prethodnom postu ima atašment u rar-u gdje ima spisak svih napravljenih tenkova M84 ( izuzev prototipa i pet komada probne serije). Tu imaju svi brojevi šasija i tenkova sa predratnim rasporedom  VP.

U toku rata sam svog sina koji je imao tada desetak godina ubacio u tenk na mjesto komandira i uključio automat punjenja, punjenje topa sa maketom zrna i punjenja. Ja sam bio na mjestu nišandžije. A radio je motor tenka i obe hidro pumpe. Mislim da nikad nisam vidio tako brzo izlijetanje iz tenka.


Što se tiče termo sprave najbolje mjesto za odgovor je Zemun. Ulica gdje se nalazi Teleoptik, dvije ulice prema Dunavu, paralelne, nalazi se Institut za fiziku Zemun. Traži Žiku Spasojevića. Pravo mjesto za sva pitanja i odgovore za sva pitanja oko termo sprave.

Na neka pitanja nije zgodno odgovarati. Naročito oko tehnologije. Vojna tajna. Nije. Naprimjer, brojno stanje. Preleti avion, satelit i protivnik, sad se zove saveznik, ima sve podatke. Intendantska služba skoro svake VP dnevno ide na pijacu kupovati hranu. Kupus, papriku itd. To je jedan od načina saznavanja brojnog stanja. Da bi dobio moralni status vojske treba ti neko iznutra. To se ne vidi iz satelita. Tako ti je i kod tehnologije. Možeš vidjeti gotov proizvod, ali za postupak dobijanja treba ti neko iznutra. Neke stvari smo razvijali godinama. Konstrukcionu dokumentaciju nekog uređaja možeš lako dobiti, ali tehnološku dokumentaciju svaka firma veoma dobro čuva. Neke detalje na tenku smo rješavali godinama. To je koštalo godine rada velikog tima i ogromne pare. I sad da napišem detalje. 

Drugara koji je radio na termo spravi sam vidio iz mog auta, a on je bio u svom, samo smo mahnuli jedan drugom.

Što se tiče automata punjenja na Leklerku i ruskim tenkovima samo pogledaj koliko je lakši ručni pristup municiji. Pisao sam nedavno kako sam gađao u ratu iz tenka u kojem je gotovo sve otkazalo. Gađao i pogađao.

Pisao sam već o ratnim situacijama gdje tenk ostane bez podrške i ostane upotrebljiv uz korištenje rezervnih režima rada. Mehanika, ručka, drška, poluga itd. Usporedi to sa tač skrin displejima na Leklerku. Koristio sam u ratu u borbenim uslovima ručku, dršku, polugu, pajser, sajlu i da ne nebrajam više. I pogađao.


Pozdrav

Vlado
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #166 on: September 11, 2009, 06:18:45 pm »

Quote from: miodrag2
Pitanje sam ranije postavio kao opste , i nisam dobio konkretan odgovor.

Miodraže ako nisi dobio odgovor za to sigurno postoje i razlozi. Recimo da navedem samo jedan koji je sasvim dovoljan. Neke stvari odnosno informacije i nisu baš za širu javnost. Jednostavno škakljiva su i to je tako. Drugo ima razloga zašto Vlada ili bilo ko drugi ne daje odgovore (informacije) na svako postavljeno pitanje kako iz OMJ-a tako i iz bilo koje druge oblasti. Negde ipak mora i treba da postoji granica jer je ovo otvoren i svima dostupan forum.

Tako da ubuduće postavi pitanje ne imenujući nikoga, kao što rekoh znaju i Vlada i Tpku da čitaju, i ako nađu za shodno da treba, odgovoriće ti u to budi siguran.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #167 on: September 11, 2009, 08:26:32 pm »

Sad sam malo pregledao ove snimke slovenačkih tenkova i vidim nosač antene AT-22, ali na mjestu pored nišanske sprave. Na M84 taj nosač je bio sa zadnje strane kupole, iza komandira. Na tenku smo za bivše JNA ispitivali uticaj magnetnog polja na uređaje u tenku i uticaj uređaja iz tenka na rad radio opreme. Razlozi prebacivanja antene na ovo prednje mjesto je možda zapinjanje PAM-a za antenu. Ali kabal od radio uređaja do antenskog nosača zna da pravi velike probleme opremi unutar tenka. Dužina i tip kabla su jako bitni. Više se ne sjećam, ali znam da smo radili da dužina kabla bude neki lambda kroz neki paran broj, jer je bilo nekih smetnji, davno je to bilo. Znalo se desiti ako je kabal u nekom dijelu neoklopljen, odnosno oštećen, stiskanjem grudnog prekidača, tj, odlaskom u predaju dolazilo je do promjene položaja topa i kupole ako su stisnute komande, bez zadatih komandi za pokretanje.

