PALUBA
March 29, 2024, 08:39:35 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165850 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #255 on: November 30, 2009, 04:24:52 pm »

Vlado, više nego dovoljno, hvala puno!
Nisam naveo tip zrna, zanimalo me je samo koliko to otprilike iznosi. I iznosi dosta za promašaj, očigledno.
Za meteosenzor, iz principa rada se čini da u računici figurira i temperatura vazduha, pritisak (gustina), vlažnost... a koliko mi se čini te podatke već uzima meteosenzor. Inače jako lepo rešenje, manje pokretnih delova - manje trošenja i kvarova.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #256 on: November 30, 2009, 04:38:49 pm »

Meteosenzor daje podatke o vjetru, pritisku i temperaturi vazduha. Teperaturu baruta dobiva od senzora koji se nalazi u panelu komandira. Druge meteo podatke (gustina i vlažnost) ne uzima i ne mjeri, jer su manje bitni.

Pozdrav

Vlado
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #257 on: November 30, 2009, 07:06:30 pm »

Šta se dešava kada računar "pobrljavi", a bilo je takvih slučajeva.

Iskonektuješ ga i nastaviš lepo uz korekciju vatre da gađaš bez računara. Desilo mi se to jednom ali ne na mom tenku.
Jako brzo se navikneš da pogađaš i bez računara.
Ima tu još puno stvari, kada odu ogledala pa se gađa u ručnom režimu sa zakočenim ogledalima.
Uzrok što su (moram dodati jako često) stradala ogledala i po pravcu i po visini je što aktivan vojnik ili pijani rezervista ne zakoči ogledala a pri tome sistem ne radi i maršuje se (čak i u miru je bilo puno ovakvih slučajeva), e onda se sve ispremeće, i jedino ostaje da se gađa u ručnom režimu. Ni to nije jada. Naravno potrebna je korekcija vatre jel se u ručnom režimu retifikacija radi na 1.600 metara.

Nego jel neko zna kako se sve to dovodi u red, kada se desi da se ogledala ne zakoče, sistem ne radi a tenk se kreće.
Jel mora sprava da se otvara ili se može srediti sve i od vana?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #258 on: November 30, 2009, 08:15:50 pm »

Nego jel neko zna kako se sve to dovodi u red

Dobro ti je ovo. Pa valjda zna neko.

Ako se ne zakoče ogledala, pa se u toku transporta tenka razdese naravno da mogu da se podese. Obično je potrebno ponovo uraditi rektifikaciju. Uglavnom se sve sa tim rješava. Ponekad je potrebno otvoriti spravu i uraditi popravku. Rijetko je treba demontirati sa tenka. U glavi nišanske sprave sa lijeve strane velikog ogledala nalazi se motor koji pokreće ogledalo, a sa desne rezolver koji mjeri tačnost položaja ogledala. Neko ovo ogledalo zove devijator. Taj rezolver se uglavnom uparuje sa elevacionim senzorom koji se nalazi sa desne strane nišanske sprave, a elevacioni senzor se uparuje sa paralelogramom koji je spoj nišanske sprave i topa. Tako da je skoro sav sistem uparen. E na tom devijatoru se zna pojaviti problem ako se ne zakoče ogledala. Ali i to se rješava.

Kad računar počne da brljavi, kako kažeš, ili kako neki drugi kaže počne da resetuje nema druge nego ga odspojiti. Konektore P10 i P13 na računaru. Međutim, nije tu kvar u računaru. Problem zbog kojeg se ovo dešava je u pojačavačkoj kutiji, na štampanoj ploči ADAA i to u softveru koji se nalazi u dva eeproma 2716. Ovo je bio kvar koji se dešavao na tenkovima u Kraljevu, odnosno na tenkovima prve serije. Ja sam sam, na svoju ruku, mjenjao softver na tenkovima u Kraljevu i ubacivao svoj softver. Nisam to završio na svim tenkovima i taj koji je počeo da brljavi je jedan od tih.

Rektifikaciju nišanske sprave treba vršiti prije gađanja, po mogućnosti sa topom koji nije bio na suncu. Obavezno je da na topu budu termoizolacioni limovi, jer se bez njih cijev krivi ko špageta. Međutim, top se nakon opaljenja grije i ponovo krivi. Ipak je on dugačak 5,11 metara van kupole. I nakon dva tri zrna treba ponovo uraditi rektifikaciju. 

Kad gađaš sa zakočenim ogledalima onda gađaš u mehaničkom režimu, a ne u ručnom. Onda dodaješ ugao koji ti piše na displeju u spravi ili na KTR-u. Ako je računar ugašen onda gađaš uz pomoć končanica koje su nacrtane unutar sprave.

