PALUBA
March 29, 2024, 12:27:15 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165489 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #180 on: October 05, 2009, 07:21:11 pm »

Ako smem malko da se ubacim u raspravu. Vlado je pod ubacivanjem još jednog člana posade umesto autopunjača, mislio na komentar člana @janezek67, nekoliko postova iznad.

Vlado, @vathra je pod imenom "10x10" mislio na jednog člana sa foruma MyCity Military i još nekih foruma. Čovek se tako potpisuje jer se svojevremeno profesionalno bavio streljaštvom. U tom sportu se koristi termin 10x10 (apsolutnih sto).


Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #181 on: October 05, 2009, 07:22:03 pm »

Koji ti je to bratski forum. Oznaka brojXbroj  kao tamo 10x10 je hijerarhija u masonskim ložama, dio potpisa veoma visokih članova masonske lože.

http://www.glbih.org/index.htm

Čudno mi je da se neko tako potpisuje na javnom forumu. Ili možda slučajno.
Forum je MyCity military. Mislim da je većina ljudi odavde aktivan član i tamo, pa nam je zato valjda i bratski.
Čovek je dosta vežbao streljaštvo, pa je zato i izabrao nadimak 10x10.

Nego, da se vratimo sa masona na rotaciju zemlje...
Da li vam se čini da je ona računica korektno postavljena? (Vlado, ne obraćam se tebi nego svima Smiley )
Meni se čini dobro, a sa druge strane dobijene vrednosti nisu baš male...
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #182 on: October 05, 2009, 07:28:29 pm »

Možda mala pomoč, da se zna na šta se misli ako se govori o Koriolisovi sile/efektu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Coriolis_effect


LPB
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #183 on: October 05, 2009, 09:04:14 pm »

Kad se počne učiti mehanika ima stavka koja se uči i u geografiji. Obično profesor postavlja pitanje "Zašto je kod svih rijeka koje teku sa juga na sjever na sjevernoj polulopti desna obala strmija"

Koriolisova sila

Punac mi je profesor matematike, uglavnom se bavio geometrijom, pa ću mu dati domaći zadatak.

Moje zadnje gađanje sa tenkom je bilo 8x8, od toga 6 u istu rupu. Sad ću da se drugačije potpisujem.

Pozdrav

Vlado
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #184 on: October 06, 2009, 09:08:46 am »

Ne Vlado da se ubaci, taman posla, nego da se izbaci jedan član posade. Opet navodim, ne to da bude standard, već da svaka četa recimo ima po jedan do najviše dva takva tenka sa posadom od dva člana, vozač i nišandžija (koji bi bio i k-dir).
Ne pričam ovo napamet već iz iskustva. Verujem da si i ti imao prilike da kreneš negde sa nekompletnom posadom, bez k-dira. Odnosno k-dir zauzima mesto nišandžije, jel je recimo nišandžija bio celu noć dežurni na tenku i spava.

To bi iziskivalo sasvim novu konstruksciju tenka (sa pravim čovekom pričam Smiley), da bi se to upražnjeno komandirsko mesto iskoristilo na najbolji mogući način. Dobilo bi se još korisnog prostora koji bi rezultirao još manjom siluetom a moglo bi da se doda još oklopa kojeg nikada nije dosta.

Jasno da bi i motor morao da se unaperedi i pojača itd..

Ovakvo obterečenje komandira su imali Francuzi na svojim tenkovima u početku 2. svetskog rata. Loše su prošli. Rad komandira još uvjek nije dovoljno olakšan nekim veštačkim sistemom odlučivanja, da bi moglo imati u posadi samo dvojicu.

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #185 on: October 06, 2009, 10:04:44 am »

Nisam ja govorio o tenkova, tanketama i borbenim vozilima iz Drugog svetskog rata, već o tenku M-84. Tu ima dosta razlike.
Predlog.
Uzmi ovaj topic pa lepo na tanane od prve strane pa malo čitaj, a onada polako (isto na tanane) uzmeš pa pročitaš lepo recimo ovu temu: "Jugoslovenska tanketa T-32 (Škoda Š-I-D)", na stranici:
https://www.paluba.info/smf/slavna-oruzja-orudja-avioni-brodovi/jugoslovenska-tanketa-t-32-%28skoda-s-i-d%29-t5965/
I na kraju ćeš primetiti da je ogromna razlika između borbenih vozila iz vreme WW II i današnjice. Inače baš tanketa T-32 (Škoda Š-I-D) je imala dva člana posade.
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #186 on: October 06, 2009, 11:49:36 am »

Nisam ja govorio o tenkova, tanketama i borbenim vozilima iz Drugog svetskog rata, već o tenku M-84. Tu ima dosta razlike.
Predlog.
Uzmi ovaj topic pa lepo na tanane od prve strane pa malo čitaj, a onada polako (isto na tanane) uzmeš pa pročitaš lepo recimo ovu temu: "Jugoslovenska tanketa T-32 (Škoda Š-I-D)", na stranici:
https://www.paluba.info/smf/slavna-oruzja-orudja-avioni-brodovi/jugoslovenska-tanketa-t-32-%28skoda-s-i-d%29-t5965/
I na kraju ćeš primetiti da je ogromna razlika između borbenih vozila iz vreme WW II i današnjice. Inače baš tanketa T-32 (Škoda Š-I-D) je imala dva člana posade.

