PALUBA
March 29, 2024, 05:02:02 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 [326] 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2166396 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4875 on: February 18, 2018, 07:55:42 pm »

Nije ovo IC far L2AG kao na prvoj seriji tenkova M84 ili na T72. Tenk M84 ima pasivna noćne nišanske sprave. tako da IC far pomaže malo, ali ne toliko puno. Ovaj tenk je jedan od onih kuvajtskih neisporučenih tenkova, a ovo je "obično" svjetlo, veoma jako. Kao far na autu.

Pozdrav

Vlado
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #4876 on: February 18, 2018, 07:59:31 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

To mu to dodje.
Sto ce im to? Bar sad mogu da skinu...


* 441.JPEG (99.45 KB, 800x537 - viewed 114 times.)
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #4877 on: February 18, 2018, 11:39:44 pm »

Iz nekog razloga im je trebalo (treba i danas) takozvano "Searchlight", kako ga nazivaju Amerikanci.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4878 on: February 19, 2018, 05:19:14 pm »

Ova gornja slika kuvajtske verzije tenka M84AB je najvjerojatnije sa zadnje isporuke 15 komada tenkova M84AB. Vidi se da su tenkovi tek došli u Kuvajt.

To je ona količina na kojoj sam radio i koju sam ja i još jedan gospodin kvalitativno primili u luci Bar u aprilu 1992 godine.

Pozdrav

Vlado
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4879 on: February 19, 2018, 05:30:26 pm »

https://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/ddsv-ne-moze-dalje-sa-simbolicnim-revizijama-tenkova-za-osrh-vec-projektima-remonta-i-modernizacije-m-84/


ĐĐSV ne može dalje sa simboličnim revizijama tenkova za OSRH već projektima remonta i modernizacije M-84


Ministarstvo obrane Republike Hrvatske ugovorilo je koncem prošle godine simboličnu generalnu reviziju tenkova M-84 sa tvrtkom Đuro Đaković-Specijalna vozila d.d. iz Slavonskog Broda u vrijednosti 10 milijuna kuna s PDV-om. Inače ĐĐSV je proizvođač predmetnih tenkova i jedini ima tehničke i stručne sposobnosti za izvršenje usluge generalne revizije tenkova M-84. Navedena tvrtka je uspješno obavljala održavanje i generalni remont tenkova M84 u prethodnim godinama.

Trenutno OSRH raspolažu sa 70-ak tenkova M-84. Dugoročnim planom razvoja OSRH planirano je izdvojiti 40-ak tenkova koji bi činili oklopnu bojnu. Pokušamo li usporediti M-84 sa današnjim zahtjevima suvremenog bojišta, slikovito bi ga mogli staviti u rang tenka T-55 početkom 90-ih godina. Dakle, nužna je njegova modernizacija koja ovisi o: taktičko-tehničkim zahtjevima, raspoloživom proračunu i slično.

Kako bi premostili vrijeme do modernizacije trenutno je u tijeku revizija tenkova M-84 u slavonskobrodskom Đuri Đakoviću. Očekuje se da bi do kraja godine ukupno reviziju prošlo 30-ak tenkova M-84 počevši od 2013. Generalna revizija je preduvjet za remont i modernizaciju. Modernizacija tenka na kojem nikad nije napravljena generalna revizija nema smisla, tenk koji se modernizira mora biti na nultom stanju ispravnosti i funkcionalnosti.

Bilo bi najbolje kada bi se povezala revizija sa remontom i modernizacijom, ali to nije moguće zbog financijskih ograničenja u MORH-ovom proračunu. Revizija tenka košta između 2-3 milijuna kuna, dok bi remont sa modernizacijom koštao između 10-15 milijuna kuna po tenku. Kad je riječ o reviziji, mijenjaju se svi dijelovi od gume i prirodnih materijala, potom brtve te oni kojima je istekao rok uporabe. Ostalo se popravlja ovisno o stanju istrošenosti. Remont obuhvaća još složenije radove, prije svih remont motora i različitih sustava, a potom ide modernizacija ovisno o zahtjevima krajnjeg korisnika.

Generalna revizija tenkova za OSRH znači i novu, vrlo korisnu referencu za ĐĐSV, jer organizirana linija za serijsku reviziju tenkova u tvornici, sa tenkovima u raznim fazama procesa te popunjene radionice ostavljaju značajan utisak na različita inozemna izaslanstva. Međutim, to je samo šminka, jer sve dok MORH ne zatraži generalni remont i modernizaciju tenka M-84 i dok u operativnoj službi ne bude barem jedna satnija tako moderniziranih tenkova, Đuro Đaković nema gotovo nikakve prilike da sklopi posao bilo gdje u inozemstvu, prije svega u Kuvajtu koji još uvijek raspolaže sa 149 tenkova M-84 i koje žele zadržati, remontirati i modernizirati.

Nije ovdje samo riječ o tenku, MORH nema nikakvih ozbiljnijih najava i planova o modernizaciji ili zamjeni BVP M-80, jer će sav proračun za “oklop” u idućih nekoliko godina biti fokusiran na nabavu 30mm daljinski upravljanih oružanih stanica za BOV Patria.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ako ĐĐ uspije u ovome poslu, imaju veće šanse za dobijanje ugovora o remontu imodernizaciji tenkova u Kuvajtu.

Pozdrav

Vlado


* 493-revizija-12.jpg (127.28 KB, 750x563 - viewed 102 times.)
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #4880 on: February 19, 2018, 08:58:59 pm »

Nesrecno poredjenje M84 sa T55...  Ocigledno se vrsi blaagi pritisak kako bi im se vise novca izdvojio za plate...poslove modernizacije...
Kad se prave procene i poredjenja valjda se gledana potencionalnog protivnika u odnosu na koga se vrsi plan modernizacije sredstava...no...mozda gresim.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #4881 on: February 19, 2018, 10:42:14 pm »

Quote
nema nikakvih ozbiljnijih najava i planova o modernizaciji ili zamjeni BVP M-80

Lijepi novci će se potrošiti na M80, defender lupa da podigne broj klikova.

poz.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4882 on: February 20, 2018, 08:22:44 am »

Za one koji ne znaju kako izgleda ventilator motora tenka M84 evo jedna slika gdje se vidi ventilator.

Na današnji dan 1991 godina, Saudi Arabija, operacija Pustinjska oluja.

Na tenku M84AB u Saudi Arabiji rascvjetao se je ventialtor motora i pokidao sve oko sebe. Novi ventilator stoji pored, a na tenku pozadi stoje Danko Martinović iz Famosa zvani Hans (još je u Kuvajtu) i Ljuban Bekić (tada major), vratio se iz Kuvajta prije mjesec dana nakon 27 godina provedenih u Kuvajtu i dugo godina rada u Ministarstvu odbrane Kuvajta.
Pored tenka je Goran iz ĐĐ, električar. Vratio se je iz Kuvajta u maju 1991 godine.

Vidi se pokretna radionica sa karabitušom (TRZ Čačak), opremom za pravljenje acetilena iz karabita, agregat (TAM Maribor) i oprema za zavarivanje.

Major Ljuban Bekić i pokojni potpukovnik Vojo Janković su bili rukovodioci na fabričkom poligonu  Đure Đakovića Kindrovo pored Slavonskog Broda gdje su ispitivani tenkovi M84 sve do 1991 godine.

Fotografisano u najvećoj savezničkoj vojnoj bazi u Pustinjskoj oluji, King Khalid Military City (KKMC) oko 70 kilometara daleko od granice sa Kuvajtom.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pozdrav

Vlado


* Saudi Arabija, logor KKMC tenk M84.jpg (73.91 KB, 960x648 - viewed 200 times.)
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #4883 on: February 21, 2018, 01:03:37 am »




   Ponekad se i to desi da se razleti ventilator a tada je bolje biti što dalje od motora. Po meni je razlog blokiranje kardanskog prenosa pogona ventilatora, a to je verovatno bio razlog i kvara na Vladinom tenku u Pustinjskoj Oluji. Usled peska i prašine kardan nije bio podmazivan i pri dužem radu je zaribao i polomio kolo ventilatora. Kako to izgleda izbliza vidi se na sledećim slikama.

    [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
   Pogled sa skinutom malom pločom


    [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
   Izvađen ventilator iz motornog odeljenja


    [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
   Kućište ventilatora


    [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
   Uzrok havarije


    [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
   Novo kolo


    [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
   Ugrađen novi ventilator




* IMG_20170328_110615.jpg (475.06 KB, 2560x1440 - viewed 97 times.)

* IMG_20170329_124231.jpg (743.44 KB, 2560x1440 - viewed 83 times.)

* IMG_20170329_124250.jpg (509.81 KB, 2560x1440 - viewed 72 times.)

* IMG_20170403_113006.jpg (566.19 KB, 2560x1440 - viewed 85 times.)

* IMG_20170329_091049.jpg (604.31 KB, 2560x1440 - viewed 81 times.)

* IMG_20170403_114501.jpg (489.19 KB, 2560x1440 - viewed 80 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4884 on: February 21, 2018, 08:24:43 am »

Vide se oštećenja na pregradi između ventilatora i motora. Možda imaš i slike kako je prošla mreža više ventilatora.

Pozdrav

Vlado
Logged
kukimiro
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 390


« Reply #4885 on: February 21, 2018, 10:28:54 am »

Prije mi liči da je netko ostavio dio alata u ili na transmisiji i da je to nešto upalo u ventilator.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #4886 on: February 21, 2018, 11:33:00 pm »




    Mreža na maloj ploči je više-manje ostala čitava, uz par oštećenja kroz koje je ventilator proterao samlevene delove zato što je mreža od čelične žice a pokidani delovi peraja i oplate difuzora su od aluminijuma. Uostalom, uloga mreže i jeste da zaštiti ali ventilator od upada stranog tela spolja, mada se u ovom slučaju pokazala dobra i od razletanja delova po okolini. Zamislite samo posadu vozila koje bi išlo iza ovakvog tenka u koloni u trenutku havarije sa otvorenim lukovima! Srećom, u ovom konkretnom slučaju nije bilo nastradalih i sve se završilo pisanjem izjava i angažovanjem tehničke radionice, kojoj je to uostalom i posao.

    Na prethodnim slikama na kojoj se vide ventilatori ( oštećeni i novi ) je prikazana i frikciona spojnica tj. kvačilo ventilatora koje služi da ventilator proklizne u slučaju upadanja stranog tela (ponekad i noga neopreznog člana posade koji se šeta po transmisiji sa podignutom mrežom). Legenda kaže da ventilator može da uvuče i samelje nesrećnika ukoliko je kvačilo blokirano, što se radi kada kvačilo proklizava iz ovog ili onog razloga i nedovoljno hladi motor.

   Na maloj ploči koja štiti ventilator se ispod pomenute čelične mreže nalaze čelične žaluzine koje kada su otvorene podsećaju na rešetke čime dodatno štite od upada stranog tela pa i alata koji Kukimiro pominje. Šta god da je upalo izazvalo bi proklizavanje kvačila čime se štiti od oštećenja, što u ovom slučaju nije bio slučaj. Jednostavno, ventilator se razleteo u radu prilikom polaska na izvršenje bojevog gađanja na poligonu mada se moglo dogoditi bilo gde prilikom rada motora. U svakom slučaju, oprez i poštovanje propisa nisu uvek dovoljni da se izbegnu s..nja, a ovo je još jedna epizoda iz života i rada tenkista koja govori o opasnostima i rizicima koji vrebaju ovaj rod vojske.


 





Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #4887 on: February 22, 2018, 09:02:05 am »

Sr. Mitrovica mart 2015. emisija Dozvolite.

Mislim da ovaj snimak nije bio. Vidi se i trenazer za M-84 (10:00).

Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4888 on: February 22, 2018, 11:01:10 am »

Na snimku na 2.11 možda je tenk pokupio zemlju u top. Vojsci SRJ je bila skupa moja ponuda od 1000 Eura (1999 godine) po tenku da u tenk ugradim elektroniku da top ne može da pokupi zemlju u sebe. Nedavno sam u jednom vojnom magacinu našao kompletnu elektroniku za čitavu seriju tenkova M84 za nemogućnost kupljenja zemlje u top i, naravno, pokupio sve i odnio kući. Nema džabe ni kod stare babe. Na istoj elektronici je i hardverski dio za nemogućnost opaljenja pogrešnom, neizabranom, vrstom municije na automatu punjenja topa. Top se napuni jednom municijom, a izabere se balistika druge vrste municije. To se sa ovom elektronikom onemogućava.

Na 7.08 se vidi da je na ovome tenku nepodešeno pojačanje hidraulike azimuta. Kupola trese lijevo desno. To smanjuje učestalost pojavljivanja kapije vatre, a sa tim i  vrijeme za opaljenje iz topa.

Na kraju se vidi trenažer automata punjenja topa. U Vojsci Srbije nama trenažera, pravog, za sistem upravljanja vatrom, a  trenažera za AP imaju dva.


A šta kaže jedan oficir sa Vojne akademije:

Nažalost, na VA ostao samo presek T-72...ako mi veruješ, sramota me da pišem ovo tamo u komentarima...trenažera automata imamo 2, ali nijedan nije na VA, a trenažer SUVa samo sa upravljačkim delovima sistema...1 kom. Koliko vidim, taj tu ima i izvršne uredjaje (govori o trenažeru sa Manjače, ovo sam ja dodao)



A ovo je pravi trenažer za sistem upravljanja vatrom.



Pozdrav

Vlado
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #4889 on: February 22, 2018, 03:40:57 pm »

Vojsci SRJ je bila skupa moja ponuda od 1000 Eura (1999 godine)

Ма шта су они знали 1999. године шта су еури, мислили су да их завитлаваш.


Nedavno sam u jednom vojnom magacinu našao kompletnu elektroniku za čitavu seriju tenkova M84 za nemogućnost kupljenja zemlje u top i, naravno, pokupio sve i odnio kući. Nema džabe ni kod stare babe.

Хм... опрезно Владо... то што си ти урадио има и своју правну квалификацију...


Logged
Pages:  1 ... 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 [326] 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 23 queries.