Pozdrav

Vlado
Logged
miodrag2
desetar
*
Offline Offline

Posts: 100


« Reply #168 on: September 12, 2009, 07:14:43 am »

Hvala na odgovoru . Pokusacu da uspostavim kontakt cim mi vreme i okolnosti dozvole .
Sto se punjaca tice , ne znam da li i kakvi su pomocni rezimi predvidjeni u radu , moguce da je i kod Leclerc-a to reseno na zadovoljavajuci nacin , ali se onda opet vracamo na pocetak teme gde je govoreno o logistickoj podrsci i odrzavanju . Secam se kada je Lazanjski izvestavao iz drugog zalivskog rata , i kada je rekao da se trupama na prvim linijama dostavlja i papir za WC zajedno sa ostalim namirnicama , municijom , gorivom , rezervnim delovima . Organizovanoj i dobro opremljenoj armiji nije potrebno da razmislja o neispravnoj opremi i rezervnim rezimima rada . U nasoj je , na zalost , to uvek tema .
Hvala puno svima na odgovorima .
Pozdrav !
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #169 on: September 12, 2009, 03:40:26 pm »

Ne bih ja rekao da je to baš tako. Znači bolje je da kada na Leclercu skroz otkaže punjač topa i posda ne može da napuni top ni u poluatomatskom ni u ručnom režimu, (ne može u tehničkom smislu), nego da ima priliku da ga napuni bilo kako. Ma punio bih top i nogama samo da imam osposobljen top u borbi kada sam nekom na nišanu. Šta je tenk bez topa, veliko ništa i velika meta koja će jako lako biti pogođena. Na Leclercu ima samo belo i crno, sredine nema i to ne valja.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #170 on: September 12, 2009, 11:59:53 pm »

... upravo to ... kao sto rece Brok ... Ruje su tu neprevazidjene , a iz jednog prostog razloga - oni uvek prvo prave "rucnu" varijantu, a tek onda na to nadogradjuju elektroniku, "touch screen" i ostala cudesa ... i sto je najvaznije od svega - svi ovi sistemi mogu da rade NEZAVISNO!! ... tako da ako otkaze bilo sta u pomocnom rezimu, mehanika je barem kod Rusa neprevazidjena  ... sve je tesko, glomazno i masivno ... a tu je , po meni, i tajna uspeha ...

Sto se iznosenja podataka tice, pitanja su OK, ali odgovori na ovakva pitanja su i vise nego skakljiva, bar na javnom, tako da za to mogu da posluze PP ili neke alternativne varijante .... meni je inace otac,svojevremeno, 70.-tih, radio u "Teleoptiku", tako da znam o cemu je Vladimir pricao ... ja sam '90.-tih bio na VTI "Veljko Vlahovic", tako da su u tom smislu relacije vrlo slicne, ako ne i potpuno iste ...


... pozdravi iz Zemuna  ...
« Last Edit: September 13, 2009, 12:06:04 am by tpku_2b » Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #171 on: October 04, 2009, 10:48:55 pm »

Имам једно питање везано са СУВ на М84, а ако знате и на сличним возилима/топовима.

Да ли СУВ узима у обзир ротацију земље?
Потребни подаци за ову корекцију би били географска ширина, азимут и време лета (даљина паљбе/тип гранате).

Мало сам се бавио математиком, па сам дошао да рачунице да на примеру са ових простора:
- гађање правцем север-југ, кумулативном гранатом, даљина 4.000 метара
Добијам резултат да граната скреће преко метар у десно!
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #172 on: October 05, 2009, 06:07:10 am »

NE

Ajde ovako da računamo.