Gađao sam u svim mogućim režimima i ide dosta lako, ali je bitno da se to naući i da nema straha. Bitno je shvatiti filozofiju sistema.

Pozdrav

Vlado

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #259 on: December 01, 2009, 08:10:55 am »

Da u mehaičkom režimu, moj lapsus.

Baš me zanima tvoja iskustva. Recimo kada se radi rektifikacija, mnogi i dan danas rade rektifikacija tako što stave ortoskop i usta cevi i k-dir gleda kroz ortoskop a nišandžija šteluje spravu na unapred određen cilj.
Po nekoj logici to je neispravno. Nikada moje oko ne može biti isto kao i oko nišandžije, drugo ako se na ortoskop ne gleda tačno pod 90 stepeni već se malo iskosi k-dir, opet rektifikacija neće biti kako treba. Ili sve zavisi od čoveka do čoveka, neko kroz ortoskop gleda sa 15 santimenta neko gleda sa 18 cm ili 20 cm i tu sigurno da nastaje odstupanje.
Po meni je mnogo bolje da se malo nišandžija i našeta tamo-amo nego da se ovako vrši rektifikacija kako sam opisao i kako se uglavnom i radi.
Ja sam tako radio rektifikaciju (ustvari nisam ja već nišandžija) i za PKT i za top.
Ovo pišem za mirnodopsko doba kada vreme nije luksuz, na terenu se radilo kakao znaš i umeš samo da je što pre dovedeš u kakavu takvu funkcionalnost.
Možda i grešim u vezi svega što sam naveo i kako sam radio zato me baš interesuje kakva su tvoja iskustva u vezi toga.
Mada odmah mogu reći ovo, da sam na bojevim gađanjima imao uvek jako dobre ocene, mada ni drugi nisu bili loši (mislim na ove koji su radili rektifikaciju po knjizi).

Dodao bih i ovo, ja nešto u ortoskop i nisam nikada imao poverenja, zato što se zna kako bi trebao da su čuva i da se rukuje sa ortoskopom, a kod nas retko koji je imo svoji originalnu kutiju gde je ortoskop fiksiran (znam da su neke ortoskope čuvali u nekim šivenim vrećama) i nije ih ni bilo dovoljno.
Najbolje je izgleda konac i tovatna mast (ili blato) a za PKT malo obeležavajućih metaka i posao brzo bude završen.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #260 on: December 01, 2009, 11:29:46 am »

Ovo o čemu ti pišeš se zove paralaksa oka.
Na http://www.babylon.com/definition/parallax/Croatian je to objašnjeno kao 
parallax
vidni kut iz oka opažača prema udaljenom objektu.

Evo ti i jedan tekst iz Hrvatskog vojnika

Učinkovitost streljačkog naoružanja postiže se pravilnom reglažom oružja i ciljničkih sprava, koje mogu kutne popravke izvoditi automatski, poluautomatski ili ručno. Reglaža (uciljanost letjelice) se sastoji u tome da se oružju na letjelici i ciljničkoj spravi da takav uzajamni položaj, u kojem se os ciljnika siječe sa srednjom putanjom zrna na određenoj duljini po pravcu i visini ili samo po visini, dok po pravcu ostaju paralelne. U biti se odstranjuje pogreška paralakse, koja se javlja kao posljedica razlike u mjestu postavljanja ciljničke sprave i oružja. Osnovna reglaža izvodi se na određenim duljinama gađanja (npr. 300 m, 600 m) u režimu leta, koji predstavljaju srednje uvjete gađanja u boju. To je reglažna duljina i ovisi o vrsti i namjeni oružja.

Ovdje se radi o tome da ti nišaniš na cilj i gledaš ga kroz nišansku spravu, a sva matematika gađanja se računa od usta cijevi. Dakle trebaš ono što vidiš da preračunaš kao da se ti (nišandžija) nalaziš na ustima cijevi. E taj ugao nastao razlikom položaja oka nišandžije i usta topa se ovdje zove paralaksa topa. Tome se dodaje paralaksa samog oka. To što se pomjera končanica na cilju pomjeranjem glave onoga ko navodi nišandžiju na cilj nije neka greška. Nikad nisam probao, ali mislim da bi bila veća greška kad bi to radio jedan čovjek i na topu i na nišanskoj spravi jer bi ljuljao tenk te bi došlo do pomjeranja topa u granicama histereze topa po elavaciji, a što bi bila veća greška. Mislim da nikad nisi mjerio razne tačnosti opreme na tenku, ali recimo signal žiroskopa je tako osjetljiv da osjeti kad stojiš na tenku i digneš ruke, ili ih spustiš, žiroskopi i te kako to osjete kao promjenu nagiba tenka, uzdužnog ili bočnog. Šta misliš kako reaguju kad neko izađe ili uđe u tenk.

