PALUBA
March 28, 2024, 10:09:21 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2164802 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #195 on: October 07, 2009, 06:30:11 pm »

Zašto je tako bilo u tvojoj četi to zna ili možda ne zna onaj koji je tada bio za to nadležan. Od 55 tenkova prve serije tenka M84 47 komada je bilo u Kraljevu. Od ovih 8 preostalih neki su ostali u Banja Luci, u VP 2908, neki su bili spakovani za Libiju, neki su otišli za SSSR, pa su se vratili nazad, pa su onda drugi tenkovi otišli u SSSR. Na jednom je VTI pravio prepravku za komandni tenk M84, ali je nije on završio nego ja. I to kad sam dobio zarobljeni hrvatski komandni tenk T55 sa dvije radio stanice, od toga jedna standardna tenkovska ruska R-123, a druga komandna velike snage ruska R-130. Navigacioni uređaj sam montirao sa nekog uništenog komandnog vozila atriljerije. Više se ne sjećam odakle mi agregat.

Oni koji su još aktivni i na tenkovima M84 mogu da se zavuku u tenk na mjesto vozača i da pogledaju pojačavačku kutiju. Ima jedan slobodan konektor P21 ( test konektor) u gornjem redu konektora. Imaju dvije vrste ovih konektora. Mali je na prvoj seriji, a veliki na kasnijim serijama. Otprilike kutije mogu da se međusobno mjenjaju između serija, ali nije preporučljivo, jer sam ja prije raspada države prepravljao baš u Kraljevu, na svoju ruku i incijativu, jer se na odgovor VTI-a čekalo jako dugo, ove kutije na noviju verziju softvera. Dokle sam došao više se na sjećam. Računari između prve serije i kasnijih ne smiju se zamijeniti. Meteo senzor na preklapanje traži drugačiji softver u odnosu na meteo senzore na uvlačenje. I to je upisano u računaru. Drugačiji su naponi i izlazni signali. Ukoliko se pojačavačka kutija iz prve serije ugradi na A seriju tenkova, onda vrijedi prvi zakon elektrotehnike. I izgoriće pojačavač slike druge generacije u nišanskoj spravi.

Ajmo se potruditi da kad pišemo na forumu da ne spominjemo da smo mi ili oni drugi bolji od ovih ili onih. Možda smo bolji, možda smo lošiji, svako ima svoj način i svoje razmišljanje, ali MOLIM VAS da se međusobno poštujemo. Sa nekih foruma sam se povukao zbog međusobnog nepoštivanja članova foruma.

Pozdrav i POŠTOVANJE za sve

Vlado
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #196 on: October 07, 2009, 07:00:58 pm »

Zbog čega su neki primerci išli za SSSR?
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #197 on: October 07, 2009, 07:41:35 pm »

Radi testiranja od strane njihovih stručnjaka. Ovde možeš pročitati njihove ocene o tenku M-84 http://stef124.tripod.com/rusi_o_m84.htm
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #198 on: October 08, 2009, 07:05:58 am »

Hvala ti Bandzi, nisam znao da su ih naši slali u SSSR radi testiranja.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #199 on: October 08, 2009, 07:56:11 am »

Nisu radi testiranja, nego je ugovor o licenci za proizvodnju T72 u SFRJ sadržavao stavku da moramo da im pošaljemo određenu količinu tenkova. Naravno besplatno.  Iz razloga poznatim SSSR-u. Jedan od ovih tenkova se kasnije pokvario, ta kad je naša ekipa došla da ga popravi vidjela je da je ispalio nekoliko hiljada zrna itd, itd. Kvar je bio u žirobloku, okrenuo se držač štampane ploče, jedna poluga dugačka oko 1,5 cm, te je ispala štampana ploča iz ležišta. Te je SUV bio neupotrebljiv. Na sistemu postoje dvije sigurnosne linije. Jedna za azimut SAA i jedna za elevaciju SAE. U slučaju da je prekid na nekoj od ovih sigurnosnih linija onemogućeno je pokretanja topa ili kupole. Kroz ovu štampanu ploču ide jedna od sigurnosnih linija.

Pozdrav

Vlado
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #200 on: October 08, 2009, 08:07:30 am »

E sad mi padoše na pamet i sledeća pitanja Grin

Koliko je tenkova otišlo za SSSR i jesu li vraćeni posle nama ili su ostali tamo? A ako su ostali tamo, zna li im se sudbina?
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #201 on: October 08, 2009, 09:22:28 am »

Sovjeti su se, kao što reče Vlado, preko licence osigurali oko obavezne isporuke određenog broja tenkova. Ne vidim drugi razlog njihovog insistiranja na tome sem toga da bi ih ispitali i utvrdili da li se obaveze iz ugovora o licenci poštuju i koja su unapređenja u odnosu na T-72 urađena.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #202 on: October 08, 2009, 09:29:43 am »

Ja bih rekao (znači ne znam tačno, predpostavljam) da su oni tu hteli da vide šta smo i kako smo unapredili tenk M-84. Verovatno su krenuli od te predpostavke da to neće biti tek samo bleda copy/paste varijanta, već da će se mnogo toga unaprediti na našoj četvorci. Pa da budu u toku. I ako je to razlog bili su upravu, prodali su licensnu dokumentaciju i dobili na tacni modernizaciju T-72.
Prijateljstvo zemalja je jedno a kada je u pitanju interes onda se na ovo prvo pod obavezno zaboravi i zanemari. Smiley

Edit:
Ja bih rekao Bandzi da bi to što si naveo moglo tada da poslužio kao opravdanje, ipak mislim da je ovo prvo po sredi a da je sve ostalo sporadično.
« Last Edit: October 08, 2009, 09:32:08 am by Broker » Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #203 on: October 08, 2009, 09:44:52 am »

Janez67 a ko ti je rako i gde je spomenhuto da je to bilo u Srbiji? Opominjem te kao urednik da ne uvlačiš nacionalosti i takve fazone u diskusiju ma u kojoj temi na Palubi. To ovde ne prolazi, zar do sada to nisi primetio. Ti si već opominjan zbog više ispada tog tipa i izgleda da ta opomena nije urodila plodom.
Ovo ti je sada javna opomena što bi se reklo u škloli pre isključenje, zato povedi ubuduće računa šta i kako pišeš.

