PALUBA
March 28, 2024, 12:08:42 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 [299] 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2164929 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 668


« Reply #4470 on: September 18, 2017, 10:24:13 am »

nemojte previse o "jednakosti spolova", prijavit ce nas Smiley
Logged
kosmonaut
Guest
« Reply #4471 on: September 18, 2017, 09:30:19 pm »

Ima i muskih koji su korisni koliko kakva strina.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #4472 on: September 18, 2017, 09:34:03 pm »

Većina.

poz.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #4473 on: September 18, 2017, 09:39:46 pm »




   Ako je jednakost to onda znači 50:50 ali ne vidim da neko brani prava mučkaraca. Na primer žene mogu da ulaze u zgrade i objekte državne uprave, uključujući i vojne, sa ekstra kratkom suknjom dok mi muškarci moramo da nosimo duge pantalone. Žene opet mogu da nose sandale sa otvorenom petom i prstima dok mi možemo samo sandale tipa Daidža 1952.g. gde se ne vide nožni prsti i ne daj Bože, pete. Dužina kose nije ograničena dok se u vojsci zna šta je uredno podšišano lice + ne smemo nositi brade. O šminkanju i farbanju kose da ne pričamo pošto ne znam šta bi mi muškarci mogli adekvatno koristiti da ne budemo obespravljeni. Zašto niko ne traži da se poveća broj muškaraca zaposlenih u porodilištima kao babice, u buticima kao prodavci ili u tekstilnoj industriji kao šnajderi. Jednostavno, nas je to sramota da tražimo a neko potencira neprirodnu ravnopravnost zbog izmišljene obespravljenosti.


Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #4474 on: September 18, 2017, 09:53:16 pm »

Malo smo zafustrirani? Zasto omalozavati druge da se sami osecamo bolje?

Ako je neko bolji od mene u nekim stvarima ja mogu samo da mu cestitam na tome. Dali je musko ili zensko meni total o nebitno.

To ako netko ne obavlja svoje zadatke pokazuje kako je sposoban lider ne on. Pravi lider zna postavit osobu da radi stvari koje mu najbolje leze i zna da jih motivira. Najlakse je reci sistem je takav, svi su preko veze tu, a u istom dahu i sami trazimo te veze da se osladimo...

Treba ponekad cistog vina da si nalijemo.

A sada ajmo natrag na temu, M-84.
Logged
gule
mornar
*
Offline Offline

Posts: 15


« Reply #4475 on: September 19, 2017, 11:01:22 am »

Jedan od najbogatijih Kuvajčana, Al Vazan, kupuje kontrolni paket dionica Đure Đakovića, Sa tim su sve nade SDRP-a da će dobiti posao oko modernizacije tenkova u Kuvajtu završene.

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/otkrivamo-tko-stoji-iza-ponude-od-250-milijuna-kuna-veliki-holding-iz-slavonskog-broda-zeli-preuzeti-jedan-od-najbogatijih-ljudi-kuvajta/6546375/

Al Vazan je svojevremeno davao kredite državi Kuvajt. Pola firmi u Kuvajtu je Al Vazanovo.

Pozdrav

Vlado

Ako ovi kupe Đuru ,Đuro će vjerojatno dobiti posao s Patrijom kao i modernizaciju tenkova M84 .
« Last Edit: September 20, 2017, 06:47:55 am by trpe grozni » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4476 on: September 22, 2017, 07:40:06 pm »

Prije nekoliko dana je delegacija Ministarstva odbrane Srbije posjetila Republiku Srpsku. Posjetili su i tri firme koje se bave (bavile se) vojnom tehnikom. Orao Bijeljina, Kosmos Banja Luka i Famos Pale.

Fabrika Famos Pale pravi (pravila je) samo dvije vrste tenkovskih motora i ništa više. Ove sve za M84, V46 i V46 sa TK, turbo kompresorom. Kao i 7000 motora V46 za rusko tržište V46 koji su isporučeni u Uralvagonzavod u Rusiju.

I sada će se, nadam se, moći remontovati tenkovski motori za tenkove T72 i M84, i M84A u Srbiji.
Dakle, održavaće se JEDAN dio tenka. Možda.

Prije tri mjeseca je ugašeno preduzeća OPTEL u Banja Luci. Stečaj, tri licitacije i preostale dijelove i firmu je kupio jedan bivši radnik firme Zrak Sarajevo, Antešević, vlasnik firme Zrak Optoelektronika Teslić. Da ne bude zabune, u Tesliću je jedna beogradska firma SDRP preko svoje ćerke firme osnovala još jednu firmu koja će se baviti optikom i optoelektronikom. I u tu firmu je SDRP uložio velike pare.

Direktor Firme Optel, Aleš Majkić, koja je ugašena u Banja Luci postao je direktor nove firme koja je osnovana u Tesliću. Usput je optužen da je zajedno sa bivšim ministrom unutrašnjih poslova RS pronevjerio 260.000 KM (130.000 Eura).