Kad se rektifikacija vrši sa trupkom TR-125 i končićem na ustima cijevi dobiju se malo tačniji rezultati nego sa durbinom za rektifikaciju DR-125, ali se ne smije ni u kom slučaju naslanjati na top niti ga dodorivati, opet zbog histeze topa.

Ipak je lakše gurnuti DR-125 u usta cijevi i izvršiti rektifikaciju nego izvaditi udarnu iglu i montirati TR-125 i staviti končiće na usta cijevi. U slučaju da se sumnja na tačnost  DR-125 potrebno je izvršiti rektifikaciju gledajući u top sa lijeve strane, te okrenuti DR-125 oko svoje uzdužne ose za 180 stepeni i uraditi isto gledajući u top sa desne strane. U slučaju da končanica monokulara (DR-125) nije na istom mjestu monolular je neispravan, te ga treba centrirati. Ovo se desi ako se monokular drži u bočnom sanduku tenka, te se u vožnji rastese ili ako ispadne.

U knjizi Tenk M84 postoje table za rektifikaciju za korištenje na malim daljinama, na primjer u kasarni, a ako nema tih tabli može se raditi rektifikacija na 1500 metara i dalje. Tada su uglovi paralakse jako mali, te se mogu zanemariti.

Ako neko bude skupljao ove moje tekstove sa Palube mogao bi objaviti novu knjigu Tenk M84. Knjiga o tenku, ali izdanje Tehničke uprave nikad nije objavljena. Objavljena je knjiga koja je za tenkiste, ali nije nikad knjiga za održavanje tenka, za tehničku službu. Prije nekih 20 godina bio je konkurs za izradu ove knjige na koji smo se javili kao ekipa ja i Bartol Jerković, sadašnji direktor fabrike ĐĐ SV Slavonski brod i još nekoliko momaka, ali zbog politike posao su dobili drugi, uzeli pare, ali posao nikad nije završen.

Nadam se da su tekstovi sa Palube autorizovani.

Pozdrav

Vlado
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #261 on: December 01, 2009, 10:50:35 pm »


Šta misliš kako reaguju kad neko izađe ili uđe u tenk.

Da se ne lažemo o ovome nisam ni sanjao a kamoli razmišljao. Imaš puno pravo za ovo što navodiš kada se sve uzme u obzir.
Mada ako mi veruješ imao sam jako dobre ocene pri bojevom gađanju, ali kako napomenuh, ni drugi koji su radili po knjizi nisu bili u zaostatku.

Ako neko bude skupljao ove moje tekstove sa Palube mogao bi objaviti novu knjigu Tenk M84. Knjiga o tenku, ali izdanje Tehničke uprave nikad nije objavljena. Objavljena je knjiga koja je za tenkiste, ali nije nikad knjiga za održavanje tenka, za tehničku službu. Prije nekih 20 godina bio je konkurs za izradu ove knjige na koji smo se javili kao ekipa ja i Bartol Jerković, sadašnji direktor fabrike ĐĐ SV Slavonski brod i još nekoliko momaka, ali zbog politike posao su dobili drugi, uzeli pare, ali posao nikad nije završen.

Ti si jedan od članova Redakcije, pa vidite tamo šta Vam je činiti. Kao što i sam znaš ja nisam član Redakcije ali ako bi naglas razmišljao to bi bilo "naravno da sve ovo treba objavit".

Nadam se da su tekstovi sa Palube autorizovani.

Jesu, bez brige, i u samom Pravilniku foruma je to istaknuto prilikom registracije.


Hvala na odgovoru i prenetom dragocenom iskustvu. Smiley
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #262 on: December 01, 2009, 11:04:39 pm »

Ako neko bude skupljao ove moje tekstove sa Palube mogao bi objaviti novu knjigu Tenk M84.
Ako iko ima nameru, moraće da požuri, uskoro će biti zanimljiva samo onima iz "Tank overhaul" emisije (ekipa kolekcionara koja skuplja i održava stare tenkove).

A kad sam njih pomenuo...
Zna li se da li ima M84-ki u stranim muzejima ili sl?
Pre nekog vremena je neki lik na MyCity forumu postavio slike M84 (ako se dobro sećam) na vučnom vozu na nekom putu u Americi.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #263 on: December 02, 2009, 07:12:14 am »

Zna li se da li ima M84-ki u stranim muzejima ili sl?
Pre nekog vremena je neki lik na MyCity forumu postavio slike M84 (ako se dobro sećam) na vučnom vozu na nekom putu u Americi.

