PALUBA
March 28, 2024, 07:30:17 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 [223] 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165300 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
kosmonaut
Guest
« Reply #3330 on: October 27, 2015, 09:43:06 am »

Pozdravljam.
Vlado, da li je SDRP imao takav obrazac ponašanje i prije raspada SFRJ tj. za vrijeme JNA ili je to počelo 1991/92 . ?

hvala
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #3331 on: October 27, 2015, 10:30:32 am »

Pozdravljam.
Vlado, da li je SDRP imao takav obrazac ponašanje i prije raspada SFRJ tj. za vrijeme JNA ili je to počelo 1991/92 . ?

hvala
Imaš o SDPR-u puno toga u baš ovoj temi, pa prelistaj malo temu, baš je Vlada puno puta do sada pisao o njima i na koji način posluju, kako pre, tako i vreme rata, a i posle.
Ali ako pak Vladi nije teško, mogao bi ponovo da napiše nešto kao odgovor na tvoje pitanja.
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #3332 on: October 27, 2015, 12:40:44 pm »

Ko vam je sad pa taj SDRP ako mislite na SDPR a danas Jugoimport SDPER onda mi ovo više liči na politički obračun konkurencije.
SDPER je bio jaka kuća koja se bavila izvozom imala uspeha i kordinirala i zastupala proizvođače sa ovih prostora.
Kao i svi trgovci ostvarivala je određeni profit koliko je meni poznato oni su plaćali svoje ljude ili ljude koje su oni lično angažovali. Ljudima koji su poslati od strane raznih preduzeća SDPR je sredstva uplaćivao njihovim preduzećima.

Dok je bio SDPR da uzimao je svoj procenat ali je i dobijao poslove i servisirao izvršioce. To su znali i u Hrvatskoj pa su 15 otuđenih kuvajtski tenkova povukli sa fronta i isporučili u Kuvajta kako bi ih naplatili preko SDPR-a.

Danas su se profiteri preko politike ubacili u sve pore našeg društva pa i u Jugoimport. Jureći brzu zaradu oni ruše svaku logiku a ko koliko vredi teško je utvrditi, obraza nemaju ali novac za reklamu imaju.

Sarađivao sa nekim iz SDPER-a jesam, radio za njih nikad nisam ali mislim da nisu ništa gori od mnogih GLODARA koji se danas privatno bave ovim poslovima!
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #3333 on: October 27, 2015, 03:13:30 pm »

Poznajuci  Vladu siguran sam da je svesno napisa0o S DRP(anje) otimacina. Iz vremena SFRJ ja ih pamtim kao naduvane,
namcore koji glume "Bonda, Dzems Bonda" u socijalizmu. Bar oni koje sam ja sretao u vezi odredjenih gradjevinskih i zanatskih
radova u nekim prijateljskim zemljama.
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #3334 on: October 27, 2015, 03:17:56 pm »

Ma DRPE, i zna se o kome se prica.  Wink Grin
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #3335 on: October 27, 2015, 03:26:20 pm »

Poznajuci  Vladu siguran sam da je svesno napisa0o S DRP(anje) otimacina. Iz vremena SFRJ ja ih pamtim kao naduvane,
namcore koji glume "Bonda, Dzems Bonda" u socijalizmu. Bar oni koje sam ja sretao u vezi odredjenih gradjevinskih i zanatskih
radova u nekim prijateljskim zemljama.

Jes da odosmo sad u offtopic, ali kad navodiš ovo o nnjihovom ponašanju, kako li su se ponašali oni što su radili u Genexu inexu i ostalim srodnim firmama...
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #3336 on: October 27, 2015, 07:07:39 pm »

Da nastavim.
Radio u Kuvajtu, došao po platu, a ono obavještenje: Plata ti je smanjena retroaktivno nekoliko mjeseci unazad, tako da nećeš dobiti ovu, a iduća plata će ti biti smanjena. Izvini što ti nismo rekli. I ja se vratim u Banja Luku, jer sam imao veću platu u Čajevcu nego u Kuvajtu.

Radio u Kini, nisu mi isplatili što su mi rekli, došao u SDRP, a ono : Ako ti trebaju tvoje pare idi u Kinu i traži ih od Zorana Đorđevića.

Plata u Kuvajtu kasni tri mjeseca, hoće da je smanje na 900 $, ekipa štrajkuje u Kuvajtu. Kasnije saznali sa su sa tim parama koje nama nisu isplatili uvozili pšenicu iz Brazila u Kuvajt.

Moj cimer u Kuvajtu tražio da mu kupe hemijsku i radnu svesku. DA piše šta se radi. To tamo košta oko 10 centi. Američkih. Ali princip je princip. To mora da obazbijedi SDRP. I moj cimer četiri mjeseca zapisuje svoj dnevnik rada šrafcigerom po ormanu.

Tražio sam da mi moji iz firme pošalju šeme nekih modifikacija tenka. I došle. Ali sam tražio da dođu zapakovane i da se neotvorena koverta da meni na ruke. Koverta mi je došla otvorena, a dobio sam je desetak dana po donošenju u Kuvajt. Što bi se reklo SDRP špijunirao moju firmu. I nisam im rekao da je tu stigao i novi softver koji prati uključenje sistema i svaku aktivnost koja se uradi na sistemu. I danima dolazim na posao i u sistemu zapisano da je neko (normalno da sam znao ko je) kad ja odem sa posla pokušavao da vidi šta je to urađeno na sistemu.