Potkalibarno zrno. Brzina zrna na ustima cijevi 1806 m/s ( nominalni uslovi ). Maksimalni ( tablični ) domet 4000 m. Nema značajnog opadanja brzine tokom leta.  Nema nikakvog uticaja na let ni vjetar, atmosferski pritisak ni temperatura vazduha. Mali uticaj ima temperatura baruta. Dovoljno je nama koji smo se bavili balistikom reći da je korigovani tablični ugao na 1500 metara samo 2,7 hiljaditih.

Pa gdje nađe onaj metar.

Rotacija zemlje i Koriolisova sila se uzima u račun na sistemu Orkan.

Pozdrav

Vlado
« Last Edit: October 05, 2009, 06:21:37 am by vladimir_16 » Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #173 on: October 05, 2009, 08:56:07 am »

Ево рачунице коју сам добио (могуће да нешто и не ваља, наравно)
- Ми смо на 45 степени ширине. Ако идемо 1км на југ, то значи да је та тачка удаљенија од Екватора за 0,7 километара. Пут који та тачка пређе је 2рПи, односно 4,4км. Брзина тачке циља је већа од почетне тачке циља за 4,4км (односно 440.000цм) подељено са једним даном (86.400 секунди).
Добије се да је разлика у брзини за сваки километар који идемо север/југ мало преко 5цм/с.

Кумулативна граната има почетну брзину од 905 м/с. До 4км ће да лети око 5 секунди.
Кад се помноже вредности - за циљ који је 4км јужније, брзина на југу је већа за 20цм/с, и кад се помножи са 5 секунди трајања лета, е па ту сам нашао онај метар!

За поткалибарно зрно, у истим условима, вредност би била скоро пола метра!

Иначе, у случају да се гађа на југ, пошто се земља окреће од запада ја истоку, зрно ће због мање брзине да скреће на запад, односно на десно. У случају да се гађа на север, због веће брзине скреће ка истоку, односно у оба случаја десно. На јужној полулопти је у лево.

Ова цела поставка ми се чини коректном, и мене чуди да сам добио тако велику вредност.
Зато ме занима да ли сам ја нешто погрешно израчунао.
« Last Edit: October 05, 2009, 09:00:15 am by vathra » Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #174 on: October 05, 2009, 01:01:30 pm »

Još jedno pitanje, koliko je stvarno bio avtomatički punilac na tenku M84 pouzdan. Baš sam čitao knjigu Chariots of the Desert The Story of the Israeli Armoured Corps, kdje piše, da je u borbi bilo problema, kada je ovaj punilac zaglavio. Granatu je mogao puniti le komandir tenka, što je zbog posla kojeg ovaj ima, vrlo težko. Kada je nestalo granata, u borbi be bilo težko napuniti magazin sa dodatnim granatama iz tenka. Ova sprava je kao bila toliko nepouzdana i spora, da su Iračani čak to izbacili te ubacili još jednog člana posade u nekim svojim tenkovima T72.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #175 on: October 05, 2009, 03:23:06 pm »

Vatra svaka tebi čast druže kakava tebi pitanja padaju na pamet. Ne bih se toga ni u snu setio. Smiley

Pouzdan je automaski punjač, naravno zna i da otkaže, ali to nije tačno da k-dir pored "posla" kojeg ima nema vremana ili šta da napuni top. To nije tačno. Kakvog posla ima k-dir tenka možeš da vidiš kroz komentare ako se vratiš par stranica unazad u ovom topicu.
Ukratko, k-dir u ratu ima zadatak da uvodi redenik u PKT i da prazni čaure istih. U miru k-dir služi da ima ko na nadrlja (odgovoran za sve). Pisano je već, ajde ponoviću. Više puta su na "kraće" ture na liniju polazili tenkovi bez k-dira. Uključe se svi automatski osigurači, uvede redenik u PKT, i teraj. I kada sve to uzmeš u obzir onda možeš da predpostaviš koliko k-dir ima posla.
Čak sam mišljenja da se može razviti tenk, naravno ne da bude standard, već u svakoj četi da ima po jedan do dva tenka koji ima dva člana posade. Dobilo bi se na korisnom prostoru koji bi mogao da se iskoristi da se doda još oklopa, a i ovako mala silueta bi bila još manja.
U situacijama gde se očekuje protivtenkovska borba tada posada mora da bude kompletna, tada k-dir ima veliku ulogu u osmatranju. Jel se manje više u borbi tenka na tenk sve svodi ko koga prvi uhvati na laser taj je dobio. A da bi ga uhvatio na laser moram prvo da ga vidim odnosno ugledam. Ali i tada k-dir (pričamo o obučenoj posadi a ne o amaterima) ima vremena da nepuni top bez problema.