Još uvjek je treba osmatrati, nišaniti, zapovjedati - i tu se treba odlučiti čak brže nego u 2. svetskom ratu. Tenk M84 nema neki radar ili neku veštačku inteligenciju, prema kome bi komandir tenku samo kazao - uništi sve ciljeve, koji nemaju pozitivne identifikacije cilja. Pa bi on sam ubacivao streljivo, određivao prioritet ciljeva te gađao, a komandir bi samo osmatrao i zapovjedao taktiku i kretanje vozila. Ako bi bilo to toliko jednostavno, amerikanci bi več imali dvočlanu posadu. Pa imaju 4 - možda če na tenku M1 A3 sada imati 3.

Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #187 on: October 06, 2009, 12:16:21 pm »

Dali se može upotrebiti M84 sa samo dva člana posade? Ustanovili da može.
Dali je lakše tenk održavati/uparvljati/negovati sa 4 člana posade? Ustanovili da je sa 4 člana lakše.
Nekako se nebi baš prelako rešio 3. člana posade... (ali opet, nisam tenkista)


Samo nešto mi ne štima u celoj priči. Jedno vreme ide priča da je "rusko" bolje zbog manje automatizacije i mogučnosti "ručnog" rada, a onda debata da se se automatizira mesto K-dira tenka...

LPB
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #188 on: October 06, 2009, 05:42:43 pm »

Janez67, ja govorim iz prakse a ti iz knjige, jel stvarno misliš da nišandžija čeka kada ugleda metu da mu k-dir da odobrenje da ispali projektil. Ili možda vozač pita da promeni pravac ako mu je sumnjiv teren od PT mina. Samo da ne bude zabune, nije to samovolja niti bahatost pojedinca, već odlično uvežbana posada od kojih svako zna jako dobro svoj posao. To sve lepo piše u knjizi, ali knjiga i praksa su dva različita pojma.
I drugo, pomenuh gore ali ti izgleda ne čitaš sve. Ne govorim o amaterima, govorim o dobro uvežbanim profesionalcima koji se pozaju dugi niz godina, i svaki član posade je obučen bukvalno za sva mesta na tenku.
Evo ti jedna stvar iz prakse. Mi smo se toliko dobro poznavali, govorim o tenkovskom vodu, da uopšte nismo koristili radio vezu. Čučnemo svi pre pokreta, na zemlji sa štapićem nacrtamo šemu kako ćemo ići, i nema potrebe da komuniciramo više. E sada, pošto reče da tenk nema veštačku intelegenciju (ima i nju, ne računa nišandžija recimo uzdužni i poprečni vetar već račiunar, ali nećemo sada o tome). Šta će veštačka intelegencija kada je tu stvarna intelegencija, kada ja znam i obratni ko će šta da uradi u drugom tenku sa kojim nemam vizuelni kontak, a audio nismo koristili. Šta misliš tek onda koliko se dobro pozavala posada tenka između sebe.
Opet da ne bude zabune, nije tako bilo oduvek i nije bilo tako uvek, sve zavaisi od situacije. Godinama vežbanja i iskustva su rezultirali da smo stvorili sopstvene standarde koji se u mnogome razllikuju od onoga šta piše po knjigama.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #189 on: October 06, 2009, 07:20:01 pm »

... mislim da je Brok u pravu ... to je ono o cemu sam i ja "pricao" u nekoliko navrata ... ali, takve stvari ne mogu da shvate oni koji nisu tenkisti , bilo po VES-u, bilo po opredeljenju ... zato, to j enesto sto ne pise u knjigama, i sto se stice godinama rada na tenku ... a kad naidjes na minsko polje, sve knjige, teorije i slicne  stavri padaju u vodu ... tu nema pravila, nema naredjenja i ostalih gluposti ... instinkt, osecaj i iskustvo su nesto sto je neprikosnoveno u takvim situacijama ...
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #190 on: October 07, 2009, 06:42:26 am »

Vidi se da je Brok bio u VP 8977. Čim kaže uzdužni vjetar. Prva serija tenkova M84. 47 tenkova M84 u ovoj VP od ukupno 55 komada prve serije na kojoj postoji meteo senzor koji mjeri uzdužni vjetar.