Moje šeme, dosta crtano mojom rukom uzima mi u Kuvajtu Krsta Grujović, radnik SDRP-a, jer njemu trebaju. I ne vraća. Svaka je šema imala moj potpis. Moj potpis na šemi ima posebno značenje, ali se nadam da nikad nisu provalili šta znači moj potpis na šemi.

Rad u Kuvajtu godinu dana, a tek druge godine se ima pravo na godišnji odmor. Time su kršili zakone Kuvajta.

Opremu koju je Čajavec nudio za prodaju inostranstvu preko SDRP-a, saznali smo da je ponuđena cijena šest puta veća nego što je Čajavec ponudio SDRP-u. I propao posao zbog nerealne cijene. Sa time je i Čajavec izgubio velike pare, jer je izgubio posao. Zbog SDRP-a.

Itd, itd.

Pozdrav

Vlado



Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #3337 on: October 30, 2015, 06:41:46 pm »

Negde sam prečitao, da je povratni mehanizam na topu 2A64 asimetrični, što smanjuje točnost topa, i da su tek na kasnijim verzijama 2A46M i 2A46MS to popravili u simetrično. Dali je to tačno i koliko je utecalo na točnost gađanja.?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #3338 on: October 30, 2015, 09:03:18 pm »

Rad kočnice i povratnog mehanizma se dešava nakon opaljenja iz topa. Top kod opaljenja klizi nazad kroz kolijevku, koči ga kočnica, a povratni mehanizam ga vraća u prednji položaj.

Na ovom topu i kolijevci postoje balansne mase. Na sredini topa, van kupole, nalaze se balansni prstenovi, a unutar kupole, na ramu topa pored nišandžije nalaze se balansne ploče, a na strani komandira se nalaze ispod topa, pored komandirove lijeva noge. Svaki top se balasira tako, kad se stavi tehnološko punjenje u top, da je potrebna sila ne veća od pola kilograma da ga lagano pokrene iz ravnotežnog položaja. Dakle, lagano prstom se top može pomjerati.

Dakle, imamo balansne mase naprijed i nazad lijevo i nazad desno.
Na novim verzijama ovih topova prijeti se drugačiji razmještaj kočnice i povratnika. Međutim, tu postoji još jedan problem. Zamjena ulja u kočnici mora se raditi nakon nekog vremena. Ulje pocrni nakon nakoliko godina korištenja tenka. Zbog ugrijavanja i pregrijavanja kočnice.

Na tenku T55 veoma je lako skinuti kočnicu topa, iznijeti je van tenka i zamijeniti ulje. Na tenku T72 da bi se to uradilo mora se skinuti kupola tenka, pa tek onda demontirati HES. Možda je to bio razlog novog razmještaja HES-a. HES je skraćenica od hidroelastični sistem. Za one koji ne znaju.

Opet kažem, kočnica i povratnik rade nakon opaljenja topa, a top je smješten u kolijevku u kojoj nema baš puno slobode.

Pozdrav

Vlado
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #3339 on: October 30, 2015, 09:06:04 pm »

Hvala na info. Znaci ne utece.

LPB
Logged
Pelegrinim84
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1



« Reply #3340 on: November 02, 2015, 10:47:29 pm »

Pozdrav svima!
Htio bih da postavim pitanje koje se odnosi na pumpu visokog pritiska na motoru V-46-TK, sa kakvim kvarovima ste se najčešće susretali oko te "boš" pumpe, kako ste otklanjali kvarove, i da li je najčešći kvar taj da je blokirala nazubljena letva ako pumpa ne "baca" gorivo na brizgaljke prilikom puštanja motora u rad tj "verglanja" a prethodno su sve brizgaljke dobro ozračene ručnom nabojnom pumpom?

p.s. ne zamjerite i slobodno me ispravite ako je nešto nelogično napisano jer sam tek početnik u tom poslu a i na forumu.   Roll Eyes Huh? Grin

Hvala!!
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #3341 on: November 02, 2015, 11:22:24 pm »


Da li je pumpa na motoru V-46 uopšte linijska, tj. Boš pumpa? Linijska pumpa je bila uobičajena na mercedesovim motorima, dok su neki drugi motori imali drugačiju konstrukciju pumpe.
Logged
cuculo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 95



« Reply #3342 on: November 03, 2015, 07:36:52 am »

Nazubljena letva na liniskoj pumpi pali i gasi motor ,odrecuje kolicinu goriva prema brizgaljkima pema polozaju regulatora paljena i pozicije papuce turaze.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #3343 on: November 03, 2015, 06:24:38 pm »


Da li je pumpa na motoru V-46 uopšte linijska, tj. Boš pumpa? Linijska pumpa je bila uobičajena na mercedesovim motorima, dok su neki drugi motori imali drugačiju konstrukciju pumpe.


Jeste linijska i trebalo bi da je na motoru V46-TK pumpa tipa P505



* Pumpa visokog pritiska P505.jpg (31.95 KB, 531x298 - viewed 110 times.)
Logged
cuculo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 95



« Reply #3344 on: November 04, 2015, 07:24:56 am »

Nazubljena letva na liniskoj pumpi pali i gasi motor ,odrecuje kolicinu goriva prema brizgaljkima prema polozaju regulatora paljena i pozicije papuce turaze.
Logged
Pages:  1 ... 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 [223] 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 23 queries.