Ta slika je dosta nejasna i slikana po mraku, ali mislim da je na vučnom vozu slikanom u Americi bio T-72 sa kako autor fotografije tvrdi ispisanim grafitima na našem jeziku, pa je verovatno zbog toga pomislio da se radi o M-84. Vlado bi mogao da zna otkud grafiti na srpskom jeziku, ispisani na T-72 verovatno doveženim iz Iraka  Smiley
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #264 on: December 02, 2009, 09:19:33 am »

Ta slika je dosta nejasna i slikana po mraku, ali mislim da je na vučnom vozu slikanom u Americi bio T-72 sa kako autor fotografije tvrdi ispisanim grafitima na našem jeziku, pa je verovatno zbog toga pomislio da se radi o M-84. Vlado bi mogao da zna otkud grafiti na srpskom jeziku, ispisani na T-72 verovatno doveženim iz Iraka  Smiley
Da, u pravu si. Potražio sam temu, evo je, sa slikom u prvom postu.
http://www.mycity-military.com/Ostalo/Vise-nego-cudan-tovar-na-Highway-95-USA.html
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #265 on: December 02, 2009, 10:16:05 am »

Kao što se može videti na slici, stub vozila iz kojeg je slikano tačno je preko nišanske sprave i mesta gde bi trebalo da se nalazi meteo senzor kod M-84. Ali se primećuje veliki far sa desne strane topa i IC far noćne sprave TPN-1. Zato mislim da se radi o T-72.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #266 on: December 02, 2009, 10:34:13 am »

Kad je Irak napao Kuvajt u tenkovskoj školi u Džahri bila su 4 tenka M84 koja su tu dopremljeni prije napada na Kuvajt iz VP 6592 Niš i služili su za obuku. Iračani su te tenkove odvukli u Irak. Šta je sa njima bilo neko zna, ali tih je jako malo. Ja ne znam.

Od isporučenih 149 tenkova u Kuvajt za jedan se ne zna gdje je. Opet neko zna, ali tih je jako malo.

Jedan tenk M84 iz druge serije ima u Rusiji. Za njega se zna gdje je. Jednom mi je jedan Rus, na nekom ispitivanju tenkova u svijetu, pričao gdje ga je vidio. Tj, znalo se je.

U toku Pustinjske oluje gledao sam kako svi mogući Nato-ovci tovare iračke T72 i odvlače negdje. Nisu skupljali T55 i T59. Bio im je interesantan samo T72.

Dok sam bio u Saudi Arabiji pred početak Pustinjske Oluje oko našeg tenka su se svaki dan muvali "raznorazni željni informacija".

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Nekome sam odgovarao tačno na pitanje, a nekome netačno, a nekima sam se pravio blesav.

Kasnije kad smo ušli u Kuvajt, dok su gorila naftna polja, dok je u sred dana danima bila noć

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

svi su šarali sprejom po raznoraznim uništenim sredstvima.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

pa sam šarao i ja. Kasnije sam te tenkove našao u Pakistanu, u Taksili gdje su došli na remont.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


a sve je bilo puno iračke municije kao što je ova

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

to što su natpisi na srpskom "čista je slučajnost i neće se dalje uzimati u razmatranje"

jer ovoga je bilo na hiljade tona

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Tražio sam po MC sliku tog tenka, ali je nisam našao. Molio bih link prema slici.

Pozdrav

Vlado


* 33,-smanjena_1.jpg (71.78 KB, 650x972 - viewed 222 times.)

* 33,-smanjena_2.jpg (47.44 KB, 1300x878 - viewed 197 times.)

* 11,-smanjena_3.jpg (78.68 KB, 1000x675 - viewed 189 times.)

* 27,-smanjena_4.jpg (69.36 KB, 650x962 - viewed 213 times.)

* 20,-smanjena_5.jpg (63.87 KB, 750x544 - viewed 211 times.)

* 34_6.jpg (73.03 KB, 900x608 - viewed 172 times.)
« Last Edit: January 29, 2010, 10:32:40 am by Broker » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #267 on: December 02, 2009, 10:45:46 am »

Samo klikni na sličicu u uglu vlado.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #268 on: December 02, 2009, 10:47:55 am »

Vidio sam sliku, ono je T72. Ima IC far više nišandžije. To M84 nema.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #269 on: December 02, 2009, 10:53:22 am »

Na MC se spominje Lazanski u Kuvajtu ili Saudiji. Nije on jer smo ga tamo čupali iz zatvora.

Neću odgovarati na eventualna pitanja oko ovoga. Oko ovoga ostanite i dalje u neznanju.
Logged
Pages:  1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.043 seconds with 23 queries.