Sva ova pitanja su imala prizvuk da ponize na neki način jugoslovenski tenk M-84. Paluba je inače dobro informisan forum tako da se jako dobro zna šta i kako pišeš da drugim forumuma, to možda prolazi na tim forumima ovde neće sigurno. Zato proćitaj još jednom Pravcilnik, na stranici:
https://www.paluba.info/smf/o-forumu/pravilnik-foruma-palubainfo/


Jeste Vlado prva generacija broj mkog tenka 21XX6, samo mi baš nije to jasno kako to da su skoro svi tenkovi recimo u mojoj četi imali meto senzore na izvlačenje a ne na preklop.


Izvinjavam se, nisam mislio vređat nikoga na nacionalni osnovi. Inače moje pitanje oko pouzadnosti punjača tenka nije imali prizvuk, da ponižavam tenk M84. Jedino oko dvojice članova posade - da je to čak i bolje nego tri, tu se ne slažem. I to sam htio jasno kazati, a uradio sam vrlo nezgodno.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #204 on: October 08, 2009, 10:21:57 am »

Rusi su nam dugo osporavali ime tenka M84. Nakon dugotrajnih vojno diplomatskih razgovora naš tenk je dobio ime M84, a ne T72 jugoslovenski. Takva je bila licenca. Neki su tenkovi vraćeni iz SSSR-a, a onda su im poslani novi. Imam informaciju da je jedan tenk viđen u nekom vojnom institutu u Harkovu. To mi je rekao jedan ukrajinski oficir nakon određene količine votke.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #205 on: October 08, 2009, 04:20:30 pm »

Rusi su nam dugo osporavali ime tenka M84. Nakon dugotrajnih vojno diplomatskih razgovora naš tenk je dobio ime M84, a ne T72 jugoslovenski. Takva je bila licenca. Neki su tenkovi vraćeni iz SSSR-a, a onda su im poslani novi. Imam informaciju da je jedan tenk viđen u nekom vojnom institutu u Harkovu. To mi je rekao jedan ukrajinski oficir nakon određene količine votke.

Vladimir, vidim, da je i kod vas vodka rješavala puno problema. Kod nas je bio više u upotrebi vinjak Rubin ili Zrinski. Kada su dolazili ruski stručnjaci, nismo jih mogli napit, uvjek je bilo "davaj". Inače još jedna interesantna stvar. Pričali su mi stariji kolege, da kod prvih malih remonta, Rusi nisu nikoga puštali u mašinu na TČ. Ušli su i zatvorili poklopce. Kao što sam rekao ponekad je pomogao vinjak.
Duje
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #206 on: October 08, 2009, 04:41:58 pm »

Kad bi vi znali koje sam ja informacije dobio o tenku T72 kad sam ga učio na osnovu flaše, boce i litre H2O5OH. Slavili su dan fabrike, dan tenkista, dan neovisnosti, dan pobjede, dan jedinice, dan ovoga ili onoga.  Posljedice su bile iste. Sve mrtvo pijano, a ja skupljam informacije. Pokušavali su i mene napiti, ali nisu uspjeli. Čak je ispao incident da ja odbijam gostoljubivost direktora fabrike tenkova, pa je ambasador reagovao. Donio sam dosta dokumentacije koju nismo dobili licencom, ali su sve sastavnice (donji desni dio crteža) bile isječene. Na svakoj je inače bio broj o vlasništvu kopije, povjerljivost, itd.

Davaj, davaj. Sjećam se toga.

Pozdrav

Vlado
Logged
GAGI
mladji vodnik
*
Online Online

Posts: 193



« Reply #207 on: October 08, 2009, 05:06:06 pm »

Kad bi vi znali koje sam ja informacije dobio o tenku T72 kad sam ga učio na osnovu flaše, boce i litre H2O5OH. S

Ako mislis na etanol formula je C2H5OH. Ili CH3-CH2-OH. Wink
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #208 on: October 08, 2009, 06:31:42 pm »

Rakija kojoj je glavni sastojak etil alkohol C2H5-OH
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #209 on: October 08, 2009, 09:05:47 pm »

... хе хе ... лепо ви то радите ...Вињак ... лепо лепо ... прави се у мом комшилуку, тако да знам формулу ... а што се употребе тиче, захваљујући њему сам још 2003. возио последњу модификацију тенка на ТОЦ "Никинци" ... када су неки Руси долазили на презентацију нечега што смо ми после звали М2001 или М84АБ1Н ... искрено, тад сам се одвалио као мајка, али вредело је ... само нисам знао да главну тачку чувају за касније ... пробао сам и са водком, и то њиховом, оригинал Руском, сећам се - "Столничнаја" али џабе ... загвирио сам испод цераде, и имао шта да видим, али то је било све ... "момци у црном" из "Уралвагонзаводи" НЕ ПИЈУ УОПШТЕ ... мада, напити Руса је немогућа мисија ... али буквално!!! ... зато, не покушавајте то код куће, за то ипак треба да будете профи ... или једноставно Рус !!!
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.