Pisao sam (moj tekst na Palubi Avgust 25, 2016) o održavanju tenka M84 u Srbiji. Dakle, u Optelu je bio jedan pukovnik iz Vojske Srbije koji je "bio životno zainteresovan" da Optel nastavi da radi zbog potreba Vojske Srbije. Najeo se dobro u hotel Bosni u Banja Luci i više se nikad nije pojavio u Banja Luci.

Nije ulagano u Optel. Nisu davani novi poslovi. Slovenija je izmislila nepotrebni posao za svoju vojnu industriju. Modifikacija tenkova T55 u tenkove S55. Tenkovi nepotrebni i nekompatibilni slovenačkoj vojsci. Po izjavi Andreja Vilara koji je radio modifikaciju. Ali Slovenija je uložila u održavanje stručnog kadra. Nije dala da stručnjaci ostanu bez posla i para. Stručnjaci ostali u Sloveniji. Makar na neko vrijeme. A sa tim ostale i vojne firme.

U Optel niko nije ulagao. Napravili su nekoliko nišanskih sprava za Vojsku Srbije i nekoliko za Kuvajt.  Napravili su i prezentovali u Indiji nišansku spravu veoma sličnu ovoj koja u sebi ima računar i može da radi bez ostatka SUV. Za tenk T55.

I na kraju propali.

U Srbiji nišansku spravu za tenk održavaju, malo čačkaju, ovi iz TRZ Čačak, a kvarove na njoj popravljaju momci, znam ih još kao momke, koji rade u Institutu za fiziku Zemun. Ali ti momci su tu da pomalo čačkaju u odnosu na ove u Optelu. Umro je jedan od najvećih stručnjaka za optiku koji je radio u Institutu. U Banja Luci su u penziju otišli najbolji od najboljih, a firma im je ugašena. Čuvaju unučiće i ne namjeravaju da bilo šta rade više na optičkim uređajuma.

I šta imamo na kraju. Jako bitna firma je ugašena.  Firma koja je bila jako bitna za Vojsku Srbije, ta ista Vojska Srbije je pustila da propadne. Optiku nema ko da održava. Može malo da se prebriše i prepakuje sa dve tri nišanske sprave ispravni dijelovi na jednu. Dok bude dijelova.

Dakle, motor tenka će, možda, imati ko da održava. Optika, održavanje, je na izdisaju.

Zamislite sitaciju. Ovezete auto u ovlašteni servis. I tamo vam kažu da ima ko da popravi motor, ali npr, kočnice, nema ko da popravi. Ili ima ko da popravi motor, ali ako vam je pukla šajba, nema ko da je zamijeni, jer se više ne mogu naći šajbe na tržištu.

A delegacija Ministarstva odbrane je obišla fabrike vojne namjene.

A i motor tenka. Livnica u Mladenovcu koja je livala kartere motora više ne postoji. A možda će se nekad trebati napraviti motor tenka. V46 će se moći kupiti od Rusa. A V46-TK nema ko da napravi. Dakle, A verzija tenka, M84A će najvjerovatnije biti konzerviran, jer ako se pokvari motor biće problema.

Od dva tri neispravna motora će se sklapati jedan. Dok bude dijelova. Neki se mogu napraviti u Famosu, neki se mogu kupiti na tržištu, ali se neki dijelovi koje su pravile firme u SFRJ više ne mogu napraviti.

Neki dan su prikazani neki tenkovi u Smedervskoj Palanci. Ako nema dijelova za tenkove trebalo bi biti majstora za tenkove. Ali nema ni toga. Makar za ove tenkove  koji su prikazani. Ili nadležni kojima su tenkovi povjereni ne vide kvarove na tim tenkovima. Bitno je da su oprani. To je izgleda najvažnije, kad ostalo ne mogu.

Pozdrav

Vlado
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #4477 on: September 22, 2017, 07:52:37 pm »

"Modifikacija tenkova T55 u tenkove S55. Tenkovi nepotrebni i nekompatibilni slovenačkoj vojsci. Po izjavi Andreja Vilara koji je radio modifikaciju." Mislim, da ovo dovoljno govori o strućnosti (ili personi) navedenog gospodina...
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #4478 on: September 22, 2017, 09:27:06 pm »

Pitanja za Vlada:

1. Koji je motor radio FAMOS za Poljake i kako za njih moze da pravi motor od 1.100 KS, a ne moze za M-84A tj. V-46TK?
2. Koja je razlika u karterima ulja kod V-46 i V-46TK? Da l moze da se preuzme sa deo sa V-46?
3. Gde Hrvati kupuju delove za svoju optiku posto imaju stare nisanske sprave?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4479 on: September 23, 2017, 08:23:01 am »

"Modifikacija tenkova T55 u tenkove S55. Tenkovi nepotrebni i nekompatibilni slovenačkoj vojsci. Po izjavi Andreja Vilara koji je radio modifikaciju." Mislim, da ovo dovoljno govori o strućnosti (ili personi) navedenog gospodina...