I to sam pominjao ali ću ponoviti. Ja sam dugo bio u borbenoj grupi, šta smo radili, sređivali tehniku i stalno vežbali. Akcenat vežebanja je uvek bio bačen na zastojima, recimo kada automatski punjač zakaže i ostalo. I tako se osposobili tokom vežbanja da se sve radilo automatski bez razmišljanja. Ima tu i tehnike dosta. Napuniti top ručno može da uradi svako bez velike snage, jako je bitna gengla da tako gurneš barutno punjenje da ono povuče zatvarač i zatvori ga.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #176 on: October 05, 2009, 03:34:21 pm »

Vatra svaka tebi čast druže kakava tebi pitanja padaju na pamet. Ne bih se toga ni u snu setio. Smiley
Na bratskom nam forumu je 10x10 pomenuo da za neki mali SUV za snajper računaju i rotaciju zemlje.
Tu sam se malo bacio u matematiku (dosadna vožnja tramvajem, jel te), pa sam došao do računice koju sam prezentovao.
A ovde sam postavio pitanje jer su vrednosti veće a direktno je gađanje, ima SUV, a ima i znalaca koji znaju da odgovore.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #177 on: October 05, 2009, 04:29:08 pm »

Nema šanse da se ubaci još jedan čovijek u tenk T72. Bukvalno nema mjesta. Meni je automat uvijek radio kako sam ja htjeo. Zavisno kako sam ga popravio ili podesio. Nije mi problem ni puniti ručno top. Treba samo znati kako.

Koji ti je to bratski forum. Oznaka brojXbroj  kao tamo 10x10 je hijerarhija u masonskim ložama, dio potpisa veoma visokih članova masonske lože.

http://www.glbih.org/index.htm

Čudno mi je da se neko tako potpisuje na javnom forumu. Ili možda slučajno.

Baš mi je žao što živim u gradu gdje mi treba do posla 10 minuta pješke u jednoj cesti. Bez skretanja, na ravnom, bez uzbrdice ili nizbrdice. A autom manje od 5 minuta. Nemam tramvaja.

Pozdrav

Vlado
 
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #178 on: October 05, 2009, 05:53:47 pm »

Ne Vlado da se ubaci, taman posla, nego da se izbaci jedan član posade. Opet navodim, ne to da bude standard, već da svaka četa recimo ima po jedan do najviše dva takva tenka sa posadom od dva člana, vozač i nišandžija (koji bi bio i k-dir).
Ne pričam ovo napamet već iz iskustva. Verujem da si i ti imao prilike da kreneš negde sa nekompletnom posadom, bez k-dira. Odnosno k-dir zauzima mesto nišandžije, jel je recimo nišandžija bio celu noć dežurni na tenku i spava.

To bi iziskivalo sasvim novu konstruksciju tenka (sa pravim čovekom pričam Smiley), da bi se to upražnjeno komandirsko mesto iskoristilo na najbolji mogući način. Dobilo bi se još korisnog prostora koji bi rezultirao još manjom siluetom a moglo bi da se doda još oklopa kojeg nikada nije dosta.

Jasno da bi i motor morao da se unaperedi i pojača itd..
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #179 on: October 05, 2009, 07:20:03 pm »

I sam sam išao u akciju bez komandira, pa znam o čemu pričaš. Bitno je da si stalno na prijemu na radio vezi, da imaš podršku sa strane.

Kod radio stanice Racal Dana ukucaš svoj čin u radio stanicu. Tako da ne može neko da se igra sa predajom, npr neki vojnik, i prekida višeg po rangu u komandovanju. Kad pukovnik pređe u predaju, sve radio stanice nižeg nivoa idu u prijem i tako dalje po nivou komandovanja. Programiranje radio stanice ide programatorom koji nema svako, tako da si vojnik ne može ukucati čin pukovnika u radio stanicu.

Za redovan rad tenka i tri člana posade je malo. U ratnim uslovima nema vremena za odmor, stražu, pranje, ribanje itd. Treba još vojnika koji nisu tenkisti da bi jednica normalno funkcionisala.

Molim članove foruma kad mi se obraćaju da to rade u jednini.

Pozdrav

Vlado
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.