Nadam se da tamo paze kad popravljaju tenkove iz prve serije, jer ima dosta razlika u softveru i hardveru od ostalih tenkova u ovoj VP. Da se ne zamijene sa dijelovima iz kasnijih serija. Naročito sa A verzijom tenka. U tom slučaju vrijedi prvo pravilo elektrotehnike:

Svaki uređaj radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe iz uređaja uređaj više ne radi.

U borbenim uslovima ima pravilo da nema pravila. Instinkt. Najbolji je onaj životinjski.

Pozdrav

Vlado
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #191 on: October 07, 2009, 07:40:32 am »


Svaki uređaj radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe iz uređaja uređaj više ne radi.


 Svaka čast Vlado! Nasmijao si me do suza..
 :klap
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #192 on: October 07, 2009, 08:21:37 am »

Janez67, ja govorim iz prakse a ti iz knjige, jel stvarno misliš da nišandžija čeka kada ugleda metu da mu k-dir da odobrenje da ispali projektil. Ili možda vozač pita da promeni pravac ako mu je sumnjiv teren od PT mina. Samo da ne bude zabune, nije to samovolja niti bahatost pojedinca, već odlično uvežbana posada od kojih svako zna jako dobro svoj posao. To sve lepo piše u knjizi, ali knjiga i praksa su dva različita pojma.
I drugo, pomenuh gore ali ti izgleda ne čitaš sve. Ne govorim o amaterima, govorim o dobro uvežbanim profesionalcima koji se pozaju dugi niz godina, i svaki član posade je obučen bukvalno za sva mesta na tenku.
Evo ti jedna stvar iz prakse. Mi smo se toliko dobro poznavali, govorim o tenkovskom vodu, da uopšte nismo koristili radio vezu. Čučnemo svi pre pokreta, na zemlji sa štapićem nacrtamo šemu kako ćemo ići, i nema potrebe da komuniciramo više. E sada, pošto reče da tenk nema veštačku intelegenciju (ima i nju, ne računa nišandžija recimo uzdužni i poprečni vetar već račiunar, ali nećemo sada o tome). Šta će veštačka intelegencija kada je tu stvarna intelegencija, kada ja znam i obratni ko će šta da uradi u drugom tenku sa kojim nemam vizuelni kontak, a audio nismo koristili. Šta misliš tek onda koliko se dobro pozavala posada tenka između sebe.
Opet da ne bude zabune, nije tako bilo oduvek i nije bilo tako uvek, sve zavaisi od situacije. Godinama vežbanja i iskustva su rezultirali da smo stvorili sopstvene standarde koji se u mnogome razllikuju od onoga šta piše po knjigama.

Ono oko dva člana posade u tenku M84 - dobro, ako u Srbiji to funkcioniše, zašto ne. Da ja vodim takvu jedinicu, osim u slučaju skrajne nužde, ovakvu praksu nebi dozvolio. A znam zašto ne. Preskupi su tenkovi i ljudski životi, da se jih troši na takvim idejama. Inače se neču svađati više oko ove teme, pošto svako od nas ima svoje mišljenje.

 
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #193 on: October 07, 2009, 01:56:18 pm »


Svaki uređaj radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe iz uređaja uređaj više ne radi.


 Svaka čast Vlado! Nasmijao si me do suza..
 :klap


  Vlado, care .... nasmejao sam se do suza ... ovaj beli dim mi ulazi u oci , odatle i suze ... hehhe ...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #194 on: October 07, 2009, 02:13:12 pm »

Janez67 a ko ti je rako i gde je spomenhuto da je to bilo u Srbiji? Opominjem te kao urednik da ne uvlačiš nacionalosti i takve fazone u diskusiju ma u kojoj temi na Palubi. To ovde ne prolazi, zar do sada to nisi primetio. Ti si već opominjan zbog više ispada tog tipa i izgleda da ta opomena nije urodila plodom.
Ovo ti je sada javna opomena što bi se reklo u škloli pre isključenje, zato povedi ubuduće računa šta i kako pišeš.

Sva ova pitanja su imala prizvuk da ponize na neki način jugoslovenski tenk M-84. Paluba je inače dobro informisan forum tako da se jako dobro zna šta i kako pišeš da drugim forumuma, to možda prolazi na tim forumima ovde neće sigurno. Zato proćitaj još jednom Pravcilnik, na stranici:
https://www.paluba.info/smf/o-forumu/pravilnik-foruma-palubainfo/


Jeste Vlado prva generacija broj mkog tenka 21XX6, samo mi baš nije to jasno kako to da su skoro svi tenkovi recimo u mojoj četi imali meto senzore na izvlačenje a ne na preklop.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.