Ja ništa ne komentarišem na poljoprivrednom forumu o uzgoju patlidžana u uslovima niskih temperatura, jer o tome nemam pojma.

Anrej Vilar. Napravio od slovenačkih T55 tenkove S55. Napravio izraelske tenkove Merkava. Dugačak bi bio spisak njegovih radova na oklopnim sredstvima.

Razgovaramo on i ja na jednom ručku (na ručku je bio i jedan ugledni član sa Palube) , kažem mu da napiše nešto o Merkavi. "Kad bi napisao kako se pravi jedan jedini običan šaraf na Merkavi, sutra ujutru ne bih osvanuo živ".

Njegovo ime je davno postala legenda.

A i najzaslužniji je za veliki dio postavek Muzeja u Pivci.

Pozdrav

Vlado
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #4480 on: September 23, 2017, 08:39:15 am »

Anrej Vilar. Napravio od slovenačkih T55 tenkove S55. Napravio izraelske tenkove Merkava. Dugačak bi bio spisak njegovih radova na oklopnim sredstvima.

Razgovaramo on i ja na jednom ručku (na ručku je bio i jedan ugledni član sa Palube) , kažem mu da napiše nešto o Merkavi. "Kad bi napisao kako se pravi jedan jedini običan šaraf na Merkavi, sutra ujutru ne bih osvanuo živ".

Чудо да су га Израелци уопште оставили у животу након рада на Меркави. Grin

Шалу на страну, свака њему част али такво хвалисање је крајње неукусно и неваспитано.

Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4481 on: September 23, 2017, 02:28:21 pm »

Dobio sam od jednog člana Palube jedan link o Andreju Vilaru.


http://reporter.si/clanek/slovenija/unicevanje-oklepnih-enot-slovenske-vojske-477397

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pozdrav

Vlado


* Sa Andrejem.jpg (64.65 KB, 960x720 - viewed 149 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4482 on: September 27, 2017, 06:30:06 am »

Opet isto. Koriste se moji tekstovi koje sam objavio na mjestu gdje pišem o tenkovima i moji video zapisi. Nedavno sam objavio dio moje knjige o tenkovima tamo gdje pišem o tenkovima. U tom dijelu knige sam pisao o mom radu u Pakistanu, i nakon nekoliko dana se pojavljuje ovaj tekst. Dio teksta je bukvalno kopiran. A video snimak sam postavio u martu ove godine kada sam pomagao oklopnom bataljonu (u smanjenoj verziji) na Manjači da imaju prvo bojevo gađanje iz tenka u Oružanim snagama BiH.

http://web-tribune.com/iza-kulisa/kako-je-raspad-sfrj-unistio-posao-od-milijardu-dolara-prosao-800-km-bez-kvara-pogodio-sve-mete-generali-u-transu

Pozdrav

Vlado
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #4483 on: September 27, 2017, 07:01:07 am »

Opet isto. Koriste se moji tekstovi koje sam objavio na mjestu gdje pišem o tenkovima i moji video zapisi. Nedavno sam objavio dio moje knjige o tenkovima tamo gdje pišem o tenkovima. U tom dijelu knige sam pisao o mom radu u Pakistanu, i nakon nekoliko dana se pojavljuje ovaj tekst. Dio teksta je bukvalno kopiran. A video snimak sam postavio u martu ove godine kada sam pomagao oklopnom bataljonu (u smanjenoj verziji) na Manjači da imaju prvo bojevo gađanje iz tenka u Oružanim snagama BiH.

http://web-tribune.com/iza-kulisa/kako-je-raspad-sfrj-unistio-posao-od-milijardu-dolara-prosao-800-km-bez-kvara-pogodio-sve-mete-generali-u-transu

Pozdrav

Vlado

Iza dobrog konja uvjek se praši...
Logged
EXIT78
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 87


« Reply #4484 on: September 27, 2017, 01:38:28 pm »

@Vladimir Ivanović
Quote
A i motor tenka. Livnica u Mladenovcu koja je livala kartere motora više ne postoji. A možda će se nekad trebati napraviti motor tenka. V46 će se moći kupiti od Rusa. A V46-TK nema ko da napravi. Dakle, A verzija tenka, M84A će najvjerovatnije biti konzerviran, jer ako se pokvari motor biće problema.

Део Петра Драпшина и то Фабрику отковака и Фабрику одливака (ливницу) као и неке друге објекте је преузела(добила) фирма Југоимпорт СДПР на основу одлуке Владе Србије из 2015 и 2016. године и тренутно се реновирају и модернизују ти капацитети. Мислим да је Фабрика цилиндарских склопова остала на леду па можда Владо ти знаш да ли су они радили цилиндре и кошуљице за тенковске моторе или је то рађено у Фамосу. Такође, ко је радио блокове мотора В46 у СФРЈ?
Logged
Pages:  1 ... 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 [299] 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 23 queries.