PALUBA
September 21, 2018, 05:17:13 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Prilikom registracije unesite ispravnu e-mail adresu jer na toj adresi dobijate mail za aktivaciju Vašeg naloga. Proverite obavezno i spambox...

Home   Help Search Calendar Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 329 330 331 332 333 [334]   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 961856 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik OMJ
poručnik fregate
*

Da sam nomalan, poludio bih.

« Reply #4995 on: September 06, 2018, 11:51:06 am »

Treba tu puno poravaka, no i redovnog održavanja. Sudeći po temperaturi ulja i rashladne tekućine tenk je radio a ima samo 50 bara stlačenog zraka. Nadam se da nije radio SUV s gumenom navlakom na meteo senzoru. Plastična bočica kod MUJ-a je sigurno pomoćni rekvizit, no obrisati ADJT nije popravak već čišćenje. Kleme su zaista prave boje? Ona zelena je samo maskirna. Nadam se da je automat punjenja popravljen.

Vidim da si analizirao slike. Sa novčanim sredstvima odobrenim za održavanje tenkova ne može se kupiti ni destilovana voda za pranje stakla nišanske sprave. Vojska u OS BiH zna za ručak da dobije jednu papriku i šnitu hljeba. Ove godine je u jednom danu OS BiH napustilo oko 150 vojnika po ugovoru. Sa postojećim brojem vojnika, vojnika po ugovoru, ne može se raditi ni osnovno održavanje tenkova.
Itd, itd

Nisi vidio da je priključeno vanjsko napajanje tenka. Da se ne mora paliti motor. Na ovom tenku ima jedan drugi pronlem. Oko automata punjenja, a na SUV-u ne radi puno toga. Računar radi, ali ne prikazuje podatke u tabli računara i u nišanskoj spravi, a i SUV  ne daje nikakve podatke potrebne za rad automata punjenja. Tako da ne znaš koja je vrsta municije izabrana, a ni ostale podatke bitne za gađanje. Zato sam ga popravljao, a usput sam našao još dosta kvarova. Meteo senzoru smeta gumena navlaka na nosaču, bez obzira da li je SUV uključen ili nije. Senzor pritiska trpi opterećenja i sasvim je svejedno da li je napon na njemu ili nije. Zato je 1985/1986 otkazalo oko 150 meteo senzora. Ja sam dobio zadatak da analaiziram to otkazivanje, te sam nakon nekoliko mjeseci analize napravio izvještaj, u dva primjerka, jedan za VTI, jedan za mene, na osnovu kojeg su urađene kasnije izmjene, tako da npr, u Kuvajtu mije otkazao ni jedan meteo senzor.

Itd, itd

Pozdrav

Vlado

951632
kukimiro
mladji vodnik
*

« Reply #4996 on: September 06, 2018, 12:54:30 pm »

Naravno da sam vidio da je priključeno vanjsko napajanje jer i sam to koristim kod rada s SUV ili AP. Nisam znao da je tako slaba ishrana. Problem novaca za održavanje je svugdje isti, nažalost.
Uspješan popravak.

Pozdrav!
Pages:  1 ... 329 330 331 332 333 [334]   Go Up
  Print  

Jump to: